Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ducati'yi Audi satın aldı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    v4 ducati gelmesi sence iyi bir gelişmemi olur?
    farklılık, alternatif, seçenek? ozaman tek tip üretilsin, hepsi busa gücünde, busa tipinde olsun binelim
    ..
    V4 motorun nesi kötü? kaç tane marka V4 motor üretebilip bunu satmayı başırıyor buna cesaret ediyor? Ducatinin V2 motorunun avantajı olduğu kadar dezavantajıda var. düşük ağırlık merkezinin getirdiği avantajı yüksek devir çeviremeyen büyük pistonlu ve uzun stroklu motor gölgeliyor. V4 motor üretmek pahalı bişeydir ve iki motorun avantajları birleştirir..

ducatinin hyper motor segmentinde yeni bi motor üreticek finansmanı bulmasının hepsi busa tipinde gücünde olsun gibi bi cümleyle nasıl bağdaştırılır şaşırdım doğrusu

Bazı motor tipleri sadece marka ismi olarak yüksek prestije ve yüksek fiyatları yadırganmayan markalarla üretilir. Hayabusa son sürati(GPS)310 km olan ve fiyatı 15.000 euro olan bi motor. Günümüz spor otomobillleri açık yolda hayabusayı hiç zorlanmadan geçebiliyorlar. bunun için 50-60 sn gaza asılmaları yeterli(corvette ZR1-Porshe turbo S /GT2 RS- Ferrari GT0-458- GTR-hks- Viper SRT-10)Şimdi hayabusaya daha büyük ve kompilike motorlar koyup özel üretim parçalar ve lastiklerle danatıp daha fazla hız yaptırsanız ve fiyatı yukarı cekseniz motosiklet kağıt üstünde ünlenir ama satış olarak 4-5 kat geri gider yüksek fiyattan dolayı. Çünkü müşteri kitlesi Suzuki marka kupadan kahve içen kitle değil

Ducati motosiklet olarak bugatti veyronun(VW grubu yine) motosikletteki karşılığını üretebilir. bu motora fanzazi V6 motor koyup yaklaşık 300 beygiri ve 370-380 km hız yapan 40-50 belkide 80 bin bin euro etiketi ile satışa sunabilir. Böyle bir motosiklet üretmek için gereken şey yüksek finansman ve üretilen modelin sadece prestij modeli olup satışından zarar edebilmeyi göze alırken marka imajını parlatıcak bi ortama gerek duyulmasıdır. Aynı 2 milyon euro ya satılmasına rağmen Veyrondan kar değil zarar edildiği gibi..Ama üretilmiş böyle özel bir modele sahip markanıın normal ducati 848 kullanan müşterilerine de imaj ve prestij olarak övünç karnağı olur. Satışlar misli misli artar..

Bu tarz motorları görmek artık mümkün benim dediğim
    Syanur ve qsTah bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Vallahi binmeden konuşmim ama
    Hem pahalı ,hem parçası sıkıntılı,hem 2.ci eli çok sıkıntılı, bi kusuru mutlaka oluyor
    Bana kızmayın Gelen yorumların hepsi böle
    Alman Firmaya geçince birazcık daha iyi olur gibime geldi fiyat servis benzeri konuda
    Sado

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lamborghiniyi de WV bünyesine kattı(2002) marka şahlandı özellikle gallardo modelinin üretilmesi ve türlü varyasyonlarıyla Ferrarinin karşısında hiç olmadığı kadar güçlü oldu. satışlar rekor üstüne rekor kırdı.

Yani bu iş için kesin kötü diyemeyiz. belki V4 ducati gelir veya hayabusa segmentinde 350 km yapan bi ducati
    Tek umudum bu yönde, çok iyi içimi okumuşsun. Ancak Ducatiyi almalarına gerek yoktu aslında. Bu marka ile anlaşıp kendi modellerini üretebilirlerdi. Hatta VW nin önceki başarısız satın alma girişimlerinden sonra direk kendi adı altında motosiklet üretimine girişeceklerini düşünüyordum. Sonuçta F650 yi yıllarca aprilia'dan aldı BMW. VW de bir süre bu şekilde takılabilirdi. Sonra kendi karakterine uygun, kafasına yatan motosikletler üretebilirlerdi. Ancak şimdi Ducati'nin tarzına uygun ama bir yandan da BMW ye cevap olacak, bir yandan da markanın değerini ve gücünü daha da yukarıya taşıyacak modeller ve projeler üzerinde çalışmaları lazım. Bu durumu çok köklü olan bir firmayı bozmadan gerçekleştirmek güç. Yani bence VW hazıra konacam diye kendi kendini yük altına soktu. Ya Ducatiye sadece maddi destek sağlayacak ya da özellikle BMW ye rakip olacak modellere yoğunlaşığ Ducatinin orjinalliğini bozacak... Yeni modeller geleceğinden eminim ama tek isteğim orjinal modelleri çok fazla bozmamaları. Yani ürün gamı genişlesin ama Ducati tarz değiştirmesin...

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..Lamborghini ile bu 2. satin aldiklari Italyan markasi oldu.
    Abi sanırım Bugatti de VW grubuna dahil, bir kontrol edeyim ben... (gerçi bugatti bir italyan tarafından almanya sınırları içerisinde kurulmuş, daha sonra bu bölge savaşlar sonrasında Fransa sınırları içerisinde kalmış. Tam olarak italyan markası mı ben de bilemedim)

Alıntı beyaz atlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki bu sayede ducati tükiyedede kendini toparlar...
    Tek derdin bu olsun ya, biz marka için endişeleniyorduk...
    #sürenadam

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ulem zenginin malı züürdün çenesini yormuş 2 saatte başlık 2 sayfa olmuş

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bugatti italyan degil. Sadece kurucusu Italyada dogmus biri. Ama tum tasarim ve gelismesini Fransada yapti. Italyan demek icin Italya tarihinde koklu bir yeri olmasi gerekli

Ama sunu unutmayin zaten Ducatinin V4 motoru var. Hatta dunyadaki en iyi V4 oldugunu da acikca biliyoruz. Moto GP Desmosidici ler V4 tur.

Ama silindir sayisini pazardaki rakiplerine gore endekslemek ciddi bir hata olur. 230 Hp gucunde bir motor uretiyor Ducati.

Ayrica Italyanlarin carbon fiber uzerine yaptiklari Ar ge yi hic bir japon firmasi yapmadi. Italyanlar cidden cok farkli boyuttlar

Bugatti Veyron 16 silindir ama son hizi denediginiz anda 60.000 euro gibi bir para odeyip tum lastikleri degistirmek zorundasiniz.

Mesele 4 silindir yapmak degil, mesele muhendisligi konusturmak , bunu ducatinin becerdigi asikar.
    kanucan bunu beğendi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    V4 motorun nesi kötü? kaç tane marka V4 motor üretebilip bunu satmayı başırıyor buna cesaret ediyor? Ducatinin V2 motorunun avantajı olduğu kadar dezavantajıda var. düşük ağırlık merkezinin getirdiği avantajı yüksek devir çeviremeyen büyük pistonlu ve uzun stroklu motor gölgeliyor. V4 motor üretmek pahalı bişeydir ve iki motorun avantajları birleştirir..

ducatinin hyper motor segmentinde yeni bi motor üreticek finansmanı bulmasının hepsi busa tipinde gücünde olsun gibi bi cümleyle nasıl bağdaştırılır şaşırdım doğrusu

Bazı motor tipleri sadece marka ismi olarak yüksek prestije ve yüksek fiyatları yadırganmayan markalarla üretilir. Hayabusa son sürati(GPS)310 km olan ve fiyatı 15.000 euro olan bi motor. Günümüz spor otomobillleri açık yolda hayabusayı hiç zorlanmadan geçebiliyorlar. bunun için 50-60 sn gaza asılmaları yeterli(corvette ZR1-Porshe turbo S /GT2 RS- Ferrari GT0-458- GTR-hks- Viper SRT-10)Şimdi hayabusaya daha büyük ve kompilike motorlar koyup özel üretim parçalar ve lastiklerle danatıp daha fazla hız yaptırsanız ve fiyatı yukarı cekseniz motosiklet kağıt üstünde ünlenir ama satış olarak 4-5 kat geri gider yüksek fiyattan dolayı. Çünkü müşteri kitlesi Suzuki marka kupadan kahve içen kitle değil

Ducati motosiklet olarak bugatti veyronun(VW grubu yine) motosikletteki karşılığını üretebilir. bu motora fanzazi V6 motor koyup yaklaşık 300 beygiri ve 370-380 km hız yapan 40-50 belkide 80 bin bin euro etiketi ile satışa sunabilir. Böyle bir motosiklet üretmek için gereken şey yüksek finansman ve üretilen modelin sadece prestij modeli olup satışından zarar edebilmeyi göze alırken marka imajını parlatıcak bi ortama gerek duyulmasıdır. Aynı 2 milyon euro ya satılmasına rağmen Veyrondan kar değil zarar edildiği gibi..Ama üretilmiş böyle özel bir modele sahip markanıın normal ducati 848 kullanan müşterilerine de imaj ve prestij olarak övünç karnağı olur. Satışlar misli misli artar..

Bu tarz motorları görmek artık mümkün benim dediğim
    hocam iş performans değilki sadece, estetik, ses, kıvraklık v.s
    performan istese fiat ta yapar 1000 beygirlik birşey ama satamaz, seri üretime geçemez..
    neden sbk da 2 silindirli motor izlemeyelimki biz?
    teknolojisine bakıp 'buda böyleymiş' demeyelim?
    senın cümlelerinin bir çoğuna katılıyorum, amacım mualefet değil ama her zaman çeşitten yanayım..
    bana kalsa boksör tipi motor 1000 cc üretilsin..

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Bence çok iyi oldu.. Türkiyede yaygınlaşabilirler umarım.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    TR de yaygınlaşmak söz konusu olmaz diye düşünüyorum. Sadece şuandakinden daha güçlü bir servis/destek oluşacaktır bekli. Ancak sayıca yaygınlaşma politikasına gidemezler. Dünyanın hiçbir ülkesinde Ducati yaygın değildir zaten.

Aprilia da el değiştirdikten sonra(piaggio ailesine geçti) SBK da ki çıkışını görüyoruz. Çünkü V4 motor üretimine girişecek parayı buldular. Şimdi ducatinin gerek 2 gerek 4 silindirli yarış motorlarındaki ilerlemeyi görecez gibi geliyor bana. Kaldı ki Stoner Ducatiden ayrılmadan önce "Ducati her sene sezona iyi hazırlanıyor ancak sezon ortalarına doğru tüm geliştirme ve araştırmalarını durduruyor, bütün sezonu aynı motorla kapatıyor" diye sitem etmişti. İşte bu parasızlık demektir. Zaten şimdi tüm parayı MotoGP ye aktarmak için SBK yı da kapattılar. Ama artık böyle olmaz zannediyorum ki...

V4 hakkında bukadar konuşmadan sonra yine aklıma geldi şu video. "Ducatide ses yok" diyenlere gelsin ..;
    Desmosedici RR - On the Road!

00:56 beni benden alıyor herseferinde

Bir de Audi grubunun Ducati tecrübesinden faydalanarak çok uzun zaman geçmeden VW kendi motosikletlerini üretmeye başlarsa hiç şaşırmam. Kaldı ki Ducati gibi üst çizgi bir marka da bünyelerindeyken VW nin 2.motor markası daha makul bir çizgi seçecektir(en azından avrupa ülkelerine göre makul kalan). Eğer böyle bişey olursa vay BMW nin haline
    GP500-1st bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Belki pazarlama ve satış dışında olayın Ducati'ye hiçbir katkısı olamaz. Motosikletle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir otomobil firması Ducati'ye para dışında ne verecek ? Ancak strateji belirlerler, şöyle V4 yapalım derler, para koyarlar kalanı yine Ducati halleder.

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki pazarlama ve satış dışında olayın Ducati'ye hiçbir katkısı olamaz. Motosikletle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir otomobil firması Ducati'ye para dışında ne verecek ? Ancak strateji belirlerler, şöyle V4 yapalım derler, para koyarlar kalanı yine Ducati halleder.
    Ducatinin tamamen otomobil teknolojisi kullandigini sakin unutma ama,

Triger kayisi, Egzantrik piyanosu, rulman karank , Kuru debriyaj

Bunlarin hepsi otomobillerde olan ama motosiklette olmayan teknolojiler.

Hele Audi gibi Vites ve aktarma sistemlerinde cok basarili bir firma , Ducatiye tiptronik motor cikartir ise hic sasirmayin derim.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    ne diyelim hayırlı olsun
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu yazıdan sadece sahibinin değiştiğini başka bir değişiklik henüz olmayacağını çıkartıyorum.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    şerefsizim aklıma geldiydi...

volkswagen neden motosiklet işine el atmadı uzun zamandır diye...gerçi ducatiye bambaşka bir boyut katacağını düşünmüyorum...

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    italyanın yapmadığı yatırımı bence alman yapar, elbette audi VW de çalışan belkide sözü geçen Türkler vardır ve Türkiyenin motosiklet açısından verimli yer olması vs BMW nin de rakip olması ducati nin Türkiyede fazlalaşması gibi geliyor bana, fabrika bile açar adamlar
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gönül isterdi ki bizim sözde iş adamlarımız(!) gözlerini açıp satın alsalardı.O zaman herşey farklı olabilirdi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şerefsizim aklıma geldiydi...

volkswagen neden motosiklet işine el atmadı uzun zamandır diye...gerçi ducatiye bambaşka bir boyut katacağını düşünmüyorum...
    Abi, bu VW nin Ducatiyi almak için 3. veya 4. girişimi... Sen baya bir kaçırmışsın filmin başını
    #sürenadam

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya yemin ediyorum bi italyan görünüşü, kalitesi, farklılığı vardı yalan edecek götheburglular
    İyi de Göteborg isveçte, Almanyada değil. Senin yorumuna Göttingen şehri daha iyi gider. O almanyada

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    satın alması birşey ifade etmez, ducati yine ducati diye çıkar... şirketi satın alabilir ama ruhunu asla
    yönetim yine ducatide olur fakat benim anlayamadığım ducati son olarak diavel modelinde mercedes benz'e çok jestler yapmıştı...
    demek ki flört halindeydi, VW'ye kaldı ihale. Motosiklet işi kolay değil anlaşılan japonlarda bile gerileme var gibi... Mv Agusta' da pek iyi değil... F3 modelinde voleyi vururlarsa bu sene kotarabilirler, fakat avrupada 600cc pek tercih edilmiyor, deniyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

Synur, zeda3000 bu tür konularda en bilir kişiler. yazılarınızı önemsiyorum! bilgiler için teşekkürler.

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Bakarsınız küçük cc ye el atarlar(monster 150 , 148 , 248(ss) , multistrada 250 )
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Audinin muhendisleri sanirim ilk is olarak Ducatide ki on catal sorununa el atacaklar. 3 senedir Stoner a gore tam ayari bulduk dediklerinde Stoner gitti Rossi geldi. Her sey sil bastan. Rossi yerleri ope ope Ducatinin on catal ayarini tuturmaya calisiyor.

Birde sorulmasi gereken cok onemli bir soru var. Neden VW degilde Audi satin aldi. Bugune kadar tum satin almalari VW uzerinden di.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)