Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sağlamlık,güç ve konfor

Katılımcı sayısı
108. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • cbf 150

42 38.89%
  • ybr 125

38 35.19%
  • tvs rtr150

28 25.93%
3. sayfa BirinciBirinci 123

cbf150-ybr125-tvs150 anket!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cross tavsiyesi bekliyor ..
    tamam arkadaşlar cbf 150 de şuanlık kararlıyım.

birdahaki yaza kadar bekleyeceğim.

öğrenci oldugum için yaz olmadan alamam.

Ya bu batı karadeniz taraflarında gezi-tur düzenleyenelr var mı ki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

irfan abi nerelerdesinnn

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakmak3306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    Ybr den şaşma derim. Apache kullanıcıları Ybr ye bisiklet diyor. Yokuşlarda bayılıyor diyor. Sanki altındaki apache 1000 lik ?
    Arada +25 cc var. Pek fark etmiyor. Cbf ile ben ybr ile kafa kafaya gidiyorum. Cbf biraz önde gidiyor, fakat pompaya yanaşınca ben ondan dahada öndeyim.
    Depomu ilk fullememde (sıfır km motor) 411 km de yedeğe düştüm. 2,5lt/100 km. Rodaj bittikten sonra 2,5-2,2lt/100 km gidebilir.
    Fiyatlar aynı zaten 4100 Ybr Cbf. Cbf donanım olarak eksık. Yan ayak yok, Ybr de yan ayak + yan ayak musuru var. Yn ayak açıkken vitese alınca stop ediyor.
    Karbüratör sistemi daha gelişmiş bi sistem. On numara bi motor. Kesinlikle tavsiye ederim.
    Mustafa ÇAKMAK A rh(-) Suzuki GSR 600

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    arkadaşlar tvs ye sağlam falan demeyin ya .. 1000 km bakımı gelmeden süpap ayarlayanlar var.. direkt eliyorum.. konfor rahatlık tork cbf..dayanıklılık sorunsuzluk ybr.. türkiye de 2 motor var zaten .. cbf de ybr de sağlam iyi motorlar.. ayrıca bu segmentte hızı düşünen arkadaşları anlmıyorum.. hem yakıt sarfiyatı diyorsun sonra hız diyorsun.nasıl bi mantık bu anlamış değilim. allahtan tüp falan takıtıran yok bu motorlara

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı batuzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam arkadaşlar cbf 150 de şuanlık kararlıyım.

birdahaki yaza kadar bekleyeceğim.

öğrenci oldugum için yaz olmadan alamam.

Ya bu batı karadeniz taraflarında gezi-tur düzenleyenelr var mı ki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

irfan abi nerelerdesinnn

birdahaki yaza kadar kim öle kim kala dostum...bu kadar sabırsız olup forumu birbirine katma...

harbiden yav Kobra İrfan nerdesinn ülenn... İrfan abinin namı Kobradır buralarda...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Başlığı açan arkadaşa değil de genel olarak bu üç motorla ilgili fikrimi yazıyorum.

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha ybr 125....
    Bakın bu adam bu sınıftaki neredeyse bütün motorları on binlerce hatta bazılarını yüz binlerce kullanmış eski bir kurye. Ybr 125 diyorsa dikkate almak lazım.

Alıntı VeNoM26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...ybr sağlamlık,tvs güç,cbf ise konfor ön planda üretiliyor.
    Bu da çok doğru bir tespit.

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

... apacheye rabet eden adamlara hep bak sırf onun 2 -3 hp daha güçlü olduğundan tercih etmişlerdir oysaki kuryeler ve genç gibi sürmeyenler (kastım lise çağındaki deli tıffıllar) ybr ve cbf alıp keyiflerine bakmışlardır
    3.en çok satan motor cbf oldu istanbul dağ taş cbf kaynıyor kuryeler özellikle cbf alıyolar bence birde kuryelere sor neden apache almamışlar bu motor yıllardan beri vardı...
    Motora yeni başlayanlar pek bilmez; yedek parça avantajı çok önemli bir konu. Eninde sonunda mutlaka yedek parça ihtiyacı doğacak.Apache'nin zayıf noktası bu galiba.Onun dışında İstabul'lu kuryeler neden cbf tercih etmiş bende merak ettim.Çünkü burada (İzmir) yeni kasa ybr 125'ler revaçta.

Son olarak kendi fikrimi yazayım. Ybr içindeki "brillant" kelimesini hak ediyor. Ybr nin zayıf olmakla suçlandığı konulara bakalım:
    -bisiklet gibi
    -görüntüsü cılız
    -son hızı düşük

Bu eksikler "akıllı olmak" ile ne kadar ilişkili diye düşünürken, diğer motorların avantajlarına da yine sadece akıl çerçevesinde bir daha bakalım:
    -görüntüsü süper
    -daha heybetli duruyor
    -son hızı daha fazla

Düşünüyoruz di mi? Şimdi bir de tüm bu motorlardan bağımsız olarak saf mantık ile değerlendirebilmek için birkaç kriter yazalım.

