Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    yapacak bır sey yok , alıp - satan'a saygı duymak lazım .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Saygu duymak lazım değil. Benden alırken ederi 15 diye pazarlık eden, kullandıktan sonra satarken edri 17 diyen adama mı saygı duycam ? Dürüstlük yok olmuş, bu durum da alışkanlık...
    buberk ve Redmoon bunu beğendiler.

Motosikleti
    senden kaca aldı kaca sattı onu bılemem. kardesım tıcarettır bu tıcaret ıkı tarafında ıkna veya razı olmasıyla olur. sen 15e satmaya razı olduysan bu adamda bu ısın tıcaret erbabıysa 17 yazar belkı yazdıgı belkıde yazdıgının altı bır rakama satar. sımdı senden 15e alıp 14e satacak olsaydı o zamanda saygı duymuyorum ben kardesım olmaz boyle sey adam 1000 tl zarar ettı benım yuzumden mı dıyecekdın ?

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senden kaca aldı kaca sattı onu bılemem. kardesım tıcarettır bu tıcaret ıkı tarafında ıkna veya razı olmasıyla olur. sen 15e satmaya razı olduysan bu adamda bu ısın tıcaret erbabıysa 17 yazar belkı yazdıgı belkıde yazdıgının altı bır rakama satar. sımdı senden 15e alıp 14e satacak olsaydı o zamanda saygı duymuyorum ben kardesım olmaz boyle sey adam 1000 tl zarar ettı benım yuzumden mı dıyecekdın ?
    Ticaret olduğu konusunda kimse birşey diyemez zaten, istediğin fiyatı koyma özgürlüğüne de kimse karışamaz tabii ki. Milletin 10 lira istediği bir mala sen 20 lira da isteyebilirsin, ne olur, o malı satamazsın ve bir sürü mesajla, telefonla başetmek zorunda kalırsın. Buraya kadar da kimsenin bir itirazı olacağını sanmıyorum. Asıl sorun, benden 5 kuruş daha ucuza almak için kıçını yırtan, elli takla atan, binbir yalan söyleyen adamın, bir hafta sonra 10 liraya aldığı malı 13 liraya satılığa çıkarması. 20 dese bu kadar kızdırmaz beni, çünkü satamayacağından emin olurum ama üstüne 2-3 koyup da ilana çıkıyorlar ya, hem de aldığı gibi, hiçbirşey eklemeden, o beni deli eder. Hani paran yoktu, hani çok seviyodun bu motoru, o kadar zaman para biriktirmiştin, hani uzun zaman binecektin, ne oldu? Ne olduğunu ben sana ssöyleyeyim, bütün millet gerizekalı, birtek o motoru alan adam zeki. Borsa mı ulen bu bir haftada 10binden 13bine çıksın?

Bunun bence genel sebebi, eğer satın alacak bir salak bulursam satar kar ederim, alıcı çıkmazsa da bir süre daha binerim, sonra fiyatı biraz düşürürüm mantığı. İnsanları salak yerine koymaktır bu, bunun adı ticaret değil. İstisnası olur tabii, paraya sıkışmışsındır, 12 liraya satacağın motoru 10 a satarsın, alan adam da 12 ye satar, bir günde satamaz belki ama senin gibi acil ihtiyacı olmadığından bekler ve piyasa değeri olan 12 liraya satar, buna ister ticaret de, ister al-sat de, bunda yanlış birşey görmüyorum. Zaten motor ustalarının çoğu bu şekilde para kazanır, tıpkı emlakçıların yaptığı gibi. Ucuza al, içine biraz harca, sonra pahalı sat.

Yani kısaca derdim birtek kendilerini zeki sanıp da diğer insanları salak yerine koyanlar ile, onların yaprığı ticaret adil değil, yalan dolan.

Barkın ın kuryeler ile ilgili yaptığı programı youtube da izledin mi? Orda kurye eleman bir Transalpden bahsediyor, 460bin km. gibi yüksek bir rakamda, 4,5 liraya satıyor, alan adam onu 46bin yapıyor ve 11 liraya satıyor, daha sonra da ilanlarda yine görmüş, 50 küsür bin km.de yine satılıkmış Bence bunu yapan satıcıyla, geçen hafta 10 a aldığını 13-14 e satmaya çalışan adam arasında çok bir fark yok, en azından insanları salak yerine koymak anlamında.
    buberk, unalx, Redmoon ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    vıdeoyu ızledım ve yazdıklarınızdada haklısınız . sımdı eger adam sıze yalan soleyıp abı param yok pulum yok zar zor bırıktırdım alıp kullanacam derdım satmak degıl vs dıyıp alıp , aldıkdan sonrada ısın ıb...lıgıne kacıp kar yapmak babında satmaya calısıyorsa oda onun ayıbı ve terbıyesızlıgıdır.
    Bulent78 bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sanki gelip de ticaret yapmak maksatlı dürüstçe konuşan var da biz anlamıyoruz. Alayı 3 kağıtçı. Alırken binbir dil döküyorlar, satarken de üstüne koyup keriz yada piaysayı iyi takip etmeyen alıcı avına çıkıyorlar. Ben bundan daha ötesini görmedim. Sen ise buna detaya girmeden "ticaret kardeşim" diyorsun. Ama biraz düşündüğünde olay tamamen 3 kağıttan ibaret. Ayrıca adam ticaret yapıyor da olsa "saygı duymak lazım" kısmına katılmıyorum. Emlakçılar da aklı sıra ticaret yapıyor sorsan ama ben onlara da saygı duymuyorum. Saygı meselesi zaten tamamen ayrı bir konu.

Ha dükkanı olan ustalar bu işin ticaretini yapıyor ona bişey diyemem. Adamın işi bu. Onların olayına girersek uzar mevzu. Ben sadece onları hariç tutuyorum. Onun dışında piyasada dönen bu olayların alayı 3 kağıt...
    novablue bunu beğendi.

Motosikleti
    tamam kardesım ben sana hıc bırsey demedım sen benım yazdıgımı es gec olurmu

unalx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fzr6
    Aslında bu 3 kağıtçıları deşifre eden bir sistem olsa çok güzel olacak..
    (The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred. © Soichiro Honda)

stalnoy kon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Arkadaşlar Günaydın !

Rodaj için yol yapıcam bugün 1 saate falan yola koyulurum. Gelmek İsteyen var mı ?

overprotec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yarın akşam altınelbiseli adam bilkent te olacak gidecek olan arkadaşlar varmı bende katılmak istiyorum

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı overprotec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın akşam altınelbiseli adam bilkent te olacak gidecek olan arkadaşlar varmı bende katılmak istiyorum
    Bu başlık altında yazan çok kişi gelecek. Bizde orada olacağız..

Motosikleti
    Alıntı stalnoy kon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Günaydın !

Rodaj için yol yapıcam bugün 1 saate falan yola koyulurum. Gelmek İsteyen var mı ?
    sabah foruma bakmıs olsayım ben gelebılırdım bende bugun baya gezdım hava cok guzeldı .

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı overprotec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalabalık grup olarak gidiyoruz...

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başlık altında yazan çok kişi gelecek. Bizde orada olacağız..
    *biz de

buluşma yerimiz nere la şimdi? kaçta bi de
    buberk bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalabalık grup olarak gidiyoruz...
    benımde artık ankara mt ıle tanısma zamanım geldı.yarın nerede toplanıcaksınız ?

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Yarın Altın elbiseli adama biz 5 kişi gidicez siz ekipce nerde buluşup gidersiniz bizde katılmak isteriz grupça

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı eko29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın Altın elbiseli adama biz 5 kişi gidicez siz ekipce nerde buluşup gidersiniz bizde katılmak isteriz grupça
    İş çıkışına denk geldiği için toplaşıp gitmek yerine direk oraya geçiyoruz.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Beraber gidilecek bir yer varsa bende oraya gelmek isterim.Bu vesileyle uzun zamandır planladığım ama bir türlü fırsat bulamayıp ertelediğim tanışmada gerçekleşmiş olur..Varmıdır toplu giden bir grup?
    erro bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *biz de

buluşma yerimiz nere la şimdi? kaçta bi de
    buluşma yeri yok ekip için, vasıtası olmayanlar birilerine yamandı sanırım...

vasıtası olmayanları bahçeli milli kütüphaneden 18:10 da arabayla alabilirim...özelden ulaşabilirsiniz...

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buluşma yeri yok ekip için, vasıtası olmayanlar birilerine yamandı sanırım...

vasıtası olmayanları bahçeli milli kütüphaneden 18:10 da arabayla alabilirim...özelden ulaşabilirsiniz...
    Bende eşimle beraber gelcem.Arabamda 3 kişilik yer var.Hatta sığılmazsa arkada bi üç kişilik daha yer var Bende alabilirim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler