Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Bursa - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı Discordian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben destek için topiğe girmedim zaten ben her il gurubu topiğinin sayfasını arada bir gezerim tesadüfen gördüm girdim yazdıklarınız hoşuma gitmedi bunun daha ötesi yok, sen düşünmeye devam et benim hakkımda ne olduğunu çözdüğünü sandığında nerde yanıldığını anlayabilirsen tabi...
    Ben gayet iyi anladım sen rahat ol,tesadüfen girmişmişte,her il grubunu gezermişmişte sen külahıma anlat onu, üyelik tarihime bakma sen ben çoğu il grubuylada gezdim ve yazdım ne garip seni hiç görmedim duymadım il forumlarında
    [B]SATMADIK DAVAYI,SATMADIK DOSTLARI,BU ÖMRÜ HELAL YAŞADIK... [/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    çok gerilmiş arkadaşlar ortalık... akın yeni bursa mt ile hiç tanışamadı ve sanki olaylar bunun çerçevesinde gelişiyor. Eminim ki hepimiz aynı masada oturup sohbet etsek sorun falan kalmaz.

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

ÇakaBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn900 / BMW r25/3
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çaka bey Tahmininden çok fazla ölüm gördüm hayattan soğumak deil benim anlatmak istediğim kelimelerle sanırım ifade edemiyorum...Motordan soğumak da deil bilmiyorum karışık bir şey işte çok karışık...O kelimeleri ilk yazdığımdan beri 200km yaptım bile ...SOrun bırakmakla alakalı bir durum deil neyse anlatamayacağım uğraşmayacağım da...
    Bunu yazan ben miyim ???

enterese etmiyorsa yazma arkadaşım bir arkadaşımız öldü onun üzüntüsü var ultraukalada bu olayla alakalı üzüntüsünü dile getirmiş sen geyik yapıyorsun kimse kimsenin acılarıyla dalga geçemez

kimsenin motora binmeyelim dediği yokki zaten motora binen adam ölümü kabullenipte biner ama şu bir gerçek birileri ölüyor hemde tek hataları 2 teker kullanmaları olduğu için ve suçlular cezasız kalıyor bu durumda insan sanırım ben neden kullanıyorum diyor motoru biri beni biçsin elini kolunu sallıyarak gezsin adıda kaza olsun, insanın kendini daha özgür hissedebilidiği tek an motosiklet kullandığı andır derim her zaman ama benim bu hakkımı bile ölümle birileri gasp edebiliyorsa hoyratça kusura bakmayın zevk mevk kalmıyor, unutmak yoksaymak sadece bir kaçış bizler bunla yaşamasını öğrendik ama birebir tanıyıp görüştüğümüz arkadaşlarımızı kaybettikçe sanırım biraz durup düşünmemiz doğal diye düşünüyorum zira hepimiz insan evladıyız
    İşi kazaya üzülmek boyutuna çekerek demagoji yapıyorsunuz; burada ki olay bundan farklı. Sen bunu idrak edemiyorsun...

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve ayrıca çaka bey'e NErede uğraşamayacağım yazmışım çok merak ediyorum söylediklerimi saptırıyorsunuz resmen...NEyde hatalıymışım anlamadım üzülmekte mi?Duygularımı sizinle paylaşmakta mı?Kazaya dikkat çektirmekte mi?Üzüntümü paylaşmaya çalışmakta mı?Sadece bunun üzerine daha fazla yazmaya gerek yok dedim anlaşılmıyordum çünkü...
    Güzel kardeşim, ilk yazında arkadaşları şahsen tanıdığını ve bu olaydan aşırı derece etkilendiğini yazdın. Bende aramızdaki 10 yaşlık farka dayanarak, fazla kendini yıpratmamanı ve motor sevdanı kaybetmemeni daha ileride çok olaylar yaşanacağını belirten bir cevap yazdım. Sen bu yazıya cevaben, başlıkta benim adımı kullanarak " uğraşamıyacağım " diye bir kelam sarf ettin. Yani senin ağzından çıkan kelimelerdi bunlar, eğer ki hatırlayamıyorsan bir - iki sayfa geriye bak...

Burada sen ve arkadaşın olayları çok farklı boyutlara taşıdınız, ben seninle konuşurken ne dalga geçtim ne de olaylara kayıtsız kaldım, kalamam da zaten. Böylesi bir şeyi düşünmek dahi cahilliğin daniskası olur.

M@Mİ ' nin kortejine atıfta bulunmuşsun, doğru aramızdan ben dahil çok kişi o korteje katılamadı. Ben şahsım adıma kaza yapmıştım. Gerisinde yapılmış organizasyonlara ehliyetsiz olmama rağmen eşimle birlikte katılarak varlığımı göstermiştim, kaldı ki M@Mİ ' den sonra yapılan herhangi bir organizasyona da katılamadım, bu ona karşı bir şey değildi " işi bi de mamiye çevirmeyin diye yazdım bunu "

Benim sana karşı yazmış olduğum yazıyı madem sen anlıyamayıp işi farklı boyutlara çektin, o zaman ben buradan açık açık yazayım belki algılarsın o zaman ; senin yazının başlığında adım vardı ve sonunda kullanmış olduğun kelime de benim gözümle ayıp kaçmıştı. Biz forumlarda hep bi şeyleri paylaştık, hüzünler sevinçler acılar ne ararsan... Ve hep karşıdan destek mesajları gelmiştir. Sende de bu durum buydu, farklı bir olay yoktu...

Motosikleti
    Honda CBF 250
    ben destek için topiğe girmedim zaten ben her il gurubu topiğinin sayfasını arada bir gezerim tesadüfen gördüm girdim yazdıklarınız hoşuma gitmedi bunun daha ötesi yok, sen düşünmeye devam et benim hakkımda ne olduğunu çözdüğünü sandığında nerde yanıldığını anlayabilirsen tabi...
    eeeeeee ne oldu Diskordian hani sen diğer il grublarının topiğinide gezerdin profilinden tarattım 20 sayfalık mesajlarına tek tek baktım İst. MT dışında başka hiçbir MT'ye yazmamışsın sallarken destekli salla benim daha bu 2 günlük yeni üyelğimde bile diğer mt'lere yazdığım yorumlar var ki diğer profilim olsaydı keşke görebilirdin başta Bulgaristan MT olmak üzere diğer MT'lerdende tanıdığım çok motorcu arkadaşım var ayrıyeten arkadaşlarım hakkındaki yazdığın yazılarda hiç hoşuma gitmiyor artık buna bir son ver

Motosikleti
    kimin ne sorunu olduğunu pc başından anlıyabiliyorsan ne mutlu sana bu yeteneğini boşa çıkarma bu dalda kendine bir iş kur paranı kazan madem bukadar akıllısın, benim ortamı bulandırdığım yok artı senle ilgili bir durum yok neden böle olaya dahil olma heveslisisin onu çözemedim nereye nasıl bakıcağım beni ilgilendiren bir konu seni alakadar etmez

kimsenin polemik yarattığı bişey yok varsa bir şikayettin modlara iletirsin sana düşmez haddini bilmeli kelimesini kullanmak

Benim gördüğüm bu dalga geçmişsiniz adamla sonrada üste çıkıyorsunuz kusura kalma ben kimsenin gazına gelmem
    Kardeş bu işi hakaret boyutuna taşıdığının farkında mısın ??? Yok hani bilelim burdan yazışacak mıyız sövüşecek miyiz ???

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok gerilmiş arkadaşlar ortalık... akın yeni bursa mt ile hiç tanışamadı ve sanki olaylar bunun çerçevesinde gelişiyor. Eminim ki hepimiz aynı masada oturup sohbet etsek sorun falan kalmaz.
    ortalığı gerenler belli ''kol kırılır yen içinde kalır'' dostum Bursa MT olarak aramızdaki yanlış anlaşılmaları çözeriz ama dışardan adamın biri gelip bana ve arkadaşlarıma gelişi güzel yazarsa gereken neyse yaparım bu işin peşinide bırakmam herkes akıllı olsun

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    çaka bey Tahmininden çok fazla ölüm gördüm hayattan soğumak deil benim anlatmak istediğim kelimelerle sanırım ifade edemiyorum...Motordan soğumak da deil bilmiyorum karışık bir şey işte çok karışık...O kelimeleri ilk yazdığımdan beri 200km yaptım bile ...SOrun bırakmakla alakalı bir durum deil neyse anlatamayacağım uğraşmayacağım da...

Burada seninle uğraşamayacağım gibi bir anlam çıkarıyorsan eğer Türkçe karmaşası yaşamışsın demektir...Anlatamayacağım diyorum ardından uğraşamayacağım da...anlatmaya uğraşamayacağım...Yoksa merak etme karnımdan söyler gibi uğraşamayacağım demezdim...Sizinle uğraşamayacağım derdim açık açık...Kimseden ne çekincem var ne de başka bişe...Ben benimdir ifade etmek istediklerimi açık açık sölerim hiç bir zaman çekinmen.Bu konuda emin olabilirsiniz...

Efet mehmetin dediği gibi ilk yazdığım mesajın ardından olayı sallamadığınızı hatta dalga geçer boyuta getirdiğinizi düşündüm...Bu konuda haklıyım sebebine gelince ciddi anlamda üzgünüm ve alınganlık yapmam da doğal siz de hoşgörürseniz...Burada konu çok saçma yerlere gitmiş...Tehditlere varmış konu...Ben hiç bir zaman bunu kaldıramam...Çünkü ortada kötü bir olay var ve herkesin bu olaya üzüldüğünü anlıyorum ama sanırım ifade edebilme yetilerimiz ile pek örtüşemedik...Bu kadar abartmaya ve tehdit etmeye gerek yok...

BarannetEfet yeni oluşan grup beni tanımadığı için önyargılılar en başından beri bunu biliyorum...Fakat sen beni az da olsa tanıyorsun..Düşündükleri gibi ukala biri kesinlikle deilim olmadım da...Tek sorunum aşırı duygusalken kendimi ifade edememiş olmam...

Her il topicine yazarım gibi bir ifade kullanılmamış burada ben mi yanlış okuyorum...Arkadaslar tam olarak nedenini bilmiyorum ama yanlış anlamaya çok açıksınız konu ben olunca...

Ve yeniden söylüyorum kimseyi rencide edici bir davranışta da bulunmadım bulunmayacağım da...Kimseye kötü bir laf sölemedim tehdit de etmedim bunları da yapmayacağım...Beni tanıyana kadar kimseye burada bişe yazmak istemiyorum cidden...Çünkü ciddi anlamda bana karşı bir cephe var sebepsiz...

Ve ciddi anlamda bu önyargıyı kırmak isterseniz salı günü sizlerle buluşmak isterim...BU sefer ön ayak olmak istiyorum...

Salı günü 19:30civarında Yeşil Türbesi

Çelebihan ve ya Hünkar ikilisinden birinde oturalım çay kahve içelim yüz yüze mimiklerimizi jestlerimizi görerek konuşalım anlaşalım...

Ne dersiniz?Sizlerde böylelikle benimle tanışmış olursunuz
    AKIN FİDAN

n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Arkadaşlar çok kızmaya,kinlenmeye ve nefretlere yer olmamalı kendi aramızda,(Yaşar bu arada iyi savundun sağol Mt adına ama sonrasına gerek yok)

Ya güzel konuşalım ya da susalım,dünyada bunca sorun,masum yere katledilen insanlar mevcutken tek bir yumruk olalım,birbirimizi üzmeyelimi Mt olarak bile bölüneceksek yeri geldiğinde bu vatanı nasıl savunacağız...

Ultraukala bu arada randevu işi ile ilgili ben kesin birşey demiyeyim biraz ani oldu bakalım diğer arkadaşların nabızlarına,mümkün olursa tanışmayı isteriz tabiiki...
    Sym Joyride 200 ,Peugeot satalis 250 ,Ybr125 ,Suzuki Bandit 600, Yzf-r25...

reiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben çalışıyorum hafta içi o saatlerde

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Çarşamba günü fuar dolayısıyla İStanbul'a gidiyorum...4-5gün orada olacağım...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Ben bikaç gündür Eskişehir'deyim ve 9 şubatta Ankara'ya geçeceğim arkadaşlarla sonrası belli değil ya İst. ya Bursa o yüzden ben orda olamayacağım

Zakokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FYM FY250/PL
    Nevin Hocamın dediği gibi bencede ya güzel şeyler konuşalım yada susalım. Klavye arkasından hömkürmek hiç bana göre olmadı hayatım boyunca.Ben huzurumuzu bozan arkadaşlara diyorumki gerek yok uzatmaya bizi beğenmiyorsan girmesin foruma hatta istediğin il grubunada yazarsın. HA reel hayatta oturalım konuşalım ozaman hem yanlış anlaşılmalar olmaz hemde herkes kim kimdir kime ne düşer tanır birbirini. Reisinde dediği gibi akıllı olmak gerek ...:
    ZAKOKKK//ZAMANI DURDURABİLİRSİNİZ AMA BENİ ASLA

Motosikleti
    Kurukafa hava filitresi operasyonu tamamlanmıştır

İki gün süren ve uzun emekler sonucunda ortaya çıkan görüntü ne kadar tatmin eder artık bilemiyorum ancak; benim adım hıdır elimden gelen bıdır

Daha önce motora takmış olduğum performans hava filitremin her yanı açıktı ve bu da karlı yağmurlu havalarda karburatore su vermesine yol açıyordu, bu yüzden iki tane sıfır buji yedim :(

Elimizde daha evvelden stop için tasarlamış olduğumuz kuru kafa vardı, fiberden yapılmıştı ve bence hava filitresine şapka amacıyla güzel duracaktı.

Ayakkabı cila kutularını bilirsiniz, tuttum onun kapağını da söktüm. Arkaya doğru derinlik vermem gerekiyordu

Boya ile kaybedecek vaktim yoktu... Tembel insan yaratıcı olurmuş Ufuk' un dükkandan çalmış olduğum bir aliminyum bant vardı, onu kullandım

Geri kalan operasyona evde devam etmek zorunda kaldım, malum mesai saati bitti Çok çalıştım Gözlerden burundan çıkacak ışığın ayarlamasını yaptım, hazırladığım kutuya hava filitresini monte ettim. Çok çalıştım çoookkk

Veeeee işte sonuç, az evvel Cansu' nun evine gittim ve orada çekmiş olduğum fotoğraflar. Fotoğrafların kalitesinden ötürü özür dilerim. Çok net anlaşılmıyor. Ancak gene de yapmış olduğum şey ile ilgili bilgi verir diye düşünüyorum...

Bir de akşam karanlığında inip ışıklar yanarken halini fotolayacağım, keşke kalite bir makinam olsaydı o zaman daha bi keyif veren resimler çekebilirdim. Ama eldeki ile yetinmek lazım :D

Zakokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FYM FY250/PL
    oh oh çok güzel olmuş kardeşim sen bu custom olayında kendini aştın valla.
    ZAKOKKK//ZAMANI DURDURABİLİRSİNİZ AMA BENİ ASLA

Motosikleti
    Alıntı Zakokkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oh oh çok güzel olmuş kardeşim sen bu custom olayında kendini aştın valla.
    Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır

Umarım yakından görünce de beğenirsiniz...

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Çok güzel olmuş emeğine sağlık arka stopları ve sinyalleride kuru kafa yapma fikride fena değil bi düşün bencede

Motosikleti
    Sinyaller için araba aksesuarcılarında bize uygun birşeyler vardı onları araştıracağım. Ancak biz bu kuru kafayı zaten stop için tasarlamıştık, ama hazır bulmaya benzemiyor. Detaylı olmadı. En azından benim içime sinmedi...

Gene de o kapı hala açık duruyor, uygun birşeyler bulabilirsem kesinlikle yapacağım

Az evvel motorun yanına inip gece görüntüsü almak istedim ancak iğrenç ötesi bir kalite olduğu için hiç eklemesem daha iyi olur diye düşündüm. Bu resimde dün geceden, görsel anlamda bu görüntüyü veriyor ancak foto imkanım olmadığı için paylaşamadım :(

Durmak yok custom a devammmmmm

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    Çakabey şu bisan lifan yazısını sökmeyi düşünüomusun

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

Motosikleti
    Ahhh ah !!! O benim rüyalarıma bile giriyor ancak boya aşamasına gelene kadar önümde daha uzun bir yol var ve araştırmalarıma göre yapıştırmalar vernik altı imiş. Hal böyle olunca ben onları şimdi sökersem kalan yer sanki kalıptan çıkmış gibi oyuk oyuk kalacak. Hatta bir arkadaş onları söktüğümde kalan boyaların bile kabarabileceğini söyledi...

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    haldun abi gerçekten çok güzel olmuş hem işlevsel su geçirmemesi adına hemde görünüş olarak çok güzel olmus
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof'a değil . . .

[B][COLOR="Blue"]MerT ÇiftÇi[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler