Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    bizim mahallede

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    buldum google sagolsun genclik caddesi sizin mahalle demek
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    ruhumuz genç ne yapalım

Motosikleti
    en guzelı valla benım ruhum kapıtalizme yenik dustu canalndırmak lazım :D

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Bu arada arkadaşlar ayın 30 u sabah erken saatlerde yola çıkılarak yapılacak bir safranbolu/amasra gezisi planlıyorum.

Aslında axoyum ve ben zaten uzun süredir planlıyorduk, en sonunda 30 u olsun tam olsun demiştik.. İki arkadaş haftasonunu safranbolu ve amasrada geçireceğiz. sizlerle de paylaşıp, daha güzel bir gezi haline getirmeyi istedim. katılımın durumuna göre çadır yerine otelde (15-25 tl ye oldukça temiz oteller var-ki ben oteli tercih ediyorum, sıcak iyi bir duşa ihtiyacımız olacak) de kalabiliriz. Yada sadece safranbolu ile sınırlı tutabiliriz geziyi. Zira grup fazla olursa toparlanması ve konrolünün kolay olması açısından amasra kısmını ertelemek daha doğru olabilir.

Benim gibi coğrafya bilgisi zayıf olan arkadaşlar için mevki gösterir iki harita.. safranbolu için 220-240 km / amasra için 270-290 km diye hesaplıyorum.

Amasra...

Safranbolu...

ne dersiniz kimler gelmek ister? kimler gelebilir?

Gezi katılımının fazla olması durumunda sadece safranbolu diye düşünürsek..

Safranboludan bir kaç küçücük kesit...

isteyenler için kısa bir tanıtım...

3 bin yıllık tarihi boyunca Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarına evsahipliği yapmış Safranbolu; tarihi İpek Yolu üzerinde yer alıyor.

Safranbolu Evleri

Safranbolu’nun dünya mirası olarak nitelendirilmesinin en önemli nedenlerinden biri de insanlarının doğaya, birbirlerine ve geçmişe olan saygılarıdır. Böylece birbirlerinin alanını işgal etmeden, geçmişi yok etmeden, doğayı koruyarak Safranbolu tarihinin günümüze kadar ulaşmasını sağlamışlardır. Özellikle çok nüfuslu büyük aile yapısı ve yağışlı iklim Safranbolu evlerinin yapısını etkilemiş önemli unsurlardandır.

Evlerin yapımı sırasında tek malzemeyle yetinilmemiş; kerpiç, taş, ahşap ve kiremit kullanımıyla yapılar tamamlanmıştır. Tarihi Safranbolu evlerinin sayısı yaklaşık 2000 kadardır. Bunlar yaşları 100 ila 500’e kadar uzanan yapılardır. Genelde üç kat olarak düzenlenen bu evlerin genelde 6-8 adet odaları bulunmaktadır. İlk kat depolama bölümlerine (ahır, kazanlar, odun depoları...) ayrılırken, ikinci katta mutfak ve selamlık gibi günlük kullanım alanları yer almaktadır. En üst kat ise yatak odalarının bulunduğu kişisel bölümlerden oluşur. Özellikle üst kattaki odalarda tavan işlemeleri muhteşem şekilde odaları güzelleştirmiştir. Bazı evlerde ise, selamlıklarının içinde havuzlar bulunmaktadır.

Kaymakamlar Evi: Tipik Safranbolu evleri yapısında düzenlenmiş bu yapı, müze olarak ziyaretçilere hizmet vermektedir. Safranbolu yaşamını yansıtan bu binayı görmeniz, Safranbolu ve bölge hayatını çok daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. 18. yüzyıl başlarında kışla kumandanı tarafından yaptırılan bu binanın bahçesinde eskiden uşak evi olarak kullanılmış küçük ev, günümüzde cafe olarak kullanılıyor.

Kilerciler Evi: 1884 senesinde yapımı tamamlanan bu tarihi ev de günümüzde müze olarak kullanılıyor. Haremlik ve selamlık bölümleri ayrı sokaklara açılan bu binayı çevreleyen duvar da görülmeye değer.

Cinci Hanı: 17. yüzyılda yapımı tamamlanmış bu yapı, Çarşı Bölgesi’nde kesinlikle gezilmesi gereken yerlerden biridir. İpek Yolu üzerinde bulunması nedeniyle tüccarların ve gezginlerin uğrak noktası olan Safranbolu’da konaklamanın merkezi olarak uzun yıllar görev yapmıştır.

