Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı C@LiMeRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan sonra dedektörlerime turuncu motor datasını yükledim GaCCaL..belki rastlaşırız bende işten eve evden işe hep aynı rotayı kullanıyorum.
    Kuvvetle ihtimal ben asvaltta değil, semada olurum bu akşamda dünkü gibi bir rüzgarla karşılaşırsam :D

Ala ala Metin abi çok şekerdir de motosikleti daha önceden aldığınız kişi ile ters bir diyaloğu mu oldu acaba? Metin abi affetmez : )
    Şaka yapıyorum, Metin Usta değildi zaten telefona çıkan, çok sert hard core bi arkadaştı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka yapıyorum, Metin Usta değildi zaten telefona çıkan, çok sert hard core bi arkadaştı
    Kesin dış mihrakların işi..
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    bundan sonra dedektörlerime turuncu motor datasını yükledim GaCCaL..belki rastlaşırız bende işten eve evden işe hep aynı rotayı kullanıyorum.
    Kuvvetle ihtimal ben asvaltta değil, semada olurum bu akşamda dünkü gibi bir rüzgarla karşılaşırsam :D
    ben 18.00 civarlarında gençlik parkından kaptırım devam ediyorum zaten total yol 8-10dk sürüyor
    hatta başka motorlu falan görünce direk yanına gidiyorum bakıyorum tanıdıkmı falan diye bakıyorum tanıdık değil,
    teker yaparak uzaklaşıyorum yanından

Kesin dış mihrakların işi..
    Birde metin usta son zamanlarda çok bozdu diyordu fati başgan
    şaka bir yana bayağıdır uğramıyorsun sanırım sende yanına,
    tanımadığı bilmediği motora bakması için bir referans lazım ,
    Kendince prensipleri var belli ki
    dediğim gibi her adama,
    her motora,
    direk bakan birisi değil..

Birde hakan senin motorun nesi var acaba?
    ANGARAJ

Motosikleti
    DL1000A
    Külbütör kapağının üzerinde vidalar var yani motorun tepesinde 8 tane vida atılı. Sol dıştan birisi yağ atıyor, Amerikan Bandit forumlarında yazıştık çiziştik, contası değişecekmiş Yanlış anlaşılmasın üst kapağın motora değidği aradaki üst kapak contası değil, vidanın contası 50 kuruşluk bişey olsa gerek. Hatta 6 bin devre kadar falan sakin sürünce hiç yok, dün gece çevreyolunda Yaşamkent-Eryaman arası düz ara kapanıp geldim, yine bi damla sızdırmış.

Ama o contayı nerden bulurum, ya da nasıl uydururum bilmiyorum Hemen hemen 1200 GSF'lerin tümcesinde olabiliyormuş, sebebi de yapılan conta değişimlerinde 14 nm torkla sıkılması gerekirken kimsenin dikkate almayıp hülooğ abanıp katırdığından mütevellit.

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 18.00 civarlarında gençlik parkından kaptırım devam ediyorum zaten total yol 8-10dk sürüyor
    hatta başka motorlu falan görünce direk yanına gidiyorum bakıyorum tanıdıkmı falan diye bakıyorum tanıdık değil,
    teker yaparak uzaklaşıyorum yanından

Birde metin usta son zamanlarda çok bozdu diyordu fati başgan
    şaka bir yana bayağıdır uğramıyorsun sanırım sende yanına,
    tanımadığı bilmediği motora bakması için bir referans lazım ,
    Kendince prensipleri var belli ki
    dediğim gibi her adama,
    her motora,
    direk bakan birisi değil..

Birde hakan senin motorun nesi var acaba?
    Daha hafta sonu debriyaj balatasını yaptırdık siz sinemin selamı var deyin yapacaktır bi güzellik.. şaka bi yana bizim bütün motosikletlerimize Metin Abi bakıyor.
    Bu arada aklıma gelmişken 1995 model motosikletimin debriyajı daha orjinalmiş ama artık son noktasına gelmiş, plakalar falan cort olmuş dedi Davut: ) ne demekse işte..
    Yapıldı şimdi çok rahatladı cidden vites geçişleri falan..

Bu arada benim yol bayaa uzun rota çukurambar_ergazi yolda kimseyi de görmüyorum işin aslı, minibüsçüler, dolmuşçular, tırcılarr müdavim arkadaşlarım benem..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Bu arada benim yol bayaa uzun rota çukurambar_ergazi yolda kimseyi de görmüyorum işin aslı, minibüsçüler, dolmuşçular, tırcılarr müdavim arkadaşlarım benem..
    o zaman sizin rotalar kesişmiyor..onun için "dün gece hiç tanımadığım bir motorcuya sırf sana benziyor diye merhaba dedim" moduna girmeyin

Motosikleti
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Külbütör kapağının üzerinde vidalar var yani motorun tepesinde 8 tane vida atılı. Sol dıştan birisi yağ atıyor, Amerikan Bandit forumlarında yazıştık çiziştik, contası değişecekmiş Yanlış anlaşılmasın üst kapağın motora değidği aradaki üst kapak contası değil, vidanın contası 50 kuruşluk bişey olsa gerek. Hatta 6 bin devre kadar falan sakin sürünce hiç yok, dün gece çevreyolunda Yaşamkent-Eryaman arası düz ara kapanıp geldim, yine bi damla sızdırmış.

Ama o contayı nerden bulurum, ya da nasıl uydururum bilmiyorum Hemen hemen 1200 GSF'lerin tümcesinde olabiliyormuş, sebebi de yapılan conta değişimlerinde 14 nm torkla sıkılması gerekirken kimsenin dikkate almayıp hülooğ abanıp katırdığından mütevellit.
    ebayda falan bir araştır contayı neye benzediğini bir görelim hele,
    ama illa tork anahtarıyla sıkacam ben diyorsan o konuda yapabileceğimiz pek birşey yok işin aslı

Daha hafta sonu debriyaj balatasını yaptırdık siz sinemin selamı var deyin yapacaktır bi güzellik.. şaka bi yana bizim bütün motosikletlerimize Metin Abi bakıyor.
    Bu arada aklıma gelmişken 1995 model motosikletimin debriyajı daha orjinalmiş ama artık son noktasına gelmiş, plakalar falan cort olmuş dedi Davut: ) ne demekse işte..
    Yapıldı şimdi çok rahatladı cidden vites geçişleri falan..

İşte sizi tanıdığı için öyle geliyor zaten,
    sizin motorlara baktığı içinde durumun farkında değilsiniz,
    metin ustanın başka motorlara bakmadığının falan
    ama referans belki işe yarayabilir başkaları için..
    Hakan nası olsa daha da davosa gitmem dedi..
    hakanerdogan bunu beğendi.
    ANGARAJ

grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam yine ben

an itibari ile hastane işinşi halletmiş olmaktayım anane taburcu oldu artık evdeyiz.

e bende biraz dısarı cıkarım artık.

bir izmirli olarak sölemek isterım ki korkunc bi trafiğiniz var :D birde gece pencere acınca rahat uyunuyor be klimaya gerek kalmıo o acıdan hos.

cmts sabahı erkenden yola cıkacağım kısmetse.

birde geldiğimden beri bugun ilk kez bi motorlu gordum.o da ilginc sayı cok az trafikte bir de dolmuşlarınız hakikaten insanı katil edebilir :D

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman sizin rotalar kesişmiyor..onun için "dün gece hiç tanımadığım bir motorcuya sırf sana benziyor diye merhaba dedim" moduna girmeyin
    Anladım ki hiç kimse hiç kimse yolda değil..hiç kimsenin benim kadar yooluuu uzun değil..
    erro bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı grognard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam yine ben

an itibari ile hastane işinşi halletmiş olmaktayım anane taburcu oldu artık evdeyiz.

e bende biraz dısarı cıkarım artık.

bir izmirli olarak sölemek isterım ki korkunc bi trafiğiniz var :D birde gece pencere acınca rahat uyunuyor be klimaya gerek kalmıo o acıdan hos.

cmts sabahı erkenden yola cıkacağım kısmetse.

birde geldiğimden beri bugun ilk kez bi motorlu gordum.o da ilginc sayı cok az trafikte bir de dolmuşlarınız hakikaten insanı katil edebilir :D
    valla ben de aynı şeyi izmir trafiği için düşünüyorum... yani sola dönmek için daha önceden yolun sağından ayrılan bir yola girmenin gerektiği bir sistemin insanlarısınız

geçmiş olsun bu arada

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ama referans belki işe yarayabilir başkaları için..
    Hakan nası olsa daha da davosa gitmem dedi..
    şeyh metin bakım mı yapayım öğüt mü istersin derse öğüt iste derviş yunus
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

tesekkur ederim.

lakn ankara hakikaten yeşil izmir'e göre birde yollarınız güzel şimdi ona lafım yok.

birde eryamana gelirken dikkat ettim adımbası avm var.

şimdi internette okuyorum birde burdan sorayım behzat ç. ve ekibi'nin yemek yediği aspava durumcusu.

ben burda durum yemeden donmem arkadas nerdedir nasıl gidilir bi brifing alabilir mym hatta bi aksam musait olan varsa gdelim su durume bi bakayım.

izmir 100+ kg uzeri ekipten selam :D

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    tesekkur ederim.

lakn ankara hakikaten yeşil izmir'e göre birde yollarınız güzel şimdi ona lafım yok.

birde eryamana gelirken dikkat ettim adımbası avm var.

şimdi internette okuyorum birde burdan sorayım behzat ç. ve ekibi'nin yemek yediği aspava durumcusu.

ben burda durum yemeden donmem arkadas nerdedir nasıl gidilir bi brifing alabilir mym hatta bi aksam musait olan varsa gdelim su durume bi bakayım.

izmir 100+ kg uzeri ekipten selam :D
    Bayaa bayaa ağır siklet arkadaşlar çoğunlukta desenize

ahahha aynen öyle.

yola cıktığımızda izmirde katliam hersey 18+ oluyor.

geziye 67 kg cıkıp 70 kg donen artcı var diyeyım ordan kopsun film :D
    buberk bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şeyh metin bakım mı yapayım öğüt mü istersin derse öğüt iste derviş yunus
    Şimdi dervişciğim bu makineyi değiştirmeyi düşünmekle çok doğru bir iş yapıyorsun dedi
    Direk motoru sattım zaten,
    Bidahakine sen bu işlerden anlamıyon motoru bırak derse o zaman yandığımızın resmidir abi

Bu aspavaları soran arkadaşa da bir el atın beyler ben behzat ç izlemediğim için hangi taraftadır nerdedir bilmiyorum,
    Ha bizim takıldığımız esat aspavası ise bülent o işi halleder
    hemi kilosu kilosuna..
    ANGARAJ

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    aspava işlerine bülo bakıyo.
    benim mıntıka yağ kir pas civata konuları

valla bu aspava tek bi yer değil pek cok subesi varmıs.

artık topu size bırakıyorum ben bi aspava yapalım hem tanısmıs oluruz.

bu arada yarından itibaren kendimi ankara yollarına vururum

kırmızı reflektor yelekli gri banditli birini gorurseniz cekinmeyın durdurun cığlık atın korna basın :D

kilosu kiloma olan bülent bey.

bi aspava işi vardı bizim :D

Motosikleti
    valla bu aspava tek bi yer değil pek cok subesi varmıs.

artık topu size bırakıyorum ben bi aspava yapalım hem tanısmıs oluruz.

bu arada yarından itibaren kendimi ankara yollarına vururum

kırmızı reflektor yelekli gri banditli birini gorurseniz cekinmeyın durdurun cığlık atın korna basın :D

kilosu kiloma olan bülent bey.

bi aspava işi vardı bizim :D
    hocam özel mesaj attım bir kontrol et..
    ANGARAJ

Motosikleti
    DL1000A
    ebayda falan bir araştır contayı neye benzediğini bir görelim hele,
    ama illa tork anahtarıyla sıkacam ben diyorsan o konuda yapabileceğimiz pek birşey yok işin aslı

Gittim Metin Usta'nın yanına, "ne bu Suzuki mi? Bakmam servisine git" dedi... Servisine gittim, usta yoktu randevu verdiler, dönüşte başka bi ustaya gittim, dedim böle böle, loctite ile bir deneyelim bakalım dedik, tork ile sıktık. 6-8 km arası bi mesafe gömeledim, sızıntı yoktu, bakalım kalıcı olur mu...

Tabi kılçıklık bende, çoğu kişi normal karşıladı olayı, yağ çıkıyor dedimse nası anlatayım, vidanın etrafında miniminimsi bi yağlanma yani, başka bişey değil.

Bundan sonraki etapta yağ, filtreler ve fren balataları değişimleri ile boya işlemleri var, ısınmaya başladım motora yavaş yavaş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:27 ----------

Aynı sorunu yaşayanlar olmuş, fotoğraf yurtdışı bir forumdan alıntı. Yani o vidanın altına sıvı conta çektik.

dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    Selamlar herkese.ankarada 2 aydir motosikletli olmama ragmen cok istemis olsamda yogun ders ve sinav programim nedeniyle yaniniza gelemedim.yptigim 1500 km boyunca belki bikac kisiyle yolda karsilasmis olabilirim ama ins birgun yuzyuzede tanismak nasip olur.cuma gunu okulum bittigi icin memleketime donuyorum ama onumuzdeki 4 sene daha buralardayim.sanal ortamda da olsa sizlerle tanismak cok guzeldi.yine elimden geldigi kdr siteye ugrayacagim.saglicakla kalin abilerim...
    trgy bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler