Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : [Gaziantep - MT]

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38

AYDEMİR
05 Ekim 2010, 13:12
Gaziantep MT kardeş okulunu boyadı

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/81840-gaziantep-mt-kardes-okulunu-boyadi.html

smao
14 Kasım 2010, 21:55
gt 250 r arıyorum antepden (antepliyim) hani olurda birinde olur satar filan ta kalkıp istanbula gitmeyeyim diyorum gözüme istediğim gibi bişey çarpmadı kısmet şimdilik hemşerilerim varsa aranızda bir konuşalım bu arada sonraki okul boyama etkinliğinizde bende bulunmak isterim çok gururlandım hem bir gaziantepli olarak hem motosikletçi olarak.

buggin
17 Kasım 2010, 19:14
ah güzel şehir..
her sene gelirim g.antebe gerçekten güzel bi şehir.

bi şarkı paylaşalım yoorm o zaman :P http://www.netistanbul.com/video/157-amator-videolar-antep-rap-dinle-antep-rap-video-izle.html

birde benim ananem kelebacım diyor. kendisi has antepli ama başka kimseden öyle bi tabir duymadım. sorunca herkes öyle diyor diyo :mrgreen: siz hiç duydunuz mu.
:silent:

kingcüneyt
27 Kasım 2010, 17:33
::blusssh:::blusssh:

ziya27
26 Aralık 2010, 11:33
:queen::queen::queen:

RunemagicK
08 Ocak 2011, 12:56
yarın antepe geliyorum, bi etkinliğiniz olursa benide çağırınız

ziya27
19 Ocak 2011, 12:01
::tutkuy::

cbrl-ozkn
25 Ocak 2011, 17:13
selam yeni üye oldum ama bir türlü kendini tanıt diye bir bölüm bulamadım bundan sonra aranıza alırsanız bende burdayımm :bounce:

ibalte
27 Ocak 2011, 13:28
selam yeni üye oldum ama bir türlü kendini tanıt diye bir bölüm bulamadım bundan sonra aranıza alırsanız bende burdayımm :bounce:

Hoşgeldin Cebrail Kardeşim.Bundan sonra burada bol bol görüşürüz.

kingcüneyt
27 Ocak 2011, 13:41
aydemir abi yok Antep Mt sessiz kimsecikler uğramıyor artık :pale:

AYDEMİR
28 Ocak 2011, 15:02
aydemir abi yok Antep Mt sessiz kimsecikler uğramıyor artık :pale:

Sevgili cüneyt allah kısmet ederse çok güzel organızasyonlarla birliktelimiz devam edecek az kaldı....:cat::cat::cat:

cbrl-ozkn
29 Ocak 2011, 20:13
Hoşgeldin Cebrail Kardeşim.Bundan sonra burada bol bol görüşürüz.

hoşbuldukk abiciimm inşallahh havalar düzelir düzelmez yanındayım

alican27
01 Şubat 2011, 17:20
evet bende kayıdoldum bn lise 1 öğrencisiyim ama motor delisiyim şimdiden herkese slmlar inş ehliyetimi alırsam bir gezide o zaman yaparız

cbrl-ozkn
05 Şubat 2011, 20:26
mt antep nerdessiizz yorum

VIA
06 Şubat 2011, 02:49
Arkadaşlar Antep'e tayin durumum var.Daha önce hiç görmemiştim.

Şehirle ilgili bilgi verebilirmisiniz;mesela merkezde kiralar nekadar,kiralık ev bulmak zormudur,bekara vermeyiz muabbeti yapılırmı ,pahalı bir şehirmidir,sosyal imkanları nasıl,gezilip görülecek yerleri,av hayvanları çeşitliliği :) balık tutulabilecek akarsu ve gölleri.. vs şehir ve çevresiyle ilgili vereceğiniz tüm bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

KEMALETTİN
06 Şubat 2011, 19:02

Şehirle ilgili bilgi verebilirmisiniz;mesela merkezde kiralar nekadar,kiralık ev bulmak zormudur,bekara vermeyiz muabbeti yapılırmı ,pahalı bir şehirmidir,sosyal imkanları nasıl,gezilip görülecek yerleri,av hayvanları çeşitliliği :) balık tutulabilecek akarsu ve gölleri.. vs şehir ve çevresiyle ilgili vereceğiniz tüm bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba.Kira fiyatları 400-600 tl arasında oluyor merkezi yerlerde.Ancak merkez olmasa dahi ulaşım kolaydır ve öyle abartılacak bir trafiği de yoktur Gaziantep'imizin.Ev muhakkak bulunur.Her ne kadar ülkemizin 6.büyük şehri olsa da,yaşam çok pahalı değildir.Gezilecek yer olarak tarihi camileri,tarihi hamamları,müzeleri,kalesi vb. yerleri vardır.Şehrin 15-20 km dışında balık tutabileceğiniz bir göleti de vardır.Gaziantep'te soysal olmak biraz zordur.Yani gezilecek yerler sınırlıdır.Ancak motorlu birine antisosyallikten bahsetmek abes kaçar.Motor zaten başlıbaşına özgürlük ve sosyalliktir.Genel olarak söylemek gerekirse de Gaziantep kafanız rahat yaşayabileceğiniz bir şehirdir.Umarım geldiğinizde memnun kalırsınız.

fıratmoda46
06 Şubat 2011, 22:15
SelamunAleyküm Gardaşlar.

ibalte
09 Şubat 2011, 11:30
VIA kardeş KEMALETTİN yeterince açıklamış.Ama bir yeri biraz eksik kalmış gibi geldi.Her ne kadar motor tutkunu için anti sosyal olmak biraz zordur doğrudur aynen ama antep'te sosyal olma konusund karamsar olmamak lazım.Çünkü sanatın her türlüsü(Sinema,tiyatro,musiki,resim,el sanatları,edebiyat,),sporun hemen hemen her türlüsü(Buz patenine kadar :) )kara ve su avcılığı,vs vs ile beraber,bunların her türlü malzeme,teknik destek,kurslar gibi alt yapısı mevcut olup,ilgilenenlerin hizmetine sunulmuş haldedir.Hasılı,sosyal yaşam,her zevk ve seviyeyi tatmin edcek düzeyde imkânlar sunmaktadır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:26 ----------

SelamunAleyküm Gardaşlar.

A.slm kardeşim hoş geldin.

bektas46
10 Şubat 2011, 19:09
VIA kardeş KEMALETTİN yeterince açıklamış.Ama bir yeri biraz eksik kalmış gibi geldi.Her ne kadar motor tutkunu için anti sosyal olmak biraz zordur doğrudur aynen ama antep'te sosyal olma konusund karamsar olmamak lazım.Çünkü sanatın her türlüsü(Sinema,tiyatro,musiki,resim,el sanatları,edebiyat,),sporun hemen hemen her türlüsü(Buz patenine kadar :) )kara ve su avcılığı,vs vs ile beraber,bunların her türlü malzeme,teknik destek,kurslar gibi alt yapısı mevcut olup,ilgilenenlerin hizmetine sunulmuş haldedir.Hasılı,sosyal yaşam,her zevk ve seviyeyi tatmin edcek düzeyde imkânlar sunmaktadır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:26 ----------

ıbrahıım abı etkınlerı duyunca kıskandım antepden bır eş(hayat arkadaşı) mı alsak da anteplı olsak memlektımden hayır yok (bu gıdısle evde kalıcaz) :) antebe yerlesım en ıyısı su yolda acılırsa pek mesafede kalmaz tugay tarafından evde tutarsam ohh degmeyın keyfıme

AYDEMİR
10 Şubat 2011, 20:02

Kemalettin kardeşim yeterince acıklamiş ibrahim abide en ince ayrıntıya kadar girmiş memurlar için ideal bir şehirdir antephatta çok tanıdıgım memur var emekli olupta Gaziantep de kalan sen burdan yola cık kardeş...

Abi öyle bir ablatmişsın ki bir an Antep de yaşiyasım geldi :rendeer::rendeer::rendeer:

ıbrahıım abı etkınlerı duyunca kıskandım antepden bır eş(hayat arkadaşı) mı alsak da anteplı olsak memlektımden hayır yok (bu gıdısle evde kalıcaz) :) antebe yerlesım en ıyısı su yolda acılırsa pek mesafede kalmaz tugay tarafından evde tutarsam ohh degmeyın keyfıme

Öyle bir şey bulursan bana da haber et bektaş kardeş..

ibalte
10 Şubat 2011, 20:27
Tarif ettiğin yer bizim evin civarı.Tamam işte komşu da oluruz.Rab(C.C.)'bim helal süt emmiş bir kişi kızı ( konuşma diliyle gişi gızı olarak geçer Birecik'te.Manası;Adam gibi adamın evladı demektir.) nasip etsin inşaallah.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:20 ----------

evet bende kayıdoldum bn lise 1 öğrencisiyim ama motor delisiyim şimdiden herkese slmlar inş ehliyetimi alırsam bir gezide o zaman yaparız

Ehliyetini alana kadar bu zevkten mahrum kalma alican.Gel elbet birimizin artçısı olarak gezilere katılırsın.Madem lise 1 e gidiyormuşsun,o zaman gezilere katılman için ehliyete,ruhsata hatta nüfus cüzdanına bile gerek yok,inşaallah güzel notlarını getir,karneni getir istediğin yere ben götürecem seni ehliyetini,motorunu alıncaya kadar söz...

VIA
10 Şubat 2011, 21:06
Bilgilendirme için sağolun arkadaşlar dünden beri Antep sayfasına yoğunlaştım 40. sayfadayım oku oku bitmiyor :) kısmet olurda gelirsem sizlerlede tanışmak isterim. Şimdilik kalın sağlıcakla selamlar olsun Şahin Beyin memleketine :cat:

bektas46
10 Şubat 2011, 22:55
Kemalettin kardeşim yeterince acıklamiş ibrahim abide en ince ayrıntıya kadar girmiş memurlar için ideal bir şehirdir antephatta çok tanıdıgım memur var emekli olupta Gaziantep de kalan sen burdan yola cık kardeş...

Abi öyle bir ablatmişsın ki bir an Antep de yaşiyasım geldi :rendeer::rendeer::rendeer:

Öyle bir şey bulursan bana da haber et bektaş kardeş..

olur aydemir abı haberleselım :cat:

[QUOTE=ibalte;2260666]Tarif ettiğin yer bizim evin civarı.Tamam işte komşu da oluruz.Rab(C.C.)'bim helal süt emmiş bir kişi kızı ( konuşma diliyle gişi gızı olarak geçer Birecik'te.Manası;Adam gibi adamın evladı demektir.) nasip etsin inşaallah.[COLOR="Silver"]

bakalım ıbrahım abı bılıyorsun cımentoda calısıyorum ha antep ha maras gıtme

gelme degısmıyor anlıcagınız bakalm es konusu nereler olur evde oturum

kısmetımı beklıyeyım:cat: ona gore karar verırım

ibalte
17 Şubat 2011, 10:51
Ali AYDEMİR dün, ağabey yanına gelecem bir çayını içmeye dedi.Gelmedi o kadar bekledik.(Kesin işleri yoğundur bizim gibi emekli adam değil.Allah(C.C.) bol hayırlı kazançlar versin.)Çay kaynadı kaynadı içtik bitti.Biz de karar verdik,ağır bir fatura kestik.Yanına gidip önce o nurlu yanaklarından bir güzel doya doya sevgi ve muhabbetle öpecez,sonra da bir demlik çayını bitirecez. Nasıl ceza ama Ali'm? :):cat: Birazdan Mustafa Başkanım gelecek Maraş'tan.Antep'te acil bir işi varmış.O nu yolcu edeyim yanına gelecem.Karşıyaka'da işlerim var biraz.Hem ziyaret hem ticaret olsun.Özledik bir de seni.

AYDEMİR
17 Şubat 2011, 11:47
Ali AYDEMİR dün, ağabey yanına gelecem bir çayını içmeye dedi.Gelmedi o kadar bekledik.(Kesin işleri yoğundur bizim gibi emekli adam değil.Allah(C.C.) bol hayırlı kazançlar versin.)Çay kaynadı kaynadı içtik bitti.Biz de karar verdik,ağır bir fatura kestik.Yanına gidip önce o nurlu yanaklarından bir güzel doya doya sevgi ve muhabbetle öpecez,sonra da bir demlik çayını bitirecez. Nasıl ceza ama Ali'm? :):cat: Birazdan Mustafa Başkanım gelecek Maraş'tan.Antep'te acil bir işi varmış.O nu yolcu edeyim yanına gelecem.Karşıyaka'da işlerim var biraz.Hem ziyaret hem ticaret olsun.Özledik bir de seni.

Başimin üstün de yerin var abi ne demek hatta mustafa yı da al gel çok iyi olur dün için kusura bakma abi gercekten çok yogun dum...

ibalte
19 Şubat 2011, 00:38
Bölenlere
Bölerim sananlara
Adam olmayanlara
Ayrı baş çekenlere
Boyuna
Posuna
Çapına
Çevresine
Bakmayanlara....
BUNA DOSTLUK DENİR

Dostluk neye denirmiş?Evet Millet. Dostluğun ne olduğunu bilmiyorsanız öğrenin.Bir küçük Bir büyük laf söylemiş.

7-8 kişiyle ordu kurdum sanan don kişot,ateşle oynuyor.Tahammül sınırlarını zorlayanlar bedellerini şahsen öderler.Demedi deme ibrahim! :))))))

regal
19 Şubat 2011, 00:57
bende dedim sanki biara
demedi demeyin ben bu ortamı yakarım

ibalte
19 Şubat 2011, 01:04
Bölenlere
Bölerim sananlara
Adam olmayanlara
Ayrı baş çekenlere
Boyuna
Posuna
Çapına
Çevresine
Bakmayanlara....
BUNA DOSTLUK DENİR

Dostluk neye denirmiş?Evet Millet. Dostluğun ne olduğunu bilmiyorsanız öğrenin.Bir küçük Bir büyük laf söylemiş.::yanliss:

7-8 kişiyle ordu kurdum sanan don kişot,ateşle oynuyor.Tahammül sınırlarını zorlayanlar bedellerini şahsen öderler.Demedi deme ibrahim! :))))))

Bir mesaj daha ekleyeyim....; Oyun bitince şah da piyonlar da aynı kutuya konur.:farao:

ibalte
19 Şubat 2011, 03:49
bende dedim sanki biara
demedi demeyin ben bu ortamı yakarım

Yok sakın.Şimdi sırası değil.Sabret.Herşeyin zamanı var.:bounce:

-ibrahim-
19 Şubat 2011, 07:50
Abilerim 100 tl civarında kask almak istiyorum bana bir model ve antepte bildiğiniz bir mağaza önerir misiniz? Teşekkürler..

ibalte
19 Şubat 2011, 10:17
Abilerim 100 tl civarında kask almak istiyorum bana bir model ve antepte bildiğiniz bir mağaza önerir misiniz? Teşekkürler..

Adaşım biliyorsun kask bir motosikletçinin olmazsa olmazı.Mazaallah bir kötü durumda sürücünün hayatını kurtardığı gibi,yine kalitesiz veya uygun olmayan kaskların da sebep olduğu türlü sakatlıklar olabiliyor.Olay sadece zevk,imkânlar vs den ziyade,tam koruma ve kullanım rahatlığı bakımından da önemli.Madem Gaziantep'te ikamet ediyormuşsun bir ara müsait olduğunda yanıma uğra hem tanışmış oluruz,hem çayımızı içer bilgi alışverişinde bulunuruz.Keyifli ve sağlıklı sürüşler dilerim.Mekân konusunda burdan haberleşiriz telefonumu vereyim her ihtimale karşı. 0505 581 1159

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:14 ----------

mt antep nerdessiizz yorum

Cebrail görüşemiyoruz.Bir ara müsait olduğunda uğra.Özletme kendini.

AYDEMİR
19 Şubat 2011, 10:27
Bir mesaj daha ekleyeyim....; Oyun bitince şah da piyonlar da aynı kutuya konur.:farao:

Abim benim senin kafanı taktıgın şeye bak ben ata sözlerini çok severim abi

Gün ola harman ola hele....

İt ürür kervan yürür...Demiş atalarimiz ne bizim adamlıgımızı ne bizim insanlımızı kimse yargıyayamaz...

Abi saygılar az kaldı arkadaşlar bekleyin.....

regal
19 Şubat 2011, 14:13
Abim benim senin kafanı taktıgın şeye bak ben ata sözlerini çok severim abi

Gün ola harman ola hele....

İt ürür kervan yürür...Demiş atalarimiz ne bizim adamlıgımızı ne bizim insanlımızı kimse yargıyayamaz...

Abi saygılar az kaldı arkadaşlar bekleyin.....

yaza görürürz yerinde organızasyon yapanlar la yolda organızasyon yapanlar görülür
nasuıl olsa

ibalte
19 Şubat 2011, 17:52
Hepimiz insanız.Sinirlendiğimiz zaman ağır konuşur,hatta öfkelendiğimizde çok çok daha ağır da konuşuruz.Bu fıtratımızda vardır.Ama çoğu zaman sözlerimiz bir yerlerde bir zamanlarda karşımıza düşmanımızdan tehlikeli dikiliverir,zor durumda kalırız.Bu nedenle;Mümkün olduğu kadar sözlerimizin şahsiyeti zedeleyici olmamasına gayret edersek çok daha uygun,çok daha olgun olur.İnsanı insana has hasletler ya da zayıflıklarla anmak ya da benzetmeler yapmak o andaki haleti ruhiyemizden dolayı olduğu için affedilebilir ama insanı insan olmayan şeylerle anmak ;"Yaradılmışı severiz,yaradandan ötürü" felsefemize ters olur ki,mazaallah bunun öte dünyada hesabı da vardır..Canlarım daha ölçülü olmakta fayda var.

AYDEMİR
19 Şubat 2011, 19:12
yaza görürürz yerinde organızasyon yapanlar la yolda organızasyon yapanlar görülür
nasuıl olsa

Şu an zaten görüyoruz Mustafa

Burda yapacaklarımızı yazıyoruz ertisi gün başka bir yerde bizim yapmak istediklerimizi birileri yapmaya çalişiyor aman yapsın yapsın da Adam olarak yapsın....

Yazılanların cızılenlerin konuşulanların nereye varacagını bilerek yapsın

Ben konuşursam sert konuşurum bilen bilir kimse ortamı yumuşatmaya çalişmasın yumuşayacak bir ortam yok.....

-ibrahim-
20 Şubat 2011, 04:30
Adaşım biliyorsun kask bir motosikletçinin olmazsa olmazı.Mazaallah bir kötü durumda sürücünün hayatını kurtardığı gibi,yine kalitesiz veya uygun olmayan kaskların da sebep olduğu türlü sakatlıklar olabiliyor.Olay sadece zevk,imkânlar vs den ziyade,tam koruma ve kullanım rahatlığı bakımından da önemli.Madem Gaziantep'te ikamet ediyormuşsun bir ara müsait olduğunda yanıma uğra hem tanışmış oluruz,hem çayımızı içer bilgi alışverişinde bulunuruz.Keyifli ve sağlıklı sürüşler dilerim.Mekân konusunda burdan haberleşiriz telefonumu vereyim her ihtimale karşı. 0505 581 1159[COLOR="Silver"]

Teşekkür ederim abi saol müsait bir zaman ararım,çayını içmeye gelirim.

ibalte
20 Şubat 2011, 21:03
Hepimiz insanız.Sinirlendiğimiz zaman ağır konuşur,hatta öfkelendiğimizde çok çok daha ağır da konuşuruz.Bu fıtratımızda vardır.Ama çoğu zaman sözlerimiz bir yerlerde bir zamanlarda karşımıza düşmanımızdan tehlikeli dikiliverir,zor durumda kalırız.Bu nedenle;Mümkün olduğu kadar sözlerimizin şahsiyeti zedeleyici olmamasına gayret edersek çok daha uygun,çok daha olgun olur.İnsanı insana has hasletler ya da zayıflıklarla anmak ya da benzetmeler yapmak o andaki haleti ruhiyemizden dolayı olduğu için affedilebilir ama insanı insan olmayan şeylerle anmak ;"Yaradılmışı severiz,yaradandan ötürü" felsefemize ters olur ki,mazaallah bunun öte dünyada hesabı da vardır..Canlarım daha ölçülü olmakta fayda var.

Hz.İbrahim(a.s.)'ı ateşe atacaklar derler.Karınca duyar,alır ağzına bir zerre su;koşa koşa düşer yola.Yolda görenler sorar; -"Ey karınca nereye böyle pürtelâş?" Karınca;-"İbrahim(a.s.)i yakacaklar ateşe su dökmeye yetişecem tutmayın beni" der.Gülerler bunu duyanlar. -"Be hey ahmak,bu suyla o koca yangın söner mi?" Derler. Karınca döner gayet sakin ve mağrur bir edâyla;
-"Evet;Yangını söndüremem belki ama cümle alem de bilsin ki,karınca kimden yanadır."

Karıncayız inşaallah.Ama,ezilecek kadar küçük değil.

regal
20 Şubat 2011, 23:32
ibrahim abi bu guzel menkıbeleri paylaşıyorsun ya allah razı olsun valla okuyunca derin devlet gibi düşüncelerimde derinleşiyor

bülent27tr
21 Şubat 2011, 03:21
Şu an zaten görüyoruz Mustafa

Burda yapacaklarımızı yazıyoruz ertisi gün başka bir yerde bizim yapmak istediklerimizi birileri yapmaya çalişiyor aman yapsın yapsın da Adam olarak yapsın....

Yazılanların cızılenlerin konuşulanların nereye varacagını bilerek yapsın

Ben konuşursam sert konuşurum bilen bilir kimse ortamı yumuşatmaya çalişmasın yumuşayacak bir ortam yok..... helal olsun gardaş yerinde bir tespit yapmışın haydi buna inat patlat bir organizazyon ama birbirimizi keselemeyelim :farao: yol yapalım birazda key yapalım ve az birazda ders verelim az ama çok verirsek sonra bize ögretmeye çalışırlar:queen:

ibalte
21 Şubat 2011, 03:49
ibrahim abi bu guzel menkıbeleri paylaşıyorsun ya allah razı olsun valla okuyunca derin devlet gibi düşüncelerimde derinleşiyor

Eskiden,ne tinerci vardı,ne ballici,ne eroin,ne kokain ne hap ne bir zıkkım.Bir esrar olurdu duyardık,onu da ihtiyarlar içer bilirdik.Neden? Çünkü sağcısının da başkanları itlik kopukluk yaptırmaz kitap okutturur düşünmeye yönlendirirdi,solcusunun da başkanı.Sağcısı da fikirlerle uğraşır düşünceyi ön planda tutardı solcusuda her iki taraf da kaliteydi. Bunları birbirine kırdırararak yok etmek istediler,ama millet uyandı.Baktılar olacak gibi değil,insanların fikirlerini yok ettiler.Ne sağcı kaldı,ne solcu.Düşünmeyi yokettiler,beyinler dumura uğradı.Kâinatta tüm eşyanın tersine,işledikçe,yoruldukça sağlamlaşan eskimeyen tek şey beyindir.Beyinleri düşünmeden yoksun bırakarak dumura uğrattılar.Yeniden düşünmenin ama ne olursa olsun düşünmenin ufkunu açmamız lazım.Kalp gözü nedir?Tefekkür,yani derin düşünme.Satranç aklı geliştirir diye neden denir?Çünkü satranç oyuncusu sadece bir sonraki hamleyi hesap edebilir,oyun kurulmaz.Bunun için de her hamleyi yapacak taşın hesabını derin derin düşünmesi gerekir de ondan.Düşünün.Çok çok düşünün.

AYDEMİR
21 Şubat 2011, 11:24
Hz.İbrahim(a.s.)'ı ateşe atacaklar derler.Karınca duyar,alır ağzına bir zerre su;koşa koşa düşer yola.Yolda görenler sorar; -"Ey karınca nereye böyle pürtelâş?" Karınca;-"İbrahim(a.s.)i yakacaklar ateşe su dökmeye yetişecem tutmayın beni" der.Gülerler bunu duyanlar. -"Be hey ahmak,bu suyla o koca yangın söner mi?" Derler. Karınca döner gayet sakin ve mağrur bir edâyla;
-"Evet;Yangını söndüremem belki ama cümle alem de bilsin ki,karınca kimden yanadır."

Karıncayız inşaallah.Ama,ezilecek kadar küçük değil.

O karıncanın yüregi kocaman Dayı O karıncanın Allahına kurban olurum ben..

Ezmek konusuna gelince kim ezecekmiş ezmeye çalişanların buna ne Kalıpları ne Adamlıkları ne de karekterleri yeter gerci olmayan şeyler den bahsettim ama olsun.....Öyle bu işler sağda solda yazmakla cizmekle benim hakkım da konuşmak olmaz biz neyin ne oldugunu biliyoruz..

Siz gidin şakşakcılık yapın.....

ibalte
21 Şubat 2011, 15:31
İki kişi haklıyım iddialarını diyalogla çözemeyine,kavgaya tutuşur,sonunda birbirlerini epeyce hırpaladıktan sonra,kendilerini kadının karşısında bulurlar.Kadı malûm,bizim Nasreddin Hocadır.Hoca oturtur karşısına adamları, anlatın bakalım der.Anlatmaya başlar biri.Hoca dinler;"Sen haklısın" Der. Diğeri anlatmaya başlar. Hoca yine dinler,der:"Sen haklısın"... Hanımı dayanamaz girer lafa; -"Hocam" der; "Nasıl iştir bu her ikisine de diyorsun haklısın?" Hoca hanımına döner-"Vallahi hanım" der;"Sen de haklısın."

karayılan
21 Şubat 2011, 19:28
selam arkadaşlar çoktandır MT ye giremiyorum nasılsınız.ooo İbrahim abimde buradaymış abi seni burada görmek güzel:cat:

ibalte
21 Şubat 2011, 20:50
selam arkadaşlar çoktandır MT ye giremiyorum nasılsınız.ooo İbrahim abimde buradaymış abi seni burada görmek güzel:cat:

:) Canlarım motor olur,hele de üzerinde ADAM olurda ben orda olmam mı? :rendeer:

ibalte
22 Şubat 2011, 17:47
Ateşle oynama huyuna ısrarla küfr-ü inat edenleri yakma zamanı yaklaşıyor.Kıyamet kopsa da her insan tek başına ölür.Birisi ya çok cesur bela arıyor,ya çok ahmak ne yaptığını bilmiyor.Tahammülün de sınırları vardır.Mırıldandım toz dumana belendi ortalık.Haykırayım isteniyor galiba.

AYDEMİR
23 Şubat 2011, 11:29
Ateşle oynama huyuna ısrarla küfr-ü inat edenleri yakma zamanı yaklaşıyor.Kıyamet kopsa da her insan tek başına ölür.Birisi ya çok cesur bela arıyor,ya çok ahmak ne yaptığını bilmiyor.Tahammülün de sınırları vardır.Mırıldandım toz dumana belendi ortalık.Haykırayım isteniyor galiba.

Dayı sen takma sıkma canını kimin ne oldugunu bizler biliyoruz ......

Gök gürlemesse kimse allah allah demezmiş...

crazy2763
25 Şubat 2011, 12:39
Bölenlere
Bölerim sananlara
Adam olmayanlara
Ayrı baş çekenlere
Boyuna
Posuna
Çapına
Çevresine
Bakmayanlara....
BUNA DOSTLUK DENİR

Dostluk neye denirmiş?Evet Millet. Dostluğun ne olduğunu bilmiyorsanız öğrenin.Bir küçük Bir büyük laf söylemiş.

Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar.

Her zaman mutluluğun doruğundayken gülünmez, bazen sırf hayata gıcıklık olsun diye uçurum kenarındayken bile gülümseyeceksin... bu arda dostluk konusuna gelınce o konudada kısa bır yazı paylaşmak istiyorum:::(Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş.Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız...

ibalte
25 Şubat 2011, 15:10
Hayırlar,şerlerin altında gizlidir.Şerre tahammül eder,sabır-sebat gösterirsek,hayra ulaşırız.Rab(C.C.)'bim nefsimizi terbiye ederek,hidayete ermemizi nasip etsin.Bir Hak(C.C.) dostu buyuruyor ki; "-Eğer aynı köprüden,hayatınız boyunca,daha kaç kez geçmek mecburiyetiniz olduğunu bilseydiniz,hiç bir köprüyü yıkmazdınız." Hele kapıları biraz aralık bırakalım.Belki nedâmetle gelen bir eski dostu kucaklarız yeniden.:rendeer:Görelim bakalım Ali'm ne olacak dediğin gibi. Evet.İnşaallah güzel olacaktır.Sana gönülden inanıyorum...

AYDEMİR
26 Şubat 2011, 17:49
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar.

Her zaman mutluluğun doruğundayken gülünmez, bazen sırf hayata gıcıklık olsun diye uçurum kenarındayken bile gülümseyeceksin... bu arda dostluk konusuna gelınce o konudada kısa bır yazı paylaşmak istiyorum:::(Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş.Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız...
Kardeşim benim Senin allahına kurban olurum ben Can Dost

Hayırlar,şerlerin altında gizlidir.Şerre tahammül eder,sabır-sebat gösterirsek,hayra ulaşırız.Rab(C.C.)'bim nefsimizi terbiye ederek,hidayete ermemizi nasip etsin.Bir Hak(C.C.) dostu buyuruyor ki; "-Eğer aynı köprüden,hayatınız boyunca,daha kaç kez geçmek mecburiyetiniz olduğunu bilseydiniz,hiç bir köprüyü yıkmazdınız." Hele kapıları biraz aralık bırakalım.Belki nedâmetle gelen bir eski dostu kucaklarız yeniden.:rendeer:Görelim bakalım Ali'm ne olacak dediğin gibi. Evet.İnşaallah güzel olacaktır.Sana gönülden inanıyorum...

Söylüyen çok Dogru söylemiş abi

Birileri sevinmesin fazla zarar verdim kırdım gururunu rencıde ettim diye sadece beklesin ve görsün sanmasın ki arkamızdan ne işler ne dolaplar cevirdini bilmiyoruz..
Biliyoruz hemde çok iyi biliyoruz lakın elimizi kolumuzu baglayıpda beklemiyoruz..

ibalte
01 Mart 2011, 05:29
Kardeşim benim Senin allahına kurban olurum ben Can Dost

Söylüyen çok Dogru söylemiş abi

Birileri sevinmesin fazla zarar verdim kırdım gururunu rencıde ettim diye sadece beklesin ve görsün sanmasın ki arkamızdan ne işler ne dolaplar cevirdini bilmiyoruz..
Biliyoruz hemde çok iyi biliyoruz lakın elimizi kolumuzu baglayıpda beklemiyoruz..

Ne yapayım,ne yapmayayım diye soruyor birisi bir gün. Allah(C.C.) Resulü(S.A.V.) Efenimiz buyuruyor ki; -"Utanmadıktan sonra herşeyi yapabilirsin"
Riyakârlık ve fitneden utanmıyorlarsa herkes kendine yakışanı yapar.Halâ adam tanımakta acemiliğimiz var.Her iki ayaklıyı,konuşanı adam sanıyoruz ne yapalım bu da bizim ayıbımız.