Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ducati'yi Audi satın aldı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de Göteborg isveçte, Almanyada değil. Senin yorumuna Göttingen şehri daha iyi gider. O almanyada
    bizde bir laf varya, g.tü b.klular diye ona yuvarlayım dedim, sonuçta hep göthlü göthzenler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Audinin muhendisleri sanirim ilk is olarak Ducatide ki on catal sorununa el atacaklar. 3 senedir Stoner a gore tam ayari bulduk dediklerinde Stoner gitti Rossi geldi. Her sey sil bastan. Rossi yerleri ope ope Ducatinin on catal ayarini tuturmaya calisiyor.

Birde sorulmasi gereken cok onemli bir soru var. Neden VW degilde Audi satin aldi. Bugune kadar tum satin almalari VW uzerinden di.
    Cevap sanırım şu iki fotoda gayet açık

İki otombilin aynı platformu ve motoru kullandığını hatırlatalım.. Bir süper otobomobil maliyetine iki süper otomobil.. R8 le Audi'nin keyfi gayet yerinde

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Zaten bir karar veremediler başlığa, Audi mi ladı VW mi aldı, her açtığımda değişiyor

Audinin alması biraz göreceli, alacalı bulacalı bir durum aslında. Yani hepsi VW çatısı altında ama ne tam bağımsızlar ne de tamamen bütün firmalar VW ne bağlılar. Mesela 500cclikGP yarışçımızın da verdiği örnek gibi Audi-Laborghini çalışması daha sıkı fıkı. Daha doğrusu 2firma doğrudan birbiri ile çalışıyor ve etkileşim içinde. Ama VW grubuna dahiller. Aynı şekilde Porsche-VW ile daha teknik olarak içli dışlı. Ancak geçenlerde Porsche kendi bağımsızlığını ilan etmek istediğine yönelik bir iki çıkış yapmıştı. Restleşmeler oldu sanırım. Sonra duruldu sular şimdilik. Galiba Porsche yönetimi VW nin bazı kararlarına bağlı kalmaktan dolayı pek memnun değiller. Ve buradan da anlaşılıyor ki hiçbir firmanın yönetimi veya kararları %100 VW ne ait değil. Tabi bu durum özellikle Audi ve Porsche için geçerli. Seat ve Skoda gibi firmalar biraz daha bağımlı olabilirler. Hatta en iyi tır markası olarak gösterilen Scana bile bu grubun içinde.

Bu durumda Audinin bir başka şirketi satın alması mümkün mü, yasak mı, caiz mi bilemiyorum. Ancak bana göre VW bünyesindeki her firmanın belli özerklikleri var. Bunlar satın alma aşamasında belirlenen şartlarda yazıyordur elbet. Porsche ile Skoda elbette aynı şartlara/bağımsızlığa sahip değillerdir diye düşünüyorum.

Dediğim gibi gerek Audi gerek VW ismi altında satın alınmış olsa da, VW grubunun(en üst düzey yönetim kurulunun) motosiklet üzerine geniş ve uzun vadeli bir projesi olduğunu düşünüyorum. Bu durumda Ducati'den sonra, doğrudan bir motosiklet markası daha oluşturmaları bana daha bir muhtemel geliyor. Çünkü VW genelde yayılımcı ve piyasayı kaplayıcı bir politika izliyor. Avrupa için konuşursak; Audi üst segmenti, VW orta segmenti, Skoda biraz daha al segmenti, Seat aynı şekilde biraz daha spor kesim segmenti, Porsche almanyanın gururu olarak çok farklı kendine has ve dünyanın en iyi spor otomobilleri iddiasını, Lamborghini artık sadece ferrariye cevap niteliğinin dışında en güçlü spor otomobil sınıfını, Bugatti prestij ve mclaren-pagani gibi fantazi segmentini, Scana tır segmentini,,, temsil ediyor.

Bu durumda Ducati belkide VW grubuna en ters düşen motosiklet markası aslında. Çünkü çok marjinal ve piyasaya yayılacak modeller yerine kendine has modeller üretiyor. Hani Aprilia daha uygun aslında. Ama Ducati zor durumda olduğu için satın alınması kolay oldu. Ve görece olarak çok küçük bir firma. Bu durumda motosiklet alemindeki prestij ve spor sınıfını kaptılar. Bir de Honda gibi daha orta sınıfa hitap eden bir markaya ihtiyaçları var. Yani bu yönde planları vardır diye tahmin ediyorum. Onu da BMW ye cevap olsun diye, mevcut bir markayı satın almak yerine kendi isimleri altında yeni bir marka ile gidereceklerini varsayıyorum.
    #sürenadam

Motosikleti
    F 650 GS Dakar
    DSG muhabbeti yapanlar sanirim Honda Crosstourer'a bakmadilar?

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya yemin ediyorum bi italyan görünüşü, kalitesi, farklılığı vardı yalan edecek götheburglular
    sen de haklısın kardeşim kalitesini yansıtırlar da, alman odunluğunu yansıtmazlar inş motorsiklete

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Hımm peki şimdi Valentinoyu(Rossi) da mı aldı Hani marabaları ile beraber..

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şirketlerde globalleşiyor, fiat grubu alfa romeo, lancia, ferrari, maserati'yi satın aldı ve son olarakta bu sene crysler-dodge'u satın aldılar. Artik Fiat çatısı altında satılacak, lancia voyager gibi...

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    DUKATİ nin rekabet şansı kalmamıştı.... kendine göre doğru işi yapmış ...iflasa giden borçlu şirket için 1.1 milyar dolar iyi para
    wolswagen gibi güçlü bi şirket dukati markasını dünyada daha iyi konuma taşır..capitalizm büyük balık küçük balığı yutar...
    wespa-piago grubuda bu süreçten etkilenip kore veya çinli şirketlere satılabilir

Bu haberi okuduğumda ülkemin durumuna üzüldüm.
    Almanlar fabrika açıp, marka yaratıp neler neler yapıyorlar, başka dev markaları satın alabilecek noktaya geliyorlar.
    Türkiye de ise en değerli şirketler 2 yıllık gelir fiyatına satılıyor hemde yabancıya.

İnşallah birgün bu güzel ülkenin güzel insanlarida böyle büyür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Evet aynen öyle.
    Lancia Chrysler i satın almasıyla birlikte çok lüks arabalar yapmaya başladı.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Benmi benzetiyom yoksa bu köpek Ducati sesimi çıkarıyor
    http://www.zapkolik.com/411262/aynad...L22doS4UXs#_=_
    Syanur bunu beğendi.
    Sado

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı scooterist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wespa-piago grubuda bu süreçten etkilenip kore veya çinli şirketlere satılabilir
    O grubun maddi durmunun kötü olduğunu hiiiç sanmıyorum. Bir kaç yıl önce aprilia'yı kattılar bünyelerine. Ve aprilianın şuandan MotoGP'ye motor temin ettiğini hatırlatırım. 2000'li yılların başında değil MotoGP, SBK dan bile dükkanı kapatıp ayrılmışlardı. 2 yılda bomba gibi geri döndüler. Sanırım Piaggio grubunun finansı güçlü gibi duruyor...

Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benmi benzetiyom yoksa bu köpek Ducati sesimi çıkarıyor
    Ducati sesi çıkartan köpek
    Çok iyisin dostum. 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi
    #sürenadam

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)