Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

[Adana MT] 06.08.2006 Çamlıyayla Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Evet bir gezi yazımızla daha karşınızdayız. Haftasonumuz gerçekten güzel geçti. Cumartesi günü Emel arkadaşımızın doğum günü kutlaması ve sabaha kadar süren bir eğlence yaptık. Kendisinin doğum gününü tekrar kutluyorum. Tabi bu sabaha kadar eğlence bizi bayağı yordu. Pazar günü içinde bir plan yapmamıştık. Sabah telefonlaşmalar falan derken bir grup oluşumu gerçekleşti. Bahri abinin "Hadi beyler Çamlıyayla'ya gidelim hem yayla yaparız hemde güzel bir yemek yeriz" önerisi herkes tarafından kabul edilince kendimizi yolda bulduk. Otobandan Tarsus'da çıktık. Tarsus'tan Çamlıyayla 50km civarı. Asfalt güzel ve yolda çok çeşitli (Dar, geniş, keskin vb.) bol viraj var. Başladık aksiyona Bahri abi önden uçtu gitti bende Levent abinin kuyruğuna yapıştım yolu yara yara gidiyoruz. Virajı döndük bir baktık ki Bahri abi yerde yatıyor. Motor bir tarafta kendi bi tarafta. Kan beynime sıçradı. Dedim "Gitti adam". Neyseki olayı anladık. Bahri abi bize şaka yapmıyormuş. Motoru bilerek yatırmış kenara kendide uzanmış. Bu arada diğer motorlar daha arkada. Levent abide şakayı devam ettirelim dedi ve daha da ileri gidip Bahri abinin ceketini ters giydirdi. Sanki boynu dönmüş gibi. Bizim ekip geldi. Bi baktılar biz Bahgri abi ile ilgileniyoruz onlada çok endişelendiler. Levent abi aramızda doktor olan Erdoğan abiye "Abi çabuk gel. Bahri'nin kafa ters dönmüş napıcaz?" diye endişeli bir söz söyledi. Tabi herkes şaşkın. Yalnız Bahri abi dayanamayıp gülünce herşey ortaya çıktı kızanlar, gülmekten yarılanlar derken ilk molamızıda böylece vermiş olduk. İşte ilk molamızdan itibaren çektiğim resimler aşağıda. Konumuza resimlerle beraber devam edicez.

İlk molamızdan resimlerimiz.

Gittiğimiz yol ve motorlarımız görülmekte.

Birazda çevreden manzaralar.

İşte virajlarımız ve yolumuz.

Motorlar.

Çevreden manzaralar.

Bu arada ben çevrede gezerken bir sığır kurukafası buldum. Anında olay yerinde motorumu Ghost Rider formatında modifiye etmek gibi bir hisse kapıldım. İşte motorumun Ghost Rider tarzı görüntüsü

Çok keyifli bir sürüşün ardından Çamlıyayla'ya varıyoruz. İşte bulunduğumuz yerden manzara.

İşte ben

Motorlamız.

Yemek yediğimiz yerin sahibinde de bir motor vardı. Bu motorlar dağ köylüleri tarafından sık kullanılıyor. Yaygın olarak sepetlisi ve sepetsizi ortalarda geziyordu.

Tabi Adana MT her gezisinde yediği yemeklerle de kendini gösteren bir gruptur. Bu gezide de değişik birşey yapalım dedik ve kasaptan etimizi alıp fırına verdik. işte fırına verilmeden önce et manzaramız.

Grup aç bir vaziyette yemeği beklerken sohbet etmekte.

Yemeğin gelmesine daha çok vardı ve arkadaşlar kahveye geçip çay içer Okey oynarız dediler ve yaptılar "Nesine oynuyoruz?" diyen Levent abi oyun sonunda bu lafı dediğine pişman oldu. Çünkü kaybeden tatlı ısmarlayacaktı. İşte kahve manzaralarımız.

Her gezide olduğu gibi ben gene resmini çekecek bir canlı buldum. Adana mT Biyoloji grubu as başkanı ben bu sefer bir çekirge buldum ve resimlerini çektim. İşte çekirgemiz

Çekimlerden sonra çok acıktığım için etin ne durumda olduğuna bakmaya gittim ve tam o sırada yemeğimiz fırından çıkmış ve masaya doğru gidiyordu. Hemen gruba haber verdim. Kahveden nasıl çıktıklarını kendileri bile hatırlamıyordur

İşte yemeğimiz 2 farklı şekilde içerikle fırına verdik çeşit olsun dedik.

Yusuf abi pideyi göstermekte.

Grup deyim yerindeyse Yemeğe Yumuldu. İşte yumulunan anın görüntüleri

Yemekler yenildi sohbet edildi. Sıra geldi tatlılara. İşte Çamlıyayla'da tatlı yerken ki görüntülerimiz.

Tatlılar görülmekte.

Tatlılar yenilip ihtiyaç molası verildikten sonra artık Adana'ya dönmek için yola koyulduk. Dönüşü otobandan yapacağımız için Kadıncık Barajı yolu üzerinden otobana doğru yola koyulduk. Temiz hava, bol virajlı yol, süper sürüş keyfiyle yolumuza başladık. Bahri abi yolda bir sigara molası verelim diye düşündü ve sağa çekti. Çam ağaçları arasında bol oksijen içinde güzel bir sohbete başladık. Fıkralar, hikayeler vs. derken grup çok neşeli bir şekilde sohbete devam etti. İşte görüntüler.

Ve son resmimiz canım motorum

Bu moladan sonra eski Adana - Ankara yoluna çıktık. Yolda giderken karşımdan Mersinli motorcu arkadaşım, biricik dostum Alper Mersin gurbuyla geziden dönüyorlarmış. Karşılaşınca hemen durduk ve biraz sohbet ettik. Onlarda güzelce gezmişler Mersin'e eski yoldan dönüyorlardı. Kendilerine burdan tekrar selam söylüyorum. En kısa zamanda diğer arkadaşlarla da tanışmak istiyoruz.

Bir gezimizde keyifli ve güzel geçti. Diğer gezilerimizle aranızda olmak dileğimle.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    balzeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosikleti şimdilik yok..
    Kankim, yine güzel bir gezi olmuş.Yenilmiş,içilmiş,hoş sohbetler yapılmış... Manzara desen süper gezin bakalım bizlerde burdan bakalım... Birdahaki sefere beni unutmayın ya............... Bahri abi,kılıçbalığı,levent abi sevgiler.........

Motosikleti
    @balzeytin seni aramızda görmekten mutluluk duyarım. Zaten arka koltuk boş sen gelirsin benle. Beraber gezeriz kanki.

Görüşmek üzere.

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hasan abi sırf bize nispet olsun diye yapıyosunuz dimi abicim bir tarafımız şişecek ne damak tadı varmış Adana mt de yaf
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Hasan bu ne abi yaaa

balzeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosikleti şimdilik yok..
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı
    @balzeytin seni aramızda görmekten mutluluk duyarım. Zaten arka koltuk boş sen gelirsin benle. Beraber gezeriz kanki.

Görüşmek üzere.
    sağol kankim beni düşündüğün için... seve seve artçın olurum senin En kısa zamanda motora bindireceksin beni benim rüzgar almam lazım kankiiiii

Motosikleti
    @Skullhunter abi o Ghost Rider olma havasında bir BMW

@balzeytin En kısa zamanda sen bana haber ver yeter.

güzel gezi olmuş . bu arada hasan abi doğadaki canlılarla yakından ilgileniyosun dikkat et benim gibi olma sonra

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    güzel bi gezi olmuş ama şu şaka olayı için ne diim...........
    nasıl olsa alper bu yazıyı okumaz bende aynı şakayı ona yapmalıyım. yaktım ciks seni . redbul içtim deyip varmı adam ıssırmak
    yusuf abinin elindeki ekmek güzelde o bilekliği gören sıkımı ekmeğe el atsın
    ellerinize motorlarınıza sağlık güzel bi hafta sonu olmuş...
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Motosikleti
    @ertugrul seviyorum abi doğayı napim. Ama senin gibi olamam ben.

@benkaan teşekkürler.

Motosikleti
    FZR600
    hasan abi ve kılıç abi,
    dün size rastlamak gerçekten beni mutlu etti. sizlerin gitmiş olduğunu düşündüğüm bir anda tabi bir yandan da kzıyorum kendime org.de niye pasiftin bu hafta diye,
    tak karşıma en karizmatik r80 çıktı.siyahlar içinde yarıyordu asfaltı.
    aman allahım dedim kimler buradaymış.hemen durdum, indim motordan sıkıca sarıldım abime.
    bir de baktım ki arkasından bir horultu geliyor. siyah bir makina üzerinde uzun saçlı bir adam. gerçi adamdan çok depodaydı gözüm de ve kılçbalığı karşımda onu da öpüp ayak üstü konuştuktan sonra benim grup geldi aklıma gitmişlerdi. yol beni beklerdi ve gitmek zorunda kaldım...
    bu hafta abilerim haberlerinizi bekliyorum tekrardan görüşmek üzere.

bu arada benkaan yandı. yerde ben de onu tekmelemezsen ne oluyum

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Ooooh harika valla gerçek motor tutkunları geziooo..Türkiyenin her yerinde..Ama tepsiler çok fena ..Yaw şeytan dio bas git aniden Adana ya ordan İzmir eordan Ankara ya vs. vs..
    S&S

Motosikleti
    @ciks33 Kardeşimsin sen. Görüşürüz inşallah en kısa zamanda. Haftasonu işini organize etmeye başladık. Ayrıntıları konuşuruz.

Görüşmek üzere.

onrbab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    eskiden di yok artık
    cok güsel bi gezi olmus
    yemek ler cok tehlikeli gözüküyor akıllara zarar bi durumu var
    ekipte cok saglam
    inşallah bi dahaki sefere bende olurum
    [B]RR gençliği[/B]

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    hasan abi olayı görüyonmu size uyduk tekmeyi yedik
    sen kimsiniz cikis efendi... sana o uzuncaburç u dar edicem
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

ninja kaplunbağa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drag star 650 sport mavişim
    he he he gezdik yine yedik yine milletin ağzının suyunu akıttık bu arada yavaş yavaş haberler yayılmaya başladı tüm Türkiye bizim yemek leri konuşuyormuş bizim sadece yemek aktivitesi mi varmış kardeşim okadar güzel doğayı demir taylarımızla gezip temiz oksijeni içimize çektiğimiz zaman ister istemez acıkıyoruz tabiiiiiiii
    Herkesi seviyorum kendinize iii davranın

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    valla bu iş böle olmıycak siz eni sonu bize racing i sattırıp turing motoru aldıracaksınız

Motosikleti
    @LASTROMANTIC Hehe Al abi bir sport touring al sende gel.

mattet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok guzeeeel bı gezı olmus tebrıkler

aranızda olmak dilegiyle
    [COLOR="DarkRed"][/COLOR][FONT="Arial Black"][/FONT]MOTORA MOTOR DEMEZDİ ÇÜNKÜ ''R'' leri SÖYLEYEMEZDİ:queen:

akreptiger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250
    yine adana'ya yakışır güzel bir gezi olmuş hepinizin eline koluna sağlık. en kısa zamanda yanınızdayım. herkeze selamlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler