Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Bursa - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Özcan;Bu gün daha gündüzden saniye saniye,kare kare,tüm heyecanıyla Motosiklete biniş anını anlattı Sema,düşmelere dikkat etsin,soğumasın,Pınar'dan önce bana yetişsin...

Muyat-Sanem sizide aramızda görmeyi özledik gezilerde...Motosiklet grubunda olup!,arabayla kaza yapıp !(Allah korudu bereket),motosikleti bırakan!çiftimiz(bu nasıl bir konseptir yahu) hiç oldumu şimdik.......

Beyaz atlı Aykut Gelmeyenler kaçırdıklarını telafi edemeyecekleri için sorun yok,vatanım ve dostlarım varmı sizden öte...
    Sym Joyride 200 ,Peugeot satalis 250 ,Ybr125 ,Suzuki Bandit 600, Yzf-r25...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Sağ sağlim geziyi tamamlamış olmanız güzel. Hocamın okul başladı artık gezilere ara vermez inşallah.
    n_tuncak bunu beğendi.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı n_tuncak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşmelere dikkat etsin
    Merak etmeyin dikkat ediyor, çok dikkatli düşüyor
    n_tuncak, memo06 ve bluesman bunu beğendiler.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foto çekemedim. Küçük sanayide sarıgazda yaptırdım. Bir hafta kadar ayar tutmayabilirmiş. Bendede öyle şimdilik. Rölantide tekleyerek çalışıyor. Normal gidişinde değişme yok. 700 tlye maal oldu. Dört gün sarıgazda kaldı. Yarın ayar için gidicem tekrar. 10 lt lik tank koydular topcaseye. Tahminimce 150 km civarı yolu 15 tlye gidecek, belkide daha fazla.
    oo baya tutmuş abi sonuçları merak ediorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:54 ----------

markası nedir abi

memo06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125. KAWASAKİ.ZX6R
    evet hocam anlattığınıza göre yine güzel bir gezi olmuş.
    pazargünleri çalışmayı hiç sevmeme ragmen okullar açılması nedeniyle bu pazar tükanı açmak zorunda kaldık
    malesef emek olmadan yemek olmuyo malum.. gökhan kardeşimizin cıbırına kavuştuğuna sevindik
    allah birdaha ayırmasın bir yastıkta kocatsın inşallah ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

coşkun lpg hayırlı olsun. makina gazlı oldu hee. artık bol bol kuru fasulya yersin anladın sen onu he he he....
    n_tuncak bunu beğendi.
    ''hayat heyecan olduğu sürece güzeldir''...

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Ee abilerim ablalarım,en yakın buluşma ne zaman olacak,tanışma açısından hani
    Korkarak yaşayamazsın!

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oo baya tutmuş abi sonuçları merak ediorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:54 ----------

markası nedir abi
    Atiker marka. LPG nin Araç üzerindekinden farkı yok. Regülatör dahi aynı. Bukadar tutmasının nedeni uğraştırmasıymış. Motor araç gibi standart olmadığı için çabuk olmuyor. Bir çalışan üç gün sadece onunla ilgileniyor. Bir çalışan günde iki araca LPG montajı yapabiliyormuş alıştıkları için. Buradaki fiyat farkıda buradan çıkıyor dedi. Yani üç gün çalışanın yevmiyesinin fazlasını senden talep ediyorlar. Ekonomi ve performansından dolayıda garanti vermeleri beni diretkt cezvetti. Bakalım hayırlısı olsun. Bir deneme yaptım yeni. 6 tl lik gaz ile kemal paşaya gitti 7 tllik gaz ile geldi artçılı. Ben yine yolda basarak gittim. Benimde düzde yavaşım bozuktur.
    M.balibey bunu beğendi.

n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Search okullar başladı tabiiki haftalık geziler en az 3 haftada 1e düşmek zorunda otomatik,1 haftasına akşam toplantısı mehtap turu,1 haftasınıda boş geçirdikmidi bana her türlü uyar fakat sizde sanaldan çıkın bize akın artık

Espaniole bu c tesi akşamı bilemedin sonraki ctesi akşamı toplantısında oda olmadı bir sonraki pazar gezisinde bulursunuz.Bizi siteden sanaldan Takip edip yetişebilirseniz otoyollarda yakalamanız dileğiyle bekleriz her zaman...

Memo06 Bond,senin bandana fikri işi çok karizmatik,asil bir şekilde gümbür gümbür sürpriz olarak hazırlanıyor Zekeriya tarafından...Siyah bandana üstüne kırmızı al bayrağımız yanına yeşil bursa el yazılı baskılı boyamız onun yanınada kırmızı motosiklet amblemiz ile çok tatlı bişiy olacak hadi bekleyin şimdi merakla,büyük bir hevesle ve kavuşma arzusuyla(yok öyle hemen herkese vermeyeceğiz haketmeniz lazım,sınavlar,kurallar,katılım,sürüşler,sabıka belgesi,ikatmetgah vs )......
    memo06 bunu beğendi.
    Sym Joyride 200 ,Peugeot satalis 250 ,Ybr125 ,Suzuki Bandit 600, Yzf-r25...

Motosikleti
    YBR 125. KAWASAKİ.ZX6R
    abi bu topkaseyi ruhsata işletmeyi şaka sanmıştım gerçekmiş yaa..
    sinirlerim kalktı böyle bir saçmalık olurmu. ee olur. pek şaşırmamak lazım bu cennet ülkemde ne zaman vatandaşın.
    ekonomisi ve refahı için faydalı bir nimet olsa. başımızdakiler. vakit kaybetmeden ellerini oğuşturmaya başlar.
    lpg nin ilk çıktığı yıllar vatandaş deposunu ne zaman doldurduğunu unutuyordu. ya bugün?
    keza dogalgaz. benzin 5 tl ye dayandı. iş güç şehir sitres tüpünün içinde vatandaş biraz oksijen almak için bir delik bulsa anında tıkıyorlar
    evlerde doğalgaz var ama insanlar fatura yüzünden titriyor yakamıyor. yaksa gaz artı bir ev kirası. düşünün
    motorda çantayı ruhsata işletmek en az 60. 70 tl.türkiyede kaç motor var? birde işletene kadar yazılan cezalar off off paraya bak
    baktılar güzel bir kaynak oldu. kimsede ses yok. arkasından aynalarda ruhsata işlenecek derlerse hiç şaşırmam.
    trafikte bir tv ci hanım şöförü durdurup soruyor. benzin fiyatları için ne düşünüyorsunuz efenim. şöförün cevabı şu tabii gülümseyerek
    eee alıştık artık...! bu yıllardır böyle bu güzel milletimin sessiz sedasız hatta gülerek kabullenişini. başımızdakiler çok çok iyi biliyor.........! çokta iyi değerlendiriyor. özür dileyerek bir latife paylaşmak isterim. kral emirelini çagırır. talimat verir saray giderleri için alınan aylık beş akçenin
    yedi akçeye çıktığını söyle. söyler ve uygulanır. kral emirelini tekrar çagırır bir bak bakalım halkım mutlumu. neyse bakar herkes hayatından menmun. bir süre sonra kral tekrar emirelini çagırır. derki köyün etrafını telle çevirip. tek giriş kapısı yapın köye girip çıkanlardan birer akçe alın. neyse yapılır. kral durumu konturol etmesi için git bak durumdan şikayetçi olan varmı der. emireli gder bakar uzuuuun bir kuyruk
    nasılsınız eyy ahalii der ahaliden birisi iyiz efendim ama çok sıra bekliyoruz birkaç kapı daha olsa. demiş dert yanmış.
    emireli kralın huzuruna çıkmış. kral sormuş nedir durum halkım mutlumu mutlu efendim ama biraz sıra beklemekten şikayetçi.
    iyice keyfe gelip ellerini oğuşturan kral sadis ve neşeli bir şekilde. tez git bir düzücü bul sıra bekleyenlerin hepsini düzsün demiş.
    '''yanlış anlaşılmasın sıraya düzsün anlamında''... neyse birkaçgün geçer durum için emireli sıradaki kaza zedelere sorar.
    nasılsınız eyy ahallii menmunmusunuz? yine biri çıkar sıradan.. menmunuz efendim ama düzücüleri biraz çogaltsanız çok iyi olacak.......!

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Search okullar başladı tabiiki haftalık geziler en az 3 haftada 1e düşmek zorunda otomatik,1 haftasına akşam toplantısı mehtap turu,1 haftasınıda boş geçirdikmidi bana her türlü uyar fakat sizde sanaldan çıkın bize akın artık

Espaniole bu c tesi akşamı bilemedin sonraki ctesi akşamı toplantısında oda olmadı bir sonraki pazar gezisinde bulursunuz.Bizi siteden sanaldan Takip edip yetişebilirseniz otoyollarda yakalamanız dileğiyle bekleriz her zaman...

Memo06 Bond,senin bandana fikri işi çok karizmatik,asil bir şekilde gümbür gümbür sürpriz olarak hazırlanıyor Zekeriya tarafından...Siyah bandana üstüne kırmızı al bayrağımız yanına yeşil bursa el yazılı baskılı boyamız onun yanınada kırmızı motosiklet amblemiz ile çok tatlı bişiy olacak hadi bekleyin şimdi merakla,büyük bir hevesle ve kavuşma arzusuyla(yok öyle hemen herkese vermeyeceğiz haketmeniz lazım,sınavlar,kurallar,katılım,sürüşler,sabıka belgesi,ikatmetgah vs )......
    eee hocam fikir babası olarak bana biricik hediye edersin sanırm dimi..

Motosikleti

Vakit sıkıntısı vardiya düzensizliği ve işim gereği çoğunlukla pc başında olmam beni gezilerden uzaklaştırıp sanalda takılmaya zorluyor. Bandana için gerekli evrakları hazırladım. Özel eğitim aldım. Sınavdanda geçeriz heral...
    n_tuncak bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR 125. KAWASAKİ.ZX6R
    Arkadaşlar.bu topkaseyi ruhsata işletme konusunda Birileri ticari işlerinde rakiplerini zora sokmak için Yapmış olduğu başvurudan dolayı eylence hobi olarak binen bizleri zor durumda bırakmıştır.Bizlerin uygulamadan men edilmemizi talep etmeliyiz.bunun için düzeltilmesi ve bizlerin bu uygulamadan muaf edilmemiz için demokratik hakkımız olan itirazımızı organizeli şekilde boykot etmek için toplu sürüş gerçekleştirmemiz gerek diye düşünüyorum.....!
    n_tuncak bunu beğendi.

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    Arkadaslar 5 dk once kros aldim allah so
    numu hayretsin ))))
    özcan1980, n_tuncak, memo06 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı beyaz atlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    numu hayretsin ))))
    Hayırlı olsun
    Korkarak yaşayamazsın!

Motosikleti
    KLE 500
    Topcase sorununu başlatan mc donalds firması,zaten alışveriş yapmıyordum artık sinir oluyorum. Ruhsata işletmek için 600 lira civarında masraf oluyormus. Mühendisten uygunluk belgesi, fenni muayene,ruhsat değişimi felan. Veee asıl bomba motorunuz artık tek kişilik,artçı alamıyorsunuz... Gel de ağzını bozma. .. Motosiklet federasyonu ile birlikte bireysel olarak ta gerekli itiraz dilekçeleri gönderildi (topiklerden birinde örnek var, cepten yazdığım için şu an link veremiyorum) bulup sizde itiraz ediniz. Umarım bu yanlış uygulamadan vaz geçilir...
    n_tuncak, Ahmanamra ve memo06 bunu beğendiler.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Alıntı beyaz atlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    numu hayretsin ))))
    Hayırlısı olsun artık yalnız değilim
    beyaz atlı bunu beğendi.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

bluesman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99 Modenas Kriss I
    Arkadaşlar, teşekkür ederim.

Topcase konusunda, bir arkadaş kararın geri çekildiğini söylemişti. Yazdıklarınıza göre aslı astarı yok gibi..

Motosikleti
    KLE 500
    Henüz kesin bişey yok. "Ticari amaçla kullanılan motosikletlerin arka şase üzerine monte edilmiş olan çantalar" şeklinde olması gerekirken, "motosikletlerin arka şasesi üzerine monte edilmiş çantalar" diye yazılınca işler fena karışmış... Bu uygulamanın CE belgesi taşımayan ve sanayide veya merdiven altında üretilen kutular için olması gerekir. Motordan büyük kutu takıyolar yauv...

Bu arkadaşın düşünmesine gerek yok, ne de olsa çantası yok
    http://f1209.hizliresim.com/11/5/cp70c.jpg

blue_dolunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bursa - Muğla - Çanakkale / Biga / Karabiga
    Motosikleti
    Suzuki VS 800 İntruder ve Yakında Yamaha R1 & R6

16.09.2012 Gönen Gezisi

Gelmeyen Arkadaşlar Neler Kacırdılar Bi Görsünler .....

Mintekste Buluştuk Birer Cay İçtikten Sonra Baktık Gelen Yok Bizde Çıktık Yola Bandırmaya Kadar Hiç Durmadık & Bandırmadan Mola Verdik ...

Artık Gönen Yolundayız Bir Kaç Km Kaldı & Manzaranın Keyfini Çıkarıyoruz ....

Gönene Girdik & En Güzel Mekanı Bulduk Parkın İcinde Kazlar Cay Bahcesi Gectik Oturduk 5 Dakika Sonrada Gönenden 2 Arkadaş Hoş Geldiniz Diyerek Güzel Yemek Yigecegimiz Bir Yere Götürdüler

Evet Biz Balıgın Tadını Gönendeki Arkadaşlarla Birlikte Çıkardık Hani Gelmeyen Arkadaşlar Varya Neler Kacırdı Bilmiyorlar

Veee Gökhanın Motoruyla Kavuşmasın ......

Gökhan Ve Benim Yaptıgımız Yol : 700 Km yakın Siz Düşünün Eve Nasıl Geldik Nasıl Yattım Ben Hatırlamıyorum ....

Gönende Bize Eşlik Eden Arkadaşlar Çok Teşekkür Ederiz Çok Yardımcı Oldular

Başta Nevin hoca , Aykut , Gökhan Tekrardan Teşekkürler Güzel Geziydi Gelmeyenler Üzülsün Biraz ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

bluesman, özcan1980, search16 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosiklet Sürmekle Motorcu Olunmaz ....... ÖNCE SAYGI
    Zekeriya 09 BB 192 - 16 JV 250 (0544 909 35 83)

Yollarda VE Gönüllerde Görüşmek Dileğiyle....

Motosikleti
    Kymco CK125 / honda cbf 150
    Arkadaşlar şu fotoğrafları bari koymayın yaa! İçimiz gidiyo gözümüz kalıyo...
    Gideyim mi gitmeyeyim diye çok düşündüm. gitmeyi gerçekten çok istiyordum ama 10 da minteksde olmak için başakşehirden sabah en geç 6 da çıkmam gerekirdi (malum okullar başladı biz İstanbula çoktaan geldik). Hadi katıldım diyelim geziden sonra dönüşte sizi Bursada bıraktıktan sonra 4saat, hatta İstanbul dönüşü yoğunluktan belkide 5-6 saat İstanbula dönüş falan derken
    gece 2de evde olsam pazartesi okulun ilk günü ders başlama saati 07:00 ama benim 06:45 okulda olmam lazım (İstiklal Marşı töreni için)ve öğleden sonra şök toplantısı vardı 4 saate yakın süreceğini biliyordum.
    Kısacası göze alıpta gelemedim. içimde kaldı. Seneye yaz tatilinde bol bol gezerim artık.

---------- Post added at 13:24 ---------- Previous post was at 13:22 ----------

Bu arada Gökhan kardeşim sıyrıklar falan bayağı temizlenmiş böyle görünce çok sevindim fotolarda. Allah bir daha göstermesin inş...

---------- Post added at 13:34 ---------- Previous post was at 13:24 ----------

coşkun kardeşim hayırlı olsun, senin makineden aldığın verimi merakla bekliyorum.

Aykut bey size de hayırlı olsun Ercan komşum kendini yanlız hissetmez artık. Burak ve Serdar beyler size de hoş geldiniz diyorum.
    n_tuncak bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mstfdogru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu fotoğrafları bari koymayın yaa! İçimiz gidiyo gözümüz kalıyo...
    Gideyim mi gitmeyeyim diye çok düşündüm. gitmeyi gerçekten çok istiyordum ama 10 da minteksde olmak için başakşehirden sabah en geç 6 da çıkmam gerekirdi (malum okullar başladı biz İstanbula çoktaan geldik). Hadi katıldım diyelim geziden sonra dönüşte sizi Bursada bıraktıktan sonra 4saat, hatta İstanbul dönüşü yoğunluktan belkide 5-6 saat İstanbula dönüş falan derken
    gece 2de evde olsam pazartesi okulun ilk günü ders başlama saati 07:00 ama benim 06:45 okulda olmam lazım (İstiklal Marşı töreni için)ve öğleden sonra şök toplantısı vardı 4 saate yakın süreceğini biliyordum.
    Kısacası göze alıpta gelemedim. içimde kaldı. Seneye yaz tatilinde bol bol gezerim artık.

---------- Post added at 13:24 ---------- Previous post was at 13:22 ----------

Bu arada Gökhan kardeşim sıyrıklar falan bayağı temizlenmiş böyle görünce çok sevindim fotolarda. Allah bir daha göstermesin inş...

---------- Post added at 13:34 ---------- Previous post was at 13:24 ----------

coşkun kardeşim hayırlı olsun, senin makineden aldığın verimi merakla bekliyorum.

Aykut bey size de hayırlı olsun Ercan komşum kendini yanlız hissetmez artık. Burak ve Serdar beyler size de hoş geldiniz diyorum.
    Piyasada esnaf kalmamış. Varsada işi çıraklara teslim etmiş kendileri müşteri kaybettiklerinden habersizler. Motor birtürlü ayar tutmuyor. Ensonunda ben el attım işe. Bugün yaptıkları montajı baştan aşşağı inceledim. Karbüratör boğazına girişteki parçanın ucunu kırmışlar. Buradanda hava aldığından karışım bir türlü tutmuyor. Birde montajda motorun heryerini çizmişler. Işıklı düğmeti sabitlemek için japonla ön grenejın altına km satinin önündeki cama yapıştırmaya kalkmışlar, yapıştırıcı boya üzerinden ön fara kadar üç kanal akmış. Sonra silmeye kalkmışlar boyayı kaldırmışlar. Tamir takımında bulunan anahtarları kaybettiler. (teker teker çıkmaya başlamış) Taktıkları regülatör artçılı kasise girdiğinde lastiğe sürtüyor. Tam bir rezalet. İki gündür kavga ediyorum adamlarla. En kötüsüde deneme aşamasına denk geldim, resmen motoru 3 dk sehpada 7000 devirde çalıştırdılar. Bu motor iki güne kalmaz conta yakacak dedim hiç bişey olmaz dediler. Bugün işe gelirken çalıştırdım üst kapak contasından yağ gelmeye başlamış ve üfleme sesi var. Gelde gırtlaklama bunları.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler