Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bir Çoğunuzun Motoru Çalındı Fakat Çalınmaya Çalışılan Oldu mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R
    Ben disk kilidi kullanıyorum aceba açabiliyolar mı ... korkudan pek çıkamıyoruz motorla benzin fiyatı bir yerden hirsızlar bir yerden aile baskısı bir yerden bu kadar baskı altında sağlıklı insanların yetişebileceğine inanmıyorum ... Motorum satılıktır ilan no 118990856

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı Tulpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben disk kilidi kullanıyorum aceba açabiliyolar mı ... korkudan pek çıkamıyoruz motorla benzin fiyatı bir yerden hirsızlar bir yerden aile baskısı bir yerden bu kadar baskı altında sağlıklı insanların yetişebileceğine inanmıyorum ... Motorum satılıktır ilan no 118990856
    Bende şaka yapıyorsunuz sandım Cidden satıyormuşsunuz motoru yalnız şu var disk kilidi kesin çözüm değil çünkü kaldırıp arabaya yüklüyorlar bide biryere çelik halatla bağlayıp Allaha emanet etmek... Ama satma konusunu isterseniz bir daha düşünün varsın dursun çaktırmadan binersin

extra_serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650 (2006)
    Bende motor almayı dusunuyorum suan scooter fakat ınanın calınır dıye korkularım cok fazla,nasıl bır onlem almalı , alarmlar ıse yarıyore mu akuyu bıtırıyor dıye duydum ?

Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı extra_serkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende motor almayı dusunuyorum suan scooter fakat ınanın calınır dıye korkularım cok fazla,nasıl bır onlem almalı , alarmlar ıse yarıyore mu akuyu bıtırıyor dıye duydum ?
    kardeş pilli alarmlar var onlardan alırsın bide çelik halat alıcaksın havadan sağlam bir yere kitleyeceksin (havadan olmasının nedeni yerde olunca demir makasıyla kolayca kesebiliyorlar havadan olunca işleri zorlaşıyor) alarmlı disk kilidi takacaksın bide süpriz bir yere ucuz mıknatıslı alarmlardan koydummu maksimum güvenlik gerisi allaha emanet zaten böyle bir şekildeki motoru çalacak hırsıza gayret ve yeteneklerinden dolayı ödül olarak motoru hediye etmek lazım

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Forumdan bir arkadaş konteyner taşıma zinciri kestirmişti 2 metre kadar. Çelik asma kilitle motoru sağlam bir yere kilitliyordu. Bahsettiğim zincir herhangi bir makasla kesilemiyor, satıcısı bile satarken makasla değil oksijen kaynağıyla girişiyor
    Dachota bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tulpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu kadarını söyleyeyim servise götürürken iki kişi biri önden tuttu bende arkadan tuttum ve minibüse koyduk motorun kuru ağırlığı yani yağ benzin hariç 150 kg içinde yarım depoda benzin vardıyani mutlaka sağlam paslanmaz çelik zincir şart

red-kit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyundai-mover
    manisa merkezde oturuyoruz 100 lük cup motosikleti olan bir arkadaşım var motosiklette 35 tl lik alarmlardan var.kışın apartmanın girişine koyuyor.yazında motoru rahat görebilmek için aparrtmanın karşı kaldırımına koyuyor.alarm olduğu için kilitlemiyor bile bir kaç kere alarm ötmüş bi bakmış kimse yok,yani alarm ötünce hemen kaçmişlar.zaten alarmlar çok hassa benim motorda da var bazen ufak bir sarsıntıda bile ötüyor.motora dokunduğun an ciyak ciyak öter.yani kısacası 1.000 tl lik moturu olanada 100.000 tl lik moturu olanada 35 tl lik alarm şart

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Benim motoru kurcalarken görücem varya işte o an köpeğimin eline düşecek hırsıza allah yardım etsin

Ya da yok yok, beter olsun şerefsiz
    red-kit ve Dachota bunu beğendiler.
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

ilovetechn0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    alarmlı disk kilitleri kullanacaksanız kaliteli olanları tercih etmenizi öneririm. ucuz olanların pil uyarısı vs. yoksa yada sesi ufacık bir delikten veriyorsa o deliğe sakız yapıştırıp sesi kesebiliyorlar.
    red-kit bunu beğendi.