-En az benzin yakan
    -Parçası en bol ve en ucuz olan
    -En sağlam ve problemsiz olan

Bu 3 kriterin cevabı ne ise ben o motoru alırım.Mondial ise mondial, Arora ise arora, Zongshen ise zongshen, Asya ise asya vs.Markanın ne olduğu falan umurumda değil.Marka fanatiği değilim.

Yalnız şu da var, motosiklet saf mantık işi değil.Ben iş icabı kullandığım için böyle düşünüyorum.Hobici olsam, boşa harcayınca üzülmeyeceğim kadar param olsa birini alır birini satarım hepsine binerim.Ama en mantıklısı neyse onu tercih etmek zorundaydım.Ybr aldım.

Motosikleti
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı açan arkadaşa değil de genel olarak bu üç motorla ilgili fikrimi yazıyorum.

Bakın bu adam bu sınıftaki neredeyse bütün motorları on binlerce hatta bazılarını yüz binlerce kullanmış eski bir kurye. Ybr 125 diyorsa dikkate almak lazım.

Bu da çok doğru bir tespit.

Motora yeni başlayanlar pek bilmez; yedek parça avantajı çok önemli bir konu. Eninde sonunda mutlaka yedek parça ihtiyacı doğacak.Apache'nin zayıf noktası bu galiba.Onun dışında İstabul'lu kuryeler neden cbf tercih etmiş bende merak ettim.Çünkü burada (İzmir) yeni kasa ybr 125'ler revaçta.

Son olarak kendi fikrimi yazayım. Ybr içindeki "brillant" kelimesini hak ediyor. Ybr nin zayıf olmakla suçlandığı konulara bakalım:
    -bisiklet gibi
    -görüntüsü cılız
    -son hızı düşük

Bu eksikler "akıllı olmak" ile ne kadar ilişkili diye düşünürken, diğer motorların avantajlarına da yine sadece akıl çerçevesinde bir daha bakalım:
    -görüntüsü süper
    -daha heybetli duruyor
    -son hızı daha fazla

Düşünüyoruz di mi? Şimdi bir de tüm bu motorlardan bağımsız olarak saf mantık ile değerlendirebilmek için birkaç kriter yazalım.

-En az benzin yakan
    -Parçası en bol ve en ucuz olan
    -En sağlam ve problemsiz olan

Bu 3 kriterin cevabı ne ise ben o motoru alırım.Mondial ise mondial, Arora ise arora, Zongshen ise zongshen, Asya ise asya vs.Markanın ne olduğu falan umurumda değil.Marka fanatiği değilim.

Yalnız şu da var, motosiklet saf mantık işi değil.Ben iş icabı kullandığım için böyle düşünüyorum.Hobici olsam, boşa harcayınca üzülmeyeceğim kadar param olsa birini alır birini satarım hepsine binerim.Ama en mantıklısı neyse onu tercih etmek zorundaydım.Ybr aldım.
    teşekkürler kardeş.

senin bu yorumun bana gerçekleri söyleyen,dürüst birini anımsattı.

ben cbf yi hız için falan düşnmüyordum kardeş

rahat oluşu açısından düşünüyordum.ama bu yorum çok şey değştşirdi
    sana 2-3madde soru soracagım cevaplarsan memnun olurum.

1)ben küçük bir ilçede yaşıyorum.bu yüzden fazla uzun yolculuk yapmam yani en fazla 50-100km.ilçe içinde en fazla 80km ile giderim alacagım motorla.sence bu motor baana bu hızlarda iken rahatlık sağlayabilir mi?boy 180cm kilo 80 oldugu için kilo mootora sorun yaratır mı?

2)cbf150 nin tekleme sorunu kalkarsa sencede en mantıklı tercih cbf olmaz mı?

bu benim ilk motorum oalcagı için çok soru soruyor olabilriim.bilgisizim.bağışlayın

Madem benim kişisel fikrimi soruyorsun söyleyeyim. Bence sıfır motor alma.Düşeceğin konusunda sana garanti verebilirim.Ve ilk düşüşler gayet hasarlı olur.Bilmezsin nasıl ne zaman düşeceğini, o yüzden tedbirsiz olursun. Tabi sana özel bir durum değil bu.Yeni motora başlayan herkes düşer yada motoru devirir. Eski motorcu da devirir düşer.20 yıllığı da.Ama ilk başlayan garanti düşer. Ybr alırsan Kırıldıkça yenisini takar devam edersin. Cbf alırsan "nerede ucuz parça var gözünüzü sevem yardım edin" diye başlık açarsın.Apache alırsan " parası mühim değil parça nerede var?" diye başlık açarsın.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    cbf 150 nin parçaları pahalı değil evvelki sene düştüm yamulan gidon 19 tl ön fren maneti 7 tl işçilik dahil honda konşukta değiştirdiler
    ayrıca motor koruma grenaj koruma demirleri taktırılırsa çok faydası oluyor ufak tefek düşmelerde

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ama yinede yeni biri için cbf in parçaları biraz tuzlu olabilir.. sonuçta ybr de yan sanayi ağı da çok geniş..

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Ybr yi tercih edenlerin hepsi yamahaya dua ediyor, diğerlerini alanlar genelde beddua :D

Motosikleti
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem benim kişisel fikrimi soruyorsun söyleyeyim. Bence sıfır motor alma.Düşeceğin konusunda sana garanti verebilirim.Ve ilk düşüşler gayet hasarlı olur.Bilmezsin nasıl ne zaman düşeceğini, o yüzden tedbirsiz olursun. Tabi sana özel bir durum değil bu.Yeni motora başlayan herkes düşer yada motoru devirir. Eski motorcu da devirir düşer.20 yıllığı da.Ama ilk başlayan garanti düşer. Ybr alırsan Kırıldıkça yenisini takar devam edersin. Cbf alırsan "nerede ucuz parça var gözünüzü sevem yardım edin" diye başlık açarsın.Apache alırsan " parası mühim değil parça nerede var?" diye başlık açarsın.
    jawa teşekkürler ama bu benim ilk motorum dediysem daha önce hiç sürmedim demedim.yani gayet iyi biliyorum sürmesini ,dengeyi falan sağlayabilriim ama madem öyle ybr yi de araştıracaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

;Ben rahat ve konforlu motor istediğim için cbf yi tercih etmiştim

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    şu teklemeyi her motorda var gibi lanse ettiler ya diyicek söz kalmadı malesef--motorcu48 stickerlar bence daha canlı bi hava kazandırmış özellikle eski siyah cok soluk duruyor sticer ları yuzunden yenileri daha genç yaş kitlerleri için daha guzel ben kırmızı aldım yeni sticerların en çok ona yakıstığını dusunerek ama zevk meselesi 6170km redeyim teklemeyi sadece benzinin bitmesine 1-2km varken yasıyorum sonrada motor komple duruyor :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

cbf 150 nin parçaları sudan ucuz takım dişli zincir 30 tl firen levyeleri 7 lira hava filitresi 9 tl granaj 30 tl daha ne olsun ybr de aynı fiyat ölçüsünde ama ybr cbf 150 kadar dengeli değil virajlarda 2 kişi isen önü ayrı arkası ayrı yaylanır. ön firen diski düzensiz sıkar yenilerde koltuk çok rahatsız. eskilerde boş lambası yanmasına rağmen bazen viteste oluyor. debriyajı salınca fırlıyor. eksantirik zincir sesi asla kesil mez çin motoru kadar bile gücü yoktur.
    cbf 150 yağ yakar. devamlı kontrol etmelisin orjinal zinciri çok adidir. vibrasyon yoktur. yenilerde çift susturucu çok sessiz çalışır. çift kişi ybr ve apaçiden daha rahattır. motor ömrü kısadır. silindiri 100 tl dir. yenilerin bazısında tekleme sorunu çıktı. şansına artık aldığın motorda çıkabilirde çıkmayabilirde
    apaçhi sert süspansiyon ve bir miktar vibrasyon vardır. motoru çok dayanıklıdır. pek rahat degildir. en seri ve hızlısıdır. mazemeleri mat durur pek parlamaz eskilerde km saati titrer
    blueway2 bunu beğendi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 nin parçaları sudan ucuz takım dişli zincir 30 tl firen levyeleri 7 lira hava filitresi 9 tl granaj 30 tl daha ne olsun ybr de aynı fiyat ölçüsünde ama ybr cbf 150 kadar dengeli değil virajlarda 2 kişi isen önü ayrı arkası ayrı yaylanır. ön firen diski düzensiz sıkar yenilerde koltuk çok rahatsız. eskilerde boş lambası yanmasına rağmen bazen viteste oluyor. debriyajı salınca fırlıyor. eksantirik zincir sesi asla kesil mez çin motoru kadar bile gücü yoktur.
    cbf 150 yağ yakar. devamlı kontrol etmelisin orjinal zinciri çok adidir. vibrasyon yoktur. yenilerde çift susturucu çok sessiz çalışır. çift kişi ybr ve apaçiden daha rahattır. motor ömrü kısadır. silindiri 100 tl dir. yenilerin bazısında tekleme sorunu çıktı. şansına artık aldığın motorda çıkabilirde çıkmayabilirde
    apaçhi sert süspansiyon ve bir miktar vibrasyon vardır. motoru çok dayanıklıdır. pek rahat degildir. en seri ve hızlısıdır. mazemeleri mat durur pek parlamaz eskilerde km saati titrer
    acun yağ yakmayı bu kadar abartılı solemeya ben 10kmde bi durup elinde yağ ile ek yapan birini hiç görmedim 1000km bi kontrol et desen anlıycam ama :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    çok teşekkürler acun.bu yazdıklarına göre cbf150 bana daha uygun gibi geldi.motorumu aldıgım gibi bir etkinlige katılacam.bunca senenin acısını çıkaracam

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2012 modellerinde tekleme yok almadinmi hala

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler