Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YAKITSIZ MOTOR icat etti!

Motovento
    REKLAM ALANI
    cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    smirnouf

telin içinden sesi ve görüntüyü taşımıyosun

sesi elektrik akımına çeviriyosun tel ile elektrik akımını iletiyosun sonra elektrik akımını sese çeviriyosun

aynı şekilde görüntüyü de elektrik akımına çevirip tel ile aktarıp sonra tekrar görüntüye çeviriyosun

yani sen şimdi de desen sesi ve görüntüyü telin içinde taşıyacağım diye şimdi de popolarıyla gülerler

hele 300 yıl sonra dersen herhalde gülmekten ölürler

anlayış göstermen dileği ile seni rencide etmek için yazmadım bunları

arkadaşlar şaka bi yana tamam bişeyler yapmaya çalışıyo olmak güzel zaten hayat zor bu baskıya bişeyler yapmaya çalışarak karşı koymaya çalışmak güzel
    fakat sonuç odaklı çalışmalıyız

hırs ve azim yerine , kararlı ve etkili çalışma sergilemeliyiz

yaptığımız sistemlerde verdiğimize karşılık aldığımızı kıyaslamalıyız aradaki farkı çoğaltmaya çalışmalıyız

bu kadar mucit sadece devlet onlara destek olmadığı için mi sizce icatlarını hayata geçiremiyolar

mucit dediğin adam bu soruna da bi çözüm bulur

sonuçta işi buluş yapmak değil mi ?

motosiklet federasyonunun geçen sene ki kitapçığının kapağında bi söz var bu sene de var mı bilmiyorum

"Şampiyonluk şampiyon olmamak için ne kadar neden varsa üstesinden gelebilene verilen sıfattır"

Bu herkes için geçerli her alanda geçerli tabii ki .
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Ahmet beye davasında sonsuz başarılar diliyorum. umarım bu yolda muzaffer olur. bu gibi olaylar devlet politikası ile ancak millileştirilebilir. bizim daha bir araba markamız bile yoksa varın gerisini siz düşünün.
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

arkadaslar,

bu tarz " icatlar " insanlık tarıhı kadar eskıdır. inanın, magara devrınde adamın bırı "atesı buldum " bıle demıstır cevresındekılere ( tabıı hangı lısanda ya da homurtuda bılemem ). oysa kı ınsanlık atesı ıcat etmemıs, aksıne belkı bır yıldırımdan kaynaklı orman yangınından ya da bır lav puskurmesı kaynaklı yangından kopya cekmıstır. ve ates sonmesın dıye basına nobetcı dıkmıstır ( eskı ve kadim zerdust ınancında oldugu gıbı )

herneyse, bu tarz mucıtler, hele de turkıye'mızden cıkınca ıcten ıce gururumuz kabarır, az bıraz fızık, kımya, matematık bılgımız varsa ustunde kafa yorarız, bırazcık da olsa anlamaya calısırız ve ısın ıcınden cıkamadıgımızda " yahu yapmıs ıste adam. bırılerı desteklesın. elınden tutsun " vs vs tarzı bos kelamlar sarf ederız.

cok uzgunum ama bu ıcat mıcat degıldır. bu ve benzerı "şeyler" bosa zaman harcamaktır. hatta hatta, kaynak ısrafıdır. tabıı bu amcamız kahveye gıdıp, okey de oynayabılırdı. bu sekılde bakıldıgında , en azından kahvecıye cay parası kaptırmamıstır ve evınde oturmus taze demlenmıs cay eslıgınde vakıt gecırmıstır.

pekı neden bu kadar "acımasız" ve dahı " alaycı" bır uslup kullanıyorum bu tarz ıcat-mıcat konularında ?

cevabı basıt :

1) evrende hıcbır sey yoktan var olmaz, varken yok olmaz. ( lutfen olaya teolojık yanı dın bılımı cervecesınde yaklasmayın. Yuce Yaradan, tum fızık ve kımya ve matematık kanunlarının ustundedır ve zaten onları da O yaratmıstır benım gorusume gore. Ve kendı yarattıgı kuralları da bıze dıkte ettırmıstır. yanı demek ıstıyorum kı, Allah'ımızı kendı kısır bılgılerımızle anlamaya calısmayalım ve O'nu aramızdakı bılımsel munazarala konu etmeyelım. Kün Fe'yekün. )

2) Evrende her daim bır enerjı kaybı soz konusudur. Bu surtunme'dır. Mıkro evrenden makro evrene kadar yanı bır atomun hatta bır elektronun bır dıgerıne surtunmesıden tutun da, bır motorun lastıklerının asfalta surtunmesıne ve hatta uzay mekıgının atmosfere surtunmesıne ( hava dırencı ) kadar hersey bu gucun etkısı altındadır. yanı hıcbırsey sonsuza kadar hareket edemez. durur. hemen durur, sonra durur, cok sonra durur ama ılla kı durur. ( baska bır deyısle: hayatta 3 care yoktur: Ölüme, kelliğe ve selülite )

3) bır sısteme ( hadı buna motor dıyelım ) gıren enerjı ( hadı bu da yakıt olsun ) ıle, sıstemden cıkan enerjıden; eger bu sıstem bır iş ( bu da gıdılen yol olsun ) yapıyorsa; ılla kı buyuktur. yok oldugunu zannettıgınız enerjı, lastıklerınızdekı ısınmadır, vızorunuzdekı tozdur, gogsunuze carpan ruzgardır vs vs vs. ( hos onlar da kaybolmamıstır ama sekılde degıstırmıslerdır sonra. cogu zaman da bu ısınma veya soguma ıle acıga cıkmıstır )

4) bu tarz ıcatlara "devr-i daim" makınaları denır ve ortacagdan berı bu ve benzerlerı vardır. Entegre Et Üretım Kombınalarında, fabrıkanın bır kapısından gıren hayvanlar, obur kapısından sosıs ve salam olarak cıkmaktadırlar. Ancak ınsanlık daha, bu fabrıkalara sosıslerı sokup, ınek olarak cıkartmayı basaramamıstır. Bu basarıldıgında, amcamın ıcadı gıbı ıcatlara yol acılacaktır.

5) goze ve kulaga hos gelse de ne yazık kı hala Newton denılen adamın fızıksel ve matematıksel evrenınde yasamaktayız cogunlukla ( atomları parcalamıyoruz bu evrende ) . Yenı yenı Eınsteın'ın evrenınde emeklıyoruz ( atomu parcalayabılıyoruz ve kullanıyoruz ) . ve uzaktan ama cok uzaktan Quantum evrenının ısıkları gelıyor kı daha ne menem bırsey oldugunu anlayamadık ama ılerlıyoruz. Uzgunum ama hala benzıncılere gıdeceksınız , motorunuza uygun yag kullanacaksınız ve lastıklerınızı zamanında degıstıreceksınız demek bu acıklama. ( ışınlanmayı kım ıster kı , soyle guzel bır makına ıle sahılde gezmek varken )

6) hala ıkna olmadıysanız, Ihsan Oktay Anar'ın Kitab-ül Hiyel isimli kitabını okuyun ve bu amcam gıbı bır suru amcamızın tarıhtekı ıcatlarına bır goz atın.

7) son sozum unlu Alman şair ve düşünür Goethe'den ( Göte diye okunur ) :
    " Ne kadar dönerseniz dönün, götünüz arkanızdadır" demıs unlu şair. Kısacası , bu gercegı test etmek ıstersenız, sadece basınız döner ve mıdenız bulanır.

kazasız belasız surusler.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Fikir Güzel. Bugun degil belki ama yakın bir gelecekte bu tur aracları görecegimizi umuyorum. Şimdi kullandıgımız arac motorlarının geçmişine gidersek gittikce buyuduklerini görebiliriz. Zamanla bu motor da kuculecektir...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    böyle birşeyi duymuştum güzel birşey....
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    bakalım kım nasıl baltalıyacak...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

Motosikleti
    gilera nexus 500ie
    arkadaslar merhaba
    öncelıkle bu konunun son -* yıldır takıp etmekte oldugum ilgi alanıma gıren bır konu oldugunu belırteyım.Bu amcanın yapmıs oldugunu iddaa ettıgı motor gercekten var ve meshur youtube ye magnet motor olarak yazarsanız bır cok ornegını gorebılırsınız.hatta bende uzun sureden berı bu motorun bır ornegını yapmak ıstıyorum.perendev adında bır kısının yaptıgı motor tarzı kendı kendıne donebılen bu duzenek bı ara bomba ve flaş haberlerıyle basında yer alan ancak sonradan ne olduysa bırdenbıre kaybolan erke dönergecı dedıklerı seyınde bu oldugunu dusunuyorum.bu konuya ılgılı arkadaslarla tanısıp beraberce konuyu tartısmak ve bu duzenegın bır ornegını yapmak ısterım. maılım turkhakan@msn.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    olurr arkadaslar olurrr olmaz dıe bişi yok ................. bi dayı daha hatırlıorum tamirci 3 tekerli el arabası gibi bı araba yapmısdı bi itiyosun arabayı ondan sonra kendı gıdıo

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı cgl125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    smirnouf

telin içinden sesi ve görüntüyü taşımıyosun

sesi elektrik akımına çeviriyosun tel ile elektrik akımını iletiyosun sonra elektrik akımını sese çeviriyosun

aynı şekilde görüntüyü de elektrik akımına çevirip tel ile aktarıp sonra tekrar görüntüye çeviriyosun

yani sen şimdi de desen sesi ve görüntüyü telin içinde taşıyacağım diye şimdi de popolarıyla gülerler

hele 300 yıl sonra dersen herhalde gülmekten ölürler

anlayış göstermen dileği ile seni rencide etmek için yazmadım bunları
    ne yazmak istedigimi anlamayip sadece birilerine bo$ bo$ muhalefetlik olsun diye klavyenden 1000lerce tusu gereksizce yorup bu yaziyi yazdinya , helal olsun ne diyeyim
    ilk yazimda neyi anlatmak istedigimi anla , sonra bu yazdiklarinin sacma ve bo$a oldugunu anlayacaksin ...
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Dostlarım ne geliyosa başımıza cehaletten geliyo

Manyetik alanla şu an ki motorların performansına bizi ulaştıracak bir motor yapmak teoride imkanlı gibi olsa da bunun maliyeti şu an ki motosiklet fiyatlarını geçer

siz hangi mıknatısla saatle 300 km hız sağlayacak bi dönme gücü elde edeceksiniz ?

Bu kadar büyük kuvvette bi mıknatıs varsa da onu arayıp bulmanın maliyeti ne boyutlarda hiç tahmin edebiliyomusunuz ?

Elektrik mıknatısı ile sağlayacağım diyosanız o kadar elektrik enerjisini üretebildikten sonra zaten direk elektrik motoru koyarsınız motosiklete daha iyi olur .

O kadar kuvettli potansiyel fark üretebilecek bir üretecin ağırlığı ne kadar olur tahmin edebiliyormusunuz ?

Ha bu sefer de derseniz atom enerjisinden faydalanıcam o zaman zaten manyetik alanla çalışan motor olmuyo nükleer enerji ile çalışan motor oluyo .

Bu amcanın yaptığı motorla aynı mantıkta çalışan motorlar zaten şu an yurt dışında hazır satılan kitler halinde mevcut

ve insanlar çiftlik evlerinde elektrik üretmek için kullanıyorlar bu motorları yani yaklaşık olarak saatte ortalama 4 veya maksimum 10 km hızla 26 inç lik bi bisiklet tekerleği kadar bi çemberi döndürüyor

ayrıca mıknatısların gücü tükendiği için ömürleri var değiştiriliyor bu da bir yakıt değişimi sayılabilir

elektrik ile sağlıyorsanız eğer gücü sonuçta elektrik üretecei bitece doldurmak için elektrik harcayacaksınız buda bir yakıt

arkadaşlar şu an touring olan bir Fz6 bile 200 km nin üzerinde rahatça seyredebiliyor bunu bir elektrik motoruyla yapmak belki ilerde mümkün olabilir ama manyetik alanla bu iş zor benzin tükendikten sonra maliyeti yüksek böyle araçlar olur belki ama inanın o zaman herhalde böyle yüksek hızlarda seyreden elektrik enerjisi veya manyetik enerji gibi şeylerle çalışan araçlar şu an ki ferrarilerden bile daha ilgi çekici ve pahalı olur kaç kişi bunların sahibi olur bilemem

valla bizim niyetimiz baltalamak değil topyekün daha akıllı olmaya çalışmak

varsa bi yanlışımız diyetini öder ne gerekiyosa yaparız amcanın motorunu da geliştiririz motorunun tanıtımı da yaparız herşeyi yaparız

ama tavanda yürümeye çalışıyor ve yer çekiminin varlığını anlatmaya çalışanlara ateş püskürüp kulaklarımızı tıkıyor tepkisel davranıyorsak ( hatta tarihte hezarfen ahmet çelebinin kellesinin uçması gibi onları yaşatacağımız yere öldürüyorsak )

bize tavanda yürümeye çalışırken kafa üstü yere çakılmak müstehaktır arkadaşlar ondan sona hiiiç nolucak bu memelektin hali diye üzülmeyelim yaşadıklarımızı yaşamamıza sebep olan yegane unsur bizleriz

( Ben çevre mühendisiyim hekesin hayali petrole alternatif bir enerji bulmak ve milyonlarca proje var bu konuda hepside geliştirilmeye çalışıyo çok iyi verim alınan sistemler de var fakat bu amcanın haberine istinaden yazdım ben herşeyi medyanın yakıtsız motor yaptı diye attığı başlığa
    yani bizim devletimiz salakmı işine yarayacak bişey olsa kullanmasın medya haber yapıyo bir sürü şeyi bu haberler incelenmiyo mu sanıyosunuz tübitak veya üniversitelerde bu insanlar la görüşülmüyomu sanıyosunuz projelerini anlatma imkanı bulamıyolar mı sanıyosunuz sadece yaptıkları daha önce var olan hatta bi çoğunun patenti 50 - 100 yıl alınmış sistemler ve başka yerlerde kullanılıyor zaten çoğu her dönme hareketi elde ettiğiniz sistemi motosiklete uyarlayamassınız )

teşekkürler
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

madiso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadstar lf 250 ve crawn 150
    japonlar manyatik alan üzerinde giden hızlı tren yaptı ?????
    [COLOR="Red"][B]Efendi ol ama içindeki serseriyi korumayı bil[/B][/COLOR]

Alıntı madiso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    japonlar manyatik alan üzerinde giden hızlı tren yaptı ?????
    Ve elektrikle çalışıyor.

arkadaşlar yapılırsa çok maliyetli olacağını ve bunu motosiklet gibi bi aracada uygulamanın daha da maliyetli olacağından bahsetmeye çalıştığım aşikar değil mi ?

ferrari örneği verdim acaba ne kadar az kişi sahip olabilir dedim

trenle ne kadar çok insanı taşıyabileceğinizi düşünün maliyeti bu insan sayısına bölün birde bir motosikletin maliyetini düşünün ve kullanıcı sayısına bölün ( Tabii bahsettiğim maliyetler manyetik alan sayesinde çalışan araçlar için geçerli olan maliyetler )

ayrıca o trenlerdeki asıl mantık manyetik alan sayesinde treni havada tutmak ve sürtünmeyi minimize etmek

merak edenler için ufak ön bilgi alabilecekleri

http://tr.wikipedia.org/wiki/Manyetik_rayl%C4%B1_tren

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=maglev

hala tepkisel davranıyoruz birbirimize hala birbirimizi alt etmek çabası içindeyiz acaba niye ?

bu konuda başka yorum yapmayacağım herkese iyi çalışmalar.

yuzucu bu arada entegre tesise sosis koyup inek çıkarmak fikrin muhtemeşem yakında zaten motosikletleri de ters çevirip tekerleklerini döndürücez benzin deposu yeniden dolacak benzinle

yalnız egzos gazlarını da biriktirmek lazım tekerleği çevirirken bi yandan da egzos borusundan egzos gazı vermek lazım

herkes sağlıcakla kalsın
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

muhterem clg125,

yazdıklarına aynen katılıyorum. az bıle yazmıssın ama ne yazık kı bu tarz tartısmalar hep var ve hep de var olacaklar.

uzatmaya da gerek yok aslında.

bu macitmucit'ler ve boş yere bunlara methiye düzenleri kendi hallerine bırakmak gerek.

son söz : "azimle defekasyon , betonda penetrasyon " demişler. anlamayanlar için şöyle tarif edeyim, eğer bu insanlar gaz çıkartarak aya ulaşmayı başarabilirlerse, bu motorlara inanacğım. o güne kadar, fasulyeye devam

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Konu yine dönmüş dolaşmış erke dolandırıcısına pardon dönengecine gelmiş

Neodyum mıknatıstan elektrik veya haraket veya herhangi bir türde enerji üretmeye kalkanlar önce neodyum mıknatıs neymiş nasıl imal edilirmiş ona baksınlar.

Demir ve Boron'dan oluşmuş alaşım üzerinden kısa süreli çok yüksek elektrik akımı geçirilmesiyle neodyum mıknatıslar elde ediliyor.

Oluşumu için çok fazla enerji harcanıyor, zaten bu yüzden çok pahalılar.

Oluştuktan sonra alabileceğiniz enerji, oluşumu sırasında verilene eşit dahi olsa buna mucuze derim.

Kural basit, girenler=çıkanlar+kayıplar...

Motosikleti
    mondial 151 rs
    helal olsun :D

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Yahu böyle kolpalara hala nasıl inanıyorsunuz aklım almıyor! Lisede fizik derslerine beden hocası mı giriyordu da termodinamik kanunlarını öğrenmediniz?

Motosikleti
    YAMAHA
    benim felsefi görüşlerimew göre bazı insanlar doğuştan yeteneklidir
    Yolda Olmak Güzel...

iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250
    allaha dua ediyorum bu amcada yanlışlıkla bi kazada ölmesin. iliyorsunuz bu tip insanlar nedense hep ani bir ölüm oluyor..

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Ben de hep düşünmüşümdür böyle bişeyi.Bir de enerji yoktan var olmuyor,bir mıknatısın sürekli yaydığı bir manyetik alan vardır onu kullanarak mıknatısın enerjisini hareket enerjisine çevirebilirsiniz.Ama çok ağır ve güçsüz olur buna bir çözüm bulabildiyse helal olsun diyorum.Ayrıca ilk mesajda yazan şeyi yazacaktım.Bu adamlar böyle yapsalar şöyle yapsalar diye yazıyorlar bir daha haber alamıyoruz...
    facebook.com/kaskafa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)