Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

80 km’lik hız limiti motorcuyu öldürür.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ulkumuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151
    Bizim ülkemizde 1000rr vs filan çok gereksiz baksanıza otobana çıkacaksınız şehirler arası yol gideceksiniz tın tın tın olmazki böyle....yazık motorlara o kadar para veriyoruz arabalar gibi vergisini ödüyoruz ötv vs vs ama trafikten sayılmıyoruz 80 km yi bisikletle yapan bazı kişiler var yokuş aşaşğı onlar yanımıza geldiğini düşünsenize bide bizi geçiyolarmış
    Dalından Kopan Yaprağın Akibetini Rüzgar Tayin Eder

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    tekrar ediyorum takan varmı????yok.... ozaman meselede yok böle kurala böle alternatif....80 ha gidin bisiklet kullanın sayın yetkililer o hızda...kamyon treyler falan sollayın...

carlosmarcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilginç gerçekten.

Motosikleti
    2007 Suzuki İntruder C800 / Boulevard C50
    ben konuya başka bir açıdan bakacağım, öncelikle konuy8u dağıtacağım için özür dilerim.

Bu konu hakkında ben yıllar önce @ttopchu üyeliğimle (sınırsız banlı şu an)
    http://www.motosiklet.net/forum/fayd...ami-surat.html

şu konuyu açmıştım. Ve verilen cevap
    "Limitler otomobillerle aynı olmuştur. Daha önce defalarca konuşuldu bu konu. Kilitlenmiştir." olmuştu. (kilitli olduğundan alıntı yapamadım)

Daha sonra bende bu kilide sinirlenerek:

Nerde konuşuldu bilgi nerde resmi gazete de yayınlan dı mı linki nerde? şeklinde yeni bir başlık açtım.

Oraya verilen cevapta herşeyin her zaman yazılı olmadığı ve gerçek hayatın yollarda olduğu söylendi ve ben BANLANDIM. Nedeni ise kulaktan dolma bilgiler değilde çıkan yasanın nerde olduğunu sorgulamamdı.

Üzerinden 2 yıl geçtikten sonra hız sınırının otomobillerle aynı olmadığını savunan ben, yöneticiler tarafından aynıdır kardeşim diyerek banlanan ben, en azından yaptığım sorgulamanın ve banlandığım başlığın silinmesine rağmen; Adminimize bu başlığı açtığı için teşekkür ederim.

Ayrıca 2 ayrı yöneticiyede (adlarını hatırlamıyorum,)

bu konu çok konuşuldu hız sınırı arttırıldı diyerek başlık kilitleyen

ve nerde konuşuldu (tüm konuşmalar benim ilk açtığım başlıktan sonradır başlık 2006 tarihli kilit 2007 tarihli)yasa nerde dediğimde ise biraz yollara çıkta öğren herşey internet linkler değildir diyip beni banlayan (ban sebebim bir yöneticiye saldırada bulunmaktı galiba) diğer yöneticiye

de saygılarımı sunarım
    [COLOR="Red"][B]TÜRK CHOPPER[/B][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkRed"]Birlikteliğimiz Gücümüzdür[/COLOR][/B]

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne anladık o zaman bu iştennn yürürüm daha iyi

adameus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı alperiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ülkede ne doğru ki .
    bizler doğruyuz ama işte...........

Alıntı redrose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence limit olsun limit istemeyenler aşağıdaki linke bir baksın,

http://www.trafiktr.comSANSURLEDİM/F...d=67&yanilik=3
    bu ne ya kanım dondu!!!!

bu resimleri çocuklar da görebilir bence böyle lank diye göstermen hiç hoş olmamış.

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    kesinlikle buna bir çözüm bulunmalı, en azından boş yolda rahatça gidebilelim radar korkusu yaşamadan...
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otomobil ve diğer ağır vasıtaların bizi hiçe saymalarını ben normal görüyorum bunun sebebi ise zaten kanunlarımız bizi hiçe sayıyor. 70 klm.s hız limitimiz var . böyle oluncada diğer vasıtalar çekil yoldan diye, bizi sıkıştırıyorlar. ee kanun onlardan yana . sen motosikletsin ölüme mahkumsun yada ayak altında dolaşma. Olmaz böyle şey dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir. Bu değişmeli. Ama devletimiz bir türban , bir 301. madde bir özelleştirme (altın yumurtlayan tavukları teker teker kesme) ile meşgul bizlere ayıracak zamanları yok. Çok çalışıyorlar, çoook çalımamız lazım

Motosikleti
    Mondial 100KH
    Hani sollama yaparken hız limiti yok ya, bundaki gibi sadece motosikletlere özel bir çözüm getirseler; ''sıkışma anında da hız limiti yoktur gibi'' ha önüm arkam boşsa zaten gereksiz sürat yapmam. Motosikletleri sıkıştırmayı kendine baş hobi edinmiş 50NC ler ve kayıkla 110-120 yapmayı seven 30 yıllık planet5 (rus malı) sürücülerine karşı bir önlem alınsa. Bu motorların çoğu bakımsızdır çoğunun en az bir freni tutmaz, vitesle durdururlar, çoğunun da debriyajı sıyırır, siz akıllı uslu giderken arkadan kapatmış gelen rus malı gördüğünüzde basmak zorundasınız veya emniyet şeridine girip 30 la giden traktörle karşılaşırsınız sonra frenleri kökleyip...
    Don't speed, take helmet.

Motosikleti
    Fz1000 Fazer
    gecen pazarda 3 arkadasim 260 tl odedi
    As you sow / so you shall reap

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    arkadaşlar satılık moped 1000rr ile takas olur.

iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250
    yetkililer bu konuya el atmalı bence ya da bizim elimizden bişey gelirmi acaba??

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    Çok saçma Ben hersabah işyerime motorla gidiyorum 70-80 ile gittiğimde arabalar silme geçio yanımda bende hızlı gitmek zorundayım tabikide yoksa heder olcaz yollarda çok saçma düşünüyolar yani arkamdan kamyon gelcek ve ben ona yol vercem böyle işmi oluır adam beni altına alır geçer yani yetkililerin bu konu üzerinde araştırma yapmaları ve kafa yormalarını temenni ediyoruz....
    [COLOR="Cyan"][B]
    Facebook grubumuz: ''MT ANTALYA''
    MSN Grubumuz: mgroup317122[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Fz1000 Fazer
    bizim bir farkimiz var arkadaslar biz motorcuyuz hepimiz ne yapmamiz gerektigini bilen insanlariz en ufak bir hata yaparsak olecegimizi zaten biliyoruz
    onun icin biz motorculara bir musamma gosterip hiz sinirinin kaldirilmasini arz ederim.ama 70-80 km hiz siniri gelirse iste ozaman otobanda her hafta olum haberi alirsiniz bunuda uyari kabul etsinler
    As you sow / so you shall reap

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bunla ilgili bir konu açmıştım artırılmalı diye ama biçok kişi yeterli hatta azaltılmalı demişti. konuya adminin aracılığyla yetkili bi kişi ele alınca herkes eyvallah diyor. sakalımız yok sözümüz dinlensin. hey gibi mt gençleri
    adamımsın Yücel

http://www.motosiklet.net/forum/moto...leri-ayni.html
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

bence motosikletlerin hızı arabalarla aynı olmalı...bu konuda motosikletçilerin yani bizim çok sıkıntımız oluyor ben 70 80 km hızlarda giderken tırlar kamyonlar bizi solluyorlar..bu yasanın en kısa sürede düzeltilmesi gerekli olduğunu düşünüyorum..

Bazı kanunlar o alanla ilgisi olmayanlarca özensiz ve genellikle bilmem hangi ülkenin fi tarihindeki kanunundan birebir alıntı yapılarak hazırlanınca ortaya işte böyle traji-komik sonuçlar çıkıyor. Sonuçta da ;
    1) Sürücü güvenliğini yokeden 2) Trafik akışını bozan 3)Sürüş zevkini ortadan kaldıran gerçekçi bir temeli olmayan bir sınırlamaya mahkum ediliyoruz.

Şimdilik idare ediyoruz ama AB'ye uyum vb. çerçevesinde trafik denetimleri giderek sıkılaşıp sistematik bir hale gelince hepimiz çok zor bir durumda kalacağız.
    Konu hayati önemde olduğu için yapılacak her tür eyleme destek olmaya hazırım. Yöneticilerimizin alışılageldik vurdumduymaz tutumları nedeniyle sanırım bu konu ancak ısrarlı görüşmeler ve/veya ses duyurma eylemleriyle çözülecek.

Motosikleti
    CBR 125 R
    bu adamların demek istediği... motorun yükses cc ise çıkar kardeşim plakanı kaçmayı biliyorsan kendine güveniyorsan bas basabildiğin kadar... ama biz seni yakalayamasak bile illa burdan bir scooter geçer benim gücüm ona yeter senin yolun açık olsun yüksek cc li kardeş

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    arkadaşlar bizim motorlar la otobana cıkmayalımmı tersınden konuşuyorum yani ben uzun yolculuk yapmak istiyorum80 120 arası geze geze yerler göre göre giderım dıyordum şimdi bu tehlıkemi arz eder en uzun gittiğim yol 300 km re problem yaşamadım ha istedim yol boş hız yapayım ama motor 120 yukarı gıtmıyor ben 90 sabıtlıyorum o 30 km ise kacamak için sollamak için duruma göre kullanıyorum yanlışmıyım yoksa daha hızlı giden motorum olmadığı için susayımmı

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    motorsiklet hız sınırı olmamalı motor basılmalı. sadece motorlar için yol sınırı olmalı mesela şehir içi 50 stabile yolda 80. saoğuk asvalttlı yolda 120 sıcak asfalt 150 otoban 200 ve ya limitsiz olmalı. ama otobanlarda bir şeritte motorlar için ayırılsa hiç bir motorcu hayatını kaybetmez. koca koca yollarda 1 şerit ayırmak zor mu ? hem sadece şehir dışı yollarda şehir içinde zten olmaz.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)