Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Dislike seçeneği olsun mu?

Katılımcı sayısı
236. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet olsun, lazımdır...

186 78.81%
  • Hayır olmasın, gereksizdir...

32 13.56%
  • Ben bilmem, yönetim bilir !

18 7.63%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Dislike butonu - ANKET

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Dün açılan bir konu üzerine ben de bu konuyu açtım;
    Esas konu...

Teklif güzel ancak içerik geyikten öteye gitmeyeceği için anket önerisi gelmişti konuda. Biz de açalım dedik.

Forum yönetimi dislike butonuna karşı çıksa da like butonunun da tam olarak ne maksatla koyulduğunu kimse bilmiyor(sanırım). Ve ben bu dislike butonunun daha faydalı olacağı konusunda eminim. Çünkü like butonu çok çok insanların kendini iyi hissetmesini sağlıyor diye düşünüyorum.

Ancak dislike butonu'nun gerçekten bir işlevi olabilir. Gereksiz açılan konuların belli bir dislike sayısından sonra kitlenme-silinme-gizlenme yada ana listenin dışına çıkma durumu olabilir. Özellikle hala "Honda mı - Hıyar mı? Abiler yardım" konularının kirliliğini engelleyebiliriz. Mod'lara yardımcı olunacağı düşüncesindeyim.

Genelde Konu dışı kısmında açılan dini-siyasi vb, konularda tartışmalar çok oluyor. Ve çok fazla sayıda kişi yorum yapıyor. O tarz konular da genelde 2 taraf belirginleşeceği için konu çok fazla sayıda dislike alabilir. Belki de Konu Dışı kısmındaki konularda bu butonun işlevsiz yapabiliriz. Yada konunun kitlenmesi için çok daha yüksek dislike sayısı belirlenebilir(mümkünse tabi)

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, beğen butonuna tıklandığında mesaj sahibine mesaj gidiyor ve kimlerin beğendiği belli oluyor.
    Bu aslında mesajı yazanın sempatisini kazanmak anlamına da geliyor. Tersi düşünüldüğünde?
    Beğenmiyenler ve beğenenler kutuplaşmasına yol açabileceğini düşünüyorum.
    Zaten ülkemizde son zamanlarda yeterince hatta aptalca kutuplaşmalar mevcut.
    Tabiiki görüşüm önyargılı olabilir, deneyip görmesi bedava edinilecek tecrübeyse paha biçilmez olacaktır. Vira bismillah.
    Önceki konuda ihtiyar abimizin değindiği nokta da güzel. Bu sebeple belki de dislike butonuna kimlerin bastığı gizlenebilir. Hem böylece en sevdiğiniz kişileri de objektif bir şekilde dislike'layabiliriz Forumun anlam ve önemini belirten, belki de başka forumlar ile kıyaslama yapan büyüklerimize de eğer işe yarayacaksa bırakın bu forumda bişeyler farklı olsun diye selam ediyorum

Kısacası işlevinin olacağını düşündüğümüz bir tuş bu dislike, ancak detayları tartışılır. Yönetime duyrulur.

Şimdi soruyorum, dislike butonu olmalı mı olmamalı mı? Geyik-sohbet-tartışma yapalım elbet ama oy vermeden geçmeyin
    cemaleddin, samsam, bulut59 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha xs400
    olmalı.......

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Olmalı.......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    İyi fikir, yalnız kimlerin oy verdiği açık olmamalı, kutuplaşma ve rövanş isteği yaratır. (Bakınız Fotokritik)
    Tsubasa, jr. ve yüksel66 bunu beğendiler.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Yirmiden fazla dislike alan başlık silinmeli

---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

Su da var; eğer inciciler gelirse forum komple kitlenir. Yeni üyeler ve ya belirli sayıda yazısı olmayanlar hatta ikisi birden olursa bunun da önüne geçilir

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    layk'ları başlıklar almıyor ama. Yazdığı mesaj aracılığı ile üyeler almış oluyor.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yirmiden fazla dislike alan başlık silinmeli
    Başlığı oylamak çok mantıklı Herkesin onayıyla forumun gereksiz saçmalıklarla dolmasını önlemek bomba olur ama suistimalin önüne geçilemez. Greksiz başlığı açan zaten her türlü suistimal eder o yetkiyi
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Galiba,
    Gecti Bor'un pazari,
    Surelim essegi Nigde'ye.....

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galiba,
    Gecti Bor'un pazari,
    Ben bunu dün açmaya çalışmıştım, malum konu üzerine. Ancak bu anket açılamadan kaybolmuştu bişekilde, gökhan da bulamamıştı. Sonra aslında yöneticilerden birilerinin dislike butonunun konu kitleme veya sildirme gibi herhangi bir işlevinin şuanda olmasının mümkün olmadığını açıklaması gibi uzun bir cümle üzerine ben de fikrimden caymıştım. Ancak benim hazırladığım anket -görüyorum ki- gece 9.30 da kendi kendine geri gelmiş Neyse yapacak birşey yok, oylayalım bare
    #sürenadam

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bu işi çıkması muhtemel tartışmaları ve teknik detaylarıyla birlikte değerlendirmek gerektiğini düşündüğümden vekaletimi yönetime veriyorum.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    belli bir "dislike" alan yorumun silinmesine karşıyım.
    Karşı görüşlü olduğumuz bir fikrin veya yorumun silinmeden kalması taraftarıyım.
    Aksi takdirde kutuplaşma ve tahammülsüzlük meşrulaştırılacak.
    Gereksiz idrar yarışına zemin hazırlanacak.
    Oy kullanmıyorum.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Husumet yaratır. Çok çelişkili görüşlere sahip insanlar öyle veya böyle burada aynı çatı altında buluşuyor. Benim bildiğim yönetim ne sebeple olursa olsun forumda kutuplaşmaya her zaman karşı çıkmıştır. Bu yüzden bu fikre sıcak bakacaklarını sanmıyorum.

Gereksiz başlık/mesajlar için zaten moderatöre bildir tuşu mevcut. Moderasyonun müdahale etmesiyle kullanıcıların eksi oy verip başlığı görünmez yapması arasında başlığı açan kişi açısından çok da fark yok. Doğru olanı öyle veya böyle seçilmiş kişi olan moderatörlerin müdahale etmesidir. Gerçi başka türlü seçilmişlerin ne haltlar yediklerini görüyoruz, neyse, konu sapmasın gene. Forumdaki moderatörler de aynı kalıptan çıkmış insanlar değiller. Çok farklı görüşte olanlar var. Haksız oldukları kararlar olduğunu düşünüyorum, ancak toplamda yaptıkları işe bakarsak bence kötü değil kesinlikle.

Bütün bunlardan ayrı şunu da itiraf etmemiz gerekir; kişiler arasında husumet olacaksa "beğenmeme" tuşu olmadan da oluyor. Hırlaşacak adam mesaj yoluyla hırlaşıyor sonuçta. Az görmedik bu tür durumları, hatta zaman zaman kendimiz de dahil olduk, eğri oturalım doğru konuşalım.

Özet geç p.. diyenler için: Zararı faydasından çok olacaksa; olmasın.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galiba,
    Gecti Bor'un pazari,
    paris'te bazar varmı? oraya sürelim eşeği.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Bencede olsun...
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence olsun kim istemiyorsa da görünsün ben birşeyi beğenmiyorsam kimseden saklamam
    yani konuyu beğenmeyenler i herkez görsün kimin kimden ne çekincesi varda görünmesini istemeyebilirki
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Bence olmasın. Olursa türkçe karşılığı ne olacak?
    Beğendim.
    Beğenmedim.

Ankete Beğen butonu kaldırılsın seçeneğini de eklesek mi?

Diğer konuda sorduğum birkaç soruya cevap arayabiliriz.

Siteye dislike butonu eklemeyi düşünmeden önce mevcut Beğen butonunun faydası veya zararı üzerine tartışabiliriz.

Site içerisindeki yazdığı mesajlardan beğeni alan bir kişiyi aldığı beğeniler teşvik eder mi daha fazla faydalı paylaşımlar yapmasını sağlar mı?
    Beğen butonuna basılması yerine 1-2 cümle ile ilgili mesaja teşekkür yazısı mı yazılmalı?
    Beğen butonu kaldırılırsa gereksiz mesajlar artar mı?
    Dislike butonu eklense mesajı beğenilmeyen üye yazdığının hatalı veya yanlış olduğunu öğrenebilir mi kendine ders çıkarır mı?
    Sadece mesaj yazan üyeyi sevmediği için onun mesajlarında Dislike butonuna basacak üyeler olur mu?
    Beğenmeme gibi olumsuz negatif bir yorum şekli site içerisinde çatışmayı arttırır mı?

Bu konuda yapılacak tartışmalar sonucunda site ve üyelerimiz için faydalı olacak düzenlemeleri elimizden geldiğince yapmaya çalışacağız.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Aslında önceki başlıkta destek vermiştim ama biraz etraflıca düşününce vazgeçtim...
    Sanırım önerilen belirli bir sayıda "dislike" alan yorumun silinmesi... Yoksa sadece "dislike" butonuna basıp bişey olmayacaksa gereksiz. Yorum silinecekse de sakıncalı.
    Burası bir forum.
    Çoğunluğun beğenmediği düşüncelerin herhangi bir forumda yer alamayacak olması pek makul değil bence.
    Herkes bizim gibi düşünmek zorunda değil,
    Çok abes olan, hakarete varan mesajlar için zaten "bu mesajı şikayet et" butonu mevcut...
    Hakarete varmadığı sürece de herkes "forum" olduğundan istediğini yazabilir...

Eğer herkes -hakaret boyutuna varmadıkça- istediğini söyleyemeyecekse, forumun işlevi nedir?
    Bu uygulama için benim oyum olumsuz...
    Shrieker bunu beğendi.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    ''Dislike'' türkçe de bir karşılığı yok bence olmasın... ''Beğen'' butonuda kalkmalı bence...
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Kısa bi süreliğine denenebilirmi acaba?
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''Dislike'' türkçe de bir karşılığı yok bence olmasın... ''Beğen'' butonuda kalkmalı bence...
    Beğenmedim... Koyulur zaten... Dislayk lafın gelişi...

Beğen butonu bence gereklidir...
    Herhangi bir konuda bir arkadaşımız yorum yaptığında ve o yorumu çok beğendiğimizde alıntı yapıp ''katılıyorum'' ya da '' +1 '' leri görmememiz demek...
    Beğen butonunu tıklayıp o arkadaşın yorumunu beğendiğimizi belli ediyoruz....
    Ayrıca mesajı beğenilen şahsa manevi destek gibi bir şey ....
    O konuda bir üye birşey yazmasada konuyu takip ettiğini belli eder...

Site yönetimi için '' beğen '' butonu bir anlam ifade ediyormu bilmem...
    Her beğen tıkladığımızda siteye kar yazıyormu orasınıda bilmem...

Profilde benilen mesajlarınız kısmı var...
    Bir de beğendiğiniz mesajlar kısmı...
    Bence beğendiğiniz mesajlar kısmı yerine beğenmediğiniz mesajlar konulmalı...
    Tabiri caizse '' Dislike '' ...

Tahminimce şu olur...
    Sitede beğenilen beğenilmeyen üye profilleri belli olur....
    Kişileri eleştirirken ya da yazılarına yorum yaparken baz alınacak etken olur....

Denemekte sakınca görmüyorum...
    Faydalı olacağına hala inanıyorum nedense...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)