Eski Hükümet Konağı İki katlı, görkemli binanın yapımının tamamlanması 1904 senesine rastlamaktadır. Safranbolu’nun Kale bölgesinde bulunan bu konak, günümüzde müze olarak kullanılmaktadır.

İncekaya Su Kemeri Merkeze 7,5 km. uzaklıkta bulunan bu kemer, geçmişte su kaynağından ilçeye su getirilmesi için kullanılmıştır. 6 kemerli bu görkemli yapı, 116 m. uzunluğunda ve 110-220 m. genişliğindedir.

Tarihi Safranbolu Saat Kulesi Zembereksiz saate sahip bu kule, Padişah III. Selim tarafından 1797 senesinde yaptırılmıştır. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri gezilebilir.

Hala Geçmişini Yaşayan Bir Köy:
    Yörük Köyü

Tam bir müze-kent görünümünde olan Yörük Köyü, Safranbolu’nun el değmemiş tarihi güzelliklerini gözler önüne sermektedir. Burasının korunmuş kalmasının en önemli nedeni, Yörük Köyü sakinlerinin bilinçli ve saygılı -doğaya ve birbirlerine- kişilikleridir. Zaten çoğu büyük şehirde oturmakta olan Yörük Köyü yerlileri, tatillerini geçirmek için Safranbolu’ya gelirler.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    safranbolu çok şirin ve görülmesi gereken bi yer ama amasrada denize girme imkanınız olabilir. ben haftaya ameliyat olacağım için katılmam mümkün değil ama isterdim...

bu arada ankarada ben de ulusanı tercih ediyorum. geçen sene agv bi kask aldım.geçen haftada mont-pantalon-eldiven aldım. pazar günü kimse yokken istediğim gibi deneyip çıkarıp rahat rahat alışveriş yaptım, orçun adlı bi arkadaş da gayet ilgili ve samimiydi. orda coşkun bey de iyidir ilgilidir.
    4.44 den de geçen sene bi kask eldiven mont alışverişimiz olmuştu. tolga beyde gayet sıcaktı aslında. servis kısmını bilmem ama hiç işim olmadı.

çorumda nevzat ustamız var, hem istanbuldan istediğin parçayı bulur getirir hem de 1 numara işçilikle revizyondan bakıma kadar herşeyi yapar, elinde olmayanı imal eder ettirir, boyatır montajlar, stickerları bile kestirir yapıştırır. bundan sonra ankarada yaşasam bile ağır motor onarımları için üşenmem çoruma getiririm motoru. o derece güveniyorum.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    asfalt melegi arabayla safranbolu iki bucuk saaat sürüyor iki gun sıkılırsınız orda ayrıca gectinmi hiç bilmiyorum ama amasra safranbolu arasındaki yol cok guzel bir yol doganın icinden kıvrılıp giden tavsiye ederim o yolda arabayla bir saat sürüyor yalnız amasradan ankara araba ile üç bucuk saat suruyor ama safranboluda kalıp sabahta amasraya gecıp ogleden sonrada 3 gıbı cıkarsanız sag salim ankarada olursunuz diye düsünüyorum ehliyetim ve tecrubem yeterli olmadıgından dolayı bu guzel geziye eşlik edemiyorum ama agustos ayı benim gezi ayım olcak

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asfalt melegi arabayla safranbolu iki bucuk saaat sürüyor iki gun sıkılırsınız orda ayrıca gectinmi hiç bilmiyorum ama amasra safranbolu arasındaki yol cok guzel bir yol doganın icinden kıvrılıp giden tavsiye ederim o yolda arabayla bir saat sürüyor yalnız amasradan ankara araba ile üç bucuk saat suruyor ama safranboluda kalıp sabahta amasraya gecıp ogleden sonrada 3 gıbı cıkarsanız sag salim ankarada olursunuz diye düsünüyorum ehliyetim ve tecrubem yeterli olmadıgından dolayı bu guzel geziye eşlik edemiyorum ama agustos ayı benim gezi ayım olcak
    Aslında ben cumartesiyi safranboluya ayırmıştım. cumartesi akşam amasra da deniz kenarında çok güzel bir otel var orda konaklanır. pazar da amasra gezilir geri dönülür diye düşünüyorum.

Ama dediğim gibi bu iki kişilik bir programa göre.. eğer grup oluşursa sadece safranbolu mantıklı olacaktır. çünki herkesi ihtiyacı toparlanması birbirimizin kontrolü derken... bir şekilde daha fazla vakit kaybı olacak.

Motosikleti
    senin planda mantıklı cunku aradaki mesafe kısa ,tecrubeli bir sürücü cok zevk alır ama yenı baslayanlar icin biraz zor olabilir,sanırım kafa dengi en fazla 3-4 kişi bu gezileri yapmak daha saglıklı olur gibime geliyor...ehliyetim yok

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Arkadaşlar, Ankara'ya geldim ama ben yoldayken işler karıştı. Yarın akşam dönüyorum sanırım =(. Affınıza sığınarak Ankara'da yakaladığım ilk toplantıya katılacağımı belirtirim.

Bu armadadaki motoşova giden var mı iş görür mü yarın uğrasam dedim.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Çok bir şey olmadığını söylüyorlar. vakit ayırmadım bende.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:57 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:46 AM ----------

Yahu arkadaşlar aklınızda olsun bir gün motosiklet satmaya karar verirseniz sahibinden de ilanınıza not düşün. mesaj atmayın ciddi olanlar telefon açsın diye. telefonlar için de saat verin.

dengem bozuldu gelen ilginç mesajları okudukça, yerli yersiz gelen telefonlar yüzünden artık her şeye güler oldum. motosikleti satmaktan da vazgeçiyorum.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Sorma ya ben kasımdan beri ilandayım. Meğer benim tanımadığım ne çok insan tipi varmış. Adama 2600 son fiyat yazmışım. Şöyle bir mesaj geliyo..sadece şu kadar bakın:

2300 veririm

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    safranbolu çok şirin ve görülmesi gereken bi yer ama amasrada denize girme imkanınız olabilir. ben haftaya ameliyat olacağım için katılmam mümkün değil ama isterdim...

bu arada ankarada ben de ulusanı tercih ediyorum. geçen sene agv bi kask aldım.geçen haftada mont-pantalon-eldiven aldım. pazar günü kimse yokken istediğim gibi deneyip çıkarıp rahat rahat alışveriş yaptım, orçun adlı bi arkadaş da gayet ilgili ve samimiydi. orda coşkun bey de iyidir ilgilidir.
    4.44 den de geçen sene bi kask eldiven mont alışverişimiz olmuştu. tolga beyde gayet sıcaktı aslında. servis kısmını bilmem ama hiç işim olmadı.

çorumda nevzat ustamız var, hem istanbuldan istediğin parçayı bulur getirir hem de 1 numara işçilikle revizyondan bakıma kadar herşeyi yapar, elinde olmayanı imal eder ettirir, boyatır montajlar, stickerları bile kestirir yapıştırır. bundan sonra ankarada yaşasam bile ağır motor onarımları için üşenmem çoruma getiririm motoru. o derece güveniyorum.

Ankarada isen eğer tamirciye ihtiyacın olursa haberim olsun....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorma ya ben kasımdan beri ilandayım. Meğer benim tanımadığım ne çok insan tipi varmış. Adama 2600 son fiyat yazmışım. Şöyle bir mesaj geliyo..sadece şu kadar bakın:

2300 veririm
    bak ben yazayım bi kaç örnek de gülelim bari..

x: son ne olur sen onu söyle?
    ben: (babasının oğlu muyum p. in demeyerek ve düşünmeyerek) ilanda gördüğün bedel indirim yapmıyorum.

y: takas yapmıyormussun ama bende şu serçe var ilana bak istersen, üstüne 1,5 ver yeter
    ben: aracım var teşekkür ederim.
    y: 1 versen de olur

a: ben başka şehirdeyim. gidip geleceğim yol nakliye noter masrafı hep bende.
    ben: ben mi ödeyeyim onu mu istiyorsun?

b: 2 veririm trink..
    ben: kusura bakma aptallık olur bu fiyata satmak, sıkıntım olsa orası ayrı.
    b: biliyorum ama ben de senden alcam 2,8 e başkasına satcam. arada biz de geçineceğiz.

c: 2,5 veririm işine gelirse.
    ben: sağolun bahsettiğiniz bedellerde motosikletler var onlara bakın.
    c: ama seninki temiz duruyor.
    ben: temiz olduğu için 2,5 değil zaten

d: ben antalyadayım, getir motosikleti beğenirsem 2,6 veririm
    ben: kusura bakmayın evlere servis yapmıyorum.

e: birader indirim yap, benim burda daha ucuz bir şey var bak.
    ben: hocam (hangi şehir hatırlamıyorum) madem öyle onu al. sadece dikkat et bu tarz motosikletler 30 binde sonra randıman vermez temiz bakmamışsan
    e: iyi bu da 30 binde ama 2,5.
    ben: iyi hocam sen onu al ben şimdi araba kullanıyorum konuşamayacağım

f: senin motosikleti gördüm beğendim ben. 20 binde miydi?
    ben: hayır 12 binde
    f: 2004 modeldi değil mi
    ben: hayır 2002, 2005 trafiğe çıkışlı. hocam sen yanlış motosiklete bakıp beni arıyorsun sanırım. şimdi trafikteyim konuşamayacağım.
    f: kapatma arkadaşım sen şimdi son 4 e bırakacak mısın bunu
    ben: ben 3 e veriyorum zaten. sen şimdi ilana bak öyle ara. ben trafikteyim.
    f: kapatma hemen,yok ben seninkini beğendim. kırmızı temiz duruyor.
    ben: hocam benimki mavi ama istersen sen gel ben sen ne renk istersen ona boyayıp eline vereceğim.

e: ben kardeşime motosiklet alcam indirim yapar mısınız.
    ben: kaç yaşındasın sen?
    e: 21
    ben: kardeşin kaç yaşında?
    e: 19
    ben: ehliyeti var mı? biliyor mu kullanmayı?
    e: var. ama öğrenecek işte. ben ucuz motosiklet bakıyorum.
    ben: sen motosikletten de anlamıyorsundur, bir bileni bul çin mallarına bak. onunla görmeden, ustaya götürmeden motosiklet alma. 1,5 a bulursun birşeyler fazla verme.

g: millet az istiyor sen niye fazla istiyorsun?
    ben: sitedeki ilanlar içinde en ucuz ilan benimki, üstelik en temizi
    g: olsun sen fazla istiyorsun
    ben: kusura bakmayın konuşamayacağım işim var

h: sizinki temiz duruyor en son ne olur?
    ben: hocam atla deve değil. zaten çin malı motosiklet fiyatı istedim.
    h: daha ucuzları var. tek farkı km leri fazla.
    ben: peki hocam bende 20 bin daha kullanıp o fiyata vereceğim söz.
    h: ben ciddiyim temiz duruyor diye aradım yoksa aramam.
    ben: yok ben temiz görünsün diye yıkayıp öyle resim çektim sen ondan temiz sanıyorsun bi farkı yok diğerlerinden.

an: ben kocaelindeyim. burada da aynı motosiklet var. üstelik oda 3 diyordu 2,5 a bırakıyor. tek km si farklı.
    ben: hocam biliyorum ben o motosikleti. sadece km si bunun iki katı. bir küçük fark daha var komle boyalı. ha birde stickerları yok üzerinde değilmi?
    an: evet.
    ben: kaçırma o motosikleti sakın hocam, hem 500 de ucuz.. ne gereği var şu kadarcık fark için beni aramaya.

gt: bende ramzey var, üstüne de 500 veririm.
    ben: sağol hocam düşünmüyorum.
    gt: sen kaç istiyorsun
    ben: sağol hocam düşünmüyorum
    gt: madem düşünmüyorsun neden ilan veriyorsun
    ben: ilanda takas düşünmüyorum diye yazdım ya arkadaşım görmüyor musun
    gt: bizde soruyoruz işte kötü mü olduk sorduk diye

dt: bendeki scooterın üstüne ne istersin
    ben: sağol arkadaşım takası düşünmüyorum
    dt: çok mu istersin?
    ben: istememek değil arkadaşım düşünmüyorum

an.. : gel benim ybr ile kafa kafaya takas edelim
    ben: sağol kardeş düşünmüyorum
    an.. : ybr nin piyasası var kolay satılır
    ben : sağol arkadaşım sen sat istediğine ben takas düşünmüyorum

gtn: o paraya şunu alırım.
    ben : git al o zaman arkadaşım durduğun hata
    gtn: sen taksit yap seninkini alayım
    ben: kusura bakma kredi kartı makinem yok
    gtn: ne zaman alırsın?

kdm: taksitle 200 lük alırım o paraya, sen kaça verecen onu söyle ben ciddi alıcıyım
    ben: taksit hizmetimiz yok biz nakit çalışıyoruz

k: ben ciddi alıcıyım iyi bişi söyle alırım bak
    ben: zaten fiyatı iyi
    k: nakitte ne kadar indirim yaparsın
    ben: nasıl vereceğine bağlı 200 lük banknotlar halinde verirsen 15 tane versen yeter.
    k: ne kadar yapıyor o?
    ben: ilanda yazdığı kadar yapıyor

a: ne kadar olur en son
    ben: yazdığı kadar olur
    a: bunu alacağıma, ramzey alırım 2 ye
    ben: al o zaman niye beni arıyorsun

b: ne olur en son,
    ben: o olur başka olmaz
    b: neredeyse sıfır ramzey parası o, indirim yap
    ben: hocam bu honda honda. ramzey değil..

işin acı yanı bunlar sadece şu an aklıma gelenler. allahım nasıl bir süzme millet olmuşuz nasıl bir mallık işlemiş damarlarımıza anlamadım ki. bu çernobil düşündüğümüzden daha mı etkiliydi yada bir dönem tüm ülkeye bozuk gıda mı verdiler anlamadım gitti. ya üretim aşamasında vitaminsiz güne denk geldiler.. yada nerde mal değneği var onlar üredi bizim gibi akıllı uslu olanlar tek çocukla yetindi. işin kötü yanı arada düzgünce indirim isteyenleri de hoş karşılayamaz oldum. sinirlerimle lastik gibi oynadı adamlar iyi mi?

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Süpersin hocam =) bu şehir dışından arayan tipler hakikaten tuhaf. "ama benim şu kadar yol ve nakliye masrafım var" diyor adam. Ya benim derdim mi senin yol masrafın arkadaş o zaman git nereden alıyorsan al. Ben senin nur yüzün için mi tertemiz kullandım motorumu?

dombay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 1000 VStrom (2010)
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster

zamanında gürcell arkadaşımızın hazırladığı fotoğraflar daha iyi anlatacaktır.
    Bak bu sefer güzel tarif etmişsiniz, bazen gelmeyi düşünüyordum fakat yeri tam bulamıyordum, herhalde bu sefer gelirim
    Hayat 3,5 ile 4 arasıdır;
    ya üçbuçuk atar, ya da dört dörtlük olursunuz.

Motosikleti
    ramzey Qm250
    nezaman yola cıkıyoruz

Motosikleti
    Chopper
    ufak tefek işlerim yüzünden forum a giripde yazamadım kusura bakmayın.

asfalt meleği ayağına sağlık gene bekleriz.

sefakarhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt660r
    beyler pazar gunu bulusma gerceklesiyomu..???

Gürcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Zat tı. :P
    Auto & Moto Show 2009

Armada Alışveriş Merkezi ve Demos Fuarcılık işbirliği ile 19 ? 24 Mayıs 2009 tarihleri arasında Auto & Moto Show 2009 ve 29-31 Mayıs 2009 tarihleri arasında Eğitim Fuarları düzenleniyor.

Fuarlar, Armada Alışveriş Merkezi açık otopark alanında gerçekleştirilecek ve Armada ziyaretçileri yapacakları 40 TL ve üzeri alışverişlerine anında 2 kişilik davetiye kazanıyor.

Her yaştan otomobil ve motosiklet tutkunlarını Armada?da buluşturacak olan Auto & Moto Show 2009?un katılımcı profili Otomobil, Motosiklet, LPG Sistemleri, Otomobil Aksesuarları, Motosiklet Aksesuraları, Yakıt Tasarruf Cihazları, Lastik ? Jant ve Aksesuarları, Otomotiv Servisleri, Tuning Hizmeti Veren Firmalar, Moto Karavan ? Karavan, Bisiklet, ATV, Araç Dizaynı Yapan Firmalar, Araç Kiralama ve Transfer Hizmeti Veren Firmalar ile Finans Kurumları ve Sigorta Şirketlerinden oluşuyor. Ayrıca fuarda klasik arabalar, güneş enerjisiyle çalışan arabalar ve motosiklet şovları Armada ziyaretçilerinin beğenisine sunuluyor.

Öğrencilerin eğitimle ilgili her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak ve velilerin karar vermelerinde önemli rol oynayacak olan Eğitim Fuarı?nın katılımcı profilinde ise Üniversite ve Yüksek Okullara Hazırlık Kursları ve Dershaneler, İlk ve Orta Öğretime Yönelik Özel Kurs ve Dershaneler, Test Kitapları, Sürekli Yayınlar, Üniversiteye Hazırlık Dergileri, Bilgisayar Kursları, Muhasebe Kursları, Kreşler ve Anaokulları, İlk ve Orta Öğrenim Kurumları, Ulusal Üniversite ve Yüksek Okullar ile Yüksek Lisans ve MBA Programları yer alıyor.

Bu güzel fuarları kaçırmayın?

http://www.armadasite.com/etkinlikler.asp?hid=122
    Nerede bu hayatın restart düğmesi? Kasmaya başladı artık, Yeniden başlatmam lazım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler