Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Batı Karadeniz Yollarında(22-24 Nisan 2016)

Motovento
    REKLAM ALANI
    adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Yola çıkma fikri hep vardı bende fakat yakın zamanda Karadeniz'e doğru yol almayı hiç düşünmüyordum. Seyehat ten bir kaç gün önce Bir arkadaşımdan gelen telefonla başladı.
    -Birkaç gün iznim var ne dersin bir tarafa gidelim mi?
    -Olur, harika fikir, gerçi bir kaç işim var. Neyse yoluna sokarım herhalde nereye gidelim.
    -İç Anadolu olur, Mersin tarafı olur, Karadeniz olur
    -Karadeniz uygundur.
    Böylelikle Karadeniz yollarına karar kıldık. Gezi 3 gün olarak planlanıyor. Zaman yeterse Sinop'a kadar yol alırız diyoruz. Yola düştükten sonra gördük ki kendi planımız değil yolların planı işlemiş.
    Ben Kocaeli tarafından, arkadaşım Ankara dan yola çıkacak. Bolu Yeniçağa otoban çıkışında buluşmayı kararlaştırıyoruz.
    ROTA

(Siyah renk ile çizilmiş kısım Ankara dan gelen Hakanın rotası)
    Cuma günü sabahın ilk aydınlığı ile düşüyorum yola, hep olduğu gibi gene heyecanlıyım sanki ilk kez
    çıkıyorum gibi. Hava çok soğuk sıkı giyinmeme rağmen genede üşüyorum aslında yağmurluk üstünü giyip biraz rüzgarı
    kesebilirim ama ona da üşeniyorum.Kendi kendime 'gene ders almayacaksın değil mi illa soğuğu yiyeceğin diyorum.
    Benzin molası, çay çorba molası derken Bolu tüneline kadar geliyorum.

Bolu tünelinden sonra scooterimin gidebildiği kadar hızlı gidiyorum Yeniçağa ya kadar durmuyorum.

Ankara dan çıkan arkadaşım hala yolda, bir benzin istasyonunda beklemeye koyuluyorum.
    Bir saate yakın bekledikten sonra Hakanda geliyor. Bir kenarda kahvaltı yapıyoruz, ne kadar üşüdüğümüzden söz edip gülüyoruz.
    Saat 11 den sonra Zonguldak Çaycuma'ya doğru yola koyuluyoruz.

Saatler öğleye vardı, hava iyiden iye ısınmış, yollar harika durmadan sürüyoruz, görmemiz gereken bir yerler varsa bile
    umursamıyoruz.

Bartın'a yaklaşıncaya dek pek durmuyoruz. Bartın'ın batısında Tios antik kenti varmış oraya gidelim diyorum.
    Tios'a doğru yol alıyoruz.Yol üzerinde Filyos çayı ile ile karşılaşıyoruz. Bu mevsim de coşkun akıyor.
    Ağaçlar gibi nehirlerde bu mevsimde canlanıyor.

Antik kenti bulmak için epey dolanıyoruz,bulduğumuz da ise sonuç hayal kırıklığı restore edilmemiş küçük bir kazı alanından
    başka bir şey yok.
    Hakan söyleniyor; -Senin getireceğin antik kentten ancak bu kadar olur. Bende; Antik kenti boş ver manzara güzel diye teselli
    cümleleri sıralıyorum.

Tekrar yola koyuluyoruz, Bartın şehir merkezine vardığımızda kalabalık trafik ve eğrelti bir caddeden başka bir şey göremiyoruz.
    Yorgunluk ve açlık iyiden iye kendini hissettiriyor. İyi yemek yiyebileceğimiz bir yerler soruyoruz, tatmin edici cevaplar alamıyoruz.
    Şehir merkezinde fazla oyalanmadan Amasra'ya doğru yola koyuluyoruz. Bu arada yorgunluktan olsa gerek Güzelcehisara gitmeyi unutuyoruz.
    Amasra Tabelasını gördüğümüzde arkasındaki yerleşim sülieti dikkatimi çekiyor.

Amasra'ya vardığımızda önce karnımızı doyuruyoruz. Sonra Amasra da biraz caddeleri turluyoruz. Karadeniz ve gerisindeki
    dağların izin verdiği dar kıyı kuşağına kurulmuş şehir, tarihi dokusu ile de öne çıkıyor.

Fazla vaktimiz yok, daha buraların içilecek çayı, görülecek yerleri varken ayrılıyoruz. Güneş deniz üzerinden şehri
    terk ederken biz yoldaydık. Geceyi Amasra'ya 8 km uzakta Çakraz köyünde geçirmeyi kararlaştırıyoruz. Köyde deniz kenarında kamp
    için uygun bir yer bulup çadırları kuruyoruz. Hava soğuk, ocağı çadırın içinde yakıp çay demliyoruz.

Aşırı yorulmuşuz. 13-14 saattir yoldaydık. Fazla oyalanmadan çadırlara geçiyoruz. Uykuya dalmadan önce son hatırladığım
    kıyıya vurandalga sesleriydi.
    Sabah erkenden uyanıyorum öylesine bir kaç fotoğraf çekiyorum. Yeterince dinlendiğimden kendimi iyi hissediyorum.

Fazla acele etmiyoruz, kahvaltı yapıyoruz, malzemeyi topluyoruz. Yola çıktığımızda saat 11' geliyordu. Çakraz'dan
    ayrılıp Kurucaşile'ye doğru yol aldığımızda tabiat bütün görsel nimetiyle önümüze seriliverdi.

Yolun bundan sonrası müthişti. Bizi mest eden görsel şölen karşısında ilerlemek mümkün olmadı. Sürekli durup izledik
    ve fotoğraf çektik.

Etrafı ağaçlarla örülü bir yoldan geçip Cide'ye yaklaşınca Gideros Koyu tabelasını görüyoruz.
    Hemen tabelanın gösterdiği yöne yol alıyoruz.Bu koyun huzurlu havasını soluyoruz, çay içip muhabbete dalıyoruz
    yüzmek üzerine, saat geçiyor, gecikiyoruz doğrusu umurumuzda da değil.

Cide' ye vardığımızda öğleden sonraydı. Hakan Yola çıkmadan bir gün önce motosikletine lastik almış fakat
    değiştirmeye fırsat bulamadan yola çıkmıştı. Yolda bir yerde değiştiririm diyerek ten yanına aldığı lastikleri değiştirmeye
    Cide'de fırsat buluyoruz.Bir oto lastikçi den ödünç aldığız malzemelerle 2 saate yakın bir uğraş sonucu lastikleri
    değiştiriyoruz

Cide'den ayrıldığımızda saat 16:30'du. Pazar günü dönüş yolunda olamamız gerektiğinden Cide'den sonra
    kıyı yolunu terk edip Şenpazar üzerinden Kastamonu yönüne sürüyoruz.Önümüzde 140 km'lik bir rota var.
    Manzara izlemekten yolda gene oyalanıyoruz.

Yolumuz üzerinde Küre Dağlarında Loç vadisine doğru iniyoruz. Burada şelale varmış onu görmek niyetindeyiz.
    yolda köylülere sorduğumuzda; oraya ancak yürüyerek çıkılabileceğini ve akşam saatinin uygun olmadığını öğrenince geri döndük.
    Küre dağlarına daha geniş bir zamanda kamplı bir gezinin daha iyi olacağını düşündük.

Bol virajlı yolda sürüşün keyfini çıkarıyoruz. Gene çokça duruyoruz, manzara gene bizi bizden alıyor.
    Hele ki Batı Karadeniz dağlarının bu içe dönük yamaçlarındaki kayın,köknar, sarıçam,karaçam ağaçlarından oluşan
    ormanların seyri, söylenecek bütün sözleri yavan bırakıyor

Kastamonu merkezine vardığında karanlık çökmüştü, hızlıca ihtiyaçlarımızı alarak yola devam ettik.
    Şehrin 13 km dışında bir mesire yerinde kampımız kurduk. Sabah gene acele etmeden kahvaltı yapıp toparlandık.
    Bu kamplı gezi, arkadaşımla yaptığım ikinci geziydi. Kamp hatıra fotoğrafı çekiyoruz.

Pazar günü saat 12 gibi kamp yerinden ayrılıyoruz. Ilgaz'a doğru ilerliyoruz. Rakım giderek yükseliyor,
    Ilgaz'ın çıplak zirvelerine tanık oluyoruz. hala etrafta erimemiş karlar var.

Ilgaz'a vardığımızda bizi misafir eden Hakanın arkadaşının köyünde yemek yiyoruz. Burada yolumuz ayrılıyor.
    Hakan arkadaşıyla yaylanın yolunu tutuyor, zira Benden daha fazla vakti var. Benimse bundan sonra 400 kmlik bir yolum var.
    Vedalaşıp Yola düşüyorum. Kurşunlu ve Gerede den geçerken rüzgar beni çok yoruyor. Bir kaç yıl önce gene bu yolu kullandığımda
    önünde fotoğraf çektiğim tabelanın önünde bir fotoğraf çekiyorum. Bu Son fotoğraf oldu.

Bundan sonra Benzin almak dışında durmadım. Sakarya dan sonra şiddetli yağmura yakalandım. Haliyle yolculuğun son kısmı
    yorucu geçti.Eve vardığımda Saat 21:30 du ve toplamda 1100 km yol yapmıştım. Yorgun, bitkin fakat bunlardan öte huzurlu bir şekilde
    yolculuk sona erdi.

Sonuç olarak; yolun kendisi varılan yerlerden daha iyiydi , Bu yolculuk beni bütün günlük stres ve yorgunluklardan arındırıp kendime getirdi.
    Albert Camus'un dediği gibi; ''YoIcuIuk bizi kendimize geri getirir.''

NOT 1: Birlikte yolculuk yaptığımız Arkadaşımda fotoğraf ekleyecektir.
    NOT 2: Uzun süre varyatör titremesi sorunu ile uğraşmıştım. Son çare olarak debriyaj balatasını ,Polini marka debriyaj tası ve balatası
    ile değiştirdim 1100 km boyunca hiç bir sorun yaşamadım. bu değişimden çok memnun kaldım. bu şekilde sorun yaşayan arkadaşlara fikir verebilir diye yazıyorum.
    TOTEMONS, SAZMAN, sagat ve 18 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Harikulade bir gezi olmuş.Manzaralar müthiş.
    Emeğinize sağlık.Çok beğendim.
    adm12 bunu beğendi.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Abi bak çorumdan geçiyonuz haber vermiyonuz vallaha ayıp oluyo haa .

Bu arada güzel bir gezi, Güzel fotoğraflar çok eğlenceli duruyor kazasız belasız
    adm12 bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Güzel bir gezi olmuş,Cide yi rotama ekledim,hep kendi kendime diyorum; Gezi forumlarına bakmayı bırak,tura çıkmama 1 ay kadar bir süre var,bakmadanda yerimde duramıyorum,Karadenizde başka nereleri tavsiye edersiniz?
    adm12 bunu beğendi.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Nihayet havalar ısınmaya başladı ve gezi yazılarını görür olduk.
    Paylaşım için teşekkürler, elinize, yüreğinize sağlık.
    adm12 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Güzel gezi olmuş
    Tekerine sağlık gezmiş kadar olduk
    adm12 bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    vay anasına be, ne gezi olmuş ama,helal olsun gençler ,işte budur ,HAYAT GEZİNCE GÜZEL, samimiyetle söylüyorum 10 üzerinde 10 luk bir gezi yapmışsınız,gönlünüze sağlık, ama çadırın içerisinde çay demleme fikri üşüseniz bile iyi bir fikir değildi bana göre,amasranın çok güzel bir yer olduğunu duymuştum,orası benimde gezi rotalarımın içerisinde olacak bir gün inşallah güzel geziydi be yüreğinize sağlık,eskişehirden selam olsun sizlere...
    adm12 bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Çok güzel gezi olmuş, böyle gezi fotoğraflarını görünce çok imreniyorum
    adm12 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Sevdim. Kazasız belasız
    adm12 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harikulade bir gezi olmuş.Manzaralar müthiş.
    Emeğinize sağlık.Çok beğendim.
    Çok teşekkür ederim.

Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir daha yolum o taraflara düşerse haber ederim.

Bu arada güzel bir gezi, Güzel fotoğraflar çok eğlenceli duruyor kazasız belasız
    Teşekkür ederim.

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş,Cide yi rotama ekledim,hep kendi kendime diyorum; Gezi forumlarına bakmayı bırak,tura çıkmama 1 ay kadar bir süre var,bakmadanda yerimde duramıyorum,Karadenizde başka nereleri tavsiye edersiniz?
    Kıyı şeridinin tamamını tavsiye ederim. Küre dağları milli parkına gidemedik zaman olmadığından,kesinlikle gidilmeli. Birde ana yolların dışına çıktıktan sonra güzel olmayan bir yer yok.

Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nihayet havalar ısınmaya başladı ve gezi yazılarını görür olduk.
    Paylaşım için teşekkürler, elinize, yüreğinize sağlık.
    Çok teşekkür ederim.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş
    Tekerine sağlık gezmiş kadar olduk
    Teşekkürler.

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay anasına be, ne gezi olmuş ama,helal olsun gençler ,işte budur ,HAYAT GEZİNCE GÜZEL, samimiyetle söylüyorum 10 üzerinde 10 luk bir gezi yapmışsınız,gönlünüze sağlık, ama çadırın içerisinde çay demleme fikri üşüseniz bile iyi bir fikir değildi bana göre,amasranın çok güzel bir yer olduğunu duymuştum,orası benimde gezi rotalarımın içerisinde olacak bir gün inşallah güzel geziydi be yüreğinize sağlık,eskişehirden selam olsun sizlere...
    Çok teşekkür ederim mesut hocam. Rotanızı ana yollardan biraz ayırırsanız sanırım güzel olmayan bir yer yok. Biz Bartın'dan sonra deyim yerinde ise mest olduk.

Alıntı MoKo777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel gezi olmuş, böyle gezi fotoğraflarını görünce çok imreniyorum
    Teşekkür ederim. Umarım yola çıkmanıza vesile olur.

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevdim. Kazasız belasız
    Teşekkürler.
    fz6_fazer ve mesut hoca bunu beğendiler.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Fotolar doğru ölçülerde olduğunda sayfanın açılmasıda sorun olmuyor
    Sen motora çanta almayacaksın belli

Ben hava serin olduğunda böbrek koruma kullanıyorum,belli bir alanı rüzgardan korusada çok etkili sıcacık tutuyor,çok sıcak geldiğinde çantaya koyuyorum yer kapladığıda yok
    Yolculukta herşey yolunda giderken lastik değiştirmek bence risk,farkedilmeyen ufak bir hava sızıntısı durduk yere iş açabilir başınıza
    adm12 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotolar doğru ölçülerde olduğunda sayfanın açılmasıda sorun olmuyor
    Sen motora çanta almayacaksın belli

Ben hava serin olduğunda böbrek koruma kullanıyorum,belli bir alanı rüzgardan korusada çok etkili sıcacık tutuyor,çok sıcak geldiğinde çantaya koyuyorum yer kapladığıda yok
    Yolculukta herşey yolunda giderken lastik değiştirmek bence risk,fark edilmeyen ufak bir hava sızıntısı durduk yere iş açabilir başınıza
    Fotoğrafları 800*600 şeklinde küçültüp yüklüyorum.Benimde bellik var aynı zamanda böbrek koruyor bu yolculukta yanıma almamıştım. Termal içlik vardı bide montun içliği de üzerindeydi. Sabah beklediğimden daha soğuk oldu.
    Evet lastik konusu riskli idi. Eski lastikler çok kötüydü arkadaşın 2009 den beri motorun üzerindeydiler bu daha riskli idi.
    Bana 2 tane sosis çanta lazım, bir kaç kere almak istedim iyile biraz tuzlu bu nedenle biraz erteledim. Normalde kamp yapmayacaksam tek sırt çantası yetiyor ama kamplı olunca malzemeler de artıyor haliyle. Poşetlere sarmamın sebebi yağmur yağarsa uğraşmayım diye. Bir daha ki geziye kadar 2 tane düzgün çanta farz oldu.

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    adem güzel paylaşım olmuş fotoğrafları derliyeyim enkısa zamanda atıcam (çok acele etmişsin birkaç videoda koysaydın keşke)
    adm12 bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkür ederim. 18gb video var derlenmesi lazım, vakit bulamadım bu videolardan 5-10 dk bir film çıkaracağım yakında yüklerim.

Motosikleti
    CBF 600 S
    kırkpınar yaylası geç olsun güç olmasın
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Adem ile ılgaz kesecik köyüne kadar beraber geldik sağolsun abdullah abimiz bize sofra hazırlatmış yedik içtik adem yolunun uzunluğundan dolayı yola çıkarken bizde motorun yükünü boşaltıp abdullah abimizin kılavuzluğunda yola koyuluyoruz 15 km sonra yayladayız tabi yaklaşık 800-900 metre irtifa yükseliyoruz yayla 1850 metrede yaylanın arkasındaki karlı tepenin ardı artık kastamonu oluyor çankırı-kastamonu sınırındaki bu yaylada genellikle treking çiler için birçok yürüyüş rotası var motorla bile 4-5 ayrı yoldam çıkılabiliniyor buraya
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    yaylayı ve buraya çıkan yolları görünce keşke crf'mi satmasaydım diyorum tam ona göre yollardı önce zorbir yola girdik fakat 2 kişi motor kayalıklarda karter kısmı hafif hafif vurmaya başlayınca daha düzgün bir yola geçtik zira 2. vitese bile atılmıyordu hard yolda ama crf için çok daha zorlarından geçmiştim kendisini aradım gerçi motorumuda buralardan bi öğretmen arkadaşa satmıştım belki motorumda benden ayrı olarak buraların yollarını gezmiştir.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    adem fotoorafları görünce bakalım ne diyecek.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    son fotoğraflarda geldi bu yaylanın arkasındaki tepeyede bir traktör yolu olduğunu öğreniyorum tabi ilk girdiğimiz yol kadar taşlık ve daha dik olduğunu söylüyor sayın abim artık crf tarzı bir motor alınca nasipse abdullah abiyide arkaya atıp zirve yaparız bir gün.
    adm12 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yayla çok güzelmiş. Gitmekle iyi etmişsin. ben de videolardan bir derleme yaptım youtube yükleyeceğim.

Motosikleti
    CBF 600 S

ÇORUMDANMI?

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı hakan_czy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÇORUMDANMI?
    Evet hocam?

Motosikleti
    CBF 600 S
    Evet hocam?
    iide tarıkbiz çorumdan geçmedikki?

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı hakan_czy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iide tarıkbiz çorumdan geçmedikki?
    İyi de haritada siyah çizgili rota sizin güzergahınız değil mi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler