Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

SERHAT KILAVUZ Ağabey tekrardan ankara'ya geliyor.
    14.09.2012 Cuma akşamı saat 19.30'da Bilim kolejinde teorik ücretsiz eğitim verilecektir.
    Adres : Çiğdem Mah. 1550. Cad. No: 4 Balgat / Ankara
    ÜCRETSİZ motosiklet bilgi paylaşımına müsait olan herkes davetlidir.
    ejlover bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Saolasın Hüseyin abi güzel oldu bu! sanırım mekan da burası değil mi!

http://maps.google.com/maps?saddr=An...sz=16&t=m&z=13

Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolasın Hüseyin abi güzel oldu bu! sanırım mekan da burası değil mi!

http://maps.google.com/maps?saddr=An...sz=16&t=m&z=13
    evet koraycım orası.haritayı facebook ta paylaştım akşam eve gidince oradan da bakarsın.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı nezih77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14.09.2012 Cuma akşamı saat 19.30'da Bilim kolejinde teorik ücretsiz eğitim verilecektir.
    Hatırlattığın iyi oldu abi, ben de bu hafta sonu birşey var diyordum ama... Yazmasan kesin unuturdum
    nezih77 bunu beğendi.
    #sürenadam

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    arkadaş yine kaçırıyorum organizasyonu ya...şehir dışındayım ben bu hafta sonu....

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş yine kaçırıyorum organizasyonu ya...şehir dışındayım ben bu hafta sonu....
    çok geziyorsun erhan yahu

osman abi haftaya çarşamba baklava organizasyonunu facebook ta açtım haberin olsun.
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 500
    evet koraycım orası.haritayı facebook ta paylaştım akşam eve gidince oradan da bakarsın.
    Geçen seferkinde "ileri bakış" olayını kapmıştım, bakalım be sefer ne kapıcam
    nezih77 bunu beğendi.

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turgay'ım bende senin gibi düşünüyorum maça yese 70-100 bg arası bir makina alıp onu en az 3-4 sene değiştirmeden satmak istemiyorum zaten... Bunu uzun uzun sizlere danışmam lazım Turgay'ım... Haftaya Salıya kadar Ankarada olmayacağım... Ama haftaya
    TOPLANTI ZAMANI: HAFTAYA ÇARŞAMBA(19.09.2012) Saat:18:30
    YER : YUNUSGİL PARKI
    AKTİVE ADI: ANKARA MT KONSEY TOPLANTISI
    KONU1: Benim ehliyet alma adına alacağım BAKLAVA tepsiLERİNİN bitirilmesi, yanında Alkolsüz() içeçek içilmesi
    KONU2: 600 CC motosiklet geçiş senaryoları ve strateji planlamalası üzerine teknik tartışmalar,SLAYT GÖSTERİLERİ ve SUNUMLAR...

Sevgili Ankara MT ailesinin katılımını beklerim .........
    Hadi hayırlı olsun Fırsat bulursam ben de uğriicam ;) ama o saatte Çayyolu tarafından şehire inmek tam bir işkence trafik nedeni ile :(

Bu arada monster bir efsanedir. Ama Ducati'lerin de ülkemizde yedek parça temin süresi ve diyatı da ayrı bir efsanedir ;) Hastalık derecesinde fanı değilsen bulaşmamanda fayda var; sık da arızalanır bu keratalar çünkü

Herkes eğitim eğitim diyip duruyordu hiç yoktan iyidir en azından ;)
    nezih77 ve karapara bunu beğendiler.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    çok geziyorsun erhan yahu

osman abi haftaya çarşamba baklava organizasyonunu facebook ta açtım haberin olsun.
    Şehir dışında olacam ama sırf bu teori eğitimine katılmak için Cuma gelip Cumartesi tekrar gidecem,milli kütüphanede olanada gidememiştim....

İyi yapmışsın Hüseyin eline sağlık, yalnız facebooka arkadaşlara rica ette insanlar gelecekse ve/veya gelme ihtimali varsa Pazartesi akşama kadar işaretlesin ona göre kaç tepsi baklava sipariş edeceğiz ortaya çıksın...Birde sizin ev adresini verinde(telefona mesaj atın en iyisi) Hacıbaba adrese teslim işlemine girelim...
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Şehir dışında olacam ama sırf bu teori eğitimine katılmak için Cuma gelip Cumartesi tekrar gidecem,milli kütüphanede olanada gidememiştim....

İyi yapmışsın Hüseyin eline sağlık, yalnız facebooka arkadaşlara rica ette insanlar gelecekse ve/veya gelme ihtimali varsa Pazartesi akşama kadar işaretlesin ona göre kaç tepsi baklava sipariş edeceğiz ortaya çıksın...Birde sizin ev adresini verinde(telefona mesaj atın en iyisi) Hacıbaba adrese teslim işlemine girelim...
    abi ne kaç tepsisi alırsan 2 kilo yeter artar bile.aç doyurmayacaksın ya
    ejlover bunu beğendi.

SEÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR600
    Turgay'ım bende senin gibi düşünüyorum maça yese 70-100 bg arası bir makina alıp onu en az 3-4 sene değiştirmeden satmak istemiyorum zaten... Bunu uzun uzun sizlere danışmam lazım Turgay'ım... Haftaya Salıya kadar Ankarada olmayacağım... Ama haftaya
    TOPLANTI ZAMANI: HAFTAYA ÇARŞAMBA(19.09.2012) Saat:18:30
    YER : YUNUSGİL PARKI
    AKTİVE ADI: ANKARA MT KONSEY TOPLANTISI
    KONU1: Benim ehliyet alma adına alacağım BAKLAVA tepsiLERİNİN bitirilmesi, yanında Alkolsüz() içeçek içilmesi
    KONU2: 600 CC motosiklet geçiş senaryoları ve strateji planlamalası üzerine teknik tartışmalar,SLAYT GÖSTERİLERİ ve SUNUMLAR...

Sevgili Ankara MT ailesinin katılımını beklerim .........
    sen davet edersinde gelinmez mi? ben işten 19:00 da çıkıyorum 19:30 da oradayım.
    karapara bunu beğendi.
    ÖNCE LAFA BAKARIM, LAF MI DİYE. SONRA ADAMA BAKARIM, ADAM MI DİYE...

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    2 kilo falan yeter mi yaw? FAcebookta kaç üye var haberin var mı senin? ben 1 tepsi yaptırayım en azından tıkınırız bol bol... veya sen pazartesi günü bana haber verirsin ona göre ben yaptırırım .. Sorumluluk sende Hüseyin Başkan...Bombayı senin kucağa koyalım da

Selçuk Hocam başımla beraber buyur gel özledik abi..
    nezih77 bunu beğendi.
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    CBF 500
    2 kilo falan yeter mi yaw? FAcebookta kaç üye var haberin var mı senin? ben 1 tepsi yaptırayım en azından tıkınırız bol bol... veya sen pazartesi günü bana haber verirsin ona göre ben yaptırırım .. Sorumluluk sende Hüseyin Başkan...Bombayı senin kucağa koyalım da

Selçuk Hocam başımla beraber buyur gel özledik abi..
    Neeyy baklava mı? Yiyici tim pozisyon al ve işaretimi bekle, timmm... huop arkadaşım işaret bekle dedik saldırdınız...

Sonra da kafeden kafeye yarışırık

nezih77 ve ejlover bunu beğendiler.

kemal merkit'in kaza oluş şekli...
    Serhat Kılavuz Sürüş Akademisi den alintidir.

Kazada yaralanan diğer İtalyan sürücünün aktardığı şekliyle : Bir sonraki sapağı konuşmak için yürüme hızında yan yana gidiyor ve bir sonraki sapağı konuşuyorduk.Bir anda arkadan bir motor gelip ikimizin arasına daldı.Ben sağ tarafa,Kemal sol tarafa ve çarpan sürücü ön tarafa düştük.Hemen ilk şoku atlatıp,kalkıp önce Kemal'in nabzını sonra diğer sürücünün nabzını kontrol ettim.Her ikisi de anında vefat etmişlerdi.

GPS kayıtlarında görülen şekliyle : Kaza anında Kemal Merkit'in hızı 14-4 km/s.Çarpan sürücünün hızı 98 km/h.Çarpan sürücünün hızı son 165 metre içerisinde 135 km/s'ten 98 km/s.'e düşüyor.Kemal Merkit'in hızı ise son 50-60 metrede 85 km/s'ten 14 ve sonrasında 4km./s'e düşüyor.

Yol Konya Ovası'nda alçak bir tepe aşımından sonra gözalabildiğine dümdüz bir yol.Tepeyi takip eden 200-250 metrelik bir asfalttan sonra gevşek olmayan,hatta oldukca iyi sıkıştırılmış,ve ince,yani kaydırmayan bir mucur başlıyor.Kaza ise bu mucurun başladığı yerden yaklaşık 150 metre sonra gerçekleşiyor.

Organizasyonda iki adet UMKE'nin arazi aracı,bunlardan ayrı bir tanesi motosikletli olmak üzere tam donanımlı 3 ayrı sağlık timi.Genel Cerrah Doç.Dr.Mehmet Özdoğan,İlk Yardım Uzmanı Acil Ambulans tabibi Dr.Oktay Sezai Öktem ve bir Hollandalı doktor ile beraberlerindeki paramedikleri çok iyi organize olmuş bir şekilde parkurların her yerine kısa zamanda ulaşacak yerlerde yarış boyunca hareket halinde ve hazır durumdalar.Ambulans helikopterler de yine kaza yerine kısa zamanda ulaşacak şekilde yarıştan haberdar edilmiş şekilde bekliyorlar.Her 50 km.'de bir helikopterin inebileceği alanlar önceden tespit edilmiş ve koordinatları verilmiş durumda.

Kazanın oluş saati sabah 08.41.Kazanın hemen hemen 5 dakika kadar sonrasında olay yerine gelen Türk Sürücü'nün organizasyona haber veriş saati yaklaşık 08.50 civarı.O anda en yakın sağlık ekibi olan UMKE'nin ambulansının haberdar oluşu 08.52.Kaza yerine varış saati 09.10.İkinci ekibin varış saati 09.17.Benim varış saatim 09.25.

Not : Orhan'la yaptığımız telefon görüşmesinde gelmediğinden bahsettiğim ambulans naaşları almaya gelmesini beklediğimiz ambulans.Kazanın arkasından 112'ye de haber verildiği için Karapınar'dan hareket eden Sağlık Bakanlığı Ambulansı'ndan bahsediyorum Orhan'la yaptığım görüşmede.Benim hayret ettiğim organizasyon sağlık ekipleri olmasaydı gelmesi gereken ambulans daha olay yerine ulaşmadan,gözlerimizle gördüğümüz halde hala inanamadığımız dakikaları yaşarken basının çar çabuk haberdar oluşu.Kısacası o andaki hayretimi ifade etmek için kullandığım basit bir teşbih.

Yani kazazedelere,eğer hayatlarını kaza anında kaybetmemiş olsalar ilk müdahaleyi yapacak organizasyonu takip eden UMKE sağlık ekibi haberdar oluşlarından itibaren zaten 18 dakika sonra ulaşmış durumdalar.Bu arada ambulans helikopterde 08.55 civarında UMKE ve Dr.Oktay Sezai Öktem tarafından aktive edilmiş vaziyette.Ben Orhan'la o görüşmeyi yaparken organizasyonun 3 sağlık ekibi de zaten olay yerindeler ama bizim yaptığımızdan farklı bir şey yapamıyorlar çünkü malesef yapacak bir şey yok.

Otopsi raporlarına göre hem Kemal Merkit hem de Hollanda'lı sürücü beyin kanaması neticesi kaza anında vefat etmişler.İtalyan sürücünün ise sol kolunda ve sol elinde hafif ezik ve yaralanmalar var.

Hollandalı sürücü çok genç olmasına rağmen çok önemli ve zorlu rally raid ve yarışlarda defalarca derece almış tecrübeli bir sürücü.Hollandalı Walter'in anne ve babası da aynı zamanda 4*4 le raid sınıfında yarıştalar.Bir gün önce anne ve babasına söyledikleri,babasının ağzından aynen şöyle:

Klasmanda dördüncü sıradayım önümdeki ilk üç kişiyi geçmem artık mümkün değil.Dördüncüklükte çok iyi bir derece.Ben navigasyonda çok iyiyim.Önümüzdeki dört gün sadece yarışta kalıp,sürat yapmadan diğer rakiplerimin hata yapmasını beklemekten başka yapacak bir şey yok.Bu nedenle hız yapmayacağım.

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra da kafeden kafeye yarışırık
    1 tepsi baklavadan sonra duvardan duvara olur o yarış Koray =)
    Redmoon, nezih77, Syanur ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 tepsi baklavadan sonra duvardan duvara olur o yarış Koray =)
    gerçi onun için baklava yemeye de gerek yok ama neyse

yunem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni gt 250 Naket
    Öncelikle herkeze selamlar Nasılsınız Arkadaşlar

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...97740571/detay Sizce bu ne kadar başarılıdır almaya degermi ??

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    2 kilo abi sana belletemedik bizim felsefeyi anlaşıldı...

o bikerem büloya yetmez...

Ayrıca ben hiç doymadım ki

15 kişiden fazla olacaksak ahanda yazıyorum 2 tepsi tam karar..
    ANGARAJ

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kilo abi sana belletemedik bizim felsefeyi anlaşıldı...

o bikerem büloya yetmez...

Ayrıca ben hiç doymadım ki

15 kişiden fazla olacaksak ahanda yazıyorum 2 tepsi tam karar..
    şimdilik 7 kişiyiz bakalım çarşambaya kadar daha var...

Motosikleti
    CBF 500
    Motoru 2 ay sonra bakımdan çıkmış motorcunun ilk görüntüleri

Satharian, nezih77, pinkkuvars ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler