Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Hakkın Rahmetine kavuşan arkadaşlarımız adına İstanbul turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    reklamci2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Arkadaşlar son düzeltmeler aşağıdaki gibidir. Basın Duyurusu, Yazılı dağıtımlar, Fakslar, mailller vs... aşağıdaki gibi yollanıcaktır eksik veya düzeltilecek bir şey varsa lütfen yazın...

23-07-2006
    Darulaceze buluşması ve Hakkın Rahmetine kavuşan Motorcu arkadaşlarımız adına İstanbul turu

Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. Bu nedenle bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak devletin öncelikli görevleri arasında ancak bizlerde yaşlılarımıza gereken saygı ve sevgiyi göstermeliyiz. Onların tek isteği HATIRLANMAK ve SEVGİ. İşte bu nedenle yaşlılarımızı ziyaret ederek bir nebze de olsa yalnızlıklarını paylaşacağız.
    Yaşlılarımıza ve yardıma ihtiyacı olan insanlarımıza unutulmadıklarını hissettirmek, inanıyorum ki olarak hepimizi mutlu edecektir.

En son Cihan arkadaşımızın vefatını duyduktan sonra kendisini ne kadar tanımasamda yüreğim burkuldu. Bu arkadaşımız ve hakkın rahmetine ulaşan diğer arkadaşlarımız için bir istanbul turu düzenleyoruz. İstanbul Darulaceze ziyaretimizden sonra Haliç köprüsü, Merter, Bakırköy'ün içinden geçerek sahil yolunu kullanarak Eminönü, Beşiktaş, E5 e girip boğaz köprüsünden geçip bağdat caddesini takip edip bostancı ve oradan tekrar minibüs yolu ve ikinci köprüye bağlanarak turumuzu İnönü Stadında bitiyoruz. O a kadar kalabalık olalım ki Diğer araçlar bizim trafikte ne kadar fazla olduğumuzu anlasınlar ve bizi görsünler. Bu bir EYLEM DEĞİLDİR fakat bizimde trafikte olduğumuzu göstermemiz açısından ve daha fazla arkadaşımızı kaybetmememiz için herkes buna katılsın. Trafik kurallarına uyulsun. Hatta tanıdığınız moto kuryelere pizzacılara vs.. herkese haber verin 2 saatini ayırsınlar ve hep beraber olalım. Gazete, Televizyon ve ilgili diğer kuruluşlara haber verelimki sesimiz daha fazla duyulsun.

Haydi Herkesi aramaya başlayalım.

DIKKAT BU BIR EYLEM DEGILDIR.
    Ve trafik hiç bir şekilde aksatılmayacaktır.

Duyarlı tüm arkadaşlara.

MT GRUBU

Buluşma ve hareket yerleri

Büyükçekmece BeylİkdÜzÜ Avcilar İstİkametİnden Gelen Arkadaşlar
    Buluşma: Saat 10.15
    E-5 İncirli (eski Çarşı Magazasi) Şimdiki Boyner Önü
    Hareket: 10.30
    İstİkamet E-5 ten Okmeydani Darülaceze

Sariyer Tarabya Bebek Ortaköy Tarafindan Gelecekler.
    Buluşma: 10:15
    Maslak Bp Karşısı Princess Otel Öni Buluşma
    Hareket: 10.30

Anadolu Yakasindan Gelecek Arkadaşlar
    Buluşma: Saat 10.00
    Kadiköy İskele Önü Buluşma
    Hareket: 10.15

Belirtilen Gün ve Saatte Burada Bekleyecegiz. İsteyen arkadaşlar direk olarak Darülacezeye gelebilir veya saat 13.00 de oradaki kalkışa katılabilirler

En son Cihan arkadaşımızın vefatını duyduktan sonra kendisini ne kadar tanımasamda yüreğim burkuldu. Bu arkadaşımız ve hakkın rahmetine ulaşan diğer arkadaşlarımız için bir istanbul turu düzenleyelim. İstanbul Darulaceze buluşmasını takiben 23-07-2006 Saat 13.00'de buluşup Haliç köprüsü, Merter, Bakırköy'ün içinden geçerek sahil yolunu kullanarak eminönü, beşiktaş, E5 e girip boğaz köprüsünden geçip bağdat caddesini takip edip bostancı ve oradan tekrar minibüs yolu ve ikinci köprüye bağlanarak turumuzu bitirelim. O a kadar kalabalık olalım ki Diğer araçlar bizim trafikte ne kadar fazla olduğumuzu anlasınlar ve bizi görsünler. Bu bir EYLEM DEĞİLDİR fakat bizimde trafikte olduğumuzu göstermemiz açısından ve daha fazla arkadaşımızı kaybetmememiz için herkes buna katılsın. Trafik kurallarına uyulsun. Hatta tanıdığınız moto kuryelere pizzacılara vs.. herkese haber verin 2 saatini ayırsınlar ve hep beraber olalım. Gazete, Televizyon ve ilgili diğer kuruluşlara haber verelimki sesimiz daha fazla duyulsun.

Haydi Herkesi aramaya başlayalım.

DIKKAT BU BIR EYLEM DEGILDIR.
    Ve trafik hiç bir şekilde aksatılmayacaktır.

Duyarlı tüm arkadaşlara.
    Hayat Düşmezsen güzeldir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FIRFIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax momo
    şoför ler odası federasyonu,minibüscüler taksiciler derneklerine de baskın yapsak cok ii olur onlarda farkesin yanlarından bisiklet gecmediğini artık,anında frene basıp duramıyacagımızı,motor hakkında ne varsa adam hayatında motora binmemiş hiç bişi bilmio bu burdan gecer bu burda durur die kendi kafasında planlar yapıo biz motor sürücüleri ise cambazlık yaparak trafikte ilerlioruz korkusuz kullanmayı cok özledim sizce????????
    sen hiç gitmeyecek gibisin degilmi, o gidenlerde senin gibiydiler...

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence Hepsinin ruhlarına bir fatiha okunması cagrısı daha dogru olurdu.
    Biz türk üz arkadasım. Eger trafikte arac kullanan adam aynı zamanda motosiklet kullanıcısı degil ise seni bizi asla anlayamaz ve ne yaparsan yap anlamayacaktırda. Bu sabah arkadasımın birisi (Sefertası) anlatıyor. Sabah yolda gelirken taksicinin birisi motosikletli bir adamı sopa ile dovmeye calısıyordu, motosikletli olan adam ise hala karsısındaki hayvan herife ragmen birseyleri konusmaya ve brşeyleri izah etmeye calısıyordu ve ben hareket halinde ki otobüste degilde yaya geçseydim o taksicinin agzını burnunu patlatırdım diye anlatıyor. Simdi olay su İçimizdeki karsıdaki insanı anlama duygusunu ön plana cıkartamadıgın sürece hiçbir sonuc varmez. Türkiyede birçok konu icin binlerce insan miting yapıyor. Sen hiç gördünmü bir tanesinin bile sonuc verdiğini ?
    Farklı Ülkelerde, kentlerde hatta köylerde bile yasayan insanların bir olaya karsı dusunce ve bakıs acısı asla birbirini tutmaz. Bunu memleket tarzında da soyleyebiliriz daha iyi anlamak icin. Kozmopolit bir kentte bu kadar mozaik yapının icerisinde biz insanların aynı düşünce de ( DOĞRU OLANI ) birleşmemizin bir tek çözümü var eğitim.
    İstersen 1000 tane motosikletle gec o dedigin yerlerden gövde gosterisinden baska birşey olmayacaktır. Birde insanların vay be diyerek agızlarını acık bırakmaktan. Biz ağzı acık ayran delisi millet olarak asla birbirimizi anlayabilecegimizi sanmıyorum (Cogunluk yapı olarak istisnalar haric)

mustafayazici33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGRİNA 100
    bence süper olurr eylem türü bişey olurrrrben mersindeyimm istanbulda olsaydım kesin katılırdımmm

olabiler ben varım

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Alıntı FIRFIR adlı üyeden alıntı
    şoför ler odası federasyonu,minibüscüler taksiciler derneklerine de baskın yapsak cok ii olur onlarda farkesin yanlarından bisiklet gecmediğini artık,anında frene basıp duramıyacagımızı,motor hakkında ne varsa adam hayatında motora binmemiş hiç bişi bilmio bu burdan gecer bu burda durur die kendi kafasında planlar yapıo biz motor sürücüleri ise cambazlık yaparak trafikte ilerlioruz korkusuz kullanmayı cok özledim sizce????????
    Benim babam taksici neden taksiciler odasını baskın yapıcanız tamam motorlara karşı olanlar var ama düzgün konuşmakta fayda var ilerde üniversite hayatında bende başarılı olamayınca taxicilik yapıcam bi motorcu olarak banada mı baskın yapıcanız sözlere dikkat ederek yazalım lütfen kimse kimseyi suçlayamaz, motorcu olupta işi arabayla olan çok insan var, şirket arabası kullanır, kendi çocuğu varsa arabayla seyahat etmek zorundadır, motorcularda araba kullanıyor, çok kızdım
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

ALBATROS-FB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    bencede büyük bır organıze yapalım hatta bıraz daha gec bı tarıhte yapalım tv kanallarınada haber verelım dıyer motor gruplarıylada organıze olalım sesımızı herkez duysun derım ben
    TEK AŞKIMFENERBAHÇEalbatros-fb@hotmail.com

reklamci2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı
    Bence Hepsinin ruhlarına bir fatiha okunması cagrısı daha dogru olurdu.
    Biz türk üz arkadasım. Eger trafikte arac kullanan adam aynı zamanda motosiklet kullanıcısı degil ise seni bizi asla anlayamaz ve ne yaparsan yap anlamayacaktırda. Bu sabah arkadasımın birisi (Sefertası) anlatıyor. Sabah yolda gelirken taksicinin birisi motosikletli bir adamı sopa ile dovmeye calısıyordu, motosikletli olan adam ise hala karsısındaki hayvan herife ragmen birseyleri konusmaya ve brşeyleri izah etmeye calısıyordu ve ben hareket halinde ki otobüste degilde yaya geçseydim o taksicinin agzını burnunu patlatırdım diye anlatıyor. Simdi olay su İçimizdeki karsıdaki insanı anlama duygusunu ön plana cıkartamadıgın sürece hiçbir sonuc varmez. Türkiyede birçok konu icin binlerce insan miting yapıyor. Sen hiç gördünmü bir tanesinin bile sonuc verdiğini ?
    Farklı Ülkelerde, kentlerde hatta köylerde bile yasayan insanların bir olaya karsı dusunce ve bakıs acısı asla birbirini tutmaz. Bunu memleket tarzında da soyleyebiliriz daha iyi anlamak icin. Kozmopolit bir kentte bu kadar mozaik yapının icerisinde biz insanların aynı düşünce de ( DOĞRU OLANI ) birleşmemizin bir tek çözümü var eğitim.
    İstersen 1000 tane motosikletle gec o dedigin yerlerden gövde gosterisinden baska birşey olmayacaktır. Birde insanların vay be diyerek agızlarını acık bırakmaktan. Biz ağzı acık ayran delisi millet olarak asla birbirimizi anlayabilecegimizi sanmıyorum (Cogunluk yapı olarak istisnalar haric)
    Bizim buradaki amacımız Hakkın rahmetine kavuşan arkadaşlarımızın her zaman içimizde olduğunu ve arkasında bu tur kazaların olmasını önlemek ve anlatmak. Bu olayı Türkiyede bulunan televizyonlar akşam haberlerinde ve gazeteler ana sayfalarında duyursa ve bir iki ropörtaj yapsak sence bunu kaç insan duyar. Bence türkiyenin %50 si duyar ve istanbulun en az %10 görür. Neden bu forumda bulunan diğer arkadaşların ve foruma yazı yazanların kendini göstermesini engelliyoruz....
    Hayat Düşmezsen güzeldir...

ALBATROS-FB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Alıntı reklamci2003 adlı üyeden alıntı
    Bizim buradaki amacımız Hakkın rahmetine kavuşan arkadaşlarımızın her zaman içimizde olduğunu ve arkasında bu tur kazaların olmasını önlemek ve anlatmak. Bu olayı Türkiyede bulunan televizyonlar akşam haberlerinde ve gazeteler ana sayfalarında duyursa ve bir iki ropörtaj yapsak sence bunu kaç insan duyar. Bence türkiyenin %50 si duyar ve istanbulun en az %10 görür. Neden bu forumda bulunan diğer arkadaşların ve foruma yazı yazanların kendini göstermesini engelliyoruz....
    benceda MT ailesı olarak zaten yeterlı sayımız var istanbulda dıyer motorcu arkadaşlarlada bırleşirsek cok ses getırırız gıbıme gelıyor bence en yakın zamanda organıze olalım herkez taşın altına elını koysun artık zamanı geldı trafıkte bızı kımse önemsemıyor bence artık ses cıkaralım derım
    TEK AŞKIMFENERBAHÇEalbatros-fb@hotmail.com

Alıntı reklamci2003 adlı üyeden alıntı

Kimseyi engellemek amaclı yazmadım bu yazımı. Sadece sonuc vermeyeceginden kendi kanaatimce emin oldugum icin yazdım. Burası bir forum ve buda bir topic ve ayrıca bende bir üye isem düşüncemi cok rahat dile getirebilirim sanırım !!!

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    Alıntı ALBATROS-FB adlı üyeden alıntı
    bencede büyük bır organıze yapalım hatta bıraz daha gec bı tarıhte yapalım tv kanallarınada haber verelım dıyer motor gruplarıylada organıze olalım sesımızı herkez duysun derım ben

eğer bır etkınlık yapılacaksa sesımızı herkesın duyabılmesı ıcın
    kapsamlı ve programlı olması gerekır
    ben boyle bır protestonun zamanı geldı diye düşünüyorum
    trafık gıderken ani fren yapanlar,motoru taşıttan saymayanlar,motorcuyu
    insan yerine koymayanlara v.s v.s
    kendimizi hatırlatmalıyız

bence de en kısa sürede harekete geçmeliyiz yoksa bu yaz
    aramızdan daha çok arkadaşımız ayrılacak....
    ____it's my life_1982____

LaCiVerTSaRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500

Taksi mi...Yuh Deyip sövesim geliyor

Alıntı SAKAL adlı üyeden alıntı
    Benim babam taksici neden taksiciler odasını baskın yapıcanız tamam motorlara karşı olanlar var ama düzgün konuşmakta fayda var ilerde üniversite hayatında bende başarılı olamayınca taxicilik yapıcam bi motorcu olarak banada mı baskın yapıcanız sözlere dikkat ederek yazalım lütfen kimse kimseyi suçlayamaz, motorcu olupta işi arabayla olan çok insan var, şirket arabası kullanır, kendi çocuğu varsa arabayla seyahat etmek zorundadır, motorcularda araba kullanıyor, çok kızdım
    Kızma güzel kardeşim...Taksicilerin %99 problemdir bu şehirde..Oyle zor durumlara soktularki beni zamanında hem araba kullanırken hem de motor kullanırken... Kesinlikle eğitilmeleri gereken bir meslek gurubu olmuşlar..Çok problemliler ve problem yaşatıyorlar....Meslek erbabı olan ve işini iyi yapanları tenzih ederim.
    Akıllı efendi uslu sür motorunu ADAM desinler..
    Kaskını Tak Takmayanları Uyar..!!!
    http://www.setcom.com.tr

Alıntı LaCiVerTSaRi adlı üyeden alıntı
    Kızma güzel kardeşim...Taksicilerin %99 problemdir bu şehirde..Oyle zor durumlara soktularki beni zamanında hem araba kullanırken hem de motor kullanırken... Kesinlikle eğitilmeleri gereken bir meslek gurubu olmuşlar..Çok problemliler ve problem yaşatıyorlar....Meslek erbabı olan ve işini iyi yapanları tenzih ederim.
    reklamci2003 kardesim al sana bir canlı örnek daha aynı düşünce konusunda.

jasmine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CG 125 / 2006
    çok güzel bir fikir ben katılırım ancak cerrahi arkadaşımızın sözlerine katılıyorum insanlara bunu böyle bişeyle ifade etmek yine zor olacaktır ve kimse bişey anlamayacaktır. Ama kapsamlı bir organizasyon yapılır basına haber verilir ve bir basın toplantısı düzenleyerek tüm halka bu duyurulabilirse ve bi takım etkinlikler tur harici düzenlenirse güzel olur ve bu tura kesinlikle tam koruma giyinmeyen, ehliyeti olmayan ve artistlik yapmaya çalışan kişiler katılmamalıdır.Kusura bakmayın ama bu şekilde ki motorcu arkadaşlarıma yolda bile selam vermiyorum.Bilinçli motorcular olarak gururla çıkalım tüm insanların karşısına diyorum bunlar benim naçizane görüşlerim sadece.Ve belirlenecek bir yere (bir meydan olabilir) şoförler odası vs. davet edemezmiyiz? bu konuda fikirler üretilebilir kanısındayım
    [B][I][COLOR="DarkRed"]Ya dilediğin gibi yaşa ya da terket dünyayı [/COLOR][/I][/B]

