Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    SAYFA 1452 Bu beyfendinin ilk mesajı
    Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çocuk oyunlarımız bittiyse, Erhan kimdir? Ne yapılmıştır? Kime ve niye hıncınız var? Ne yapılmasını istiyorsunuz?

Bu gibi konulara daha ciddi ve mantık çerçevesinde yaklaşırsak, sanırım çözüm bulabilir, daha kolay ulaşabiliriz bir şeylere...
    POLAT ben mesleyi sana anlatayım. Benim meselem ban,yasak,çifte standard falan filan değil şu noktada.. Benim meselem benim okuduğum forum sayfasında herhangibir anormal durum yokken bu foruma okuyanlara ve BANA dolaylısa olsa 1) ''ÇOÇUK, HINÇLI, CİDDİYETSİZ,MANTIKSIZ'' diye HAKARET EDİLME durumuna karşılık arkadaşların uyarılarına rağmen 2) Niyetim iyiydi ama yanlış ifade etmişim ÖZÜR dierim demesi gereken bu ŞAHSIN ''Okuyucu olan BENİ dolaylı olarak APTAL YERİNE KOYMAYA DEVAM EDEREK insanlara ''gerginsiniz,hava alın, çart çurt...'' demeye devam etmesi... 3) Bu arkadaşa kardeşim burada gerginlik yaratan , hakaret eden sensin ÖZÜR DİLE olay kapansın diye yazıyoruz.. Mesaj silindi mi falan diye nezaket koruyarak detay düşünüyoruz..BU BEYFENDİ ''Ben bu lafları başka forum sayfalarında konuşulanlar için yazmıştım bunu bilmeyenlere anlataacak değilim AYMAZLIĞINI gösterecek, ÖZÜR DİLEMEM tafraları atacak '' 4) Böyle tiplere ''Yaklaşık 48 kez SİZ, BEY,BEYEFENDİ dersiniz, 8 KEZ kaza ara SEN diye hitap edersin... ''ÇOÇUK, HINÇLI, CİDDİYETSİZ,MANTIKSIZ'' diye HAKARET EDEN bu cengaver benimle SENLİ BENLİ KONUŞMA der...

ÖZETLE MESELE: Beni salak yerine koyan insanların YANLIŞ İFADE ETMİŞİM ÖZÜR DİLERİM DEMESİ GEREKİRKEN, SALAK YERİNE KOYMA EYLEMİNE DEVAM ETMESİ..... Mesele bu tipteki insanlar ve bu kişi...

POLAT herşeyi unut ve sayfa 1400 den okumaya başla ve 1452'deki bu şahsın dolaylı ve direk ''ÇOÇUK, HINÇLI, CİDDİYETSİZ,MANTIKSIZ'' diye HAKARET eden mesajına ve sonrasına gel anlaman için yeterli...
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Neyi bu kadar uzattigimizi ben de cozebilmis degilim, adam cocuk oyunlarimiz diyor, herkes cosuyor sen kendine bak once cocuk diye, pence attiniz diyor, sen bize hayvan mi diyorsun terbiyesiz diosunuz, yani evet sizin dusundugunuz anlamlara da gelebilir bu laflar ama biraz sakin kafayla okursaniz bu kadar ters anlayacak bisi olmadigini gorursunuz bence, biz bu kadar hazirsak tersinden anlamaya, adam cocuk oyunlarimiz demis, cocuk oyunlariniz demis hic onemli degil, orada bir harf degisikligi ile kendini de olaya katmis, yanlis anlamayin diye boyle yaptim yazmis, hepimiz cosmusuz sensin cocuk kendine gel sen kimsin ben kimim noluyo burda diye. Biraz sakin olsak ve karsimizdakinin iki lafi bir araya getiremeyen bir ergen degil de, akli basinda bir adam oldugunun farkinda olsak zaten soylediklerinde bir art niyet aramazdik diye dusunuyorum.

Valla bu kadar laftan sonra ben olsam bende bi daha bu topige ugramam, su sacma sapan gerginlik yuzunden iki gundur yazismiyoruz yahu. Katildigim tek nokta, kimseye ayricalik taninmamasi, yani Erhanla ayni seyi yapan adamin da ceza almasi gerektigi idi ki onu da aciklamislar zaten, bu gibi durumlarda siz sikayet ettiniz de biz geregini yapmadik mi demeye getirmis zaten. Su son 2 sayfada neyin kavgasini vermeye calistigimizi inanin anlayabilmis degilim.

Bi silkelenip kendinize gelin de adam gibi kaldigimiz yerden yazismaya baslayalim, bu muhabbetler dondukce su sayfaya giresim gelmiyor ki ben normalde bu sayfayi zirt birt kontrol eden adamim.

Ulusan da KTM 1190 test surusleri varmis bugunden pazara kadar, yok ben gormedim yok ben duymadim demeyin diye ahan da yazdim, herkes neymis bu aletin alamet-i farikasi sorusuna cozum bulabilir artik...
    trgy ve helin126 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    BÜLENT ilk mesajında DİREK KAFADAN bu şahıs ''ÇOÇUK, HINÇLI, CİDDİYETSİZ,MANTIKSIZ'' manasına gelen laflar ediyor ve uyarılara rağmen salak yerine koymaya devam ediyor .... MEsele budur... Adam SOKAKTA/EVDE/YOLDA tartışsa ANKARA MT İL sayfasına gelip MESAJ YAZSIN, HAKARET ETSİN OH NE ALA NE ALA..Sonrada ben size değil ordakilere dedim,kendimide içine kattım desin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

BU HERİF YA ÖZÜR DİLEYECEK veya BANA DURUMU İZAH EDECEK Kİ BEN ONDAN ÖZÜR DİLEYEYİM.... Yoksa ben burada bu mesajlara devam edeceğim kimse kusura bakmasın ...

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Abi sen yapma bari ya, bize bile espri yaptiktan sonra yanlis anlamadiniz di mi cocuklar diyosun, senin gibi bir hosgoru adaminin bu laflara bu kadar sert cevap vermesi icin ters anlamasi lazim.

Sana tamamen haksizsin demiyorum, sen ve senin gibi diger topigi okumamis olanlar cocuk oyunlarimiz lafini direk uzerlerine alindilar, eger direk size soylenmis olsaydi evet kotu bir soz ve sen ne diyosun deme hakkina sahip olurduk ama adam zaten aciklamis, bu lafim diger topikte yazilanlar ile ilgiliydi diye ve de tipki seninkine benzer gayet hosgorulu bir uslupla bu yazdigiyla kimseye cocuk demek istemedigini, sadece diger topikte donen muhabbeti kastettigini belirtmis, bundan dolayi da yanlis anlama olduysa pardon demis, daha ne desin, 3 kilo baklava mi gondersin

Sen cevap ver diyosun, ozur dile diyosun ama sen bunlari demeden zaten o boyle bir aciklama yazmisti, simdi adama soylemedigi ya da kastetmedigi birsey icin ozur dile diyosunuz, surekli uzerine gidiyosunuz, o da hakli olarak bisey yazmiyor, ozur falan beklemeyin diyor, allahaskina adamin yazdiklarini sakin bir kafayla, artniyet aramadan bir okuyun yahu, yani sen normalde bizim mesajlari nasil okuyosan oyle oku Ondan sonra hala bize hakaret etmis ve de ozur dilememis diyosan o zaman ben anlamamisim demektir bi ara bana da anlatirsin abi.

Su olayi kapatip normal yayin akisimiza donelim gozunuzu seveyim, hergun gorusemiyoruz zaten, burasi bizim iletisimimizin onemli bir kanali. Bu muhabbet acildigi gunden beri ben bayilmaya basladim, zaten burasi ve birkac motor modeli tapiginden baska bisey okumuyorum, burasi da olmayinca bu siteye girmemin pek bi anlami kalmiyor.

Haftasonu cok yagmur olmazsa Mengen yapiyo muyuz, 19 Mayis oluyor ayni zaman da biliyosunuz. Kaan Tuna nin bir gezisi var, sabah 9 da Ulusandan hareket ediyorlar, ondan da haberiniz olsun belki gitmek istersiniz, herkesin bir Turk bayragi getirmesini istemis, en buyuk bayragi getirene de yemek ismarlayacakmis.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Cümleten Regaib Kandilimiz Mübarek olsun
    karapara, nezih77, C@LiMeRO ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Pazar günü Mengen'de kahvaltı sonrasında da saat 13.00 'da Anıtpark başlangıçlı kortej kulağa hoş geliyor .

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Kandiliniz kutlu olsun Ankara MT. Dualarınızın kabul olması dileği ile...

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Sana tamamen haksizsin demiyorum, sen ve senin gibi diger topigi okumamis olanlar cocuk oyunlarimiz lafini direk uzerlerine alindilar, eger direk size soylenmis olsaydi evet kotu bir soz ve sen ne diyosun deme hakkina sahip olurduk ama adam zaten aciklamis, bu lafim diger topikte yazilanlar ile ilgiliydi diye ve de tipki seninkine benzer gayet hosgorulu bir uslupla bu yazdigiyla kimseye cocuk demek istemedigini, sadece diger topikte donen muhabbeti kastettigini belirtmis, bundan dolayi da yanlis anlama olduysa pardon demis, daha ne desin, 3 kilo baklava mi gondersin ....
    BÜLENTCİĞİM benim KIZDIĞIM noktada tam burası işte... Bu durumda olan insanlar konuya itiraz ediyor ama bu adam özür dilerim haklısınız demek yerine, ben şöyle söyledim falan derken GİYDİRMEYE devam etmesi...BU ZİHNİYET BENİ FİTİL EDİYOR)..... Ben hoşgörü noktasında SİLİNEN MESAJ VAR MI? diye soruyorum... Adam cevapta ya hakkaten ben başka yerde konuyu tartışmıştım KONUSUNU izah ederken yine SALAK YERİNE KOYARAK LAF GİYDİRİYOR....

Bülent bu adam tüm mesaajlarında masumum deeyip üzerine BİR HAKARET ekliyor... Son mesajı da dahil.. İnsanları SALAK yerine koymaya devam ediyor.. Forum Kurallarına uyarak demokratik hakkım olan YAZMA KONUSUNU burada devam ettireceğim kimse KUSURA BAKMASIN...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Abi sen yapma bari ya, bize bile espri yaptiktan sonra yanlis anlamadiniz di mi cocuklar diyosun, senin gibi bir hosgoru adaminin bu laflara bu kadar sert cevap vermesi icin ters anlamasi lazim..
    TERS anlamıyorum LAF TERS....

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

İlk başta bu adamın ilk mesajının altına Hz. Mevlana öğretilerinden biri olan
    “Suskunluğum asaletimdendir
    Her lafa verilecek bir cevabım var.
    Lakin bir lafa bakarım laf mı diye.
    Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?”

şu sözlerimi yazsam dedim. AMA konuyu ben okuyana kadar belki silinmiş bir mesaj vardır, BEYFENDİ hatasını görür vs. diye habire kendimi tutarak bu BEYFENDİYE soru sordum ve sormaya devam ediyorum. Zira YUKARIDAKİ HZ. Mevlana'nın sözlerini bu BEYFENDİYE söylemek HENÜZ hoşgörü adabına sığmaz diye yazmadım ve HALA YAZMIYORUM... Sorularla BEYFENDİNİN hatalarını görmesine yardımcı olmaya çalışıyorum...

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Kişinin değeri karşıdakinin verdiği ölçüyle ölçülmez. kişinin değeri kendisindedir. demem odurki egolarımızı bu kadar konuşturmayalım. moderatörüde tanımıyorum, tartışmanın nerden kaynaklandığınıda bilmiyorum , ama bir ego savaşı sezinliyorum. evet insanlar hayvandır(düşünen hayvan), hayvanlarda insandır(düşünemeyen insan). çocuk olmak kötü değildir, içinizdeki çocuğu öldürmeyin çocuk oyunları bilerek yada bilmeyerek oynayalım, ne olurki??, aşağılık bir durum değildir (insanlar olgun olmaları gerektiği yerde bazen çocuk gibi davranabilir, hatasızlık şerbeti henüz keşfedilmedi), insan eli pençe halinede gelebilir elbette, bu insanın varyasyonlarının ne kadar çok olabildiğini gösterir....benlik duygularımız bu kadar zirvede olmak zorunda değil, yıpratır insanı... insanların hala açlıktan öldüğü bir dünyada hassasiyetlerimiz neden bu kadar bireyselleşir ki? sevgilerimle...
    GaCCaLL ve Bulent78 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    [QUOTE=karapara;3032552]SAYFA 1452 Bu beyfendinin ilk mesajı

POLAT ben mesleyi sana anlatayım. Benim meselem ban,yasak,çifte standard falan filan değil şu noktada.. Benim meselem benim okuduğum forum sayfasında herhangibir anormal durum yokken bu foruma okuyanlara ve BANA dolaylısa olsa 1) ''ÇOÇUK, HINÇLI, CİDDİYETSİZ,MANTIKSIZ'' diye HAKARET EDİLME durumuna karşılık arkadaşların uyarılarına rağmen 2) Niyetim iyiydi ama yanlış ifade etmişim ÖZÜR dierim demesi gereken bu ŞAHSIN ''Okuyucu olan BENİ dolaylı olarak APTAL YERİNE KOYMAYA DEVAM EDEREK insanlara ''gerginsiniz,hava alın, çart çurt...'' demeye devam etmesi... 3) Bu arkadaşa kardeşim burada gerginlik yaratan , hakaret eden sensin ÖZÜR DİLE olay kapansın diye yazıyoruz.. Mesaj silindi mi falan diye nezaket koruyarak detay düşünüyoruz..BU BEYFENDİ ''Ben bu lafları başka forum sayfalarında konuşulanlar için yazmıştım bunu bilmeyenlere anlataacak değilim AYMAZLIĞINI gösterecek, ÖZÜR DİLEMEM tafraları atacak '' 4) Böyle tiplere ''Yaklaşık 48 kez SİZ, BEY,BEYEFENDİ dersiniz, 8 KEZ kaza ara SEN diye hitap edersin... ''ÇOÇUK, HINÇLI, CİDDİYETSİZ,MANTIKSIZ'' diye HAKARET EDEN bu cengaver benimle SENLİ BENLİ KONUŞMA der...

ÖZETLE MESELE: Beni salak yerine koyan insanların YANLIŞ İFADE ETMİŞİM ÖZÜR DİLERİM DEMESİ GEREKİRKEN, SALAK YERİNE KOYMA EYLEMİNE DEVAM ETMESİ..... Mesele bu tipteki insanlar ...

Yukarıda yazmışım yazmaya da devam edeceğim. Benim derdim BU ZİHNİYET YAPISI... Mesele benim EGOM dan ise bu beyfendi gelir meseleyi anlatır bende ondan özür dilerim ama mesele bu herifin insanları salak yerine koyan ve koymaya devam eden ZİHİNSEL YAPISI ... Bu durumda bu adam bu durumun farkına varmalı . Benim GÖREVİM BU ADAMA AYNA TUTUP BU KÖTÜ HUYUNU GÖSTERMEK... (AYnı zamanda bu BEYEFENDİYE ŞANS VEREREK hata BENDE ise izah etmesini BEKLEMEK) ...........

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

BU başkalarını salak yerine koyan ZİHİNSEL YAPIDAKİ İNSANLAR YÜZÜNDEN dünyada savaşlar çıkıyor,insanlar açlıktan ölüyor, vsvsvsvsvs...

Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    [/COLOR]BU başkalarını salak yerine koyan ZİHİNSEL YAPIDAKİ İNSANLAR YÜZÜNDEN dünyada savaşlar çıkıyor,insanlar açlıktan ölüyor, vsvsvsvsvs...[/QUOTE]

İşte o zaman hassas olmak lazım...yani bu durum sistem halini aldığı zaman...

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı vvvvv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]BU başkalarını salak yerine koyan ZİHİNSEL YAPIDAKİ İNSANLAR YÜZÜNDEN dünyada savaşlar çıkıyor,insanlar açlıktan ölüyor, vsvsvsvsvs.. İşte o zaman hassas olmak lazım...yani bu durum sistem halini aldığı zaman...
    ...[/QUOTE]

Her devrimin,savaşın,toplumun,sistemin temelinde BİREYSEL İNSAN yatar.. VE BU İNSANLARA insanları salak yerine koymanın yanlış olduğunu anlatmak lazım ki bir daha bu gibi eylemlerde bulunmasınlar...Bu tip insanlar çoğalmasın..

Bu beyefendi anlatsın ki ŞAYET BEN BU TİP insan isem doğruyu göreyim ..
    poweranimal bunu beğendi.
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

Her devrimin,savaşın,toplumun,sistemin temelinde BİREYSEL İNSAN yatar.. VE BU İNSANLARA insanları salak yerine koymanın yanlış olduğunu anlatmak lazım ki bir daha bu gibi eylemlerde bulunmasınlar...Bu tip insanlar çoğalmasın..

Bu beyefendi anlatsın ki ŞAYET BEN BU TİP insan isem doğruyu göreyim ..[/QUOTE]

Haksızsın demiyorum osman kardeş, bu kadar yıpratmayın kendinizi..su akar yatağını bulur..olgunluk sizde kalsın..

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    ee.. Kandiliniz mübarek olsun tekrardan

ReLaX..

Ben de epeydir okuyorum ama cidden en dışarıdan bakıldığında hakaretvari birtakım konuşmalara rastlamadım..Belki biraz zorlamalarla üslupsuz olarak nitelendirebilir miyiz? E biraz çaba sarfederek ve çok hassas ve duygusal yaklaşırak neden olmasın.. Ama zorlama birşey olur bu..

Diğer topikte yaşananlara gelince de kanımca bir arkadaşımız bir modele yüklendi diye oldu bunlar, ama her Allah'ın günü çin malı motorlara yüklenirken ve dahi dalga konusu olurken hiçbirimiz bu kadar müdafacı değiliz, herkesin her modeli eleştirme hakkı vardır, ben tutup da çok sevilen ve lüks bir modeli ben sevmiyorum, bana hitap etmiyor dedim diye ateş hattına konulmamam lazım, kanımca yani, fikirlerimi dile getirdim, kimseyi ya da hiçbirşeyi savunma niyetinde değilim, bu biline en baştan sevgiler, saygılar,

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çocuk oyunlarımız bittiyse, Erhan kimdir? Ne yapılmıştır? Kime ve niye hıncınız var? Ne yapılmasını istiyorsunuz?

Bu gibi konulara daha ciddi ve mantık çerçevesinde yaklaşırsak, sanırım çözüm bulabilir, daha kolay ulaşabiliriz bir şeylere...
    Arkadaş ÇOÇUK OYUNLARInın tarafları kim? Birisi mesaj sahibi diğerleri kim? Kim kime hınçlı? Kim hang konuya nerede CİDDİYETSİZ ve MANTIK ÇERÇEVESİ DIŞINDA yaklaşıyor ??? diye soruyorum .........

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Alıntı C@LiMeRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Belki biraz zorlamalarla üslupsuz olarak nitelendirebilir miyiz? E biraz çaba sarfederek ve çok hassas ve duygusal yaklaşırak neden olmasın.. Ama zorlama birşey olur bu...
    Birisi benim oturuğum evin odasına gelip ilk cümleleri yukarıdaki gibi olursa ben bu olayı sorgularım abi? Bu durum bence zorlama falan değil tam tersi DOĞALDIR bence...Üstüne üstlük birde insanları salak yerine koymaya devam etmişse... Dur ben gidip forumun başka konularında ''BU ZİHİNSEL YAPIYI eleştirip, BAŞKALARINI SALAK YERİNE koymayaLIM EY AHALİ, BİZ salakça hareket ediyoruz falan DİYE YAZAYIM''... forumdakiler ZORLARSA benden özür talep eder, bende ANKARA MT de tartıştık sizin bu forum sayfasında kendimide konuya katarak koymayaLIM dedim, ne kadar gerginsiniz,hava alın, cart curt diyeyim...

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R

artık bu olsun hadi
    makseli ve helin126 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    oyunlarımız demiş, hepimiz tarafız bir yerde, kim kime hınçlı bilmiyorum ama ortada bir gergin ortam var, en son konuya gelince birçok forum sayfasında rastlanılan bir durumdur bu, biraz sohbet, biraz makara karışıp ciddi konulara biraz renk katarak sohbet ortamı yaratıyoruz, burada da kanımca ceza puanı sistemi olarak ele alırsak konuyu daha net bir durum ortaya çıkar demek istedi ama ifade etmekte zorlandı sanırsam, kastettiği buydu kanımca yani bizlere mantıksız ya da ciddiyetsiz demedi, yani biz hissi yorumladık olayları ama muhakkak sayısal ya da verisel bir açıklaması vardır ya da bulunur, yoksa da yapılır demek istedi, kanımca yani, biliyorum hepiniz iyi niyetli insanlarsınız, ama şu arada dönen yanlış anlamaları birbirimize pas etmeyelim, hoşgörü günü bugün, her günümüz de öyle olmalı, gülde dikeni herkes görür, dikensiz gülü görebilmektir mesele, tekrer sevgilerimle..

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    oyunlarımız demiş, hepimiz tarafız bir yerde, kim kime hınçlı bilmiyorum ama ortada bir gergin ortam var, en son konuya gelince birçok forum sayfasında rastlanılan bir durumdur bu, biraz sohbet, biraz makara karışıp ciddi konulara biraz renk katarak sohbet ortamı yaratıyoruz, burada da kanımca ceza puanı sistemi olarak ele alırsak konuyu daha net bir durum ortaya çıkar demek istedi ama ifade etmekte zorlandı sanırsam, kastettiği buydu kanımca yani bizlere mantıksız ya da ciddiyetsiz demedi, yani biz hissi yorumladık olayları ama muhakkak sayısal ya da verisel bir açıklaması vardır ya da bulunur, yoksa da yapılır demek istedi, kanımca yani, biliyorum hepiniz iyi niyetli insanlarsınız, ama şu arada dönen yanlış anlamaları birbirimize pas etmeyelim, hoşgörü günü bugün, her günümüz de öyle olmalı, gülde dikeni herkes görür, dikensiz gülü görebilmektir mesele, tekrer sevgilerimle..
    Bu beyefendi BAŞKA yerde tartışmış gelmiş, ANKARA MT sayfasında bu mesajı yazmış ama bu mesajın muhatabı ANKARA MT değil en azından bu sayfayı takip EDEN BEN DEĞİLİM...Bu adama uyarı yapılmış hocam sen ne diyorsun diye BEYFENDİ DİĞER HERKES SALAK YA sözde izahat yapmış arkasından insanlara yine GEÇİRMİŞ... Ben bu beyfendinin benim bulunduğum ortamdaki sözzlerine bakarım SOKAKTA BAŞKA FORUMDA NE YAPARSA YAPSIN...SALAK yerine koymaya devam edeceğine ona uyarı yapanlara demesi gereken ya haklısın oyle gibi görünüyor ama başka yerde tartıştıydıydım falan dese anlayacam ama adam uyanık ya izahat yapıyor gibi görünüp sonrada ben oyle demedim siz gerginsinizvs ... ondan oyle anlıyorsunuz diyor... Bu zihniyeti beni çıldırtıyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

Not: bu beyfendiden kasıt: olcan18343285 olan kişi .. bu mesajdan kasıt ise konuya yazdığı ilk mesajdır.

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    belki bu konu yüzyüze konuşulsaydı taraflar arasında hiç sorun bile çıkmayacaktı, klavye üzerinden yazdığımız yazılar bazen maksadını aşıyor (hiç öyle bir niyet taşımadığı halde), hani bazen size de oluyordur, aslında bambaşka bir niyetlerle birşey yazarız, ama sonra tekrar okuduğumuzda ya böyle bir mana mı çıktı diye şaşırırız, konuşurken de olur bu durum, ama klavyede daha sık oluyor, tam olarak demek istediğimizi harflerle ifade edemiyoruz. Yani demek istediğim şu; burada yazılan bir yazıyla bir kişinin salonunuza girip o sözleri söylemesi aynı kefede değil, böyle tutarsak olay yükseliyor. Yani hani nerdesin sorusunu bile karşımızdakine yöneltirken, içinde özlem barındıran nerdesin vardır? hesap soran nerdesin vardır? bulunduğun konumu soran nerdesin vardır? vardır da vardır, ama düz yazıda bunu sadece nerdesin olarak yazdığımızda herkes bulunuğu pencereden anlıyor, yani belki yazan başka birşey soruyor ama okuyan farklı birşey anlıyor, eminim asla sizin düşündüğünüz gibi Ankara MT sayfasına gelip bizleri rencide etme amaçlı yazılmadı, şayet yazıldıysa sizinle beraber ben de gerekli müdafaada bulunurum. Vaktinde topyekün forumdan ayrıldık, bir arkadaşımıza yapılan tavır neticesinde, yine tavır yapılır, müdafaada bulunulur. Ankara MT olarak birlik içindeyiz, ama tüm bunların yanında bir de aması var, ama ortada art niyet yok sanırsam, baştan yanlış kullanılmış bir ifadenin açtığı yanlış anlaşılmalar zinciri var,

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    .... klavye üzerinden yazdığımız yazılar bazen maksadını aşıyor (hiç öyle bir niyet taşımadığı halde), hani bazen size de oluyordur, aslında bambaşka bir niyetlerle birşey yazarız, ama sonra tekrar okuduğumuzda ya böyle bir mana mı çıktı diye şaşırırız....... eminim asla sizin düşündüğünüz gibi Ankara MT sayfasına gelip bizleri rencide etme amaçlı yazılmadı, şayet yazıldıysa sizinle beraber ben de gerekli müdafaada bulunurum.... ama ortada art niyet yok sanırsam, baştan yanlış kullanılmış bir ifadenin açtığı yanlış anlaşılmalar zinciri var,
    Benim demek istediğim şu ki bu beyfendiye '' sorularla dön yazdıklarına bak arkadaş maksadı aşan ifadeler var dolayısiyle DÜZELTME YAP demeye getiriyorum aslında.... Gelip direk rencide ettiğini düşünsem SİZ vs. gibi İFADELERİ ve bu KİBAR YAZI STİLİMİ bir kenara bırakırdım emin olun... Ama bu beyefendi art niyetli olmasın ve bir hata yapmış diyelimki ..Ama UYARILARA CEVABI KARŞISINDAKİLERİ SALAK YERİNE KOYMA ŞEKLİ HALA.... Adama bir sürü soruyorum 48 kere SİZ,BEY,BEYEFENDİ diye hitap ediyorum aynı yazıda 8 kez SEN vs tarzı hitap ediyorum.. Bu beyfendi SENLİ,BENLİ olmayalım vs. giibii LAF SOKMALAR, SALAK YERİNE KOYMALAR....İNCEDEN İNCEDEN SİLİNMİŞ MESAJ YOK DEMELER... Ben bu beyfendiye soru soruyorum ki CEVAPLARI düşünürken konuyu özümsesin ve yazdıklarını bir daha okusun, yazdığı ile kastettiği aynı şey değilse düzeltme yapsın diye... Aradan zamanda geçiyor bizim UYANIK vaktim yok Ama ben öyle demedim BİZ dedim, zart zurt... BU ZİHNİYET çok AŞAĞILAYICI...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler