Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul-Kapadokya(2 gece-3 gün,1738 km)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Yaza veda ederken yine bir uzun yol yapayim dedim. Aslında yine kafamda ege tarafı vardi ama kismet olmadi.Gecen de ege diye çıkmıştım,karadenizde almistim soluğu.

3 günlük bir boş zaman ayarlayabildim kendime,ege tarafı yetmezdi 3 güne. Bende daha once hic gitmedigim bir yere,kapadokyaya cevirdim rotayı

1.gün

18 Eylul günü sabah 07.15 de ilk marşımı yaptim.Goztepe Medical Park in ordaki Class dan indirimli yakitimi aldim litresi 4.99 lira. Yolda ise 5.30 ile 5.35 arasi degisti fiyatlar.

Kurtkoy mehmetcik tesislerinde kahvaltimi yapmak icin ilk molami verdim .Slovakya plakali kirmizi bir goldwing de parktaydi.Ankaraya gidene kadar 3-4 defa gecti beni

Otobandan tempolu bir şekilde devam ediyorum.Gecen ayda sağa donup karadenize açılmıştım.Simdi duz devam edelim

Ankaraya gelmişken Polatli topcu okulunda askerlik yapan lise arkadasimi ziyaret ediyorum.

Polatli yolumu bir 100 km uzatti.Biraz navigasyon biraz 6. Hislerimle rotami olustuyorum

Anadolunun dumduz bozkirlarinda bir süre sonra sıkılıyorum artik motorun ustunde sekilden sekile giriyorum.Hava da bir o kadar sıcak yüzüme vuran rüzgar değil de fön makinesi sanki,her durduğum yerde yarım litrelik bir şişe su bitiriyorum

Tıngır mıngır giderken ilerde bir düzlükte insan siluetleri goruyorum.Megersem tuz gölüymüş

Dümdüz bembeyaz bir alan.Insanlar ayakkabılarını çıkartıp yuruyorlar.Benim botlari cikarasim yok tabi

Artık ufaktan sıkılmaya baslayinca gaz kolunu hunharca çeviriyorum. Son duzlukler

nihayet göreme

Ve ayarladigim pansiyonun onune geliyorum.Emektar hemşehrisin yanina çekiyorum bizim kocaoglani.Bu arkadas da Koreden bu honda supercup la gelmiş. Bizde kendimizi yol yaptik sanıyoruz işte

Otelimin adı ufuk hotel.Iki gece kahvalti dahil 100 liraya anlaşıyorum.Mutevazi bir otel ama ne kadar ekmek o kadar kofte tabi.Kapadokyada konaklama bakimindan uygun seçenekler var.Gecelik 20 liraya da yerler vardi.

Ilk gece yorgunluktan hemen uyuyorum.Onceki sabah 06.30 da uyandigim icin vucudum yine ayni saatte uyaniyor.Uyku sarhosu odamin camindan baktigimda karşımda bu büyüleyici manzarayi goruyorum

Kahvaltımı yaptıktan sonra sinek kardeslerimizle vedalasmak uzere benzinciye gidiyorum.Anadoluda en sevdigim sey 2 liraya motoru yıkayabilmek

Bolgede her yerde gorebilirsiniz peri bacalarini.Tavsiye uzerine goreme acik hava müzesine giriyorum.Ordan sonra motorla zelve, urgup ,ortahisar, uchisar hepsini geziyorum

Peri bacasina kurulmuş jandarma karakolu

Zincir yagini yanima almayi unuttuğum icin sehir merkezine gidiyorum. Nevsehir de nispeten gelismis,duzenli bir şehir izlenimi bıraktı bende

Ogle sıcağı bastirinca 3 gibi otele cekildim.Biraz istirahat ettikten sonra aksam goremede biraz yurudum.Esnaf oldukca bilincli,dil biliyorlar, fiyatlar makul.Turisti kaziklama peşinde degiller ondan olsa gerek cok sayida yabanci turist var.Istanbulda epeydir gormedigim Avrupalı turisti burada görüyorum. Kaldigim otelde dahi tek yerli müşteri bendim.

2.gün sonunda toplam gezi kilometrem

20 eylul çarşamba gunu kahvaltımı yapip bohcami toplayip yola çıkıyorum.

Gelirken ankaradan sonra aksaray istikametinden gelmiştim. Bu sefer ankaraya kırşehir -kirikkale uzerinden gidiyorum.

Yol üzeri bir camide mola veriyorum

Mucur ilce girisinde bir symbolle bakisiyorum kii aracin radar oldugu sonradan kafama dank ediyor.Ileride polis amcalar beni ve onumdeki araci ceviriyorlar.Otomobil 139 ile ben 138 ile radara girmişim. Otomobil yuzde 30luk dilimi asmadigi icin 300 kusur ceza alıyor. Ben ise motosikletin hız siniri daha dusuk oldugu icin yuzde 30u gecmisim 427 lirayı cezayi elumuze verdiler polise şaka yollu sordum,ben simdi durmasaydim ne olacakti diye?arkandan yazardim dedi,bende o zaman ileride plakayi kapatıp durmayacağım kusura bakma dedim güldü geçti Ve dedigimi ilerdeki cesmede yaptim ama tabi is isten gecti

Bu moral bozukluğuyla yola devam ettim zaten istanbula dönerken pek durmam ve fotograf cekmem.Camlica giselerde trafige merhaba dedim. 17 gibi de 1738 km sonra evimdeydim Allaha şükür. An biter anilar kalir.Bu gezimde de yeni yerler yeni insanlar tanidim.Dilim döndüğünce de sizlere anlattim.Baska gezilerde gorusmek dilegiyle,tekeriniz duz bassın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    balıkesirde 120 ile yemiştim bende 427 lira cezayı. cezayı yazan polis aynen şöyle demişti; "oğlum niye duruyosun basıp gitsene, bu paralar kolay mı kazanılıyor? yapma gözünü seveyim düşme bu tuzaklara, para kazandırma bu devlete.."
    o gazla plakayı kapayıp 200-220 li hızlar ile geçtim radarlardan, hiçbir çevirme de de durmadım, bi sıkıntı da yaşamadım.

gezi güzel olmuş, bir gün yol motoru aldığımda yapacağım bu gezileri bende.
    engin_deniz bunu beğendi.

anafartas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    Güzel gezi olmuş paylaştığın için teşekkürler... Ceza için geçmiş olsun, keşke olmasaydı...

Motosikleti
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balıkesirde 120 ile yemiştim bende 427 lira cezayı. cezayı yazan polis aynen şöyle demişti; "oğlum niye duruyosun basıp gitsene, bu paralar kolay mı kazanılıyor? yapma gözünü seveyim düşme bu tuzaklara, para kazandırma bu devlete.."
    o gazla plakayı kapayıp 200-220 li hızlar ile geçtim radarlardan, hiçbir çevirme de de durmadım, bi sıkıntı da yaşamadım.

gezi güzel olmuş, bir gün yol motoru aldığımda yapacağım bu gezileri bende.
    Polis de bana ayni yaklaşımı yaptı.Cezayi verirken de özür diledi. Polisimizin suçu yok yoksa onlara da açıkladım 90 la gitsem kamyonlar beni altina alir diye hak verdiler,sistemde sıkıntı var

Alıntı anafartas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş paylaştığın için teşekkürler... Ceza için geçmiş olsun, keşke olmasaydı...
    Tesekkurler,devletimiz sagolsun 😀
    bursalıali bunu beğendi.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Çok güzel gezi olmuş, ceza da işin tuzu niteliğinde. Otele vermediğin parayı bir şekilde çıkarmışlar cebinden.
    Geçmiş olsun.
    Ama gezinin güzelliği cezanın moral bozukluğunu kapatmıştır diye sanıyorum.
    Kazasız belasız nice gezilere.

ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Gezi paylaşımın için teşekkürler. Güzel yere gitmişsin. Motosikletin harika Allah kaza bela vermesin. Ceza içinse geçmiş olsun.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Plakayı kapatma okunmasını engellme değişiklik yapma onunda cezası var 422 lira
    Durdurdumu her türlü yazıyor

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Hakikatten iyi gezi olmuş,ceza hoş olmamış,ALLAH kaza göstermesin ,selamlar

Motosikleti
    Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel gezi olmuş, ceza da işin tuzu niteliğinde. Otele vermediğin parayı bir şekilde çıkarmışlar cebinden.
    Geçmiş olsun.
    Ama gezinin güzelliği cezanın moral bozukluğunu kapatmıştır diye sanıyorum.
    Kazasız belasız nice gezilere.
    Tesekkurler

Alıntı ersinisdj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi paylaşımın için teşekkürler. Güzel yere gitmişsin. Motosikletin harika Allah kaza bela vermesin. Ceza içinse geçmiş olsun.
    Tesekkurler.Daha iyileri sizlerin olsun

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakayı kapatma okunmasını engellme değişiklik yapma onunda cezası var 422 lira
    Durdurdumu her türlü yazıyor
    Böyle aleni yapmam da zincir kilidi biraz sarkıtırım

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakikatten iyi gezi olmuş,ceza hoş olmamış,ALLAH kaza göstermesin ,selamlar
    tesekkurler hocam.saglık olsun
    bursalıali bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Güzel gezi olmuş ama Aksaray'ı gezmemiş olman büyük kayıp bence.

Nevşehir'in adı var. Aksaray'da daha çok gezilecek yer var. Kapadokyanın giriş kapısı Aksaray.

Tekrar bu tarafa yolun düşecek olursa Aksaray'a uğramanı ve bana haber etmeni öneriyorum. Rehberlik ederim.

Motosikleti
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş ama Aksaray'ı gezmemiş olman büyük kayıp bence.

Nevşehir'in adı var. Aksaray'da daha çok gezilecek yer var. Kapadokyanın giriş kapısı Aksaray.

Tekrar bu tarafa yolun düşecek olursa Aksaray'a uğramanı ve bana haber etmeni öneriyorum. Rehberlik ederim.

teşekkür ederim.Zamanım biraz azdı yoksa Aksarayda ıhlara vadisini de görmeyi istiyordum
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Pikatel, harikaydı. Şu an İst Ataşehir'deyim .10 - 15 gün sonra Bursa'ya dönecem.
    Bursa'ya yolun düşecek olursa telim profilde . Beklerim. Gezilerin ve paylaşımların devamını bekliyoruz . Selamlarla.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Harika bir gezi olmuş, tebrik ederim. bir de sormak istediğim bir şey var, ben siteye fotoğraf yüklediğim zaman kocaman kocaman çıkıyor, sizin resimler çok güzel, tam abatında yüklenmiş. nasıl yaptınız? ben "hızlı resim" diye bir site kullanıyorum.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    O mucur yolunda radara milyarlar verdim desem abarti olmaz. 5dk arayla 2 ceza yemistim biri makbuzu elime verdiler digeri eve geldi 610kusur lira falandi toplam. Sonra her gidisimde bu sefer yoklardir sabahin korunde diye diye her seferinde orda ceza yedim.

Aman dikkat nevsehir kayseri arasi komple radar ve ekipler 7 24 orda bildigin karakol kurmuslar yola :D

Radara yakalandiginizi dusunuyorsaniz kacmaniz pek sorun olmaz gerci her turlu evine yollarlar yine cezayi o yuzden risk alip plakayi kapatabilirsiniz ama tavsiye etmem tabi orasi ayri eger asayis cevirme yapiyorsa istediginiz kadar kacin onlar sizi bulur ve karakolluk olursunuz vurma ihtimalleride var o yuzden basip gitmenizi pek tavsiye etmem.

Bu arada gezi cok guzel olmus elimden geldiginde bende giderim hep oralara guzel yerler sabah gunes dogarken ve batarken balon kalkar butceyi ayarlayip giderseniz bambaska bir deneyim kazanirsiniz.

Motosikleti
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika bir gezi olmuş, tebrik ederim. bir de sormak istediğim bir şey var, ben siteye fotoğraf yüklediğim zaman kocaman kocaman çıkıyor, sizin resimler çok güzel, tam abatında yüklenmiş. nasıl yaptınız? ben "hızlı resim" diye bir site kullanıyorum.

Tesekkurler. Fotograflari yuklemeden evvel toplu olarak boyutlarini 1024×768 piksele çeviriyorum

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O mucur yolunda radara milyarlar verdim desem abarti olmaz. 5dk arayla 2 ceza yemistim biri makbuzu elime verdiler digeri eve geldi 610kusur lira falandi toplam. Sonra her gidisimde bu sefer yoklardir sabahin korunde diye diye her seferinde orda ceza yedim.

Aman dikkat nevsehir kayseri arasi komple radar ve ekipler 7 24 orda bildigin karakol kurmuslar yola :D

Radara yakalandiginizi dusunuyorsaniz kacmaniz pek sorun olmaz gerci her turlu evine yollarlar yine cezayi o yuzden risk alip plakayi kapatabilirsiniz ama tavsiye etmem tabi orasi ayri eger asayis cevirme yapiyorsa istediginiz kadar kacin onlar sizi bulur ve karakolluk olursunuz vurma ihtimalleride var o yuzden basip gitmenizi pek tavsiye etmem.

Bu arada gezi cok guzel olmus elimden geldiginde bende giderim hep oralara guzel yerler sabah gunes dogarken ve batarken balon kalkar butceyi ayarlayip giderseniz bambaska bir deneyim kazanirsiniz.
    Teşekkürler. Devlete para lazim ne yapalım balona tek olduğum icin binmek istemedim ilerde insallah bir daha gelebilirsem binecegim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Güzel gezi olmuş , önümüzdeki sene için bana fikir verdi sizin geziniz . Bu sene kullanmayı öğrendiğim ybr125 ile Ankara merkezden Temelli , kızılcahamam , beypazarı , bâlâ ve en son çubuk gezisi yaptım . Allah izin verirse seneye 250cc ye geçip İçanadolu gezileri yapmayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler