Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

İlginç protesto

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Dgmr;
    ellerine sağlık.
    Binlerce kilometre uzağında olduğum ülkemin senin gibi aydınlık yüzleri olduğunu bilmek içimi ferahlatıyor.
    Sağol...
    Video da harikaydı...

Alıntı zafer80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet nedense insanların aklına kara çarşaf deyince ilgi ve dikkat çekmek geliyor !!!?????
    arkadaşlar peygamber efendimizin (s.a.v.)hanımları ve çocukları bunu giydiler
    21. y.y da bunu tasvip etmeyebilirsiniz ama eleştirmeye yada espri malzemesi yapmaya kimsenin hakkı yok

yorum yaparken sözcüklerimizin nerelere gidebileceğini düşünerek yapalım,
    bahsettiğiniz insanların içine küpe,uzun saç ve topsakalla girdiğimizde onların gördükleri tepkiyi biz onlardan görmedik
    bu kara çarşafları nenelerimiz çanakkale savaşında giydiler..kimse geçmişini unutmasın utanmasın..!!!ADAMAKILLI YORUM YAPIN..
    Zafer,
    sana öyle öğretildiği ya da öyle şartlandırıldığın için, yazdığın şeyin doğruluğundan yüzde yüz eminsin büyük ihtimalle.
    Ama
    hiç araştırdın mı?
    gerçekten böyle mi???

Yani sonucu peygamber efendimize iftira atmak diye nitelenebilecek kadar ağır bir iddiada bulunuyorsun.

Bir diğer konu da şu.
    Çanakkale savaşında mermi taşıyan ninelerimizin çok azı kara çarşaflıydı.

Çarşaf giymeyenler namussuz mu oldu şimdi?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    ben şortla binerim arkadaş
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla televizyonda falan vermesinler de.. peder zaten hacı.. bi de bunu görürse vay benim halime..
    Abi ne güldürdün gece gece ya

Ben de Tr de yapılmasına karşıyım yanii yapılsın da göründü açısından kötü olur be ama Ruslar gelsin burada yapsın ona bişe demem

zafer80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Zafer80, Peygamberimizin eşlerinin karaçarşaf giydiğini gerçekten %100 bilerek mi yazıyorsun. Yoksa aklında bir yerlerden öyle mi kaldı, yani sonuna kadar emin misin...? Eğer %100 emin değilsen senin laflarının nereye gidebileceğini hiç düşünüyor musun? Öyle olmadıkları halde Hz. Muhammed ve eşlerini farklı gösterceğini hiç düşünüyor musun? Bu konularda yazmadan önce gerçekten çok hassas davranıp konuya hakim olmak gerekir, yoksa insanları istemeden de olsa yanlış yönlendirebilirsin.

Diyelim ki giydiler, niye böyle bir kıyafet tercih ettiklerini de iyi yorumlamak lazım. Mekke ve S. Arabistan'ın iklimi belli, ağız yüz örtmek en mantıklı durum, hem sıcak hem çöl ikli mi ama renk bence beyaz olmalıydı. Erkekler bile ağız yüz örtermiş o zamanlar, hatta şu anada bile örtüyorlar. Şimdi niye dizimiz ve göbeğimize kadar serbest aynı baskı bize de uygulansın. Hz. Muhammed Efendimiz'de giyermiş mutlaka bu durumda çarşaf benzeri heryeri örtülü kıyafeti değil mi? Bu konu uzun ve derin örtünme ile ilgili ayetler mevcut.

İnsanları yargılamadan önce iki kere düşünmek lazım değil mi? Yanlış anlama ben seni yargılamıyorum hatta yaptığını düşünüp hatanı göstermeye çalışıyorum.

Reklam filmine gelince gayet isabetli olmuş... Farkedilmek için daha ne yapmak lazım hakikaten. Fakat Türkiye'de yapılsa ben yine de altıma bir şeyler çekerdim, hatta Hollanda'da olsam böyle bir film reklam çekimine katılsam yine de altımda birşey olurdu, çünkü ben buyum utanırım kardeşim... Ama adamları da hemen yargılamayın çünkü benle aralarında çok fark var, hemen yargılamayı bıraktığımız da asıl amaç gözükecektir...

Hemen yargıya varmakla ilgili, eğlenceli bir video koyayım ben de bari...

arkadaşım uzun uzun güzel yazmışsın ama benim yaptığım yorumun dışına çıkmış ve benim hata yaptığımı yazmışsın

şimdi yazdığım o yorumun içinden özellikle renk olayına takılıp kalman ne derece doğru?o zamanlar beyaz cilbab giydiklerinide biliyorum bu konuyu tartışmayacağım bile!! şimdi sen risale-i nur al oku sanırım o zamanlarda giyilen cilbab'ın şimdiki karşılığının koyu renkli çarşaf olduğunu ve bununla ilgili gereken geniş bilgiyi oradan okuyup öğrenebilirsin .şimdilerde koyu ve özellikle neden siyah olduğu konusundaki ayrıntılı bilgiyide orada bulabilirsin..

bu arada reklam filminden filan bahsetmişsin o konuyla ilgili bi yorum yapmadım
    adamları yargılamayın filan demişsin o insanları savunmuşsun bişeyler bişeyler yazmışsın onlarla ilgili yorumda bulunan kim? bunu bana söylemeye neden gerek duydun !!!benimle ne alakası var?benim mesajıma alıntı yapıyosan ,bana kendi adına açıklayıcı bişeyler yazıyosan benim ilgilendiğim ,yorum yaptığım konuyla alakalı olsun ,konunun dışına neden çıkıyorsun? pek anlamadım

arkadaşım benim yaptığım yorum son derece açık, demek istediğim belli bi kesimin giydiği ( bu kesimin içine nenelerimiz giriyo yani bizim atalarımızın hanımları) ,örtündüğü farz olan örtünmeyi yerine getirdiği kıyafetleri alıp espri konusu yapmayın bunda anlaşılamayacak ne var kim espri malzemesi yaptıysa söylediklerim onaydı ,hala kalkmış ne diye bana bişeyleri savunup konuyla alakası olmayan detayları ele alıp yok hatanı söylüyorum filan diye gereksiz muhabere yapıyosunuz, tekrar söylüyorum kimsenin bu derece bi ayıplama yapmaya hakir görmeye hakkı yok ,olamazda ADAMAKILLI YORUM YAPIN......şayet hala anlaşılmayan ,yada tartışma konusu yapacağınız bişeyler varsa bana p.m. yollayın..

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dgmr;
    ellerine sağlık.
    Binlerce kilometre uzağında olduğum ülkemin senin gibi aydınlık yüzleri olduğunu bilmek içimi ferahlatıyor.
    Sağol...
    Video da harikaydı...

Zafer,
    sana öyle öğretildiği ya da öyle şartlandırıldığın için, yazdığın şeyin doğruluğundan yüzde yüz eminsin büyük ihtimalle.
    Ama
    hiç araştırdın mı?
    gerçekten böyle mi???

Yani sonucu peygamber efendimize iftira atmak diye nitelenebilecek kadar ağır bir iddiada bulunuyorsun.

Bir diğer konu da şu.
    Çanakkale savaşında mermi taşıyan ninelerimizin çok azı kara çarşaflıydı.

benim yaptığım yorumun için öyle sanıyorum yeryüzünde başka hiçbir insan böyle bi sonuca varamazdı

sen şimdi yüzdeyüz eminsin filan diye yazılar yazmışsın
    bak kardeş yüzdeyüz emin olduğum bişey var oda yapılan esprinin yanlış olduğu ve bu yanlışı yapan arkadaşın bunu farketmesi gerektiği ??

daha fazla tartışmanın alemi yok hala söylediklerinde ısrarcıysan sende buyur p.m.

edit--- Özel mesaj olarak göndereceğim...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    edit--- Özel mesaj olarak göndereceğim...
    Uğraşma deymez.
    Arkadaşın referans verdiği kitaba baksana.
    Kimin kitabı.

Bu arkadaşımız her konuda kendisinden emin.
    Esprinin yanlış olduğu konusunda bile yüzde yüz emin.

Hani yüzde birlik bir pay bıraksaydı uğraşalım diyecem de.
    Yüzde yüz emin olduğu bişey için tartışmaya değmez...
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

alpibox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER
    Türkiye'de yaptığımızı düşünemiorum bile..S:

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler