Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyasetten, siyasetçiden, içinde yalan olan herşeyden nefret ederim. Şu anki hükümetten de. Beni yakından tanıyan insanlar bu konudaki görüşlerimi az çok bilir.

Fatih, yakın olarak tanıdığım arkadaşımdır, bu sitede sanki hükümetin tek savunucusuymuş gibi bir etiket yapışmış durumda üzerine ne yazık ki. Onun da onaylamadığı şeyler olduğunu, hükümete körü körüne destek veren biri olmadığını biliyorum mesela. Senin yazdığın bu mevzu ve buna benzer mevzularda adamı bu noktaya getiren biraz da karşısındaki insanlardır bence, yani karşısındaki kişilerin derdi, onun da söylediği gibi mevzunun özü değil de, sadece hükümete ateş püskürmek olduğundan, onun sahip olduğu ideolojiye bir sürü küfür edildiğinden üzerine alınıp o da küfür etmiş olabilir, hiçbirimiz, biri sana bi tokat attığında öbür yanağını uzatan adamlardan değiliz. O da değil, dolayısıyla mevzu söylediğin yere geldiyse burda sadece onda suç aramamak lazım, ben de her ne kadar sakinlikten yana olsam ve kavga etmekten nefret te etsem, bana da küfür ederlerse, beni de kışkırtırlarsa ben de karşılık veririm, burdaki olayında bu şekilde olduğunu düşünüyorum.

Zaman zaman söyledikleri ya da savundukları benim fikirlerimle örtüşmese de, bazen nasıl olur da bu adamları destekler diye düşünsem de, kişiliğinden ve insanlığından yüzde yüz emin olduğum biridir, justin biber le aynı havayı soluyacağıma, yüz kere fatihle solumayı tercih ederim Tanıyıp da adam gibi karşılıklı saygı çerçevesinde oturup konuşursan bu yazdıklarından pişman olacağını düşünüyorum. Kendisine nasıl davranıyorsan o şekilde karşılık veren biridir ayrıca. İyi davranırsan iyi karşılık alırsın, küfür ya da hakaret edersen o şekilde karşılık alırsın.

Özellikle siyasi topiklere girmiyorum, girip de iki mesaj okuyunca direk sinirlerim allak bullak oluyor, o yüzden de girmiyorum, Okan Abinin dediği gibi siyaseti ait olduğu topikte yaparsan kendi adıma sevinirim.

Bir de hazır yeri gelmişken söyleyeyim, biz bu topikte birbirimize çeşitli lakaplar takıp, dalga geçiyoruz ama bunu yapan insanların hepsi, birbirini tanıyan, yüzyüze görüşen, belli bir samimiyeti olan insanlar, görmediğimiz, tanımadığımız insanlara her zaman daha mesafeli ve saygılı yaklaşmışızdır. İnsanlar yüzyüze konuşunca, birbirlerini daha yakından tanıyınca, bazı şeyleri daha iyi anlıyorlar, klavyeden istediğin kadar yaz, yüzyüze görüşüp de iki laf etmek kadar etkili olmuyor, istediğini o kadar net anlatamıyorsun.

Siyasetten nefret ederim dedim, bütün bu yazdıklarımdan hükmeti desteklediğimi falan çıkarmayın sakın, yaptıklarının %99 una karşıyım, bu konuda da yayın yasağı olsun, kaynağın hemen bulunması olsun, bunların altında da hoş şeyler olmadığını düşünüyorum ama bunları burada tartışmayı düşünmüyorum, dediğim gibi, yüzyüze olduğumuz bir ortamda konuşulabilir bence.
    nokta virgül sesli sessiz her harfine gatılıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    la castin biberle kıyaslamışssın ya adamı bilo daha ne deyim...

Fatih Başganı aranızda en eski tanıyan benimdir muhtemelen,
    ve sadece şunu söyleyim,
    Bir tane abim var zaten,
    Ama Fatih abiyle 2 tane abim oldu,
    Ben onu ayırmıyorum hiçbir zaman,
    Onun bende yeri ayrıdır herzaman için,
    Herkezin siyasi düşüncesi de kendisini bağlar,
    ve bunun tartışılması gereken platform da bu site değil bu topic hiç değil..

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salı günü için idari toplantı yapılacaktır. Katılım konusuna özen gösterilmesini rica ederim.

Abi konunun ne içerdiği hakkında bizi bilgilendirebilecekmisin acaba?
    makseli, Wozy ve karapara bunu beğendiler.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Hakimim komiser kolombom, sahibindendeki 900 fiyatları 12500-15750 arasında gozukuyor, 2004-2005 model motorlar için. 600 hornet 14000 den 20000 e kadar çıkıyor ve 2007-2012 arası model fiyatları, yani demem o ki, yaklaşık aynı fiyat düzeyinde daha yeni olan 600 ü alabilirsin sanki. Güç olarak, yani beygir olarak pek bir farkları yok, ama dersen ki ben 900 lüğü torku için istiyorum, ona diyecek birşey yok tabii ki. 92nm tork varmış alet de, 6500 devirde veriyomuş, yani ufak bir gaz hareketiyle uzamaya yeter. 600 lük kadar devir çevirmiyor, daha kullanışlı tabii ama daha eski. Benzin konusunda da abartmazsan hemen hemen aynı, ya da bir litre daha fazla yakarsın 600lükten gibi gözüküyor fuelly com verilerine göre. Ama fuelly com da enteresan, bizim bir arkadaş vardı 600lüğünü kullanan, hatta ogün bmw testine de gelmişti, mavi motoru var, o 7.5 8 lt. yakıyorum demişti şehiriçi 100km de.
    ya şimdi Bülentcim doğru söylüyosun ama 4 silindirli makine alırsam 600cc istemiyorum, yüksek devir çevirmek yoruyo bir süre sonra. tork önemli özellikle artçılı sürüşte. 600cc 4 silindir bazen tıkanıyor gibi geliyor insana.
    gerçi bugün itibarıyla bazı olumsuz gelişmelerden sonra honrnet de yalan oldu galiba yine Er5 ya da Gs500'e ibre kaydı gibi :(
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya şimdi Bülentcim doğru söylüyosun ama 4 silindirli makine alırsam 600cc istemiyorum, yüksek devir çevirmek yoruyo bir süre sonra. tork önemli özellikle artçılı sürüşte. 600cc 4 silindir bazen tıkanıyor gibi geliyor insana.
    gerçi bugün itibarıyla bazı olumsuz gelişmelerden sonra honrnet de yalan oldu galiba yine Er5 ya da Gs500'e ibre kaydı gibi :(
    Lütfen kimseyi dinleme ve 900 hornet al
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Selam arkadaşlar. Görüyorum ki Ankara grubunda efsanevi bir şekilde 1647 sayfadır muhabbet var. Umarım bir Ankaralı olarak beni de aranıza kabul edersiniz. Tekeriniz düz bassın. Sağlıcakla.

Bu arada adım Seçkin. 35 yaşında motosikletsiz bir motorcuyum
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    600f
    slm arkadaslar aranıza yenı katıldım, ankara gezileri burdan mı duyuruyosnz yoksa başka bir yerde mi duyuruluyo, yanlış göremediysem bi arkads geziye katılacaklar bana mail adresini versin ben gezileri haber veririrm demişti yanılmıyorsam
    karapara bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı bayaribrahim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar aranıza yenı katıldım, ankara gezileri burdan mı duyuruyosnz yoksa başka bir yerde mi duyuruluyo, yanlış göremediysem bi arkads geziye katılacaklar bana mail adresini versin ben gezileri haber veririrm demişti yanılmıyorsam
    Alıntı fabrisio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Görüyorum ki Ankara grubunda efsanevi bir şekilde 1647 sayfadır muhabbet var. Umarım bir Ankaralı olarak beni de aranıza kabul edersiniz. Tekeriniz düz bassın. Sağlıcakla.

Bu arada adım Seçkin. 35 yaşında motosikletsiz bir motorcuyum

Hoşgeldiniz arkadaşlar
    Bu arada bayaribrahim, sen acaba 2010'da ulusandan eğitim almış olabilir misin ya?
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    600f
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz arkadaşlar
    Bu arada bayaribrahim, sen acaba 2010'da ulusandan eğitim almış olabilir misin ya?
    evet ta kendisiyim kardeşim nasılsın )

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Hoşgeldiniz arkadaşlar

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Hoşbulduk arkadaşlar. Sizden bir konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Netten araştırdım fakat Ankara veya çevresinde temiz bir 600cc Fazer bulamadım. Eşe dosta gidebilecek bir motor biliyorsanız haber verebilir misiniz?

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    Evet gezi haberleri burdan duyuruluyor de mi.yoksa face te ayrı bi grup başlığından mı yapılıyor.

arkadaşlar hoş geldiniz,gezi ve organizasyonlarımızı facebook üzerinden organize ediyoruz.
    https://www.facebook.com/groups/162405583878884/

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı nezih77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hoş geldiniz,gezi ve organizasyonlarımızı facebook üzerinden organize ediyoruz.adres imzamda mevcuttur.
    Gerçek motorcu ruhuna sahip olmayanlar göremez ama hüseyin abinin imzasını ona göre yanlışlık olmasın

@Hüseyin abi : ula ne ara değiştiriverdin, espri felan yaptıktı o kadar
    nezih77 bunu beğendi.
    Heil Spellcheck

silmişler ya la imzamı

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Çok tedirginim..Suriye sınırında nato ve türkiye konumlanmış durumda. her an savaşa girebilir Türkiye...
    ali taş bunu beğendi.

suhatr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 251
    iki gecedir uykularım kaçıyordu kararsızlıktan nihayet sabah kara verdim bu gün öğlene doğru arabamla istanbula yola çıktım şu an istanbuldayım [gerçi ayın neredeyse yarısını istanbulda geçiriyorum] sebebine gelince minibüs alacağım arkadaş evdekiler cozluyor cumartesi pazarını motorunla geçiriyorsun bizi biryere götürmüyorsun diye haklılar havalar artık güzel gezmek onlarında hakkı ama ben motorumuda seviyorum baktım olacak gibi değil motor benim arabaya sığmıyor bende minibüs almaya kara verdim yazın yazlığada giderken artık motorumuda götürebileceğim ankarada da köye giderken motoru götürebileceğim oleeeyyyy bilmiyorum türkiyede başka varmıdır motoru için minibüs alan arızalı
    nezih77, Redmoon, Satharian ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı suhatr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki gecedir uykularım kaçıyordu kararsızlıktan nihayet sabah kara verdim bu gün öğlene doğru arabamla istanbula yola çıktım şu an istanbuldayım [gerçi ayın neredeyse yarısını istanbulda geçiriyorum] sebebine gelince minibüs alacağım arkadaş evdekiler cozluyor cumartesi pazarını motorunla geçiriyorsun bizi biryere götürmüyorsun diye haklılar havalar artık güzel gezmek onlarında hakkı ama ben motorumuda seviyorum baktım olacak gibi değil motor benim arabaya sığmıyor bende minibüs almaya kara verdim yazın yazlığada giderken artık motorumuda götürebileceğim ankarada da köye giderken motoru götürebileceğim oleeeyyyy bilmiyorum türkiyede başka varmıdır motoru için minibüs alan arızalı
    Ruh bu
    Heil Spellcheck

ali taş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı helin126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok tedirginim..Suriye sınırında nato ve türkiye konumlanmış durumda. her an savaşa girebilir Türkiye...
    hocam ne yazık ki göz göre göre içine çekiyorlar ama ateş düştüğü yeri yakıyor sadece.
    helin126 bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı helin126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kaçınılmaz görünüyo...

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    pkk neden cekildi???? suriyeye girebilmemiz icin ortam hazirladilar...ben arap baharı çığlıklarından bu güne tedirgindim zaten..

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:49 ----------

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım şöyle bir kombinasyon yapmak istiyorsunuz. eski motorumda yapmıştım bence çok şık olmuştu:
    elcik ve gidon topuzları rizoma, manetler redline. biraz ton farkı var ama çok dikkat etmeyince farketmek zor:
    http://img850.imageshack.us/img850/9568/imag0076p.jpg

bu da jantlar:
    http://img577.imageshack.us/img577/4828/imag0068i.jpg
    Aynısının tıpkısı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

Dünya yüzeyinde yaşayan her insan aynı atmosferden teneffüs etmektedir. Teneffüs ettiğimiz atmosfer BİR..Mengücan sen Fatihsin, Fatihde sen ..hepimiz BİRiz,özümüz BİR.
    Bizler Hz. Mevlana'nın “Sen bakmasını bil de dikende gül gör, dikensiz gülü herkes görür.” desturu üzerine yine Hazretin ''Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol'' görüşlerinş benimsemeliyiz.. FATİH BAŞKAN SENİ TANIDIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:53 ----------

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi itiraf et bilinç altında gizli bir yandaş yatıyor dimi )) Seni gidi takunyacı seniiiiii :p :p :p
    Abicim ruhumuza aykırı bikere, motorcu adam asidir Aynı star wars daki gibi, imparator olacak birileri, ben de bi ışın kılıcı alacam dalacam önüme gelene Forever isyannn
    Bende takunyacı olmayan motorcular arasında ASİ ruhumu kullanıyor ve takunyalarımı giymeye gidiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

''Yeni katılan'' arkadaşlar ile ''ESKİ olup YİNE YENİ YENİDEN katılan'' arkadaşlar hoşgeldiniz ..
    makseli, helin126 ve C@LiMeRO bunu beğendiler.
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler