Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

YAKITSIZ MOTOR icat etti!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ibrahim16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    UAG.125

Kırşehirli mucit yakıtsız motor icat etti. 17 yıl gizlediği moturunu gösterdi. Mucit, hayli iddialı: Petrol ve LPG tarihe karışacak. İcadımla otomobil firmalarının sistemleri altüst olacak. Kırşehirli mucit Ahmet Kolbaşı, bundan 17 yıl önce ilginç bir "buluş" gerçekleştirdi. Kolbaş, "radyoların arkasından çıkan adi mıknatıslarla manyetik alanları kullanarak yakıtsız motor" üretti. Kolbaşı bu icadına da 'Manyetik Alanları Kullanarak Gücü Katlanan Motor' ismini verdi. İcadının maharetini şöyle anlatıyor: "Ben 24 volt aküyle elektromıknatısları hareket ettiriyor ve manyetik alanı kullanarak güç elde ediyorum."

17 YIL GİZLEMİŞ

1991'de bunları yapan Kolbaşı, icadını kimseye göstermek istememiş. Nedeni de kimsenin inanmayacak olması, kendisiyle dalga geçilecek olması: "Çünkü teknolojinin gelişimi o zaman bu kadar hızlı değildi. Zamanını bekledim ve şimdi piyasaya duyuruyorum. Projelerini çizdim ve patentini aldım."

MAHARETİ ÇOK

Kolbaş'a göre, icadının mahareti çok: "Otomobillerde kullanılabilir. Sıfır maliyete yakın elektrik üretilebilir. Isınma olmadığı için hararet yapma durumu yok. Bunun tamir işi, arızası da normal motorlara göre sübap, sekman, piston olmadığını için arızası ve masrafı da yok. Egzozu ve yakıt kullanmadığı için ne hava kirliliği ne de ses kirliliği yapıyor. Tam bir çevre dostu ve ekolojik bir motor sistemi."

YAKITSIZ MOTORUN ÖZELLİKLERİ

Proje uçaklarda kullanılması durumunda, uçaklar çok daha yükseklere çıkabilecek. Yanma olmadığı için oksijene ihtiyaç yok. Motorda ısınma olmadığı için roketlerin uçakları vurma ihtimali sıfır. Klasik motorlardan daha güçlü ve devire sahip. Hızı yarış arabalarına yakın.

Kaynak: Yenişafak
    WwW.MoToSiKLeT.NeT

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Ya bu tür bir çok Türk mucit haberi duyuyoruz ama bu projelerin gelişip marka yada model olduğunu hiç görmüyoruz .:(

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    İlginç yaa! Tübitak falan olaya bir el atsa da amcamın fikir ve buluşlarından faydalansalar.
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    helal olsun...

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    helal olsun amcama mıknatısları kullanarak arabayı yürütebilir.

Motosikleti
    hONDA CBF-150 (YAKINDA) :)
    helal valla kim tutar dayı devam

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı kawasaki26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal valla kim tutar dayı devam
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

tutankhamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco G-Dink 250i
    Alıntı 45Kasabalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu tür bir çok Türk mucit haberi duyuyoruz ama bu projelerin gelişip marka yada model olduğunu hiç görmüyoruz .:(
    aynen katılıyorum zaten gerisi gelse her türlü krize karşı koycak kapasiteye sahip oluruz helal olsun amcaya

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    yürü be ahmet dayı kim tutar seni .....

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhtemelen saçmalıktır zaten var olupta içten yanmalı motor kadar verimli olmayan bir olaydır

neyse ben mucitlerimize yardımcı olunmasından çok medyamıza allahtan akıl fikir ihsan ediyorum
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Motosikleti
    Şu anda motosikleti yok:(
    Alıntı cgl125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtemelen saçmalıktır zaten var olupta içten yanmalı motor kadar verimli olmayan bir olaydır

neyse ben mucitlerimize yardımcı olunmasından çok medyamıza allahtan akıl fikir ihsan ediyorum
    +1

öyle bir şey olsaydı ben bulmuş olurdum zaten bunu diyen binlerce mühendis vardır kesin)
    [B][I]SAYGI ~ SEVGİ[/I][/B]

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Bi aralar çıkmıştı şimdi ismini hatırlayamayacağım manyetik alanla enerji üretiyordu, paşalar maşalar destekçiydi, adını hatırlıyamadım neyse...

Manyetik alanlardan güç üretme herkesin aklındadır, lise de bile elektrik motoru ile elektrik üretme hayalleri kurardım -ki ta elde edilen enerji=sarfedilen enerji olayını öğrenene kadar, fiziğin en büyük kuralıdır, etkisiz tepki olmaz, yani enerji üretebilmek için bir enerji harcamnız gerekir...

Diyarbakırlıyım ama şimdi İzmirde okuyorum
    Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı 45Kasabalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum!!

bana da hiç mantıklı gelmiyor ama hiçbişeyin imkansız olmadığını da biliyorum..Hakkımızda hayırlısı
    [B]O[/B]LMAZSA [B]O[/B]LMAZIN [B]O[/B]LMASIN:wiinkk:

muratx22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 2v - WindyS 125
    helal olsun yapmıs adam hayırlısı.
    MuraD THSDLN

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD

neden olmasin ? biraz dusun ve mantikli olabilecegini anlarsin. bundan 300 yil once bi insana tel'in icinde sesi veya goruntuyu ta$irim , sana popolariyla gulerlerdi ama simdi mumkun . calisma prensibi uzerinde ugrasilip neden daha verimli hale getirilmesin .Ayrica ilk otomobiller sadece birkac beygirdi . simdi ise 1000 beygir otomobil bulmak mumkun

umarim tubitak bu ise el atar ve umarim turkiye cumhuriyeti bu adami korumayi basarir .
    birde olayin bu yonu var , bu icat gelecegin yakiti denen bor madeninin tacini elinden alabilir .buda turkiye cumhuriyetinin gelecekteki muhtemel onemini dusurur !
    Son olarak , Araplar yandi
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Bu konuda yillardir arastirmalar yapiliyor. Bu tur teknolojilerin temelinde super iletken miknatislar vardir*. En buyuk engel, super iletken malzemelerin yalnizca cok dusuk sicakliklarda super iletken davranmasi. Sogutucularin harcadigi enerji ve kapladiklari alan yuzunden simdilik pratik uygulamalari yok. Bu tur sogutuculara en guzel ornek, MR (hasatanede film cekilen ) cihazlarindaki sogutucu. Butun o gurultunun ve cussenin nedeni aslinda miknatislari sogutan sogutucu

* "Super iletmesin, aletin calisacagi kadar iletsin" diyince olmuyor malesef
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Mucitimizi her sekilde destekliyorum her girisimci fikir yeniliklerin habercisidir. Hos 17 senelik gecikme var ama olsun. Yanliz mucitimizin hic denizlati motorlarindan haberi varmi? Cunku denizaltilar var oldugundan beri zaten elektrikli motor kullaniyorlar. Yanliz 1 tonluk bir araba yi yerinden kaldirmak icin lazim olan elektrikli motorda ve aku de o adaya sigmaz
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Yakında ABD Bu adamıda satın alır türkiye gerilemeye devam
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Mucitlik güzel şey...Ama yakıtlı motorların vereceği gücü alacağını sanmıyorum... Akıl mantık çerçevesinde mıknatıslanmayı sağlayacak mekanizmanın büyüklüğü ve ağırlığı ne olacak?... 100 Hp yi o elinde tuttuğu aletle yakalayacağını sanmıyorum... Mıknatıslanma boyutlada direk alakalıdır... Araba yerine kamyonlara binermişiz....

Ama düşünce olarak güzel... Olsa olsa anca elektrikli bisiklet sınıfında kendi çapında ilerleyen bir araç olur kanımca...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    amcanın yaptığı alet şu sanıyorum... yeni birşey değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)