Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motoran torro 1lt ile 62km

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    yaklaşık 25 gün önce aldığım motoran torromun benzini 143.km de bitti.yanıma 0.5 lt su şişesinde benzin olduğu için koyup devam ettim.neyse hesap şöyle.aldığım pinti bayiden çıktıktan 1km sonra benzin bitti yolda kaldım.adam söyledi biter diye ben de fazla uzaklaşmadım istasyondan).neyse ki istasyon yakın olduğu için yaklaşık 300 metre sürükledim motoru(dakka bir gol 1).10 liralık benzin aldım 4.33 liradan 2.3 lt. dolayısıyla 1 lt ile 62 km yapmış oldum.buna ek olarak kilom 120 ve motoru ehliyetim olmadığı için üsküdar ın sokaklarında dur kalk yaparak kullandım (acemiyim d sınıfı ehliyetim var ama ilk defa vitesli motor kullanıyorum her ne kadar yarı otomatik olsada).valla bi yerde yanlış mı yapıyorum diyorum hesaplamada.tamam cublar az yakıyo da bu kadar da olmaması lazım.normal kiloda olsam mesela 80 ve rodaj km yi aşmış olsa demek ki kafadan 70-75 idevirecem 1 lt ile.şimdi arkadaşlar yorum yapacak olan var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cupların japonları max 2litre yakıyor sanırım ,çinliler biraz daha fazla yakabilir ama yinede çok iyi bi yakıt tüketimi
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    3.5 lt benzinle 170 km yol yapıyorum şehir içi kullanımda ise bu 155 km düşüyor hemde 2 kişi yaklaşık 170kg ile
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Şu Cup motorlarla bir gezi planlasak, benzin masrafı neredeyse göz ardı edilebilecek kadar düşük. Bir tane de ben de alsam mı acaba? İşe gidip gelmek için koca motoru garaja sok çıkar çok zor geliyor.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu Cup motorlarla bir gezi planlasak, benzin masrafı neredeyse göz ardı edilebilecek kadar düşük. Bir tane de ben de alsam mı acaba? İşe gidip gelmek için koca motoru garaja sok çıkar çok zor geliyor.
    açıkcası bende merak ediyorum 80km hızda sabit gidebiliyolarmı diye öyleyse eğer her eve lazım
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alır almaz güzel bir lastik masrafınız da olacaktır.

yamaha crypton 3 milyarken çinli bir cuba 2 milyar veremem. yamaha'da dunlop lastik var.

çinli daha düşük fiyattaki cubların ön freni disk değil.

Crypton42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton R
    bende bu yakıt durumu farklı arkadaslar 1 litre benzin ile en fazla 50 km gidiyor fakat motorumun yakıt ayarları yuksek ve çekişide oldukça iyi yani hakkını veriyor bir cub alacakssanız eger yamaha crypton hiçbir zaman başka bir marka cub aratmaz .

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıkcası bende merak ediyorum 80km hızda sabit gidebiliyolarmı diye öyleyse eğer her eve lazım
    evet bu hızla çok rahat bi şekilde yol alabilirsin ben karamürselde ki iftar davetine gittim geldim 190km yol hiç sorun yok çin harikası mondial ile ama maddi durum iyi ise yamaha cub al bir ömür kullanılacak motor hemde sendeki gtr satar onu satmaya kıyamassın o kadar güzel yakıt durumu var insan hayretler içinde kalıyor

Motosikleti
    yamaha diyen arkadaşlara ah keşke olsa da alsak diyorum.ben ki japon arabasından başka arabaya binmemiş biri olarak japonu gözüm kapalı alırım elbet.ama sı var işte.yamaha sanırım vergili ve 3200 lira ve aldığım motor da 1650 lira .dışarda garaj vs.koyacak yer de yok yolun ortasında duruyo.her an tehlikede ki çalınma tehlikesi zaten yüksek.benim eğer garajım veya koyacak uygun bi yerim olsaydı zaten cub almazdım.acemiyim motor kullanmadım önce ama çocukluğum 250 lik mz le geçti ondan önce 60 jawa ya bindik peder sayesinde misafir oyuncu olarak.alırdım bi cbf binerdim senelerce zaten araba da honda .ayrıyetten kırılsın dökülsün umrumda değil şimdi alt üstü çin.psikolojik olarak rahatım yani.şimdi yamaha honda diyen arkadaşlar umarım hak verirler.ama hakkını yememek lazım çin min ama canavar gibi şimdilik onu da belirtiyim...allah çok isteyene japon ,karasızlara italyan ,olsa da olur olmasa da diyenlere de çin malı motosiklet nasip etsin...

Crypton42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton R
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha diyen arkadaşlara ah keşke olsa da alsak diyorum.ben ki japon arabasından başka arabaya binmemiş biri olarak japonu gözüm kapalı alırım elbet.ama sı var işte.yamaha sanırım vergili ve 3200 lira ve aldığım motor da 1650 lira .dışarda garaj vs.koyacak yer de yok yolun ortasında duruyo.her an tehlikede ki çalınma tehlikesi zaten yüksek.benim eğer garajım veya koyacak uygun bi yerim olsaydı zaten cub almazdım.acemiyim motor kullanmadım önce ama çocukluğum 250 lik mz le geçti ondan önce 60 jawa ya bindik peder sayesinde misafir oyuncu olarak.alırdım bi cbf binerdim senelerce zaten araba da honda .ayrıyetten kırılsın dökülsün umrumda değil şimdi alt üstü çin.psikolojik olarak rahatım yani.şimdi yamaha honda diyen arkadaşlar umarım hak verirler.ama hakkını yememek lazım çin min ama canavar gibi şimdilik onu da belirtiyim...allah çok isteyene japon ,karasızlara italyan ,olsa da olur olmasa da diyenlere de çin malı motosiklet nasip etsin...
    bir yamaha motorsiklt ile yola çıkmak var birde çin malı bir motorsikletle yola çıkmak var kardeş yolda kalacakmıyım diye düşünmekten kafan ağrımaz bu bir ikincisi ise bir cin malı motorsikleti ne kadar temiz kullanırsan kullan 50.000 km yi geçince düzeni bozuluyor fakat bugun motorsiklet ilanlarınada bakacak olursak yamaha motorsikletlerin km leri çinlilere göre daha üstün kullanıcıları korkmadan orjinal km lerini yazabiiyorlar.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    rekor malesef honda anf innova 125İ modelinde 1.6lt sanırım

ama cub olsun çamurdan olsun
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    hocam ben de farklı bişey söylemedim zaten hesap ortada.ama senin dediğin 50000 doğru mu yoksa 5000 mi yazacaktın.eğer 50000 e kadar çinli dayanıyosa çok iyi walla.
    Alıntı Crypton42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir yamaha motorsiklt ile yola çıkmak var birde çin malı bir motorsikletle yola çıkmak var kardeş yolda kalacakmıyım diye düşünmekten kafan ağrımaz bu bir ikincisi ise bir cin malı motorsikleti ne kadar temiz kullanırsan kullan 50.000 km yi geçince düzeni bozuluyor fakat bugun motorsiklet ilanlarınada bakacak olursak yamaha motorsikletlerin km leri çinlilere göre daha üstün kullanıcıları korkmadan orjinal km lerini yazabiiyorlar.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben de farklı bişey söylemedim zaten hesap ortada.ama senin dediğin 50000 doğru mu yoksa 5000 mi yazacaktın.eğer 50000 e kadar çinli dayanıyosa çok iyi walla.
    adam gibi bakılan çinli 50000 km yol yapar kim ne derse desin fakat ata biner gibi binilirse 15000 km gitmiyor benim çalıştığım yerde bi arkadaşta var mondial 100 ukh motor var 2007 model 15000 olmadan resmen dökülüyor fakat köyde kullanıldığı için hep bozuk yol tarla yollarında gitmeye çalışıyorlar o motorla ama baya iş gördüğünü söylüyor sahibi

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Bu torrodaki son durum nedir uzun yola gelirmi benim bana yaklaşık 3 yıl gidecek yola çıktımı 500 Km gidebilecek motor lazım (memlekete gidipgelmek için ayda 1-2 defa filan )tabiki 10 dk lık 100 km de bir dinlenme yada 150 kmde şart motor bakılarını eksiksiz yaparım zaten uzun yol dışında binmem motoruda evde ev koşulalrında saklıycam nasıl our acaba bu motor gelirmi dersiniz ?

Motosikleti
    Alıntı MoBiLeHaCKaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu torrodaki son durum nedir uzun yola gelirmi benim bana yaklaşık 3 yıl gidecek yola çıktımı 500 Km gidebilecek motor lazım (memlekete gidipgelmek için ayda 1-2 defa filan )tabiki 10 dk lık 100 km de bir dinlenme yada 150 kmde şart motor bakılarını eksiksiz yaparım zaten uzun yol dışında binmem motoruda evde ev koşulalrında saklıycam nasıl our acaba bu motor gelirmi dersiniz ?
    hocam kesinlikle senin kullanım amacına göre tavsiye etmiyorum.bu cub ların(cup değil) amacı az yaksın çekişi iyi olsun sapa yollarda keçi gibi gitsin şeklinde.100 km nin üzerinde yollarda yorar titreşimden zaten mecburen çok rahatsız olursun.ben acemiyim diye aldım tamam çok az yakıyo ama eğer ekonomik gücün yeterse cub alma.mail kaan898@yahoo.com yazarsan konusuruz.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...oy-gezisi.html

gezimizde tr100 nickli arkadaşın motor truva 100 lük cub 2 kişi git gel 220 km yol yaptı
    bu kawasaki bir başka dostummm

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Benim torro 10 000 km şu ana kadar bir problem olmadı.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    ben de yapamaz demedim zaten dikkatli okursan .arkadaş bi tavsiye şeklinde sormuş ben de fikrimi söyledim .ben günlük 25 geliş 25 gidiş yapıyorum işe yani amacıma uygun minimum maliyet,maksimum fayda.gittiğim yollarda bozuk baya yani hız da yapamıyorum.dikkat edersen uzun yol dışında da binmem demiş.Allah aşkına uzun yol yapıcam diyen adama cub tavsiye etsek biraz ayıp olmaz mı?

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    kaan çok teşekkür ederim yardımların için cup almaktan vazgeçtim derken senin yakıt konusunda söylediklerin istanbulda yol parsaından daha ucuza gelecegi düşüncesi ile hem cup hemde ybr 125 tarzı bir motormu alsam düşücesine itti beni nasıl olurki

Motosikleti
    Alıntı MoBiLeHaCKaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaan çok teşekkür ederim yardımların için cup almaktan vazgeçtim derken senin yakıt konusunda söylediklerin istanbulda yol parsaından daha ucuza gelecegi düşüncesi ile hem cup hemde ybr 125 tarzı bir motormu alsam düşücesine itti beni nasıl olurki
    valla bence muhteşem olur ki benim de düşüncem ilerde cub ı satmadan bi tane daha 125-150 lik bi yine çinlilerden bi motor daha almak.cub gerçek anlamda hesaplı hem yakıt hem de yedek parça olarak.ve aklımda olan bi model var ki mondial 150 mc x roadracer .tipine bayılıyorum bu modelin ama maddi gücüm daha fazla olsa çekerim bi japon yıllarca kullanırım.al bi bak
    http://www.mondialmotor.com.tr/model...roadracer.html

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)