Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlginç protesto

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Batis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XTz 660 ZA - Kuba RX9
    Protestoya geeeeeeel!

(25 karakter 25 , 25 , 25.Zorlamak , zor gereksiz.)

Motosikleti
    honda cbf-150
    bizim ülkemize göre bir protesto olmadığı kesin, kaldı ki sadece "kahrolsun amerika" diyenleri bile linç etmek için hazır bir toplumuz...
    sanatı sanat için değil halk için yapıorum:mrgreen:

::ressam::

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Abbaaawww

Bu ne arkadaşlar Korumasız olmaz ama yani böyle Ben düzenlenecek bu şekil bir prontestoya Varım ama... donsuz felan olmaz kattiyyen, dondu mayoydu giyinelim tamam Bizim melmekette adamı ırak değil irana sokar çıkarırlar vallah bu pıozisyonu görünce Aramızdan bağzılarının da çok fotojenik olmayacağı kesin bu arad (İsmi Lazım Değil..)
    Poturdak

Motosikleti
    GT650R
    Böyle bişey türkiyenin neresinde olursa olsun trafik direk felç, hem öyle bir inme inerki bi da zor düzelir.
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    millet contayı sıyırınca neden soyunur anlamıyorum
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Evet Tubiş olayın orjinal videosunu daha önce bulmuş.
    Ben nerede gördüğümü unutmuştum.

Sanırım şu cümleyi Türkçe'ye çeviren olursa, mevzunun neden kaynaklandığını da anlamış olacağız.

What do we have to do to get noticed.

Evet İngilizce bilen arkadaşlar şu cümleye bir el atsınlar, biz de rahatça uyuyalım.

Bu arada video.

Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Farkedilmek için ne yapmak zorundayız?

Aynını burada yapsak hiç fena olmaz bence.Hem oradakinden daha fazla dikkat çeker
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Shireker;
    sana güvendiğim için rahat rahat sallayabilirim.

Daha önce de yazdığım gibi olay Amerika'yı protesto falan değil, motosikletlerin farkedilmesi için yapılmış bir reklam filmi diyelim.
    Çünkü çekimler oldukça profesyonel.
    Yani bir protestodan daha öte bir şey.

Olayı, çıplaklık, ayıp,gibi dar çerçeveden gören arkadaşlara tavsiyem, korunaklı iç dünyalarında yaşamaya devam etmelerinden başka bir şey olmayacak.

Hayatın ne olduğunu algılayıp, herşeyin farkında olan arkadaşlar ise zaten işin özünü çözmüşlerdir.

Amaç ne?

Dikkat çekmek.

Sonuç?

BAŞARILI....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    türkiye'de yapılsa artçı olmak için sıraya giren de çok olurdu sanırım. özellikle en arkadaki hatunun motoruna ....

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    ülkemiz anadan üryan protestoyu kabul etmez
    ama boxer shortla olabilir aynı tip bir protesto.
    bazen bişeylerin hak ettiği değeri ve dikkati toplaması
    adına böyle marjinal ve radikal protestolar büyük ses getirir.
    bizimde trafikte yıllardır farkedilme,saygı görme talebimiz var son çare bu
    olabilir bence neden olmasın?

Mati83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Hyo Comet 250 Sarı 34 ZND 250 + 2004 Suzuki SV650S
    "What do we have to do to get noticed" diye aratın YT de cıkar

Diğer konu ise böyle bir eyleme katılsam bile en azında boxer giyerim :D

bu konu ile ilgili 2007 yılında Gelişim Sürücü Kursu'nda bazı faaliyetler başlamıştı ve seminer eğitim arası bir faaliyet yapıldı.İstekli olan arkadaşlarla röportajlar yapılarak bazı konularda yorum yapılması istendi ve bu kayıt altına alındı.

Onun dışında kendimize de iğne batırmak istiyorum.Bazılarımız "Kardeşim kimse sevmiyor motosikletçileri herkez kıl kapıyor bu kadar da olmaz ki" diye yakınsalar da, bu sevdanın adını kirleten , motosikletçilik ile serseriliği karıştıran tiplere ne zaman haır yapma dediniz.Şahsen uyardığım ve bu konu yüzünden takıştığım site arkadaşlarım oldu.

Neyse uzattım sanırım biraz.Eylem hedefine ulaşmış ki buralara kadar gelmiş.Bazı şeyler kültür meselesi belki evet Türkiye bunu kaldırmaz ancak büyük şehirlerde yapılacak, "medeni ve mantıklı" ayrıca çok katılımlı eylemler , ki geçen sene yapılmıştı ama ben gidememiştim, vatandaşların bizim de aslında insan olduğumuzu ve yolda en azından 4 tekerli bir aracı yarısı kadar yol hakettiğimizden haberleri olacaktır.

Üff çok yazdım kusura bakmayın

Son sayfaya bakmaıştım tüm dediklerimi zaten söylemişler :( ooops
    [B][I]Saygılarımla
    Mati83[/I][/B]

North_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto CLX-700 sport
    türkiyede böle bişe olmasını hayal bile edemiorum:D erkekleri taşlarlar kadınları naparlar yazamıorum:D

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    valla televizyonda falan vermesinler de.. peder zaten hacı.. bi de bunu görürse vay benim halime..

North_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto CLX-700 sport
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla televizyonda falan vermesinler de.. peder zaten hacı.. bi de bunu görürse vay benim halime..
    hahahah demesin sonra sana

oğlum sende böle kullanmıosun dimi:D

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Burda da kara çarşafla yaparız ,o da bayağı dikkat çeker heralde,amacına da ulaşır sanki
    Ducatista:)

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Zincilere dolanır Damla kara çarşaf.Ama fikir süper.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    İsterse bütün dünya kabullensin motosikletleri.
    Yine de böyle bişey yapmam!!!
    Niye mi?
    Motorcuların bi onuru, gururu vardır..
    Bu motorcular onursuz bence!!!

Sonunda ne olursa olsun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    BENCE
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

zafer80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet nedense insanların aklına kara çarşaf deyince ilgi ve dikkat çekmek geliyor !!!?????
    arkadaşlar peygamber efendimizin (s.a.v.)hanımları ve çocukları bunu giydiler
    21. y.y da bunu tasvip etmeyebilirsiniz ama eleştirmeye yada espri malzemesi yapmaya kimsenin hakkı yok

yorum yaparken sözcüklerimizin nerelere gidebileceğini düşünerek yapalım,
    bahsettiğiniz insanların içine küpe,uzun saç ve topsakalla girdiğimizde onların gördükleri tepkiyi biz onlardan görmedik
    bu kara çarşafları nenelerimiz çanakkale savaşında giydiler..kimse geçmişini unutmasın utanmasın..!!!ADAMAKILLI YORUM YAPIN..

Alıntı zafer80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet nedense insanların aklına kara çarşaf deyince ilgi ve dikkat çekmek geliyor !!!?????
    arkadaşlar peygamber efendimizin (s.a.v.)hanımları ve çocukları bunu giydiler
    21. y.y da bunu tasvip etmeyebilirsiniz ama eleştirmeye yada espri malzemesi yapmaya kimsenin hakkı yok

yorum yaparken sözcüklerimizin nerelere gidebileceğini düşünerek yapalım,
    bahsettiğiniz insanların içine küpe,uzun saç ve topsakalla girdiğimizde onların gördükleri tepkiyi biz onlardan görmedik
    bu kara çarşafları nenelerimiz çanakkale savaşında giydiler..kimse geçmişini unutmasın utanmasın..!!!ADAMAKILLI YORUM YAPIN..
    Sevgili Zafer80, Peygamberimizin eşlerinin karaçarşaf giydiğini gerçekten %100 bilerek mi yazıyorsun. Yoksa aklında bir yerlerden öyle mi kaldı, yani sonuna kadar emin misin...? Eğer %100 emin değilsen senin laflarının nereye gidebileceğini hiç düşünüyor musun? Öyle olmadıkları halde Hz. Muhammed ve eşlerini farklı gösterceğini hiç düşünüyor musun? Bu konularda yazmadan önce gerçekten çok hassas davranıp konuya hakim olmak gerekir, yoksa insanları istemeden de olsa yanlış yönlendirebilirsin.

Diyelim ki giydiler, niye böyle bir kıyafet tercih ettiklerini de iyi yorumlamak lazım. Mekke ve S. Arabistan'ın iklimi belli, ağız yüz örtmek en mantıklı durum, hem sıcak hem çöl ikli mi ama renk bence beyaz olmalıydı. Erkekler bile ağız yüz örtermiş o zamanlar, hatta şu anada bile örtüyorlar. Şimdi niye dizimiz ve göbeğimize kadar serbest aynı baskı bize de uygulansın. Hz. Muhammed Efendimiz'de giyermiş mutlaka bu durumda çarşaf benzeri heryeri örtülü kıyafeti değil mi? Bu konu uzun ve derin örtünme ile ilgili ayetler mevcut.

İnsanları yargılamadan önce iki kere düşünmek lazım değil mi? Yanlış anlama ben seni yargılamıyorum hatta yaptığını düşünüp hatanı göstermeye çalışıyorum.

Reklam filmine gelince gayet isabetli olmuş... Farkedilmek için daha ne yapmak lazım hakikaten. Fakat Türkiye'de yapılsa ben yine de altıma bir şeyler çekerdim, hatta Hollanda'da olsam böyle bir film reklam çekimine katılsam yine de altımda birşey olurdu, çünkü ben buyum utanırım kardeşim... Ama adamları da hemen yargılamayın çünkü benle aralarında çok fark var, hemen yargılamayı bıraktığımız da asıl amaç gözükecektir...

Hemen yargıya varmakla ilgili, eğlenceli bir video koyayım ben de bari...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler