PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sınav sorusu...

mehmet1994
10 Haziran 2012, 16:02
Herkese merhaba abilerim kardeşlerim ben birşey sormak istiyorum.Ehliyet sınavını gireceğim 30 haziranda geçmişte soruları çözüyorum sürekli ve bir soru varki beni sürekli yanıltıyor.SORU ŞU:MOTORLAR ZAMANLARINA GÖRE NASIL SINIFLANDIRILIRLAR? ŞIKLAR İŞE a)Bir ve üç zamanlı b)iki ve beş zamanlı c)iki ve dört zamanlı d)bir ve dört zamanlı doğru cevap iki ve dört zamanlı vakat bu zaman işi nedir ne degildir bir anlatırsanız sevinirim.:silent:

Arda_Karaca
10 Haziran 2012, 16:10
http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0ki_zamanl%C4%B1_motor

http://tr.wikipedia.org/wiki/D%C3%B6rt_zamanl%C4%B1_motor

google sonuçlarından buldum.

hsn01
10 Haziran 2012, 16:11
Buyur kardeşim umarım işine yarar.. Sınavda da başarılar

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/6960-2-4-zamanli-motor-nedir-nasil-calisir.html

mehmet1994
10 Haziran 2012, 16:15
Çok sağol valla açıklayıcı olmuş teşekkürler..

Faradaybv
10 Haziran 2012, 16:16
Motorlar 2 ve 4 zamanlı olarak ayrılır 1 Emme zamanı 2 sıkıştırma zamanı 3 iş (ateşleme) zamanı 4 eksoz zamanı 4 zamanlıda motorlarda krank milinin iki devrinde bir iş meydana gelir 2 zamanlı motorlarda ise krank milinin her devrinde bir iş meydana gelir.
iki zamanlı motorlarda emme ve eksoz supapları yoktur Subapların erine silindir duvarında açılmış emme ve eksoz portları bulunur.Pistonun 2 defa hareket etmesiyle emme-sıkıştırma-iş-eksoz zamanları oluşur

Umarım anlatabilmişimdir

mehmet1994
10 Haziran 2012, 16:38
Evt çok açıklayıcı çok teşekkürler.Bu krank mili filan sorularıda var şu an harıl harıl hergün eğitekten soru indirip 4 K L M N kitapcıklarının sorularını çözüyorum kafam dumar oldu iyice:)bütün soruları ezberledim neredeyse.

Sinan Er
10 Haziran 2012, 17:35
Motor konusu görecelidir. Benim için Motordan önceki zaman ve Motordan sonraki zaman vardır. Motor üzerinde olduğum zamanları da toplarsak 3 eder. Demek ki motorlar 3 zamanlı :)))

TATLIHIZ
10 Haziran 2012, 22:58
Motordan kolay ne var ki abi trafik desen düşünceye tek ilk yardımdan korkuyorum benn

mehmet1994
10 Haziran 2012, 23:10
Evet ilk yardım biraz sarsıyorda soruları baya bildigim ezberledim her yılın sınavda cıkmıs sorularını çözüyorum sendemi sınava gireceksin?

TATLIHIZ
10 Haziran 2012, 23:12
Evet ilk yardım biraz sarsıyorda soruları baya bildigim ezberledim her yılın sınavda cıkmıs sorularını çözüyorum sendemi sınava gireceksin?

Ohoooo ben 17 ye 20 gün kala yazıldım :) hemen o gün işlemleri yaptım bitirdim fakat daha bu hafta yatırdım parayı sınavlar cok kolay zor deyil yani ilk yardıma calısıcam tek cünkü gitmedim o derslere

besikcioglu
10 Haziran 2012, 23:12
turkiyenin en buyuk hatası avrupada 24 zaman dıye bı soru yok bu yuzden bızden bışe olmuyor. sanki yolda tırafıkte sana ve bizlere motorun zamanı lazım tırafık dersini ve suruş dersini verip insanları imtahan etseler bence daha yararlı olur kask takmasını ögretseler ama nerde izmitte duyduguma gore kasksız ehlıyet sınavı yapıyorlarmış.

Pangea
10 Haziran 2012, 23:17
Bende 30 haziranda sınava giricem motor ve trafik çok basit sadece sağlığa biraz bakmak lazım çıkan sorular çok basit oluyor.Bu arada sınava nerede gireceğimiz ne zaman belli olacak?