Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
33. sayfa BirinciBirinci ... 233132333435 ... SonuncuSonuncu

29 nisan pazar karamürsel,de buluşalım ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga motorla niye gelmiyon.. hem moto mt toplaşma diyon,hemide 4 tekere piniyon..
    ne oldu motor sonunda yatak mı sardı
    Yağı tuzunu geçiyor koray bunun cevabını yarın sabah veririrm sana
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA

Uploaded with ImageShack.us

---------- Post added at 09:48 ---------- Previous post was at 09:43 ----------

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağı tuzunu geçiyor koray bunun cevabını yarın sabah veririrm sana
    aga ben yarın hatunla direkt topçulara geçiyorum.. haberin olsun..
    saat 11,15 te en geç oarada olurum.. ben kendim geldiğim zaman normalde 35-40 dakika sürüyor ama yarın heralde
    1 saat falan sürer malum.. kimseyede ayak bağı olmayım yarın 11,15 te oarada olurum inşallah
    piyanist_irf bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaslar karamurselden geyve kac dakikalik yoldur (Motorla)

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Yarın KÖRFEZ TÖRTIL güzel bir misafirperverlik yapacak...

---------- Post added at 10:32 ---------- Previous post was at 10:21 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1,5 saatte gidersin abi..

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    süper olmuş gerçekden.mükemmel organize edilmiş.malesef katılamayacağım..ama anladığım kadarı ile çorludan gidecekler var?
    birGarip..

Motosikleti
    http://img215.imageshack.us/img215/8293/hpim0482a.jpg

Uploaded with ImageShack.us

---------- Post added at 09:48 ---------- Previous post was at 09:43 ----------

aga ben yarın hatunla direkt topçulara geçiyorum.. haberin olsun..
    saat 11,15 te en geç oarada olurum.. ben kendim geldiğim zaman normalde 35-40 dakika sürüyor ama yarın heralde
    1 saat falan sürer malum.. kimseyede ayak bağı olmayım yarın 11,15 te oarada olurum inşallah
    tamam koraycım sıkıntı yok şekerim dikkatli gelin ilk, günden korkutma bizim gelini

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper olmuş gerçekden.mükemmel organize edilmiş.malesef katılamayacağım..ama anladığım kadarı ile çorludan gidecekler var?
    çoğunluğu istanbul-kocaeli-bursa-çorlu-sakarya-yalova olmak üzre bir çok gönül dostuyla buluşma fırsatı bulacağız , inşallah nasip olursa sizide aramızda görmek tüm gönül dostları için sevindirici olacaktır , nasip kısmet diyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

ne iş oradan geyveye mi arazi olacaksın kanka anlayalım yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Yarın KÖRFEZ TÖRTIL güzel bir misafirperverlik yapacak...

http://img37.resimup.net/di/LAGM.jpg

---------- Post added at 10:32 ---------- Previous post was at 10:21 ----------

1,5 saatte gidersin abi..
    şekerim sen ne ayaksın beyaaaa ....belliki boştasın, iş güç yok başka resmimi bulamadınmı ulen alçak küfte

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    walla motor olsa hiç beklemem gelirim..ben de çerkezköyden.çorluya yakın onlarla beraber gelirdim ama yok işte.bakalım inşallah olur buluşuruz..karamülsele gitmişim, bilirim oraları..az şeftali yemedim
    birGarip..

Motosikleti
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla motor olsa hiç beklemem gelirim..ben de çerkezköyden.çorluya yakın onlarla beraber gelirdim ama yok işte.bakalım inşallah olur buluşuruz..karamülsele gitmişim, bilirim oraları..az şeftali yemedim
    karamürsel coğrafyası sessizliği yönünden güzel bir belde helede baharda ayrı bir güzel olur motorsuzlukta koyar adama yaza girmek üzre olduğumuz şu aylarda inşallah gönlündeki motorurun sahibi olursun

Motosikleti
    cawa
    Koray naptin 1.5 saat cokmus beya.

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    İrfan aga motorla gelseydin de senin Karamürsel sepetini bi göreydik )))
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan aga motorla gelseydin de senin Karamürsel sepetini bi göreydik )))
    özcanım iyi olurdu lakin katılımcı arkadaşlarımızın sayısı düşündüğümün çok çok üzerinde olduğu için kameraman ve motorsuz bir kaç arkadaşımı daha getirebilmek , aynı zamanda guruba güvenlik açısından rehberlik edecek bir aracın önden gidiyor olması iyi olacağı için bu sefer pas geçelim ama karamürsel sepetini 100 kiloyla test ettim güzelce her şeyi güzel çalışıyor lakin rampalarda yüklü iken motoru zorluyor onun için arka dişliyi değiştim artık motorum 120 km yi göremeyecek

tabi senin motür uçurur o ayrı konu

bu arada telefon numaranı almamda fayda var bizden önce gelirsenizki gelirsiniz haberleşiriz

benimki 532 683 2087
    özcan1980 bunu beğendi.

Motosikleti
    cawa
    Geyveden hatunu alim dedim ama 1.5 saat beni bozar omu gelip topcularda beklese beni acaba?

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

selam arkadaşlar pazar gününün yaklaşmasıyla birlikte bilgilendirme yapılmasında fayda var liste şu an itibari ile en güncel durumdadır. önce güvenlil diyoruz

kocaeli-sakarya ve civarından gelecek arkadaşlar sabah saat en geç 10:45 te , karamürsel, balık adasından hareket edeceğiz , ben aracımla geleceğim , saat tahminen 12 gibi istanbul gurubu topçulara geçiş yapacaklar, ve istanbul gurubuyla birleşip oradan kızderbent köyüne hareket edeceğiz , arada 10 yada 20 dakikalık geçikmeler yaşanabilir bu yol güzergahını mümkün olduğunca kısa ve düzgün güzergahı kullanmaya çalıştım , büyük cc racın makinaların sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum, lakin hız yapamazsınız zaten gurupta hızlı gitmenin anlamı olmaz

yol durumu çoğunlukla asfalt olup sıkıntı yaratacak cinsten değildir
    yine altınova ayazma, valideköprü, güzergahını kullanarak kız derbente geçeceğiz , tahmini varış saatı maxımum ,topçulardan kızderbente gurup olduğu için 40 dk dır.

ve altınovadan giriş yaptığımız andan itibaren fermuar düzeninmde gidilecek ve mümkün olduğu kadar sollamaya yada birbirinizi geçmeye çalışmazsanız sıkıntı olmayacaktır ,
    öte yandan istanbul gurubuyla toıpçularda birleştiğimiz zaman komple gurup 12 şerli kümelere ayrılacak ve her kümenin yanında coğrafyayı bilen, yolu tanıyan, yolda önlerine başka bir araç çıkmasıyla geride kalan , vs, guruptan kopan küme yada arkadaşlara sıkıntı olmaması açısından sevgili piyyanist yiğit, piyanist ercan, kardeşim erhan bu kümelerin yanında bulunacaktır ,

güvenli sürüş ve sağlığımız açısından bunlar bana mantıklı gelen şeyler lakin 50 motosiklet karadüzen zaman zaman virajlanan yolda sıkıntı yaşama olasılığı daha yüksek .

MT ETKİNLİK

29 nisan 2012 pazar- 1-İstanbul avrupa yakası buluşma .
    saat:08:30 levent bp
    hareket :09.00 2.köprü yolundan gidilecektir.

2-Anadolu yakası ile buluşma :
    anadolu yakası tem gişe den sonra saat:09:30 da olacaktır.
    hareket:09:45 ( teker döner )
    istikamet eskihisar feribot iskelesi
    buluşma saat:11.00
    hareket 11:15

3-Karamürsel grubuyla topçular iskelesinde buluşulacaktır.
    ve orda grubun liderliği irfan da olacaktır.

Not:İstanbul mt olarak tek grup halinde gerekirse 2 grup halinde yola devam edilecektir.Hız yapmak ve sürüş kurallarına aykırı davrananlar uyarılacaktır.
    İstanbul yakasında buluşamayanlar direk eskihisara gelebilirler

BURSA GURUBU
    Bursa'dan gelecekler:

Özcan1980
    Batuhan (sedici)
    Murat_112
    Zafer
    İsmet+eşi

(Kesin olmayıp "gelebilirim" diyenleri eklemedim,kendiniz ekleyin)

Saat: 10:00 Yalova Yolu Özdilek'te buluşma
    Saat: 10:15 Hareket
    Saat: 10:45 Gemlik İmam Tesisleri Mola (Gemlik'ten geleceklerle burada buluşuruz)
    Saat: 11:00 Hareket
    Saat: 11:20 Orhangazi-İznik yolu ( Orhangazi'den katılacak arkadaşlar detaylı buluşma noktası belirtsin lütfen)
    Saat: 12:00 Kızderbent Köyü Giriş (Karşılayacak biri olsa hiç te fena olmaz )

GURUP HALİNDE GEZİ VE SÜRÜŞ KURALLARI

Grup sürüşlerin arttığı şu günlerde arşivden bir hatırlatma,

Herkes grupla birlikte bir yerlere gitmekten hoşlanır. Eğer grubunuzun motosikleti arkadaşlarınızdan oluşuyorsa bu motosiklet grubu içinde motorunuzu kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var. Bu kurallara uyarak hem kendi güvenliğinizi hemde gruptaki diğerlerinin güvenliğini sağlamış olursunuz. Tabii yalnızca siz değil, gruptaki herkes bu kurallara uyarsa güvenli yolculuk edebilirsiniz.

Kimlerle Motosiklet Kullanıyorsunuz?
    Birlikte motosiklet kullandığınız insanları yeterince tanımanız size yararlı olacaktır. Çünki herkesin kendine göre bir stili vardır. Gruptakileri yeteri kadar iyi tanıyorsanız hangi şartlarda nasıl tepki vereceklerini de tahmin edebilir ve siz de kendinizi güvenceye almış olursunuz. Aynı zamanda tehlikeli haraketler yaparak becerilerini sergilemek isteyenleri'de uyarmalısınız. Çünkü bu tip gösteriler bir grupla yolculuk yaparken tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Üstelik bunun faturasını da yalnızca gösteri yapan değil gruptakilerden birkaç kişi de ödeyebilir. Tehlikesiz güvenli ve keyifli bir grup yolculuğu yapmak istiyorsanız motosikletinizi kurallara uyarak kullanmalısınız, unutmayın ki bir tehlike durumunda yalnızca siz değil, başkalarıda zarar görebilir.

Ani Hareketler Yapmayın
    Çevrenizdeki diğer motosikletli arkadaşlarınızı düşünün. Manevralarınızın sonuçlarından diğerleride etkileneceklerdir. 100% Emin olmadıkca ani fren yapmayın, unutmayın ki arkanızda başka motorlarda var ve böyle ani bir frenlemenin sonucu bir faciaya dönüşebilir. Yalnızca tehlikeli bir durumdan nasıl kurtulabilirim diye düşünerek yapacağınız bir fren size yardımcı olmayacaktır, aksine arkanızdaki size hızla çarpabilir ve siz kendinizi korumak isterken daha büyük bir faciaya yol açmış olursunuz.

Gidiş Düzeni
    Bir grupla yola çıkmadan önce mutlaka bir gidiş düzeni yapmalısınız. Kimin önde kimin arkada gideceği yani herkesin gidiş pozisyonu ayarlı olmalıdır. Yola çıkıldığındada bu gidiş düzenine eğer herhangi bir aksilik olmassa mutlaka uyulmalıdır. Gruptaki hiç kimse ani hızlanmalar bir diğerini geçmeye çalışmamalıdır.Eğer arkanızdakinin yüzünü aynanızdan görebiliyorsanız, gerçekten arkanızdaki kişi ile uyumlu bir şekilde gidiyorsunuz demektir.
    Yeterli Boşluk Bırakın
    Eğer grubun önünde gidiyorsanız arkanızda birinin daha olduğunu unutmayın. Arkanızdakilere aranızda bırakmanız gereken mesafeyi ayarlayın. Hız yaparak gruptan kopmayın. Durduğunuz zaman arkanızdakilerin'de size çarpmadan rahatlıkla durabileceği mesafeyi korumaya çalışın. Eğer önde giden siz değilseniz, öndeki kişi ile aranızdaki güvenlik mesafesini korumaya gayret edin.

Karar Verin
    Grup içinde motor kullanan insanlar için en büyük tehlike öndeki binicinin çeşitli durumlardaki tavırlarını iyi anlayamamalarıdır. Bu tehlike durumunda önde giden arkadaşınızın reaksiyonunu hiçe sayıp bağımsız olarak hareket etmeye kalkışırsanız tehlikenin boyutları'da çok daha büyüyecektir. Bu tip durumlarla karşılaştığınızda ne zaman hızlanacağınıza yada yavaşlayacağınıza iyi karar verin.

Aynı Hızda Gidin
    Grup içinde herkesin hızı yaklaşık olarak birbirleri ile aynı olmalıdır. Bu hız sürüş konforunuzu bozmayacak şekilde ayarlanmalıdır. Aşırı hızlı gitmenin yada çok yavaş gitmenin bir anlamı yoktur. Herkes birbiri ile uyum içinde olmalıdır. Düz yolda giderken bu uyumu sağlamak zor değildir. Asıl problem virajları alırken çıkabilir. Çünkü herkes virajı aynı hızla alamayabilir, yada herkesin viraj alma tekniği aynı olmayabilir. Virajı aldıktan sonra aradaki mesafelerde açılma olmuşsa bir an önce eski haline getirilmelidir. Kimse grupdan kopmadan sürüş devam etmemelidir.
    Rotanıza Karar Verin
    Yola çıkmadan önce mutlaka gideceğiniz yere ve buraya ulaşmak için izleyeceğiniz rota hakkında konuşun ve ortak karar alın. Böylece her kavşakta durup ne tarafa gideceğinizi tartışmak zorunda kalmazsınız, ve mutlaka duracağınız yeri belirleyin. Çünkü gruptaki motorlardan birinde yada birkaçında sorun çıkabilir. Böyle bir durumda buluşma noktasında tekrar bir araya gelmiş olursunuz.

Yarışmayın

Bir grup halinde giderken asla birbirinizle yarışmaya kalkmayın. Özellikle şehir içi yollarda buna asla teşebbüs etmeyin. Unutmayın ki yolda sizden başka taşıtlarda var. Yarışmak tehlikeli sonuçları da beraberinde getirir. Ani hızlanmalardan ani frenler, özellikle grupla giderken tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Unutmayın ki kimin ne kadar hız yapacağını ne zaman fren yapacağını tahmin edemezsiniz. Yarış durumunda bütün bunlar bir dezavantaj haline gelir ve durup dururken sırf heyecan uğruna canınızdan olabilirsiniz...

İrfan kardeşim Altınova'dan sonra yolun dar ve gidiş-geliş olması sebebiyle fermuar düzeni değil de gruplu tek sıra yapılır. Zaten orada bu detayları görüşürüz.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan kardeşim Altınova'dan sonra yolun dar ve gidiş-geliş olması sebebiyle fermuar düzeni değil de gruplu tek sıra yapılır. Zaten orada bu detayları görüşürüz.
    haklısın serdar abi gurubu eşit parçalara bölüp tek düzende mantıklı , ben bir şeyler anlattım ama anlatırken hesapta 70 kişi yoktu zaten istanbul gurubuyla birleştiğimizde hepberaber güzel bir karara bağlayıp oradan harekete geçeriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

Geyveden hatunu alim dedim ama 1.5 saat beni bozar omu gelip topcularda beklese beni acaba?
    erken çıkıp otobosla gelme şansı varsa topçulara gelmesi daaaa iyiii

Motosikleti
    KUBA CG 100 (2010 model 2000 km'de)
    olası lastik patlamaları, küçük çaplı arızalar için yanınıza malzeme almakta fayda var. iyi gezmeler.
    Tok olan alemi tok sanır. Aç olan alemde ekmek yok sanır.
    Lâ Edrî

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ben yanimda bir motorcu arkadaş getirsem olurmu irfan motoruyla beraber.....

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    motosiklete bağlı
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklete bağlı
    Bence sürücü ye

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yaklaşık 105 km

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sürücü ye
    neyse aga senin dediğin olsun
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
33. sayfa BirinciBirinci ... 233132333435 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)