Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sınav sorusu...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya As125
    Herkese merhaba abilerim kardeşlerim ben birşey sormak istiyorum.Ehliyet sınavını gireceğim 30 haziranda geçmişte soruları çözüyorum sürekli ve bir soru varki beni sürekli yanıltıyor.SORU ŞU:MOTORLAR ZAMANLARINA GÖRE NASIL SINIFLANDIRILIRLAR? ŞIKLAR İŞE a)Bir ve üç zamanlı b)iki ve beş zamanlı c)iki ve dört zamanlı d)bir ve dört zamanlı doğru cevap iki ve dört zamanlı vakat bu zaman işi nedir ne degildir bir anlatırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    mehmet1994 bunu beğendi.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

hsn01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    Buyur kardeşim umarım işine yarar.. Sınavda da başarılar

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...l-calisir.html
    mehmet1994 bunu beğendi.
    Listen to Your Heart

Motosikleti
    Asya As125
    Çok sağol valla açıklayıcı olmuş teşekkürler..

Motosikleti
    Mondial 100 ukh, 2001 Titan Deluxe
    Motorlar 2 ve 4 zamanlı olarak ayrılır 1 Emme zamanı 2 sıkıştırma zamanı 3 iş (ateşleme) zamanı 4 eksoz zamanı 4 zamanlıda motorlarda krank milinin iki devrinde bir iş meydana gelir 2 zamanlı motorlarda ise krank milinin her devrinde bir iş meydana gelir.
    iki zamanlı motorlarda emme ve eksoz supapları yoktur Subapların erine silindir duvarında açılmış emme ve eksoz portları bulunur.Pistonun 2 defa hareket etmesiyle emme-sıkıştırma-iş-eksoz zamanları oluşur

Umarım anlatabilmişimdir
    mehmet1994 bunu beğendi.

Motosikleti
    Asya As125
    Evt çok açıklayıcı çok teşekkürler.Bu krank mili filan sorularıda var şu an harıl harıl hergün eğitekten soru indirip 4 K L M N kitapcıklarının sorularını çözüyorum kafam dumar oldu iyicebütün soruları ezberledim neredeyse.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Motor konusu görecelidir. Benim için Motordan önceki zaman ve Motordan sonraki zaman vardır. Motor üzerinde olduğum zamanları da toplarsak 3 eder. Demek ki motorlar 3 zamanlı ))
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Motordan kolay ne var ki abi trafik desen düşünceye tek ilk yardımdan korkuyorum benn
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Asya As125
    Evet ilk yardım biraz sarsıyorda soruları baya bildigim ezberledim her yılın sınavda cıkmıs sorularını çözüyorum sendemi sınava gireceksin?

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı mehmet1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ilk yardım biraz sarsıyorda soruları baya bildigim ezberledim her yılın sınavda cıkmıs sorularını çözüyorum sendemi sınava gireceksin?
    Ohoooo ben 17 ye 20 gün kala yazıldım hemen o gün işlemleri yaptım bitirdim fakat daha bu hafta yatırdım parayı sınavlar cok kolay zor deyil yani ilk yardıma calısıcam tek cünkü gitmedim o derslere
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

besikcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    raptor 650i
    turkiyenin en buyuk hatası avrupada 24 zaman dıye bı soru yok bu yuzden bızden bışe olmuyor. sanki yolda tırafıkte sana ve bizlere motorun zamanı lazım tırafık dersini ve suruş dersini verip insanları imtahan etseler bence daha yararlı olur kask takmasını ögretseler ama nerde izmitte duyduguma gore kasksız ehlıyet sınavı yapıyorlarmış.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Bende 30 haziranda sınava giricem motor ve trafik çok basit sadece sağlığa biraz bakmak lazım çıkan sorular çok basit oluyor.Bu arada sınava nerede gireceğimiz ne zaman belli olacak?
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)