PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlarim Motorumu Istediklerinde Onlari Kirmadan Nasil Hayir Diyebilirim???

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6

myheart
10 Ağustos 2006, 16:53
Arkadaş cok olunca her önüne gelen motorumu istiyo. Bende elimden bi şey gelmediği için vermek zorunda kalıyorum.Verdiğimde de hep aklım orda kalıo..Onları kırmadan mantıklı bi şekilde sizce nasıl kibarca hayır diyebilirim?? :salut: :salut: :silent: :silent:

Topicde (#176) Nolu Msjı Yazan
@cemal yortanlı

kardeşim tam bam telime bastın...bana göre motor araba gibi ihtiyaç için değil hobi için binilir..yani herkesin bindiği motor kişiye özeldir..vermeyin arkadaşlar..allah esirgesin bir kaza yapsa ailesi size düşman olur..sebeb siz olursunuz..sonradan kötü olacağınıza baştan kötü olun daha iyi..kamberhan kardeşimizi unutmayın kazayapıp rahmetli olduğu motor arkadaşının motoruydu..ve ailesi hastaneye bile motor kıyafetleri ile gelinmesine tahammül edememişti..şimdi düşün motoru veren arkadaşı hatırını kıramadı verdi olacağı varmış kardeşimiz kaza yaptı rahmetli oldu..iyimi oldu şimdi..hem motorundan hem arkadaşından oldu ailesinin kızgınlığıda cabası...VERMEYİN kardeşim kızan kızsın motor insanın özelidir..her özelde herkesle paylaşılmaz...saygılarımla

exile
10 Ağustos 2006, 16:55
valla ben a2 ehliyeti olup olmadıgını soruyorum. yok deyincede kusura bakma babamın ustune motor diyorum sorumluluk alamam tabi bende ehliyet var ;)

trenox
10 Ağustos 2006, 16:57
cık.diyemezsin bence.kesinlikle kırılacakalardır hatta senle konuşmazlar bile bi daha :P
toplumumuzun eksilerinden biri belkide bu
"hayır" diyemiyoruz rahatça ve hayır denilmesini de istemiyoruz.
bakalım ne yazcaklar ben de öğreneyim bari.

myheart
10 Ağustos 2006, 17:02
valla yaa ehliyeti bende soruorum ama yemıo artık burdakıler... Bişi olmaz ara yollardan gitcem ole yapcam bole yapcam diolar... Vermek zorunda kalıosun.. Gerçekten de bizim toplumumuzun bir eksigi bu...

vedat kaya
10 Ağustos 2006, 17:05
gercek dostunsa yok dediğinde kırılmaması lazım..
mekanik cıhazlar içinde en narin olan motordur..
alıp düşse ne olacak bi özür dileyecek o kadar..
ama o düşmenin sende bırakacagı derin izi anlatıp..
duygu sömürüsü yaparsan belki anlarlar..
yok anlamıyorsa bırak motor düşüp dağılmasındansa o kırılsın..
bi ara gönlünü alırsın olur biter..
obur türlü oldugu yerde düşse sadece cizilse motor o bile insanı üzüyor be.. :pr: :)

myheart
10 Ağustos 2006, 17:12
gerçekten ole de vedat abi.. millet anlamıo işte.. gercek dostlarımda motor sevdası olan yok.. ole yuz gore tanıdıgım elemanlar bile istiolar yaa... ben adama slm versem mi die düşünüorum yuz gore tanıdıgım ıcın adam bana yalvarıo motorunu ver die. napcam anlamadım yaaa

latraviata
10 Ağustos 2006, 17:13
İnsan bir başkasına ait birşeyi neden ister ki ??? Hem de motosiklet kadar özel birşeyi ...???::cekic::

myheart
10 Ağustos 2006, 17:15
evet bende onu anlayamıyorum zaten... kimse kimsenin arabasını cok zor durumda kalmadıgı sürece isteyemez. ama motoru zırt pırt sanki bi bisiklet gibi veya trafikle hiç alakası olmayan kuralı bişeyı olmayan bi mal gibi goruolar anlayamıorumm....

exile
10 Ağustos 2006, 17:17
dostum ilk motorumu aldıgımda bende senin durumundaydım şimdi en yakınımdakiler bile çekiniyolar. sırf bu yuzden babamla kavga bile ettim motoru düşürmüştü bende çektim motoru garaja 1 hafta binmedim kırılan cizilen parçalarını aldım değiştirdim.
babamada şu cevabı vermiştim: ben bu motoru sıfır aldım boylede kalacak..
o motorumu sattım tabi...

he bide şöle bişey var millet senin motorunun ustunde ne kadr çok kişi görürse bi okadar daha artar istenme sayısı

- nasılsa herkese verior. bende istiyim.. düşüncesiyle

1 kaç kişiyi tersle bak göreceksin sayı dahada azalcak..

sırf motorun var diye arkadaş olmak istiyenlerde olucak yuz verme..

trenox
10 Ağustos 2006, 17:23
motoru olan zaten istemez. motoru olmayan da ne kadar ciddi bişey olduğunu bilmediği için ister.istiyecektir de bu tabiat kanunu:mrgreen:
ben istesem ve arkdaşım bana motorunu vermese ben bidaha konuşmam onunla.küserim lastiklerini batlatırım.motor blokunu kırıp,krank keçelerini zedelerim:P :queen:

latraviata
10 Ağustos 2006, 17:23
Net olmak her zaman iyidir.Çok açık ve kesin bir dille , vermeyeceğini belirt.Kimse bir diğerine herhangi birşeyi paylaşmıyor diye kırılmamalı bence.::lac::

vedat kaya
10 Ağustos 2006, 17:26
ne yani yeni tanıdıgın biri istiyoda sende veriyormusun..
ana döverim len parçalarım len..
o kişiyi elimden zor alırlar..
buda isteyeceklere örnek olur..

myheart
10 Ağustos 2006, 17:28
yaa ölede işte millet anlamıooo... exile arkadasım sanada katılıorum... güzel bi düşüncee bakalım zamanla motorun isteklilerini kovmayı basarabilecekmiyim???

BIYIKLI
10 Ağustos 2006, 17:30
Baştan tavır önemli birde zamanında motorunu istemiş olduğun adama hayır diyemezsin haliyle, kimseden hiçbir malını istemedim motorum olduğunda vereceğim cevap çok basit ''at (motor) , avrat, silah'' bu üçü kutsaldır. :wiinkk:

exile
10 Ağustos 2006, 17:31
motoru vermediğin zaman selamı kesen adamdan gerçek dost olmaz bunuda unutma..

myheart
10 Ağustos 2006, 17:32

yok ole değil yaa.... eskiden tanıorum bi yerlerden ama nerden tanıdıgımı bile hatırlamıorum.. adam slm verio motoru istio.. yok kardeşimmmm:pr: :pr: :pr: :pr:

Baştan tavır önemli birde zamanında motorunu istemiş olduğun adama hayır diyemezsin haliyle, kimseden hiçbir malını istemedim motorum olduğunda vereceğim cevap çok basit ''at (motor) , avrat, silah'' bu üçü kutsaldır. :wiinkk:

:wiinkk: :wiinkk: :wiinkk:

Mdvyn-R
10 Ağustos 2006, 17:36
Motor'un çin malı olduğunu söyle :queen: hatta bunu yapan mühendisler kör olmuş falan diye de itele bi iki cem yılmazdan :queen: :queen: :queen: ...
Ya şaka maka cok gıcık bişey benden de amfi istiyolar elektro gitar için :pale: hayır diyebilmek için de zorunluymuşum gibi gereksiz mazeretler sunuyorum öle .. Motorum olunca inş. benden istemezler :cherry:

myheart
10 Ağustos 2006, 17:38
Motor'un çin malı olduğunu söyle :queen: hatta bunu yapan mühendisler kör olmuş falan diye de itele bi iki cem yılmazdan :queen: :queen: :queen: ...
Ya şaka maka cok gıcık bişey benden de amfi istiyolar elektro gitar için :pale: hayır diyebilmek için de zorunluymuşum gibi gereksiz mazeretler sunuyorum öle .. Motorum olunca inş. benden istemezler :cherry:

valla olsunda görürsün arkadaşımmm....

vedat kaya
10 Ağustos 2006, 17:39
o zaman adamın parasını sor..
nakit 1000 ytl versin kapora..
düşerse git parçasını al ..
yook veremiyorsa 1000 ytl verme..
kredi kartını ve şifresini al..
motoru ver bişi olursa tahsil ederim diicen.. :queen:

zydar
10 Ağustos 2006, 17:42
bende çok samimi arkadaşlarıma birerkere motorumu verdim ama birdaha vermem dedim sırf kırılmasınlar diye onlar motor üzerindeyken benim içim gidiyor düşücek diye hatta exile arkadaşımızın dediği gibi sırf motorum var diye arkadaş gibi görünenler bile var.

gazman
10 Ağustos 2006, 17:43
veripte kotu olacagina verme kotu ol..kardes...unutma at , avrat ,silah paylasilmaz demis atalarimiz...o halde niye motorunu veriyon..

benim de motorum var kardesiminde..ve ben zorda kalmadikca onun motoruna dahi binmem..o da benim motoruma binmez...

trenox
10 Ağustos 2006, 17:44
taaam taaam istemiycez motorunu:cherry: :P

vedat kaya
10 Ağustos 2006, 17:47
taaam taaam istemiycez motorunu:cherry: :P

iste iste bak bak saçlarım şimdiden diken diken oldu..
yok beee bakma öööyle yazıyom..
yoksa senden degerlimi yanii..
insanları kırmamak lazım..
ne var düşersen götürüp yaptırırım senide vururum o kadar..:queen: :queen:

motorcu61
10 Ağustos 2006, 17:47
bak kardeşim söyle sen eskiden bir ata sözü vardı at avrat silah verilmez diye şimdiki at yerini motorlar aldı söyle arkadaşına verilmez diye kısaca okadar basit

trenox
10 Ağustos 2006, 17:56
vedat :cherry:
şöyle olabilir;
a- ya motorun güzelmiş bi tur ver de bineyim canım çekti?
b- abi içten çift triptonik vites var bunda kullandın mı daha önce.?
a- hmmm.normal sanmıştım ben ondan şeetttim. neyse.
( hayatında böyle bişey duymadığı için bozuntuya da vrmemek için anlamış gibi yapar ve kullanamayıcağını düşünüp vazgeçer)
:cherry:

vedat kaya
10 Ağustos 2006, 18:00
vedat :cherry:
şöyle olabilir;
a- ya motorun güzelmiş bi tur ver de bineyim canım çekti?
b- abi içten çift triptonik vites var bunda kullandın mı daha önce.?
a- hmmm.normal sanmıştım ben ondan şeetttim. neyse.
( hayatında böyle bişey duymadığı için bozuntuya da vrmemek için anlamış gibi yapar ve kullanamayıcağını düşünüp vazgeçer)
:cherry:

yok yaaa..
ya benim arabada triptonik ben anlarım derse..
vurmak için seni nerede bulucam..:queen: :queen:

myheart
10 Ağustos 2006, 18:02
iste iste bak bak saçlarım şimdiden diken diken oldu..
yok beee bakma öööyle yazıyom..
yoksa senden degerlimi yanii..
insanları kırmamak lazım..
ne var düşersen götürüp yaptırırım senide vururum o kadar..:queen: :queen:

abi konuyu batırdın yaa. verme kımseye motorunu :wiinkk: :wiinkk:

exile
10 Ağustos 2006, 18:03
annem / babam kızıyor.. erkekliğe yediremem ayagına yatma sana motoru onlar aldı :D

myheart
10 Ağustos 2006, 18:04
yok yaaa..
ya benim arabada triptonik ben anlarım derse..
vurmak için seni nerede bulucam..:queen: :queen:

yok abimillette o kadar cok cene var kı artık.. erkek olmadıgını bilsen aşık olacaksın valla yaa.. hayran bırakıolar kendilerine o kadar :queen: :queen:

annem / babam kızıyor.. erkekliğe yediremem ayagına yatma sana motoru onlar aldı :D
valla motoru ben kendim aldımm.. cayır cayır aylık 250 ytl odıcem die kasıom artık kendimi.. bak bi fikir daha buldum vermemek için.. motorundaha borcu bitmedi.. kimseye veremem arkadasım... kusura bakma nasıl sizce :cat: :cat:

vedat kaya
10 Ağustos 2006, 18:09
myheart kardeşim ver o zaman motoru..
ne var motorunuz var diye nedir bu kibir yaaa..
insanların yok motoru.. biraz kullansın geri verir..
cık cık yakışıyormu motorcu kardeşliğine bu yaptıgınız..
bide avrupa birliği dersiniz..
almazlar bizi kardeşim bu kafayla..::evil::

myheart
10 Ağustos 2006, 18:16
almasınlarr

al bak bu konuyu açmadan once birisine verdim motoru..Konuyu açma sebebim oldu zaten o.. Motor çalışmıomus. şimdi arıo ee dio ben sanayideyim. motor marsa basınca çalışmıo. aküde falan hiç sorun varmıydı daha once.bende yok dedim.korna falan da calısmıo.. kimbilir noldu. ben o kadar zamandır biniorum tık yok.. şimdi adama ne dicem ben. gitmiş sanayiye bakalım da napcak kimbilir.. bundan sonra motoru veren myheartı ....lasınlar... mortalim bozuldu yaa...

Xmaxman
10 Ağustos 2006, 18:18
Hussarım vardı>>Motorumu birisine ilk kez verdiğimde nerdeyse uçuyordu ve ayağını sıkıştırdı ve fena halde ayağı soyuldu.
daha sonra amcama verdim o da nerdeyse motoru yatırıyordu güçlü fiziği sayesinde son anda tutabildi.
en son kullanan kız kardeşimdi. herkesten iyi kullandığını gördüm....!!!!
ancaaaak bu motoru aldıktan sonra babam gelse vermem.isteyende oldu ama toz konsa canım sıkılıyor !!!! hayatta olmaz :D

vedat kaya
10 Ağustos 2006, 18:21
almasınlarr

al bak bu konuyu açmadan once birisine verdim motoru.. Motor çalışmıomus. şimdi arıo ee dio ben sanayideyim. motor marsa basınca çalışmıo.korna falan da calısmıo.. şimdi adama ne dicem ben. gitmiş sanayiye bakalım da napcak kimbilir.. bundan sonra motoru veren myheartı ....lasınlar... mortalim bozuldu yaa...

üzüldüm.. :salut: :salut:

vada330ci
10 Ağustos 2006, 18:29
bende ilk hafta kayınçoya verdim arkasına da oturdum bakalım kullanabişlecekmi diye zannederimki bir aksilik olduğunda müdahale edrim. neyse sen bin motora çalıştır tabi boşta bizim alet, bak dedim aynan araba gibi ama tersini düşün debriyaj üstte vites altta . tamam abi dedi ve bastı gaza aynen tarlaya doğru girdik ve bacakları nasıl kastıysam 2 gün ağrıdan duramadım neyse devirmeden kurtulduk bana söylediği şuydu. abi bu motora ilk ve son binişim olmuştur. mutlu oldum tabi. düşmekten değilde motoru yeni aldım da onun düşmesinden çok korktum
ve bi daha bindirmeyecem dedim kimseyi. şu an da sadece motoru bana satan arkadaş arada bir hava atmaya biniyor

appleworm
10 Ağustos 2006, 18:30
günlerden bi gün çok acil bi isim çıktıı ofistende çıkamıyorum isler yığılmıss. Arkadasıma tlf açtım sana yakın sen yaparmısın dedimm odaa ne demek arkadasım yaparım dedi.. neyse allah razı olsun halletti isi. Aksam yanına uğradığımdaa konustuk felan evraklarımı aldım vermediii... Hoooop kardesim o kadar kolaymııı ben senin isini hallettim sendee motoru vereceksin biraz turlayacağım dedii. yok olmazz motordan baska bisey isteee sigara alamıym vs dedimm. olmazz illahı motora kullancamm kullanmayı biliyorum diyincee istemeye istemeye verdimm motoruu. aradan vakit geçtii gitti gelmez uçtu konmuzz. bi sürü sonra geldii kan ter içindee geldiii motoru park etti geldi yanımaa kardes bekle hemen evden evrakları getireyim dedii bende tamam dedimm.. eve gidince süphelendim motora bir makayım dedimm.arkadan baktım sağdan baktım soldan baktım ön tarafa gelincee birde ne göreyimm çamurluk kırılmışş 1 tana civata tutuyoo...sinirim bozulduuu bisey demedim. gelmesini bekledim geldi evrağı verdiii beni öptüü hadi görüsüürüz kardes dedii... daha çok sinirlendim..:pr:
sonra dedimmki
UĞUR BİSEYİN VARMI BİSEY OLDUMU DEDİİMM.
ODA BANA YOOO NE OLSUNKİİ DEDİİ.
BENDE DAYANAMAYIP.. YA BANA BİSEYOLURSA DEDİ..
NASIL YANİ DEDİ.
MOTORU NEREYE ÇARPTIN DEDİM.
SÖYLE Bİ BAKTI...
SEYYY KANKAA KUSURA BAKMA SÖYLİCEKTİM UNUTTUM DEDİİ. ARKADAN MİNÜBÜSE ÇARPTIM DEDİ..
BENDE NİE BANA SÖYLEMİYORSUN BEN BU SEKİLDEE BİLMEDEN YOLA ÇIKIP GİTSEMM ÇAMURLUK ÖNEMLİ DEĞİL FREN BÖLÜMÜNDEE BİSEY OLSAA Kİİ OLMUŞŞ GİDİP MOTORUMA GÜVENİP GAZA YÜKLENİP BASSAM NE OLURDU DEDİMM..
SUSTU KALDIII..
SİNİRLENDİMM GİTTİM
ÇAMURURLUĞU DEĞİSTİRDİM AMAA HALA DİREKSİYONDA BİSEYLER VAR SANIRIM..:salut:

FutureShock
10 Ağustos 2006, 18:32
Şimdi izmir gidebilmem için kim bana motorunu vericek :silent:

nimesay
10 Ağustos 2006, 18:33
biri motorumu istediği zaman, düşürürsen veya bi kaza yaparsan (sürücüye bişey olmasında)motor senin yenisini isterim,diyorum en azından olma ihtimalinin olacağını düşünüp vazgeçio bidahada istemio.net bi tavrın olacak ki bi daha istemeye yüzü olmasın.sonucta oyuncak değil ki herkeze veresin.en ufak bi çizikte veya darbede kendi değil sen üzüleceksin.

Xmaxman
10 Ağustos 2006, 18:37
Hiç motor kullanmamış insanların cesaretine şaşırıp kalıyorum. hangi cesaretle motora binmek istiyorlar. işin kötü yanı ne desen vazgeçiremiyorsun..

ama appleworm kardeşim senin başına gelenler motor olayından çok farklı. gerçi arkadaş senin arkadaş ama ben olsaydım çok sert tepki verirdim.

myheart
10 Ağustos 2006, 18:41
Şimdi izmir gidebilmem için kim bana motorunu vericek :silent:

YOK ABİ KİMSEYE YOK MOTOR FALAN BUNDAN SONRA... YÜRÜYEREK GİT İSTERSEN AMA YOK.. HİÇ DE ACIMICAM BUNDAN SONRA ACAİP SİNİR OLDUM YAA...:pr: :pr: :pr:

Hiç motor kullanmamış insanların cesaretine şaşırıp kalıyorum. hangi cesaretle motora binmek istiyorlar. işin kötü yanı ne desen vazgeçiremiyorsun..

ama appleworm kardeşim senin başına gelenler motor olayından çok farklı. gerçi arkadaş senin arkadaş ama ben olsaydım çok sert tepki verirdim.

KATILIORUM ARKADASIM SANA...

appleworm
10 Ağustos 2006, 18:45

Xmaxman tepkim baya bir sert oldu sonradan ama o an olayın soku ilee bisey demedim...Sonra baya bi aramadım konusmadım...adamda değilmis zatenn sonra aramadı bilee motoru ne yaptın ne kadar masraf varmıs bile demedii parasını vermese bilee nezaketen insan bi sorar değilmiii amaa:pr:

myheart
10 Ağustos 2006, 18:54
Xmaxman tepkim baya bir sert oldu sonradan ama o an olayın soku ilee bisey demedim...Sonra baya bi aramadım konusmadım...adamda değilmis zatenn sonra aramadı bilee motoru ne yaptın ne kadar masraf varmıs bile demedii parasını vermese bilee nezaketen insan bi sorar değilmiii amaa:pr:

yANİ HAKLısın arkadaşım... hadi yaptın oldu bitti..geçti ama nezaketende olsa sorması lazım bi... yok abim kafama koydum bundan sonra hayatta kimseye vermem motorumu... al işte hala beklioruz adam sanayıdeymıss..akuden hiç ses soluk cıkmıomus..ben o kadar zamandır sorunsuz kullanıorum hiç bişi olmuo. ama işte emanet malın bişeyi olmaz derler yaa ole işte aynından....:pr: :pr: :pr:

sahapimer
10 Ağustos 2006, 19:13
Nezakette bir yere kadar arkadaşlar motorunuzu verdiğiniz adamın ölümcül bir kazaya karıştığını düşünsenize...Vicdani sorumluluk,kanuni sorumluluk,manevi ve maddi sıkıntı.Buyrun birsürü üzülecek şey.Ben en basitinden isteyen arkadaşıma sana birşey olursa ben mahvolurum ne olur ısrar etme veremem beni bu sıkıntıya sokma diyorum.Anlayana artık

Xmaxman
10 Ağustos 2006, 19:15
adam düşürdü yaptırdı. tamam oraya kadar ok.

peki o motorun artık kazalı olduğu acı gerçek değilmidir.

mal canın yongasıdır. Allah herkese nasip etsin ama motoru olmayan ve almak isteyen hayal eden çok kişi var. o kadar hayalini kur özen bözen al sonra kurda kuzuyu emanet et... olacak iş değil. vermem arkadaşş vermeeeemm..

ozkansava
10 Ağustos 2006, 19:24
ya adamım verde kurtul şu motoru en iyisi bırak ne hali varsa görsün:queen:

Xmaxman
10 Ağustos 2006, 19:25
SON BİŞİ YAZMAK İSTİYORUM BURAYA.

KİMSE APTAL CESARETİ GÖSTERMESİN.

MOTORUMU BENDEN DÜŞMANIM İSTESİN !!:cat: (EN AZ 150 YAPMAK ŞARTIYLA):P

myheart
10 Ağustos 2006, 19:27
ya adamım verde kurtul şu motoru en iyisi bırak ne hali varsa görsün:queen:

yok adamım vermemde vermeyızde forumdakı arkadaşlar olarak... tabi bana motoru olmayan arkadaşlar katılmazlar ama olsun... onlarında elbet bi gün olurr.. Veriyosun motoru hep aklında. ne olup bitti.polisemi yakalandı kazamı yaptı. motorda bi sorun mu cıktı acaba acaba acaba.. valla 1 yaş daha yaşlandım.. hayat benı yaşlandırdı artık.. yasım 20 olsada sanbkı 40 yasındayım bu hayat ve kosullar yuzunden.. yok arkadasım kımseye motor falan yok... motora binmek isteyen gitsin yemesin içmesin ben gibi borç ödesinde gorelim bakalım....:pr: :pr: :pr: :salut: :salut: :salut:

sahapimer
10 Ağustos 2006, 19:46
Ardaşlar zaten camiada bir söz vardır.Motorsiklet düşenindir.

glock
11 Ağustos 2006, 02:50
bu işin mantığı at avrat silah teslim edilmez... motosiklet kullanmayı senden daha iyi bilsede sakın kişisel eşyanı özellikle motorunu vermemelisin... arkadasın dostun fark etmez bu işin kırılması çatlaması yok sorumluluk prensip herseyden daha önemli...

hasan soner açıkgöz
11 Ağustos 2006, 03:05
memleket degıstırmek cozum olur mu acaba?:king:

danger0
11 Ağustos 2006, 03:44
Abi direk yok lan manyakmısın diyceksin , temiz...

Bide şu ana kadar benden kimse istemedi motorumu, senden istemeleri de çok enteresan geldi bana.:P