Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
36. sayfa BirinciBirinci ... 263435363738 ... SonuncuSonuncu

5. Geleneksel Motosiklet.NeT Yuvacık Gezisi - 29 Mayıs 2011 Pazar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu istanbul için devletin hava tahmini
    http://www.dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-i...spx?m=istanbul
    bu kocaeli için devletin hava tahmini
    http://www.dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-i...aspx?m=KOCAELI
    bu benim takip ettiğim sitelerden birinin istanbul hava tahmini

http://www.wunderground.com/global/stations/17060.html
    bu benim takip ettiğim sitelerden birinin kocaeli hava tahmini
    http://www.wunderground.com/cgi-bin/...aeli,%20Turkey

bakalım hangisi sallıyo hangisi gerçek veriler veriyor göreceğiz
    devlet meteroloji işlerindeki istanbul hava tahminlerini böle bakmak yerine günlük tahmin diye girerseniz istanbulun bölge bölge hava durumunu belirtiyor bugun içinde saba 06-12 arasında yağmur yağarsa yağar gerisinde yağmaz diye göstermiş
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw arkadaşlar vermiş olduğum linklerdeki hava durumu takibim sürüyor ve yağış olmadığı görülüyor
    hatta bugün ist.da %20 yağış olasılığı vardı ve kısa süreli bi yağmur geçişi oldu
    gezide bir erteleme düşünmedim açıkcası büyük bir çoğunluk katılacaktır geziye
    gelmek istemeyen başka işleri olan arkadaşlarımızda okuyorum ve görüyorum ki yağmuru bahane edip ertelenme talepleri gelmiş merak etmesinler başka bir gezide aramızda olabilirler
    bu arada işlerim dolayısıyla gündüzleri giremiyorum siteye şimdi yazabiliyorum
    sonuç itibariyle pazar günü allahın izniyle yuvacık yolunda olacağım kimler peşimde bakalım
    haklısın birde şu yönden düşünmek gerek mesela ben bu pazarı ayarlayabilmek için tam 22 saat vardiya yaptım az kaldı perte çıkıyordum 2 gün kendime gelemedım ama pazar gunune izin ayarladım. şimdi ertelenirse bütün çabam mahvolacak ve haftaya da gelmem imkansızlaşacak. çünkü haftaya c.tesi izinlym .tabi inşallah yağmaz yağarsada denize gireriz :D
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaşlar yarın yağmur olmayacak. Bugün en serin ve nemli gün, yarından sonra yükselmeye başlıyor
    Poturdak

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    izmit şuan ıslak arkadaşlar

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    arkadaşlar bizde ani bi karar alıp gele biliriz tek motor 2 kişi biri ben biride sitemize üye olupta pek giremeyen :D abim sayılan dostum fakat hava yagıslı dıyo bu konu ıcın ne dıyosunuz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yarın için DMİ ve Wunderground Kocaeli'de yağmur var diyor. Ama öğleden sonra %20 ihtimale düşüyor.

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    yaw durun bide nineme sorayım bakayım dizleri ağrıyomu. ağırıyosa kesin yağar hava durumu falan tisss :D

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar ben cenk mahonny alican byhazin unnamed yağmur çamur engelini dinlemeden orda olacagız...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

mahonyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125 miş
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben cenk mahonny alican byhazin unnamed yağmur çamur engelini dinlemeden orda olacagız...
    yağmurluğumu getir ramço
    Azrail Noktayı Koyana Kadar Virgüle Devam...
    34 SDT 60

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Gidecek arkadaşlara iyi eğlenceler diliyorum.Ancak başlıkta nasıl bir sürüş yapılacağına dair herhangi bir bilgi göremedim.katılım listesinde 100 civarında isim var.Muhtemelen 20 şerli motor yada daha az bölerek sürüş planlıyorsunuz.Malum bu kadar insanı aynı anda otoyola çıkarırsanız sonuç pek iyi olmaz.Sürüş öncesinde bilgilendirme mutlaka yapılacaktır.Fakat o karmaşa içerisinde herkesin anlayabileceğini sanmıyorum.İlk sayfada şimdiden bu bilgilendirme yapılırsa çok daha iyi olacağını düşünüyorum.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    Alıntı mahonyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmurluğumu getir ramço
    her daim her zaman yanımda olacak yağmurluğum...ansızın bastırmasın.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

borabuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 700
    Arkadaşlar pilot olarak yağmur konusuna bi ekleme yapayım bizim kullandığımız meteoroloji aşşağıdaki gibi ,
    ,short-TAF: LTBQ 280440Z 2806/2815 VRB02KT 8000 BKN025 BKN080 TEMPO 2806/2810 5000 -SHRA BR PROB30 TEMPO 2811/2815 -TSRA FEW020CB BKN025 BKN080

burda izmitin hava durumu var en başta yazan LTBQ izmitin tam olarak cengiz topel havalimanın kodudur. kısaca ayın 28 i öğleden sonra 1800 den sonra azalan yağmur veriyo. -SHRA yazan yer.

Genel olarak dünyanın heryerinde eğer Taf ve metarda yukardaki taf yanı o havaalanı için verinen saat aralığındaki meteorolojik beklenti, verilen oran yüzde 30 ise yağmur yağmaz eğer yüzde 40 olursa yani yukarda yazan PROB40 olsaydı kesinlikle yağmur olurdu.

Bi izmitli olarak da söylemem gerekirse yuvacık kartepe dağının eteklerinde olan bir yer olması açısından,muhtemelen kapalı bi hava, yol boyuda belki ara ara yağmur ihtimali var,

sağlıcaklı kalın ben ve eşim kısmet olursa orda olucaz.

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Ben katılamıyorum arkadaşlar, inşallah diğer gezilerde birlikte olma dileğiyle...
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yarın yağmur olmayacak. Bugün en serin ve nemli gün, yarından sonra yükselmeye başlıyor
    Alıntı borabuhara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar pilot olarak yağmur konusuna bi ekleme yapayım bizim kullandığımız meteoroloji aşşağıdaki gibi ,
    ,short-TAF: LTBQ 280440Z 2806/2815 VRB02KT 8000 BKN025 BKN080 TEMPO 2806/2810 5000 -SHRA BR PROB30 TEMPO 2811/2815 -TSRA FEW020CB BKN025 BKN080

burda izmitin hava durumu var en başta yazan LTBQ izmitin tam olarak cengiz topel havalimanın kodudur. kısaca ayın 28 i öğleden sonra 1800 den sonra azalan yağmur veriyo. -SHRA yazan yer.

Genel olarak dünyanın heryerinde eğer Taf ve metarda yukardaki taf yanı o havaalanı için verinen saat aralığındaki meteorolojik beklenti, verilen oran yüzde 30 ise yağmur yağmaz eğer yüzde 40 olursa yani yukarda yazan PROB40 olsaydı kesinlikle yağmur olurdu.

Bi izmitli olarak da söylemem gerekirse yuvacık kartepe dağının eteklerinde olan bir yer olması açısından,muhtemelen kapalı bi hava, yol boyuda belki ara ara yağmur ihtimali var,

sağlıcaklı kalın ben ve eşim kısmet olursa orda olucaz.

Muzo abim denizcilik hususunda zaten akademisyen havayı yemiş yutmuş.. diğer arkadaş da gökyüzüyle adeta sevişen biri...demek oluyor ki yağmur yağmayacak....

Ama ya yağarsa... ben eririm...motosiklet üzerinde ıslanmak ta aslında güzegah sonunda eve ulaşırsan problem değil...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muzo abim denizcilik hususunda zaten akademisyen havayı yemiş yutmuş.. diğer arkadaş da gökyüzüyle adeta sevişen biri...demek oluyor ki yağmur yağmayacak....

Ama ya yağarsa... ben eririm...motosiklet üzerinde ıslanmak ta aslında güzegah sonunda eve ulaşırsan problem değil...

Bişşşiy olmazzz sana Pardesünü giydinmi kar yağsa ne yazar .
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti

ganga yuvacık çıkışı nereye gidelim...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-alper_tim+1
    2-delimavili
    3-jesse+1
    4-< iLk@yy >
    5-halis
    6-burçin&ilker
    7-takendy+1
    8-overcloud
    9-
    10-

şu mt media player'in otomatik olarak çalmasını engelleyemez misiniz...
    Yorgun olmam nedeniyle yarınki geziye katılmayacağım.

Herkese iyi eğlenceler dilerim.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bişşşiy olmazzz sana Pardesünü giydinmi kar yağsa ne yazar .
    pardesü yasak abi gençlere kötü örnek olmamak için...

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ganga yuvacık çıkışı nereye gidelim...
    aga aslında ben isim yazdırdım ama gelemiyorum ...başka rotalara akak dedim ismini yazdırdığım arkadaşlara bu seferde onlar heyecan yaptı Yuvacık diye... aga benim başım ağrıyor yav...müridlerimim yoğun ilgisi beni bunaltıyor dağlara çıkasım var...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    pardesü yasak abi gençlere kötü örnek olmamak için...

aga aslında ben isim yazdırdım ama gelemiyorum ...başka rotalara akak dedim ismini yazdırdığım arkadaşlara bu seferde onlar heyecan yaptı Yuvacık diye... aga benim başım ağrıyor yav...müridlerimim yoğun ilgisi beni bunaltıyor dağlara çıkasım var...
    ağa yuvacıktan dağlara doğru bir rota çizelim olmazmı....

Motosikleti
    pek tadım yok desem yeridir be abi...bi pazarım var onuda kızıma ayırmak istiyorum...

REKLAM ALANI
36. sayfa BirinciBirinci ... 263435363738 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)