Alıntı jasmine adlı üyeden alıntı
    çok güzel bir fikir ben katılırım ancak cerrahi arkadaşımızın sözlerine katılıyorum insanlara bunu böyle bişeyle ifade etmek yine zor olacaktır ve kimse bişey anlamayacaktır. Ama kapsamlı bir organizasyon yapılır basına haber verilir ve bir basın toplantısı düzenleyerek tüm halka bu duyurulabilirse ve bi takım etkinlikler tur harici düzenlenirse güzel olur ve bu tura kesinlikle tam koruma giyinmeyen, ehliyeti olmayan ve artistlik yapmaya çalışan kişiler katılmamalıdır.Kusura bakmayın ama bu şekilde ki motorcu arkadaşlarıma yolda bile selam vermiyorum.Bilinçli motorcular olarak gururla çıkalım tüm insanların karşısına diyorum bunlar benim naçizane görüşlerim sadece.Ve belirlenecek bir yere (bir meydan olabilir) şoförler odası vs. davet edemezmiyiz? bu konuda fikirler üretilebilir kanısındayım

Düşüncemin eksik kalan kısımlarını tamamladıgın icin tşk ederim jasmine. işte böyle organizeli bir toplanma hususunda birçok şeyleri belki birilerine anlatabiliriz ama bu seferde amac veya baslık """Hakkın Rahmetine kavuşan arkadaşlarımız adına İstanbul turu""" degil,

*motosiklet kullanıcılarının diger sürücüler tarafından trafiktte yasadıgı sorunlar
    *Motosikletleri artık görmezden gelmeyin
    vs..

isimler adı altında yapılabilir. ki buda bircok insanın önemsememesine ragmen önemseyen azınlıgın bile belki bir kazayı önmelesi demek olacaktır. Buda gayet yararlı bir düşünce..

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Alıntı LaCiVerTSaRi adlı üyeden alıntı
    Katılıyorum. Herkes şeridinde giderken neden hep motorun geldiğini görüp şeriti ortalayan taksiciler oluyor? istisnasız 10 taksiden 8'i bunu yapıyor.
    Eğitim şart......

selcukates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya kaldık
    evet bunu yapmakta fayda olabilir ama ne kadar sürer bu anlayış gündemin bu kadar hızlı değiştiği bi ülkede ne kadar akılda kalırız bilinmez ...
    aynı zamanda çıkar hülya avşar bi laf eder bizim bu eylemimiz anında unutulur buna şüphe yok malesef hatta olurki kimse yayınlamaz bile arkadaşlar
    pır pır pır pırrr eee ama bu uçmıyooo
    napalım karadan devam edicez... selçuk

Motosikleti
    eeee hadi öyleyse bu etkinlik için
    kim öncü olacak..??

tarih belirleyip harekete geçelim
    daha fazla geç kalmayalım..!!

malum yaz geldi motosiklet sayısında bariz artış söz konusu...

Rahmi&Halime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS

Organizasyon Büyük Olmalı.

Alıntı ALBATROS-FB adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar gerçekten son zamanlarda Motor sayısının da artması sonucu Motor kazaları maaalesef artmaya başladı. Ahmet sana katılıyorum Organizasyon büyük olmalı ses getirmeli bence de...Gerekli izinleri alarak ve Tüm Motorcu Camiasını da haberdar ederek Organize edilirse öyle zannediyorum ki "Çok Anlamlı olduğu için herkes katılmaya çalışır" ozaman çok daha Güzel olur gibime geliyor.
    [COLOR="Red"][B]Basın, hiçbir sebeple baskı ve nüfuza tabi tutulamaz.[/B][/COLOR]
    [B][COLOR="Black"]M.KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/B]

Motosikleti
    İstanbul MT olarak tarih belirleyip harekete geçelim..!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler