Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlarim Motorumu Istediklerinde Onlari Kirmadan Nasil Hayir Diyebilirim???

Sayfa : 1 2 3 [4] 5 6

kabuto
16 Aralık 2006, 03:14
motosiklet kullanmanin zor bisey oldugunu kaza aninda problem yasayacaini . ehliyetsiz oldugu icin weremiyecegini . senin canini dusunuyorum basina bisi gelirse benden bilirler kusura bakma abi weremem dersen kimse wer demez tekrar

myheart
11 Mart 2007, 01:07
arakdaşlar bu ara yine bu konu canlanmıs :)

gittardando
11 Mart 2007, 01:46
Konak'ta arkadaşımın ufak bir barı var. gider çalar söylerim, takılırım falan filan...
Fakat kardeşi motosiklet delisi, ehliyet de yok, her gördüğünde yalvar yakar motosikleti istiyor.
Motosiklet önemli değil ama çocuğun başına birşey gelecek diye ödüm kopuyor.

Çözümü arkadaşımın mekanına ayda bir, motosikletsiz uğramakta buldum. :)

Motoru başka bir mekanın önüne bırakıyorum, sonra giriyorum içeri.
İki kişi dışında emanet motosiklet almam da vermem de. Biri motosiklet kullanmayı öğretti (abim), biri de almam için cesaret verdi (iş arkadaşım) :)

blackberry
11 Mart 2007, 17:07
bende amcaoğluna verdiydim.adam ön freni sıkıyorum diye gaz takılı kaldı.kaldırıma çıktı.bu devirde motor verilcek adam var verilmicek adam var...

ArdaTugay
12 Mart 2007, 01:16
konuyu okudumda ben olsam.. askerlini yapmış olanlar bilir askerde silah avrat diye tabir edilir ( bayan,karınız,eşiniz ) vs. motoru o gözle ele alır kusura bakma arkadaş moturumu veremem örnek olarakta biraz önce yazdımı dile getirirdim.. :rendeer:

burakdurnaci
12 Mart 2007, 03:41
en güzeli benden denedim devam ediyorum sonuçlar olumlu :)
şimdi :
arkadaş : şş naber olum makina süper yaa versene takılliimm !!!!
ben : olum valla bak biliosun motoru alırken hanımı zor razı ettik ölümü gör hız yaparsan arkana birini alırsan yada motoru başkasına verirsen dedi yoksa sen benim kardeşimsin vermezmiyim ama yeminliyim işte
arkadaş : yapma yaa eyvallah kardeşim napalım
ben : neyse kardeşim görüşürüz eyvallah vornnnnn :)

senaryo böölee gıkı çıkmıo kimsenin:) sizin hanımınız yoksa anne baba kardeş sevgili v.s bolşans:)))

burul
12 Mart 2007, 12:00
yahu bu iş biraz kötü
kendi motoruna bile binmeye kıyamıyor sun ama iş çevreye gelince kırmamak için emanet ediyorsun
elin malı ele nanay gelir oda istediği gibi horluyor motoru.
vallaha iyi bahane ile def etmek lazım.nebiliyim arızası var yada sorunu var deyip.

yada açıkça söylemek lazım bu çünkü araba değil.

en güzeli benden denedim devam ediyorum sonuçlar olumlu :)
şimdi :
arkadaş : şş naber olum makina süper yaa versene takılliimm !!!!
ben : olum valla bak biliosun motoru alırken hanımı zor razı ettik ölümü gör hız yaparsan arkana birini alırsan yada motoru başkasına verirsen dedi yoksa sen benim kardeşimsin vermezmiyim ama yeminliyim işte
arkadaş : yapma yaa eyvallah kardeşim napalım
ben : neyse kardeşim görüşürüz eyvallah vornnnnn :)

senaryo böölee gıkı çıkmıo kimsenin:) sizin hanımınız yoksa anne baba kardeş sevgili v.s bolşans:)))

evlensek mi acaba ne yapsak:cat:

ferrari_gani
12 Mart 2007, 12:50
benim kendi motorum yok şuan ama ben şunu yapardım

daha motorumu alabilecek kadar delikanlısı çıkmadı at avrat silah verilmez de istenmez de derdim

biraz kabaya kaçıo ama işe yarıo test ettim onayladım :P

GoxHell
12 Mart 2007, 21:09
ben biraz bencilliğimle tanınıom :mrgreen:
arabamı babama bile vermiyorum! motor aldığım zaman da istemez benden kimse o huyumu biliolar... çok titizim, çok kılım bu konuda... motorum olsun 2misli sahiplenirim. "hayatta vermem" dedimiydim o iş biter :bounce:

necropolis
16 Mart 2007, 12:02
motoru vermediğin zaman selamı kesen adamdan gerçek dost olmaz bunuda unutma..

Öyle değil işte, kırılanlar iyi/sıkı dostlardır,

motoru olan zaten istemez. motoru olmayan da ne kadar ciddi bişey olduğunu bilmediği için ister.istiyecektir de bu tabiat kanunu:mrgreen:
ben istesem ve arkdaşım bana motorunu vermese ben bidaha konuşmam onunla.küserim lastiklerini batlatırım.motor blokunu kırıp,krank keçelerini zedelerim:P :queen:

Doğrusu bu işte.

Bence motor, araba, amfi biri istiyosa verin. Paylaşmadsan hayattan nasıl zevk alınır ki

Tanju
16 Mart 2007, 13:14
bazı cevaplara koptum yaa gülmekten gözlerimden yaş geldi valla

ama gerçektende hayır diyince her türlü bahanesi mevcut adamların ya ben vermek zorunda kaldım kaç defa ama artık direk hayır diyorum ısrarların hepsinede olmaz kırılma sakın tehlikeli bir iş bu diyorum tabi kullanmayı bilen gördüğüm kişiler hariç :mrgreen:

sahinuslu2134
16 Mart 2007, 13:31
valla arkadaşlar kim isterse istesin ben direk hayır vermiyorum diyorum

motor vermediğim içinde darılacaksa paşa keyfi bilir

myheart
16 Mart 2007, 13:44
cok merak edilen bir konu gerçekten.. Ama sonuc olarak kimseye vermeyin arkadaşlar. ne kaskınızı ne de motorunuzu...

Ö.Z.€.R
16 Mart 2007, 23:36
Bir keresinde arkadaşın biri geldi motosikleti verirmisin kızın yanına gideceğim dedi.Bende vermeyeceğim ya, ne bahane bulayım derken veremem bana lazım oluyor dedim.Benim motosikleti sana bırakırım dedi.Bende senin motorun vitesli onu evdekiler kullanamaz dedim.Aklı sıra benim motorla hava atacak kıza.Bende ozamanlar maxi scooter vardı.Neyse derken dedem yanıma gelip motorun anahtarını verde bir yere kadar gidip geleyim demezmi. :) Durumu gören arkadaşta kaltı gitti.Motorum viteslide olsa vermezdim.Yine vermem kim olursa olsun.En güzel bahane bence şudur.Sen kaza yaparsan benim başım belaya girer,ayrıca ehliyetide yoksa hem ehliyetinde yok hepten yanarım felan filan :bounce:

babaçi
17 Mart 2007, 00:12
arka fren balatalarını yaptırmaya gittim bugün. bir arkadaş geldi motorun önü haşat arkadaşı bi tur atiim gelimm demiş.vee duran arabaya arkadan girmiş kullanan şahıs göya çocukluğundan beri motor sürermiş .ya birde acemi olsaydı sonuç 230 ytl masraf:queen:

Selçuk1981
17 Mart 2007, 00:36
beni tanıyan herkes paraya veya manaviyata önem vermediğimi çok iyi bilir.

amcaaa oldumu şimdi şaşırdınmı naaptın bea :flower:

bypro
17 Mart 2007, 00:57
motoru vermediğin zaman selamı kesen adamdan gerçek dost olmaz bunuda unutma..

Arkadaşlar hepinize katılıyorum ama, exıle arkadaşımıza
katılmamak elde değil,
canı gönülden katılıyorum

Heeee bu arada myheart inşallah görüştüğümüzde senin motora bi defa bineyim??? :queen:

yusufcoşar
23 Mart 2007, 23:53
arkadaşım biraz kaba kaçıcak ama AT,AVRAT,SİLAH derim ben
veripte kötü olacağına vermeyipte kötü ol SAYGILAR

sheltox
24 Mart 2007, 00:34
isteyene yeminli oldugunu motoru veremeyecegini soyle.nedenimi: eskiden vermistim cocuk hastanelik motorda copluk olmustu deyiver...Inanmassa da keyfi bilir.

alp_tunay
24 Mart 2007, 01:03
Motorumu isteme benden , Buz gibi soğurum senden; Dersin.....:P

olgunduyar
02 Mayıs 2007, 11:01
Bu çok ince bir konu arkadaşlar,bunu nükteli bir şekilde anlatabilirisniz arkadaşlarınıza,örneğin daha önce bir motora binip binmediğini sorun bindim derse "AHHA bu da aynı öyle" deyin ve gülümseyin :) Yok binmedim derse Gel o zaman seni ben gezdireyim deyin ve gezdirin "bu arabaya benzemez 2 tekerleği eksik" deyin ve biraz da gezdirirken ürkütün :queen: ama düşmeden Son olarak ta "Bu motor benim sevgilim onu çok seviyorum :P " deyin şimdi üstüne iki kişi bindiğimize bakma DANSI BEN EDİYORUM SEN SADECE BİZİ İZLİYORSUN" :cherry: deyin koccaman bir kahkaha ile Kapatın konuyu . bir dahada zaten istemeyecektir.:mrgreen:

black_dog_rr
02 Mayıs 2007, 11:42
baka kanka isterse yq de neden diyecek sana sende diyecen işte vermek isdemiyom gele giden alıyor de artık bende hariç kimse motor binemicek de
oda diyecek ayıp sana bir motoru esirgedin bizden sende diyecen esirgedimden deyil sana bişey olsa ben çekecem cezayı aylen niye verdin diyecek mahkemelik olurum dostum diyecen oda surat asacak sana işte ozama gercek dostlar beli olur yani yok de yeter eyer insansa anlar zaten

eyer daha israr ediyorsa gitt al diyecen okadar :rendeer: tak ma kafanı sen bunu uygula olur gör bak benim motoruda herkez isdiyordu

verdim
sonra benzini bitiyordu
artık benzin alacaksınız dedim
sonra trafik kazası geçirdi baya hasar oluştu yaptırdım ona
başka bir arkadaş isdedi hayır dedim suratını astı dedim ki orpu gibi herkesin elinde kaza yapıyorlar aylesi gelip bana kızıyor

bana surta yaptın gerçek dostlun ortaya çıktı dedim
benimle motorum için görüşüyorsan birdaha görüşmiyelim dedim
çocuk özür diledi ve birdaha isdemedi
artık arkamda oturmaya başladı

SENDE AYNISINI UYGULA HEM GERÇEK DOSTLARINI ÖRENİRSİN
ŞU ANDA MOTORUM YOK DOSTLAR SAULSUN
AMA ALACAM
görim senin bana özel msj atarsın ok :rendeer:

SuSpect
02 Mayıs 2007, 12:06
Falla hocam diyeceksin, mesela ben direk yapıştırıyorum lafı HAYIR, BİNEMEZSİN

redrose
02 Mayıs 2007, 12:11
HAYIR demek bezen zordur ama insanı bir sürü dertten kurtarır. Motorunu isteyene HAYIR de yeter, neden derse AT(Motor-Araba),AVRAT,SİLAH de bunlar kimseye teslim edilmez dersin, Türk ata sözü.

hastaruh
26 Mayıs 2007, 02:45
benim bir arkadşaım isteidğinde vereceğim cevap hazır bisküvitmi abi bu :D:D:D

cemal yortanlı
26 Mayıs 2007, 12:58
kardeşim tam bam telime bastın...bana göre motor araba gibi ihtiyaç için değil hobi için binilir..yani herkesin bindiği motor kişiye özeldir..vermeyin arkadaşlar..allah esirgesin bir kaza yapsa ailesi size düşman olur..sebeb siz olursunuz..sonradan kötü olacağınıza baştan kötü olun daha iyi..kamberhan kardeşimizi unutmayın kazayapıp rahmetli olduğu motor arkadaşının motoruydu..ve ailesi hastaneye bile motor kıyafetleri ile gelinmesine tahammül edememişti..şimdi düşün motoru veren arkadaşı hatırını kıramadı verdi olacağı varmış kardeşimiz kaza yaptı rahmetli oldu..iyimi oldu şimdi..hem motorundan hem arkadaşından oldu ailesinin kızgınlığıda cabası...VERMEYİN kardeşim kızan kızsın motor insanın özelidir..her özelde herkesle paylaşılmaz...saygılarımla

myheart
26 Mayıs 2007, 13:01
@cemal yortanlı İlk msja ekliyorum abicim bu yazdıgını....

MadEnd
26 Mayıs 2007, 13:26
Ya ben bu millet kişisel şeyleri niye ister anlamıyorum.Ya adam hayatında doğru düzgün scooter bile sürmemiş benden vitesli motor istiyor.Valla ben mecbur kalmadıkça kimsenin ne motorunu alırım ne motorumu veririm.Kendi kardeşime bile vermiyorum çok sert kullanıyor diye.(Bu arada kardeşiminde motoru var)Alır motoru gider kendine bi şey yapar kendine olmadı motora yapar al dertsiz basına belayı

temhadal150RE
26 Mayıs 2007, 14:32
Arkadaşlar basit bir cevap veremem. Eğer ısrar ederse veremem dedim ya , dahada ısrarla istemeye kalkarsa sen bana ver bende sana vereyim derim.:queen::queen::queen:

xnode
26 Mayıs 2007, 16:53
Motor kullanmayı bilen biri; başka birinin motorunu istmemek gerektiğini bilir.
Dolayısı ile verilmediğinde kırılmaması gerekir. Motorunu isteyen kişiye, ben seni istediğin yere kadar bırakayım ihtiyacın varsa demek lazım. Zaten anlar o nedediğini. Böylece olay uzu atlatılmış olur.

ucanteneke5
26 Mayıs 2007, 18:31
valla bencede sonradan keşke vermeseydim diceene olmaz de derdin olmasın.:pr:
benimde bi arkadaşım var daha yeni ehliyet eldı bi senedir de biniyo ama kendi motoru bozukken benden istedi vermedim bozuldu bir gün beni anlarsın dedim ve dün arkadaşına arkadan çarpmış ve beni aradı geçmiş olsun dedim ve ekledim ya benim motorumla olsaydın nolucaktı diye cevap veremedi.:silent:
onun motoru 150lik mondial ve kızlara hava atıcamdiye benim XTyi istiyo ama olmaz.bence direk veremem de adam olan anlar maneviyatçılarsa bidaha aramaz.:cat:

abal
26 Mayıs 2007, 18:38
valla benim arakaşlarımda istiyor..yok diyorum düşersin..abim bi kere vermiş ve ayaklar inik vaziyetteyken ve motorun üzerinde değilken bi gaz vermiş motor yere dahada yeniydi motor..:cherry:

navigator55
26 Mayıs 2007, 19:23
Ben seni bırakayım teklifinde bulun,zamanını çaldığı için ,arkada da oturacağı
için kızaracak ve vazgeçecektir eminim.

Ben seni bırakayım teklifinde bulun,göreceksin ki zamanını çaldığı için,arkada
oturacağı için daha başlarken vazgeçecektir.
Bu nasıl bir pişkinlikse silahını az ver demekten farkı yokki,malum silah adamı öldürmüyor,adam size sıkarsa yaşamınızı çalar.Yani motorun bir suçu yok tabii
onu isteyen ve bu davranışı normalmiş gibi yılışan siözde arkadaşlarımızı ve
toplumun cıvık ilişkilerini sorgulamak gerekir.

GSXR_1100
26 Mayıs 2007, 19:52
Abi nede bilkiyonmu tekerlek inik de benzin yokde arada ıstop ediyo bi tamirciye götüremde :D

SeRHaTeKiNci
26 Mayıs 2007, 20:30
myheart motorun cross ise arkadaşlarına bu motor öyle her yerde sürülmez de. şehiriçinde sürünce bozuluyor de. bence.. tabi:cat::cat:

furkankyl
27 Mayıs 2007, 03:24
abi bu iki teker yanlısa gelmez sakın kimseye verme bırak darılsın bırak küssün bırakn trip yapsın....mazaalah bi şey olur veremezsin hesabını önce ailesine bunu unutma...benden isteyenlere olmaz kardeş kusra bakma veremem bu iki teker şakaya gelmez kusra bkama nolur falan diyorum malum tribi yiyiyorum ama olsun

Lospichos
27 Mayıs 2007, 04:47
benimde bir arkadaşım motor zehrini aldı, arada sırada artçı olarak gezdiriyorum , 1 süre sonra kullanmayı öğrenmek istedi.. bende kıramadım kullanmasına izin verdim ama şartlarımı belirterek ,

1- trafik olmayan bir alanda binilecek
2- korumasız asla binilmiyecek
3 kurallarımın dışına çıkılmıyacak..

ve şuan öğrenme çabasında :) iyide kullanıyor kereta ...
kimseden motorunu isteyemiyorum ( zarar verebilirim diye korkuyorum) ama trafiksiz ortamda test sürüşleri bazen oluyor.. ama şunu şimdiden belirteyim bu mesajı yazdık diye sakın kimse motorumu istemesin kan çıkar :P

neyse efendim , motoru herşeyi olarak görenlerdenim.. hobi değil benim bir parçam ... kimseye vermeyinn , o size ait olsun..

efsane_35
27 Mayıs 2007, 18:51
1. diyalog
motoru isteyen:aga motoru versene bi bineyim hadi
ben:allah vaersin
2. diyalog
motoru isteyen:aga motoru versene bi bineyim hadi
ben:nazar etme neolur çalış seninde olur

bundan gerisimi var :P

Pınarr
27 Mayıs 2007, 18:56
Motoru isteyen: Dönüşte ben sürücem senin arkana binmem...
Ben: At, avrat, silah... Binme ok. (Bu arada eldivenlerimi takıyorum)
KÜTTTT!!!! Motor yerde :( Arkadaş duran motoru yatırdı :(
Sessizlik :pale:

killing_machine
27 Mayıs 2007, 19:15
Motoru isteyen: Dönüşte ben sürücem senin arkana binmem...
Ben: At, avrat, silah... Binme ok. (Bu arada eldivenlerimi takıyorum)
KÜTTTT!!!! Motor yerde :( Arkadaş duran motoru yatırdı :(
Sessizlik :pale:

:)kızmış heralde ayaklığa hafifçe dokanıvermiş.

Pınarr
27 Mayıs 2007, 19:16
:)kızmış heralde ayaklığa hafifçe dokanıvermiş.

Yok kendisi de yerdeydi :D

killing_machine
27 Mayıs 2007, 19:18
Yok kendisi de yerdeydi :D

:cherry::queen:ozaman ya sürmeyi bilmiyor yada çok heyecanlandı.:mrgreen:
sen yine binmemişsin ben arkasından iki kere düştüm arkadaşımın birincisi scooterle ikincisi 251 mz le scooterle kuma kaptırdı mzle ön kaldırıp yere düştük ama öcünü almıştım crossun arkasından fırlattım onu.:mrgreen:

voldemort
27 Mayıs 2007, 19:29
ne denır nasıl yapılır bılmıyorum ama Motorumu daha kımseye vermıyecegım. adamın yamaha yzf 1000 war. bir kere istememısım. Benım altımda bır durum olur. O onundur neolur ne olmaz diye. hobisine saygı duymusum. adam ben nobetteyken motorumu istiyo motor ertesigün gelıyo. Bir sürüde yalan dolan. İnsanlarımız cok cahil coookkkkkkk.

Pınarr
27 Mayıs 2007, 19:56
:cherry::queen:ozaman ya sürmeyi bilmiyor yada çok heyecanlandı.:mrgreen:
sen yine binmemişsin ben arkasından iki kere düştüm arkadaşımın birincisi scooterle ikincisi 251 mz le scooterle kuma kaptırdı mzle ön kaldırıp yere düştük ama öcünü almıştım crossun arkasından fırlattım onu.:mrgreen:

Birde eski motorcuyum diyo :)
Artçı aldım onu düşürmeden önce ışıklarda dururken ayağını yere koydu boyu da kısa yan yatıyoduk nerdeyse :cherry:

killing_machine
27 Mayıs 2007, 20:32
Birde eski motorcuyum diyo :)
Artçı aldım onu düşürmeden önce ışıklarda dururken ayağını yere koydu boyu da kısa yan yatıyoduk nerdeyse :cherry:

eski motorcu nerden anlasın Hyosung GT-250'den:mrgreen:bide bir crossun arkasına artçı alsan neolacak ki?:)

alp_tunay
27 Mayıs 2007, 20:53
Veremem arkadaş dersin harbice...Anlasın motorun senin için değerini....

Pınarr
27 Mayıs 2007, 21:01
eski motorcu nerden anlasın Hyosung GT-250'den:mrgreen:bide bir crossun arkasına artçı alsan neolacak ki?:)

Nası yani yaa...
Crossun arkasına artçı alınca neden böyle bi söylem söz konusu oldu anlayamadım. Beni aydınlatır mısın????

killing_machine
27 Mayıs 2007, 21:13
Nası yani yaa...
Crossun arkasına artçı alınca neden böyle bi söylem söz konusu oldu anlayamadım. Beni aydınlatır mısın????

yaw crossların sele yüksek ya bide senin artçı kısa ya; ayağı yere hiç yetişmez diye:)

Pınarr
27 Mayıs 2007, 23:16
yaw crossların sele yüksek ya bide senin artçı kısa ya; ayağı yere hiç yetişmez diye:)

İyi ya işte onu diyorum bende. Yüksek olduğunda bizimki ayağını yere koyunca yatmış oluyoruz zaten :)

orcunmavis
27 Mayıs 2007, 23:30
ben arkadaşların motoru isteme sorununu çözdüm !
ilk önce motoru seyir halindeyken yan yatırıp tankta küçük bir ezik oluşmasını sağladım:pr:
sonra da motoru isteyen arkadaşlara
-bak geçen gün bi arkadaşa verdim de ne hale getirdi
diyorum:)
daha ısrar edemiyorlar.