Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Adana - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    _White - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Herkese Günaydın,

Dün akşam ne yapıp edip, başbakandan onay bile almadan toplantıya katıldım.. işin açıkcası burdaki kişileri merak ettiğim için gittim..
    İyiki de gitmişim... Ben grupta kavga eden birilerini görmedim. Hatta çocukluğumdan tanıdığım komşumu, sevdiğim abileri gördüm. Anladımki her zamanki gibi kendini bilmez birkaç kişinin klavye şovalyeliği tüm mesele.
    Ancak işin diğer tarafını da düşünmek gerek fikri uyandı bende;
    Diyelimki benim gibi kulaktan duyma foruma katılan biri aynen bana olduğu gibi burdaki yazılanları okuyunca grup hakkında olumsuz düşünceler sahibi olabilir. Herkes kalkıp gitmez, bazı insanlar huzursuz bir ortam olduğunu düşünüp gelmekten vazgeçerler. Bence bu hem grup için hem o insanlar için kayıptır diye düşünüyorum. Bu konuda birkaç fikrim var, sadece geçmişte birkaç böyle tecrübem olduğu için belirtmek gereği duydum. Biz zamanında yaptık faydasını gördük, konu motosiklet değildi ama yine hobi amaçlı insanların toplandığı bir platformdu.
    Sizlerin iyi niyetine güvenerek, sadece öngörü olduğunu tekrar belirterek yazıyorum.

1. Herhangi bir yoğun katılımlı toplantıda Başkan (ve yardımcısı) seçilmeli, eğer halihazırda başkan var ise herkes tarafından teyid edilmeli.
    2. Başkan seçildikten sonra eğer grup içinde para işleri var ise, Mutemed seçilmeli (genelde maddi durumu iyi, yaşça büyük biri seçilirki laf,söz edemesin kimse)
    3. 2 kişiden oluşan denetçiler seçilmeli, bu denetçiler hem para işlerini denetler, hem de görev verilen şahısların görevlerini yapıp yapmadığını denetler.
    4. 2 kişiden oluşan sözcü kişiler seçilir. Bu kişilerin görevi genelde gruba yeni katılan kişilere grup kurallarını yüzüne deklere etmek, kurallara uyulmadığı anda ihtar etmek, belirlenen ihtar sayısına ulaşınca ihraç kararını bildirmektir.
    5. 3 kişiden oluşan 'Etkinlik hazırlama planlama grubu' . bu kişiler grup içindeki genel istekleri gözönünde bulundurarak gezi, etkinlik, sosyal sorumluluk projelerini hazırlayıp yönetime bildirmek ile görevli olmalı, yönetimde bunları üyelerin oylamasına sunmalı.
    6. kesinlikle yazılı olarak grup kuralları belirtilmeli, bunlar hem forumda yayınlanmalı, hemde 'ben görmedim' bahanesi olmasın diye toplantıya ilk katılımda sözcüler tarafından yüzüne okunmalı.
    7. Halihazırdaki grup üyelerinin kimler olduğu belirtilmeli. Herhangi bir sakınca görülmüyorsa kişiler ile ilgili iletişim bilgileri paylaşılmalı.
    8. Herkesin foruma girip okuma fırsatı olmadığını düşünerek üyeler arasında haberleşme zinciri oluşturulmalı. Önemli olaylardan herkes haberdar edilmeli.
    .
    .
    .
    Yukarıda yazdıklarım bence ilk etapda yapılması gerekenlerdir, olaylar geliştikçe zaten kurallar da gelişecek, grup kendi kurallarını tespit edecektir.
    Kanaatimce bunları yapmak grubun kalitesini artırır, istenmeyen, kendini bilmeyen kişileri de uzak tutar. İlkesiz yaşayan kişiler, ilkeleri olan bir topluluğa katılmak istemezler. Diğer taraftan üyelerin gönül rahatlığı ile toplantılara, etkinliklere gelme sayısı artar.

Şimdilik benden bu kadar, değerli yorumlarınızı okumak için sabırsızlanıyorum.

Hepinize iyi günler dilerim.

Atamer Türker Dalyan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    Bence de gezi programları buradan bildirilirse iyi olur.
    mfk321 bunu beğendi.

mfk321 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere
    Açıkçası ben 4-5 kez katıldım geziye.
    hiç bir problem çıkmadı ve herkes de eğlendi.
    eskiden olup da şu an katılmayanlar var bildiğim.
    huzursuzluk çıkaran tipler de vardı. biliyorum.
    şu an çok daha sakin ve eğlenceli bir grup var.
    ben iş-eş-çocuk yüzünden katılamıyorum çarşamba toplantılarına.
    ama burada gezi programı yazılıp bir prosedür oluşursa katılım çok daha fazla olacaktır.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Adana MT yi iyilestirme cabalari olmasi beni cok sevindirdi. Fikirler gayet mantikli ve guzel. Destekliyorum

farukkarana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki hayabusa 2015 Black
    Toplantıya işlerden dolayı katılımın fazla olmamasına rağmen katılıp güzellikleri görmeniz iyi olmuş hatta kalbi kırıklar da katılırsa çoğu problem kendiliğinden hal olacaktır.
    Bu arada gezi duyuruları buradan yapılması kimine göre doğru kimine yanlış gelebilir ama en mantıklısı (benim açımdan tabi) doğru olmayacaktır toplantıya katılmayanlar ki grubun içinden biri zaten o gezinin yapılışı ve istikametiyle ilgili bilgiyi illaki alır yinede bi görüştür bu MT hakkında hayırlısı artık..
    ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün..:

fuatbmw01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW
    günaydın millet
    hayırlı cumalar olsun
    kara murat benim FUAT KOŞAK

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hafta sonu Biz rüzgarlı tepe extreme parkurunda olacağız Bilginize...

Adana Mt olarak Benim Youtube deki kanalımı Takip etmeniz Ve Abone olmanızı rica ediyorum...

https://www.youtube.com/channel/UClDUz7sg-LAoMKLxZxgYmCQ

FatalRhytm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    İyi geceler arkadaşlar yeni arkadaşlarımız var aramızda hoş geldiniz demek istiyorum onlara hepinİze iyi tatiller malum hafta sonu

Motosikleti
    MT-07
    Ürgüp'ten selamlar..

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100

TÜM ADANA MT.AİLESİNİN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLARKEN,HASTA OLAN EVDE VE HASTANEDE TEDAVİ GÖREN ABİ VE KARDEŞLERİME DE ACİL ŞİFALAR DİLERİM.

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    ADANA EKSTREM SPOR KULÜBÜ VE ADANA EKSTREM RİDERS OLARAK BAŞTA BORA BAŞKANIMIZ VE TÜM ADANA MT AİLESİNİN BAYRAMINI KUTLARIZ.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Tüm Adana Mt ailesinin Mübarek Kurban bayramı kutlu olsun

Motosikleti
    MT-07
    Herkese iyi bayramlar.
    Gerede'den selamlar

Motosikleti
    günaydın dostlarım.uzun bayram tatili sonrası hepimize iyi bir hafta olması dileklerimle.

ADANA [MT] BU BAYRAMDA DA YEŞİLOVACIKTAYDI
    Bazı arkadaşlarımızın şehirdışında olması,bazı abilerimizin ameliyat sonrası evde olması,bazı kardeşlerimizin hastanede tedavi görmesi ve gelemeyen diğer arkadaşlarımızın eksikliği ile bu bayram kampımızı 4 kişi olarak yaptık.ertesi gün gazi kardeşimiz işi nedeniyle ayrıldı ama fuat kardeşimiz bize katıldı,yine 4 kişiydik.kamp alanında tanıştığımız mersinli aile ile hoşça vakit geçirdik.oldukça neşeli ve bol proteinli geçti.emeği geçen herkese buradan çooook teşekkür ediyorum.buyrun fotolara :

[url=http://hizliresim.com/1k93EB][/url

sailor33 ve farukkarana bunu beğendiler.

fuatbmw01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW
    gunaydın millet
    güzel bir gezi tesekkürler arkadaslar.
    kara murat benim FUAT KOŞAK

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Çok keyifli bir geziydi, katılan herkese tşkler...

Motosikleti
    MT-07
    Gazi'nin mangalını ve keyifli bir geziyi kaçırmışım, üzüldüm... Bir sonrakine ordayım ;)

arubalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAM FZ 6+HONDA CBF 1000+YAM FJR 1300 +BMW 1200 GS
    Elinize saglık güzel bir kamp olmuş. Darısı bizede iyileşeyim de.

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    Selamın aleyküm millet ben geldim aranıza bu formda yeniyim iyi arkadaşlıklar edinip motorla geziler e katılmak istiyorum 😂😂başkanım duy sesimizi bu arada geçmiş Bayramınız ı en icten duygularımla kutlar hayirlara vesile olmasını dilerim en yakın çarşamba toplantısında görüşmek üzere by by😊😊😊

Motosikleti
    Alıntı adanalı01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm millet ben geldim aranıza bu formda yeniyim iyi arkadaşlıklar edinip motorla geziler e katılmak istiyorum ����başkanım duy sesimizi bu arada geçmiş Bayramınız ı en icten duygularımla kutlar hayirlara vesile olmasını dilerim en yakın çarşamba toplantısında görüşmek üzere by by������
    vay muttalip sen yaşıyormusun ?agam bu formda yeniyim diyorsun bari avatarındaki tarihe bir baksaydın (14/2/2010).en yakın toplantı yarın akşam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler