Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kıyıköy Gezisi (Faciası) (Zincirleme Kaza-Eğlence)

Motovento
    REKLAM ALANI
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Bu kadar Apache bir araya gelirse sonuç böyle olur... Şaka şaka, muhtemelen soğuktan refleksleriniz yavaşladı, normalde alacağınız virajı alamadınız.Yurdum yolları da malum, belki kum falan dökülmüş olabilir görünmez kaza. Bu memlekette hayat ucuz, ciddi yaralanma olmadan atlattığınız için şanslısınız, geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Bayram arkadaşımızın çatalca-saray sapağında düşme anı.
    https://plus.google.com/u/0/10126617...73435899026358

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:47 ----------

kıyıköye giderken ilk kayıt yaptığım video kaydı.
    https://plus.google.com/u/0/10126617...73435899026358
    EneS_Turker bunu beğendi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hiçbirinizi önümde göremedim çünki geride kamerayı kapatmak için durdum, size yetişeyim derken viraja hızlı girdim olanlar oldu, ama güzeldi. ne güldük be. güzel bir ders ve anı oldu.
    en kötü kazamız bu olsun abi.. bende çok eğlendim..

Alıntı ugurcan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı virajda geçen sene bir arkadaşım 600rr ıyla takla atmıştı maalesef... senin apachenin düştüğü yerde 600rr parçaları bulabilirdin sonuçta yolun geometrisi bozuk... yolu bilmeyen hataya düşüyor... geçmiş olsun hepinize tekrardan...
    Evet sağım solum araba ve motor parçaları doluydu hatta bi arkadaş ayna aldı getirdi seninmi diye yok dedim bu bizim motorların değil :D sonra bi arabalı geldi geçen gun burda jeep parçalandı diye.. orası berbat biyer.. biz ilk değildik sonda olmıcak..

Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolun yapımında yanlışlık var. yolun göründüğü fotoya göre geliş yönünde ön boşalıyor, gidişinde de yukarı tırmanıyor ve eğim yanlış yönlü olduğu için yine ön boşalabiliyor. Mühendislerimizin eseri ne olsun. Anca bu kadar olur.
    O virajın anatomisi bozuk bi şekilde bozuk yani.. normalde o tarz bi viraj 80kmh ile alınabilir ama burası alınmıyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

Düşmeyen tek arkadaşımız daha önce olduğu yerde düşmüştü zaten.. Onuda videoda yakaladım.. iFşa edeyim .. 6da 6 yapmış olduk böylece..

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Büyük geçmiş olsun.Neyseki sizlerde birşey yok.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Okudukça bunlar nasıl olaylar nasıl bir gezi dedim kendi kendime
    Hiç birinize önemli bir sakatlık olmaması içimi rahatlattı..
    Son olarak her türlü aksiliğe rağmen gezinin tamamlanmış olması 2 tekere gerçekten gönül verdiğinizi gösterir.
    Yeni yılda hepinize kazasız belasız uzun uzuuun geziler dilerim

Motosikleti
    Geziyi birde burdan takip edin, yeni yeni ayağımı toparladım, biraz ağrı var ama eskisine göre daha iyiyim.
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Çok geçmiş olsun hepinize. Allah tan daha kötü durumlar çıkmamış ortaya.
    O virajı yapan usta sorunlu galiba, kimsenin zaten düzgün yapmaya çalıştığı veya kontrol ettiği de zaten yok.
    Yetkilere haber verilip belki önlem aldırılabilir, başka arkadaşlarda kaza yapmasınlar orada!

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu içeriğe şu anda erişilemiyor

uyarısı alıyorum. anlık bir face hatasıda olabilir tabi.

Motosikleti
    Bugün mahkeme kararı geldi evime, Saray Cumhuriyet Başsavcılığı yazı göndermiş, KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA DAİR KARAR, Olay tarihi olan 28.12.2014 günü saat 14: sıralarında 9294 plakalı motosiklet ile kemal Güngörmez mevkiinde hakimiyeti kaybetmesi sonucu olayın meydana geldiği, BTM ile giderilir şeklinde yaralandığı, alınan raporda alkol oranının 0 promil olduğu, ortada TCK anlamında bir suç ve suçlunun bulunmadığı alaşılmakla, Kamu Adına Kovuşturma Yapılmasına Yer olmadığına karar verilmiş.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Arkadaslar buyuk gecmis olsun.
    En buyuk kazaniz bu olsun. Allah bi daha kaza bela gostermesin.

En onde giden arkadasimizin viraja girerken bir sebeple (yuksek ihtimal ile cok hizli oldugunu dusunerek) bakisi kacirdigini buna bagli olarak frenlemeye ve durmaya odaklandigini ve kurtulmak icin virajin cikisina bakmak yerine risk objelerine bakmaya basladigini ve yolun bir yerinden disari ciktigini arkasindam gelen arkadaslarinda ayni sekilde bakislari kacirarak (yoldam cikan arkadaslarini gordukleri icin ona bakmalari ve odaklanmalari sebebi ile) onlarinda frenleyerek durmaya calismasi ile bu zincirleme kazanin olustugunu dusunuyorum.

Malum Keith Code nin "twist of the wrist" adli herkesin bildigi kitap ve videosunda bu olaya "Survival Reaction" hayatta kalma gudusu diyor.

Daha fazla egitim almanizi ve teknik konulari daha fazla arastirmanizi oneririm.

Tekeriniz hep duz bassin.

FatihPrLk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125esd White :)
    Geçen sene kıyıköy e gitmiştim. Virajlar çok keskin ve tehlikeli... Dikkat şart. Ve bi o kadarda zevkli o yollar. Uzun yolun verdiği yorgunlukdan sanırım dikkatiniz dağılmış geçmiş olsun :(

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Olayın üstünden epey geçmiş ama yinede kaza yapan arkadaşlara geçmiş olsun. Havalar güzelleşiyor kıyıköye bir pazar, günü birlik gidip gelmek istiyorum. Kıyıköyü merak eden gidecek varsa yoldaş olabiliriz

Motosikleti
    sağolun beyler, artık bize kıyıköy mecburi gitmezsek bize darılır zaten.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)