mikuni alemsin valla bi sabah uyandım motrumun yanı benzin kokuyo yerler ıslak egildim ve baktım benzini çalmışalr 4 lt falan abi ne insanlar var hayret valla iyi motora zarar vermemiş hortumuda kesmemiş kelepçeyi çıkarmış

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Benimkine 3 kere geldiler ev çok merkezi olduğundan ve ptt nin bekçisi yarım saatte bir tur attığından yırttık ama en sonunda bodrumdan garaj yaptık şimdi rahatım.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Bende disk kilidi, gidon kilidi, arka tekerde halat kilit ve koruma demirinden arka kapı demirine bağlı. Üstünde kedilerin motoru ve seleyi çizmemesi için çarşaf ve üstünde branda var. Bunun dışında bonus önlemler var. İlki mahallede bir köpek var. Ben dahil kimseyi motoruma yaklaştırmıyor. Binerken beni bile görse kovalıyor. Arada kemik vs veriyorum, Ön tekerime bölgesinin işretini koymasına izin veriyorum . su kabında su hep vardır. Buna ek olarak 1-2 kedi motorumu ev edindiler. Gece geliyorlar sabah çıkıyorlar. Motor orda olmasa bile motorun durduğu yerde geziniyorlar . Şimdi kedilerin ne işe yaradığına gelince Brandayyı oynatınca panik halinde sağa sola kaçışması insanı panikletebiliyor. .

Vakti zamanında ER-5 sahibiyken onu eve sokabiliyordum. Ancak bu alet girmiyor. Eve sokmadığım sürece 80 kilit de taksam rahat etmeyeceğim

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Honda CRF
    Aslında hırsızlara karşı çok etkili ve kolay bir yöntem var:KÖSTEPEK TABANCASI, ruhsat,sağlık raporu istemez,ucuzdur nalburlarda satılır.24 gr'dan- 36 gr kadar av fişeğini atar.İster domuz kurşunu,dirhem veya saçma atar.Ama adam ölmesin yaralanmasın dersen,plastik(kurşun) şevrotinli av fişekleri var veya fişeğin içindeki kurşunu çıkartırsın sadece barut patlar (hırsız motoru ellediği zaman brandanın altına yerleştireceksin) .Patlar ama 7MAHALLEDEN DUYULUR, hırsız geçici bir sağırlık yaşar veeee pantolon zaten kahve renği olmuştur.Bir yöntem daha var amaaa hırsız mefta olup başınız belaya gireceği için burda yazmıyayım.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim korkum evin onunde degil, markete veya 5 dakika bir yere girdigimde birakinca korkuyorum. Kalin zincir kilit aldim ama cogu zaman baglayacak yer olmuyor veya baglayacak yer zincirden daha kolay kirilabilir oluyor. Alarm almak lazim ama bu seferde aku derdi var. Allah' a emanet...

Disk kilidi öyle kısa mesafede işe yarar bence. Hemen 5-10 dk'lık mesafede kamyonetle hazır beklemiyorlardır diye tahmin ediyorum .

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    benimde 1 kere çalındığı için bahçeye asansör yaptım.. http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...p-projesi.html
    ertuğrul66 bunu beğendi.
    Siz bir yere gitmek için aracınıza binersiniz. Biz ise "Motosikletimize binmek için" bir yerlere gideriz.

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bu sessiz alarım olayı nasıl çalışıyor ? bazı alarımlarda sessiz alarm özelliği var. bence daha güzel bile olabilir. sonuçta hırsız motorun alarmı olduğunu farketmeyecek ve siz motorun sessiz alarmı sayesinde kurcalandığını anlayıp hırsızı yakalayabileceksiniz vs.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Bu sabah motorumu brandası açılmış bir şekilde buldum. Ön tekerin tamamı açıktayı. Sanki kilit olarak ne var bakılmış gibi. Bu gece nöbetteyim.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonradan duydum ki köpeği çalmışlar.
    çok güldüm ya

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Önde disk kilidi, arkada alarmlı disk kilidi var. Ayrıca zincir kilitle direğe başlıyorum. Direksiyon kilidi zaten var. Bir de kaskosu var. Artık yine de çalarlarsa yapacak birşeyim yok, sigortacı amcalar bana parayı verirler. kask da motor üzerine kilitli.

Sanıyorum geçenlerde denemişler ama götüremeyince kaskın vizörünün içindeki buğu camını sökmüşler. İllaki birşey alacak, yoksa içinde kalır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)