Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu yaz motorcular festivale doyacak / Ayşe Şule BİLGİÇ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Bu yaz motorcular festivale doyacak Her yıl sayısı çoğalan motosiklet festivalleri konusunda 2007’de müthiş bir bolluk yaşıyoruz. Şimdilik bana ulaşan 5 festival var önümüzde. Açıkça söylemek gerekirse iş yoğunluğu sebebi ile bir türlü denk getirip de gidemediğim bu festivallerin haberleri bana geldikçe kanım kaynıyor. Ömrü hayatımda sadece bir kez gidebildiğim ve tadı damağımda kalan bu festivallere her motorcunun hayatında en az bir kere gitmesi gerektiğini düşünüyorum.

Genel hatları ile festivalleri anlatmam gerekirse, her şeyden önce hepsi özel seçilmiş, çadır kurup kamp yapabileceğiniz, yurdumun nezih ve muhteşem bölgelerinde düzenleniyor. Öncelikle bir festivale gitmeye karar veriyorsunuz. Eğer bu kararı tek başınıza verdiyseniz sakın yola da tek başınıza çıkmayın. Her festivalle ilgili internet siteleri var. Bu siteler aracılığı ile festivale sizinle aynı rotadan aynı gün yola çıkmaya hazırlanan yol arkadaşları edinebilirsiniz. Hoş gerçi yola yalnız bile çıksanız büyük olasılıkla yolda aynı festivale giden bir grup motorcu dostu yakalamanız işten bile değil. Ben bundan 4-5 sene önce Emok’un düzenlediği festivale gitmeye vakit bulup karar verdiğimde, uzun yola çıkmayı bilmeyen bir acemi olarak, motorumu ve kendimi yola hazırlamam bir haftamı almıştı. O tatlı heyecan içinde pek çok şey öğrenmiştim. Motor nasıl yüklenir? Yanıma neler almam gerekir? Uzun yolda grup halinde nasıl gidilir? Gibi pek çok şey öğrenmenin yanında inanılmaz da eğlenmiştim.

Festival yerine keyifli ve yorucu bir yolculuğun ardından vardığınızda sizi organizasyonda görevli motorcu arkadaşlar çok halden anlar bir şekilde karşılıyorlar. Motorunuzu park ettirip, festivale kaydınızı yaptırıp sizi çadırınızı kurabileceğiniz bölgelere yönlendiriyorlar. Önce festivalin yeme içme, keyif yapma yerinde biraz dinlenip çayınızı içtikten sonra birkaç gün sürecek eğlence başlıyor. Çadırınızı kurup, kendinizi festivalin eğlencesi içinde buluveriyorsunuz. Akşamları yakılan kamp ateşi festivallerin olmazsa olmazlarından zaten. Bunun dışında her festivalin kendine özgü organizasyonları oluyor.

Bence siz siz olun bu sene programınızın uyduğu bir festivale, sevdiklerinizle birlikte mutlaka katılın. Motorcu dostluğunun tavana çıktığı bu ortamlardan birinde, bu tecrübeye mutlaka sahip olun. Askerlik gibi sonrasında anlatacak çok şey kalıyor. İşte bu yılın motosiklet Festivalleri ve bilgi alabileceğiniz sitelerÉ

1) 18-20 Mayıs 2007 Sakarya Poyrazlar 1. Motosiklet Festivali (www.sakaryamotosiklet.com)

2) 10 Haziran 2007 Vespa Clup 7. Balıklayalar Motosiklet Festivali (www.vespaclubturkey.com veya www.vespaclup.org)

3) 21-24 Haziran 2007 2. Marmok Motosiklet Festivali (www.marmok.com)

4) 28 Haziran-1 Temmuz 2007 Emok 6.Türkiye Motosiklet Festivali Eskişehir-Kırka (www.emok.org)

5) 10-12 Ağustos 2007 / Yalova 2. Motosiklet Festivali (www.yalovamotosiklet.com)

İlk bayan Süpermoto yarışçısı

İşte gurur duyduğum, yüzümü güldüren, helal be dedirten haber bu. Artık güzel yurdumda da bayanları iki tekerli aletlerin üzerinde yarışırken görebiliyoruz. İşte sizi bu hafta tanıştıracağım isin Türkiye'nin tek bayan Süpermoto yarışçısı Çiğdem Tatlısert. Çiğdem şu anda 2007 Türkiye SuperMoto şampiyonasında erkeklerle yarışıyor. Çiğdem 1976 Almanya doğumlu. 2001 yılında aldığı 94 model Honda Titan’la motosiklet serüvenine başlayan Çiğdem, bir süre babasından gizli motora binmiş. Birkaç farklı model motor kullandıktan ve kendi için en uygun olanı aradıktan sonra Suzuki DRZ 400 de karar kılmışÉ Şu anda ise biraz önce de söylediğim gibi erkeklerin hakim olduğu Süpermoto yarışlarında boy gösteriyor. En son katıldığı ayakta, göstermiş olduğu cesaret ve kararlılıkla tüm izleyenlerin beğenisini kazanan Tatlısert’e organizasyon tarafından "Bayanlar Kategorisi Teşvik Ödülü" kupası da verilmiş. Tebrik ediyor ve canı gönülden destekliyorum hemcinsimiÉ Umarım yarışan bayanlarımızın sayısı daha da artarÉ Bu arada bir bayan yarışçı için Çiğdem’in süper bir soyadı var. ’Tatlısert’! On, on, on

Viraj Okulu Türkiye’de

Dünyaca ünlü pek çok yarışçının yetiştiği, meşhur viraj okulu California SuperBike Shool artık Türkiye’de. Geçtiğimiz hafta Amerika’dan gelen hocalar eşliğinde ilki verilen eğitime katılanlar, eğitimin kendilerine çok faydası olduğunu ve pek çok şey öğrendiklerini söylüyorlar. Nerden biliyorsun öyle dediklerini derseniz hemen söyleyeyim. Katılımcılardan biri, benim yakışıklı kardeşim Mustafa’ydı. Şanslı kerata, benim katılamadığım her türlü eğitim ve aktiviteye yetişiyor maşallah. Kendisinin eğitimden döner dönmez ilk söylediği şey; ’ooh çatla ben artık dizimi sürte sürte gidebiliyorum pistte!’ oldu. Çatladım mı? Evet biraz çatladım. Ama sağlık olsun. Bir sonraki eğitime ben de katılmazsam ne olayım. Ha bu arada California SuperBike sıfırdan motosiklet kullanmayı değil, pistte motosiklet kullanmayı ve viraj dönmeyi öğretiyor. Yani bu okula katılmak için belli bir seviyede motor kullanmayı biliyor olmanız gerekiyor. Bundan sonraki eğitim tarihleri ve eğitimle ilgili bilgi alabileceğiniz iletişim bilgileri şöyle efendim. A-Z Spor Tel: 0 212 293 46 84

Balkan Motokros nefes kesti

Bilmiyorum haberiniz var mı ama seyir zevki ve yaşattığı heyecanla dünyanın en gözde spor aktivitelerinden olan Motokros Şampiyonası, geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Hezarfen Parkuru’nda yarış severlerle buluştu. Balkan Motokros Şampiyonası’nın 4’üncü ayağı ve Türkiye Motokros Şampiyonasının birinci ayağı olarak düzenlenenen yarış, İstanbul Hezarfen Havaalanı’nda koşuldu. Organizasyonunu Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun yaptığı yarışta Türkiye'nin en iddialı yarışçıları , Balkanlardan gelen rakipleriyle kıyasıya mücadele ettiler.Balkan Şampiyonluğu için kıyasıya bir mücadelenin verileceği yarışlarda teknik, beceri, cesaret ve dengenin buluşma noktası olan motokros şölenine 74 yarışçı katıldı.

Ayşe Şule BİLGİÇ
    ruzgarinkizi@hurriyet.com.tr
    Rüzgarın Kızı - Ayşe Şule Bilgiç'in Yazıları Her Çarşamba Hürriyet Gazetesi Otoyaşam Ekinde Yayınlanır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bypro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 kt, bordo
    inşallah günü birlikde olsa gitmek isterim,
    Emeğin ve paylaşımın için ThAnKs.
    ÖyküLerin ßittiği Yerde SessizLik, YaLnızLık ve öLüm Konuşur ..!

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

İlk bayan supermoto yarışçısı Çiğdem Tatlısert

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    biz muğla mt olarak 12-13 mayıs ta Marmok festivalinin yapılacağı yere bir ön keşif gezisi düzenledik.Yer müthiş güzel.Motorcular ne yapıp edip bu festivali kaçırmasınlar deriz.Bölgenin resimlerini Muğla mt amazon gezisinde görebilirsiniz
    Motosiklet aşkına

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam simdi ben karıstırdım, Super Moto ile Moto GP ayrı organizasyonlar sanırım dimi, cahilim RR olayında, Name Ekin var bide o yüsden sordum ?
    Comfirmation Bias

Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı roadrunner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk bayan supermoto yarışçısı Çiğdem Tatlısert

çook güzel ya gurur duydum resmen başarılarının devamını diliyoruz
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

Motosikleti
    tiger 250
    ya ankarada bi festival olsa olmaz mı
    [CENTER][B][I][COLOR="Navy"]only god will judge me...[/COLOR][/I][/B] ::pala:: [COLOR="DarkRed"][B][I]06 BB 6703 [/I][/B] [/COLOR] [COLOR="Black"][B][I]BlacK_HawK[/I][/B][/COLOR][/CENTER]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler