Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Fotoğraflarla Sürüş İncelikleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    alfawings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050 SE
    Lütfen bir iddia ortaya attığınızda açıklamasını da birlikte yazınız. Bir hafta sonra demek konuyu sulandırmak oluyor. Ayrıca benim başlıklarım karalanarak reklam yapılmış, haksız kazanç sağlamak gayreti içine girilmiş oluyor ki bu yasaya göre suçtur. Çünkü ben gerekçesiz iddialarla başlıklarımdan ticari kazanç sağlanılmasına karalama şeklinde olduğu için karşıyım.
    Bende bu konuda yanlış yok diyorum tabi yazılanlar yanlış anlaşılmadıysa.
    Hodri meydan.....
    Karanlığa küfür edeceğinize kalkıp bir mum yakın. Konfiçyüs.
    alfamotosiklet.blogspot.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 125R REPSOL
    aynen bayaaaaa uğraşmışasın mükemmmmmeeeeel olmuşşşşşşşş

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ADAC eğitimlerinde öyle denmiyor ama dedim ya. Önümüzdeki hafta Antalya'da olacağım, döndüğüm zaman detaylıca yazarım var olan hataları.
    Procum...Herzaman eğitmenlerin dedikleri doğru olacak diye birşey yok.... Unutma ki o eğitmenlerde bir zamanlar eğitildiler.... Ve kendi iradelerini kullanarak bir şeyler geliştirdiler... Onlarınki de kendi düşünce yapılarına göre doğrudur....

Ama konumuz bu arkadaşın koyduğu resimler.... Dedim ya gayet mantıklı olmuş... Bence bir hata yok....

Ama bir koy bakalım hatalar neredeymiş görelim ona göre konuşalım..... Belki Adac ada bişeyler öğretiriz....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Triumph Tiger 1050 SE
    İddia edilen yanlış varsa eğer anında belirtilmeliydi. Belirtilmediyse bu karalama, haksız kazanç gayreti içinde reklam yapma olur ve kanunen suçtur. Yazılanlar eğer doğru anlaşıldıysa doğrudur. Aksini iddia edenleri samimi bulmuyorum. Ayrıca bugün eğitim kurumlarında değerli bir çok genç arkadaşımız eğitim adına çok fayalı işler yapıyorlar, bir kısmını şahsen tanıyor ve çalışmalarını takdir ediyorum. Kim size yanlış dedi ise kendisi cevap yazsın ve açıklasın. Bizde yanlışımız varsa düzeltelim.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı alfawings adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İddia edilen yanlış varsa eğer anında belirtilmeliydi. Belirtilmediyse bu karalama, haksız kazanç gayreti içinde reklam yapma olur ve kanunen suçtur. Yazılanlar eğer doğru anlaşıldıysa doğrudur. Aksini iddia edenleri samimi bulmuyorum. Ayrıca bugün eğitim kurumlarında değerli bir çok genç arkadaşımız eğitim adına çok fayalı işler yapıyorlar, bir kısmını şahsen tanıyor ve çalışmalarını takdir ediyorum. Kim size yanlış dedi ise kendisi cevap yazsın ve açıklasın. Bizde yanlışımız varsa düzeltelim.

Karalama yapılmak istenmediğine eminim.... Eğer durumu müsait olsaydı eminim ki gerekli açıklamayı delillerle yapardı.... Biraz bekleyelim... Skunetten zarar gelmez...

Biraz daha sabır...Bende merakla bekliyorum.....

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Lütfen bir iddia ortaya attığınızda açıklamasını da birlikte yazınız. Bir hafta sonra demek konuyu sulandırmak oluyor. Ayrıca benim başlıklarım karalanarak reklam yapılmış, haksız kazanç sağlamak gayreti içine girilmiş oluyor ki bu yasaya göre suçtur. Çünkü ben gerekçesiz iddialarla başlıklarımdan ticari kazanç sağlanılmasına karalama şeklinde olduğu için karşıyım.
    Bende bu konuda yanlış yok diyorum tabi yazılanlar yanlış anlaşılmadıysa.
    Hodri meydan.....
    Öncelikle ADAC'ın ne olduğunu bilmediğinizi ve bu yüzden verdiğim link'i reklam saydığınızı düşünüyorum. Sizin gibi "eğiten" birinin ADAC'ı bilmemesi enteresan.

ADAC, Almanya’da hükümet destekli, önemli bir çok aktiviteleri yanında, özellikle sürüş güvenliği (Araba/Motosiklet) konusunda faaliyetlerde bulunan, Avrupa’nın en önemli kurumlarından birisidir. ADAC’ın aynı zamanda sürüş güvenliği ile ilgili testleri ve raporları, bütün dünyada, son derece ciddiye alınarak takip edilmektedir.

ADAC-DVR Eğitim sistemi, günümüzde, Motosiklet ile ilgili olarak, motosiklet kontrolünü arttırmak ve sürücülerin acil durumlarda manevra kabiliyetlerini geliştirmek amacıyla hazırlanmış, Avrupa’da ki en iyi eğitim araçlarından birisi olarak kabul edilmektedir.

Yani ADAC, herhangi bir üyenin "kendince" doğruları yazdığı bir forum sitesi değildir

Ben araştırmadan kafama göre yazmak istemediğim için ve şu an araştırmaya zamanım olmadığı için ileriki bir tarihi belirttim. Ayrıca yazdıklarınız "tamamen hatalıdır" demiyorum, "hatalar olduğuna dair duyumlar aldım ve araştırıyorum" dedim
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Şahane çalışma, oldukça toparlayıcı, güzel bir özet. Birçoğumuzun işine yarayacağı, hora geçeceği şüphesiz Uğraşınıza teşekkürler. Dur bir daha bakayım baştan
    Poturdak

Motosikleti
    cbf 150:::::08
    süper fotoğraflarla da olunca bi başka süperrr, teşekkürler,, eliğinize sağlıkk.
    [COLOR="Red"][I]meğer gurbet dediğin mapuslukmuş güneşli avlularda yaşanırmış,öylesine,dönüşümde ne bulurum bilemem bildiğim döneceğim,,verilmiş sözüm edilmiş yeminim,,elbet birgün döneceğimm,,[I][/I][/I][/COLOR]

bu faydalı bilgiler ,için teşekkürler
    brindar der ki bezen motosiklet hız tutkunlarına hayat, yalnızlığada ilaç gibidir.

Motosikleti
    Triumph Tiger 1050 SE
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ADAC'ın ne olduğunu bilmediğinizi ve bu yüzden verdiğim link'i reklam saydığınızı düşünüyorum. Sizin gibi "eğiten" birinin ADAC'ı bilmemesi enteresan.

ADAC, Almanya’da hükümet destekli, önemli bir çok aktiviteleri yanında, özellikle sürüş güvenliği (Araba/Motosiklet) konusunda faaliyetlerde bulunan, Avrupa’nın en önemli kurumlarından birisidir. ADAC’ın aynı zamanda sürüş güvenliği ile ilgili testleri ve raporları, bütün dünyada, son derece ciddiye alınarak takip edilmektedir.

ADAC-DVR Eğitim sistemi, günümüzde, Motosiklet ile ilgili olarak, motosiklet kontrolünü arttırmak ve sürücülerin acil durumlarda manevra kabiliyetlerini geliştirmek amacıyla hazırlanmış, Avrupa’da ki en iyi eğitim araçlarından birisi olarak kabul edilmektedir.

Yani ADAC, herhangi bir üyenin "kendince" doğruları yazdığı bir forum sitesi değildir

Ben araştırmadan kafama göre yazmak istemediğim için ve şu an araştırmaya zamanım olmadığı için ileriki bir tarihi belirttim. Ayrıca yazdıklarınız "tamamen hatalıdır" demiyorum, "hatalar olduğuna dair duyumlar aldım ve araştırıyorum" dedim
    Bak genç kardeşim esas sen beni tanımıyorsun. Ben adac ı 1970lerde ingilterede pistlerde yarıştığım günlerden bilirim. Mesele isim değil. Adac ın bir rakibide RC idi. Herneyse konuyu fazla uzatmayalım. Reklamı sevmem ama şunu bil ben sadece karada değil su üzerinde de rekor denemeleri yapmış biriyim. Bilenler biliyor. Genç kardeşlerime de bunlarla hava atmağa hiç niyetim yok. Sevgiler.

Yazılarımı takdirleriyle cevaplayan herkese minnatarım. Yanlış , yanılma bize mahsus ve ispat edilirse düzeltilir. Önemli olan şahısların sivrilip öne çıkması değil, motor kültürünün gelişmesidir. Hepinize selamlarımı sunuyorum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bak genç kardeşim esas sen beni tanımıyorsun. Ben adac ı 1970lerde ingilterede pistlerde yarıştığım günlerden bilirim. Mesele isim değil. Adac ın bir rakibide RC idi. Herneyse konuyu fazla uzatmayalım. Reklamı sevmem ama şunu bil ben sadece karada değil su üzerinde de rekor denemeleri yapmış biriyim. Bilenler biliyor. Genç kardeşlerime de bunlarla hava atmağa hiç niyetim yok. Sevgiler.
    Sayın değerli büyüğüm, paylaşım hava atmak değildir.

Spor hayatınızı, tecrübelerinizi, rekor denemelerinizi vs. vs. bir başlık açıp paylaşırsanız okumaktan büyük bir zevk alırım, sizden ricam olur.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    Triumph Tiger 1050 SE
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın değerli büyüğüm, paylaşım hava atmak değildir.

Spor hayatınızı, tecrübelerinizi, rekor denemelerinizi vs. vs. bir başlık açıp paylaşırsanız okumaktan büyük bir zevk alırım, sizden ricam olur.
    Çok sağol ama bunlaer artık benim için masal oldu. Yarışmak dışarıdan görüldüğü gibi hoş bir şey değildi. Yada benim için öyleydi o zamanlar. Çünkü araçlar çok ilkeldi, kazalar çok fazlaydı ve henüz insanoğlu antibiyotiği keşfetmemişti. Basit bir ameliyatın iyileşip ayağa kalkma süresi 2-3 ay sürüyordu v.s.

Özel burslu talebe olarak gittiğim Ingilterede hem oku hem yarış gerçekten çok zordu. Ama bir yerde parasızlık insanı bir şeylere mecbur ediyor. Ben yine de yanlış olmayan bir konu seçmiştim. Ancak bu yarışlarda gördüğüm kazalar ve bilhassa yanma olayları sözleşmem biter bitmez bu işi bırakmama sebep olmuştur. Sonra normal yaşam diyelim ve bu arada motorculuk. Motordaki rekor denemem 336 kmsaat da kaldı, denizde(8.5metre boy, 3 metre en) 126milsaatte. Karada ki sürat kadran ancak denideki sürat karaya göre sürat diye tabir edilen gerçek süratdir.

Bunlar çok finansman isteyen sponsor olmazsa bireyi zorlayan konulardır. Bir kaç ralli denemem Turkiyede oldu ama sevmedim çünkü benim tarzım pist idi. Yine motorda da kros tabir edilen motorculuk türüne hiç ilgi duymadım. Şu an benim motor tecrübem 200 bin km çok üzerinde arabada 2 milyona km ye yakın ve denizde seyir milim 30 bine yakındır. Yaşım 53 ve geçen sene geçirdiğim bir kalp damar rahatsızlığı nedeniyle evime uzun müddet bağlı kaldığım sıralarda oturup bu yazıları yazdım. Damarlarıma iki adet stent takılarak, doktorıumun dediğine göre direkten döndürülmüşüm.

Bu arada bende kazalar yaptım, yaralandım vs. Uzun uzun gider gerek yok. Motorculuğa gelince herşey de olduğu Türkiyede de en az lise veya muadili meslek okulu mezunlarına ehliyet verilmesi olayı devreye girmedikçe ne kazalar önlenir nede ölümler. Tabi yollarımızda çok yetersiz.

Selamlarımla.

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    yararlı bilgiler herkes okumalı bence...paylaşım için teşekkürler
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Çok sağol ama bunlaer artık benim için masal oldu. Yarışmak dışarıdan görüldüğü gibi hoş bir şey değildi. Yada benim için öyleydi o zamanlar. Çünkü araçlar çok ilkeldi, kazalar çok fazlaydı ve henüz insanoğlu antibiyotiği keşfetmemişti. Basit bir ameliyatın iyileşip ayağa kalkma süresi 2-3 ay sürüyordu v.s.

Özel burslu talebe olarak gittiğim Ingilterede hem oku hem yarış gerçekten çok zordu. Ama bir yerde parasızlık insanı bir şeylere mecbur ediyor. Ben yine de yanlış olmayan bir konu seçmiştim. Ancak bu yarışlarda gördüğüm kazalar ve bilhassa yanma olayları sözleşmem biter bitmez bu işi bırakmama sebep olmuştur. Sonra normal yaşam diyelim ve bu arada motorculuk. Motordaki rekor denemem 336 kmsaat da kaldı, denizde(8.5metre boy, 3 metre en) 126milsaatte. Karada ki sürat kadran ancak denideki sürat karaya göre sürat diye tabir edilen gerçek süratdir.

Bunlar çok finansman isteyen sponsor olmazsa bireyi zorlayan konulardır. Bir kaç ralli denemem Turkiyede oldu ama sevmedim çünkü benim tarzım pist idi. Yine motorda da kros tabir edilen motorculuk türüne hiç ilgi duymadım. Şu an benim motor tecrübem 200 bin km çok üzerinde arabada 2 milyona km ye yakın ve denizde seyir milim 30 bine yakındır. Yaşım 53 ve geçen sene geçirdiğim bir kalp damar rahatsızlığı nedeniyle evime uzun müddet bağlı kaldığım sıralarda oturup bu yazıları yazdım. Damarlarıma iki adet stent takılarak, doktorıumun dediğine göre direkten döndürülmüşüm.

Bu arada bende kazalar yaptım, yaralandım vs. Uzun uzun gider gerek yok. Motorculuğa gelince herşey de olduğu Türkiyede de en az lise veya muadili meslek okulu mezunlarına ehliyet verilmesi olayı devreye girmedikçe ne kazalar önlenir nede ölümler. Tabi yollarımızda çok yetersiz.

Selamlarımla.
    Teşekkürler abim, imrenerek okudum

Benzer paylaşımlarınızı bekliyoruz, sayenizde bilinç altıma giren bir kaç kelime veya görüntü zamanı geldiğinde hayatımı kurtarabilir.

Tekrar çok teşekkürler, umarım en kısa zamanda eski sağlığınıza kavuşursunuz

efsane_tt600e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TT 600 E
    elinize sağlık güzel paylaşım

Motosikleti
    Triumph Tiger 1050 SE
    Bu yazılanlarda hiç bir yanlış yoktur. Aksini ima edenlerin samimiyetsizliğidir diyebilirim. Adac büyük bir kuruluştur ama burada onun ismi altında söylenenler Tanrı kelamı değildir. Tabi bu benim yazdıklarım içinde geçerli.

İki adet yazım henüz moderatörlerin incelemesinde yayınlanmayı bekliyor. Gerçekten çok faydalı olduğuna inandığım iki başlık.

Sevgili arkadaşlarım ben ne kimseyi rakip görüyorum, ne motorsiklet deyince şahsi bir iddia ortaya koyuyorum ne de kimsenin ticaretine engel olmağa çalışıyorum ama karalamalara da sessiz kalamam. Ve bu sitede başından beri bir tuhaflık var. Her yazdığım yazı bir çok okuyucuya ulaştığı halde yönetimden birilerince olumsuz bir yakıştırmaya maruz kaldı. Artık yarası olan gocunsun.

Şayet yönetim benim yazı göndermemi istemiyorsa bana özel bir mesaj atsın yeter. Sitelerinin meraklısı değilim. Ben direk yazmadan evvel benim bazı başlıklarım sitede başka isimlerle alıntı olduğu dahi belirtilmeden yazılmıştı. Yönetim bunlara hoş bakmış, bir müdehale göstermemiş. Ama malesef ne zaman ki ben direk yazmaya başladım gereksiz ve hep olumsuz müdehaleler hiç bitmedi. Bu kaçıncı.

Neticede size nacizane söyleceğim, insanın acil bir durumda vereceği ilk rekaksiyonun şuuraltına doğru olduğuna inanarak yerleştirdiği bilgiler doğrultusunda olacağıdır. Bu bilimsel bir gerçektir ve bu yüzden her okuduğunuza hemen inanmayın mümkünse kendinizde güvenliği ihmal etmeden deneyip neticesini görün. O zaman konunun içeriği sizin için bir inanç olmaktan çıkar ve bilinç olur. Doğru bilgilerle doğru düşündükçe reaksiyon ve tavırlarınızda doğru olacaktır. Ben affınıza sığınarak artık bu siteye girmeyeceğim. Kendi bloğumdan ki tamamen okunmaya açıktır, ticari hiçbir yönü yoktur yazılarımı takip edebilirsiniz.

Bana yanlış diye kaynak gösterilerek verilen kuruluşların temsilcileri, ben yarışırken henüz belki de kısa pantolonla gezen insanlardı. Ve kaç tanesi acaba benim gibi üniversite mezunu. Bunları hiç yazmak istemezdim çünkü hasetlik zaten diz boyu ama amacım gençleri doğru düşünmeye itecek doğru bilgilerin verilmesidir. Ne yazık ki bunları yazmak zorunda bırakıldım.

Umarım iki günde iki başlığı yayınlayamayanlar bu cevabı yeterince insan görüp okumadan ortadan kaldırmazlar.

Saygılarımla, hoşçakalınız.
    Alpaslan Kuzucan.
    http://alfamotosiklet.blogspot.com/

maGma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elinize, emeğinize sağlık.

Lütfen bildiklerinizi, tecrübelerinizi anlatmaya devam edin, çok teşekkürler, saygılar.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Sayın alfawings hocam,

Pek çok noktada size katılsamda hasetlik kısmı için yanılıyorsunuz demek zorundayım.

Moderatör arkadaşlar incelerken biraz gecikmiş olabilirler, siz hayatınızda hiç mi geç kalmadınız?

Son mesajınızı moderatörler değil siz silin lütfen ve paylaşıma devam edin.

Daha yarım saat olmadı arkadaşla yazılarınızın üzerine hayran hayran konuşup sohbet ediyorduk.

Belki ilgili kişiler sizi istemeden üzmüş olabilirler ama sizin bizi kasten yazılarınızdan mahrum bırakmaya hakkınız yok.

Çok rica ediyorum son mesajınızı silin ve hiç yazmamış farzedin kendinizi.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    çok güzel bi anlatım
    hani bilipte anlatamadığın şeyler vardırya buda onun gibi olmuş
    çizipte anlatılmış
    GKN MOTORS

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Konularınıza hep merakla baktım...Gayet açıklayıcı bilgiler verdiniz.... Teşekkürü bir borç biliriz....

Ama bu son yazdığınız mesaj bir eğitmene yakışan bir mesaj olmadığı görüşündeyim.... Muhatabınız olan mod arkadaşımız şu an sanırım eğitim için antalya da olduğundan sanırım okuyamayacak ve cevap veremeyecektir....

Bu başlıkta ben de size katılıyorum...Adac motosiklet tanrısı değildir... Her dediği doğru olacak diye kural yok.... Ama muhatap olacak mod arkadaşı bekleyip ne neydir bir bakalım derim... Bende merak içinde bekliyorum....

Benim bildiklerim de sizin anlattıklarınızla aşağı yukarı aynı..... Eğer şimdiye kadar yanıldıysam doğrusunu da görelim bakalım....

Biraz ağır kaçan mesajı editlemek sizin gibi bu işe gönül vermiş insanlara zor gelmese gerek...

Saygılarımla....

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler