Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ş.içi scooter kullanıcısı için bu kask yeterlimi sizce

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    19A
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm yazılanlar içinde sadece scooter kaskı die bişeyi kabul etmiyorum
    kask kafaya göre alınır motora göre değil kafan ne kadar kıymetli ise o kadar sağlam kask alırsın
    kafana değer vermiyorsan almak için sıradan bir kask alabilir veya hiç takmayabilirsin.
    sonrası teferruat
    ilk öncelik sağlamlık ...
    yorumun için tşk ediyorum ve kesinlikle katılıyorum görüşlerine LAKİN
    scooter kullanıcısıyım derken ş.içi yaptığımız hız belli 50-60 rüzgar almasıda o kadar önemli değil zaten 100 km/h dan sonra rüzgar sesi alıyorlar diye duymuştum. yani ş.dışına çıkmak veya hız yapacak bir durumumuz yok onun için bu şekilde bir örnek vermek istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı plur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm,
    çok kesin bir yargı...
    Evet öyle

Kendi deneyimim hemde uzun yıllara dayanan .. yok bi arkadaş dedi , yok bi yerde okudum gibi değil.. Birebir şahsi deneyimim ..

bu tür çeneden açılan kaskla hem kendim hemde kardeşim kaza yaptık ..çene açılmadı .. Hemde kardeşim direk refujlara kaskı vurdu kaskın çeşitli yerlerinde derin çizikler oldu ucuz no name bi kask olsaydı şu an muhtemelen rahmetli kardeşim yazıyo olacaktım (Allah uzun ömür versin) eğer adam gibi kapatırsan çene açılmaz merak etme ...

gezi yazılarına bir bakın fotoğraflarda yıllardan beri motor üstüde olan bir çok usta sürücünün tercihinin bu tip kasklar olduğunu göreceksiniz.. hani Çok bilen DD abiniz yokmu oda BMW sinin üstünde schubert çeneden açılır kask kullanır. ve daha bir çok usta sürücü.. Şimdi tüm bu arkadaşlar armut, bilgisiz , cahil cesaretine sahip .. siz çok akıllısınız dimi ... schubert gibi bir marka güvenilez olduğu halde amerika gibi yürürken yere düştüğünde başını yaran taş yüzünden belediyeye dava açtığın ve kazandığın bir ülkede çatır çatır çeneden açılan kask satıyo.. hadi kullananlar armut , ya satarak bu milyonlarca dolar tazminat ödemeyi göze alan üreticilere ne demeli ...

full kask sürüşü bozar .. soğukta ve yüksek süratte iyidir.. ama özellikle motorun daha sıklıkla kullanıldığı yaz aylarında süratin düştüğü an havalandırması yeterli olmaz .. bunaltır, ne gerek var kasım kasım kasılmaya .. Görüyoruz işte gezilerde full kask takan motorun kontağını kapatır kapatmaz kası can havli ile çıkartıyo... çünki garibimi kasıyo bu kask .. oysa çeneden açılır kullanan nerdeyse çayını dahi kafada kaskla içiyo

takarsın bi çeneden açılan kask .. trafik sıkıştımı kaldırırsın çeneyi.. ha hızın arttımı zaten kalkan çene ayrodinamikyapıyı bozar mecbur kapatırsın ...

Şimdi çok açık soruyorum bu kadar yıldır motor kullanırken çeneden açılır kask kullanıp kaza anında çenesi açılp yaralanan kaç kişi var aramızda .. bi arkadaşım görmüş masallarını bırakalım benim bi arkadaşımda Konya"ya yat limanı yapılacak diyo .... yerseniz işte bi arkadaş bu ne diyeceği belli olmaz
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

fatih_ogar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet bayisi old. için her model!!!
    gdr kask kayseri ünlümotor da 140 tl telini vereyim isterseniz 0352 320 67 91 kargo ile 150 olur bence
    ÜNLÜ MOTOSİKLET 3S ANA BAYİİ (SATIŞ -SERVİS -SATIŞ SONRASI HİZMET)...''BAJAJ''MONDİAL''KYMCO''FALCON' 0352 320 6791

plur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet öyle

Kendi deneyimim hemde uzun yıllara dayanan .. yok bi arkadaş dedi , yok bi yerde okudum gibi değil.. Birebir şahsi deneyimim ..

bu tür çeneden açılan kaskla hem kendim hemde kardeşim kaza yaptık ..çene açılmadı .. Hemde kardeşim direk refujlara kaskı vurdu kaskın çeşitli yerlerinde derin çizikler oldu ucuz no name bi kask olsaydı şu an muhtemelen rahmetli kardeşim yazıyo olacaktım (Allah uzun ömür versin) eğer adam gibi kapatırsan çene açılmaz merak etme ...

gezi yazılarına bir bakın fotoğraflarda yıllardan beri motor üstüde olan bir çok usta sürücünün tercihinin bu tip kasklar olduğunu göreceksiniz.. hani Çok bilen DD abiniz yokmu oda BMW sinin üstünde schubert çeneden açılır kask kullanır. ve daha bir çok usta sürücü.. Şimdi tüm bu arkadaşlar armut, bilgisiz , cahil cesaretine sahip .. siz çok akıllısınız dimi ... schubert gibi bir marka güvenilez olduğu halde amerika gibi yürürken yere düştüğünde başını yaran taş yüzünden belediyeye dava açtığın ve kazandığın bir ülkede çatır çatır çeneden açılan kask satıyo.. hadi kullananlar armut , ya satarak bu milyonlarca dolar tazminat ödemeyi göze alan üreticilere ne demeli ...

full kask sürüşü bozar .. soğukta ve yüksek süratte iyidir.. ama özellikle motorun daha sıklıkla kullanıldığı yaz aylarında süratin düştüğü an havalandırması yeterli olmaz .. bunaltır, ne gerek var kasım kasım kasılmaya .. Görüyoruz işte gezilerde full kask takan motorun kontağını kapatır kapatmaz kası can havli ile çıkartıyo... çünki garibimi kasıyo bu kask .. oysa çeneden açılır kullanan nerdeyse çayını dahi kafada kaskla içiyo

takarsın bi çeneden açılan kask .. trafik sıkıştımı kaldırırsın çeneyi.. ha hızın arttımı zaten kalkan çene ayrodinamikyapıyı bozar mecbur kapatırsın ...

Şimdi çok açık soruyorum bu kadar yıldır motor kullanırken çeneden açılır kask kullanıp kaza anında çenesi açılp yaralanan kaç kişi var aramızda .. bi arkadaşım görmüş masallarını bırakalım benim bi arkadaşımda Konya"ya yat limanı yapılacak diyo .... yerseniz işte bi arkadaş bu ne diyeceği belli olmaz
    Bu güne kadar kendini kanıtlamış kask markalarının yaptığı kasklar hakkında konuşmuyoruz ki... Benimde kask almak isteyen arkadaşa dediğim gibi kaliteli çeneden açılır kasklarda çelik kilit mekanızması kullanılıyor. Tabi ki arge lerine önem veren kalite olarak kendini kanıtlamış olan kask üreticilerinin yaptığı ürünler hakkında konuşmaya gerek yok. İşin ehli olmuş o firmaların yaptığı ürünler üzerine ne senin deneyimlerinin nede benim söyleyeceğim laflar bir şey değiştirmeyecektir. Benim demek istediğim kilit mekanızması plastik olan kasklar hakkında zaten. Arkadaşımın motosiklet ve aksesuar satan bir yeri var. Uğradıkça ürünleri tanıma fırsatım oluyor. Şimdi burada hiçbir markayı kötülemek istemiyorum ama GDR gibi markaların çeneden açılır kasklarının bazılarının çene kısımları tam oturmuyor bile. Bu tür kasklarda bir kaza anında açılmayacağına inanmıyorum. Sonuçta motosiklet gibi her tarafı açık olan bir alacağınız darbeler hiç yabana atılır gibi değil. Mesela ben 55 km gibi bir süratle çarptığım aracın arkasında parmağımı bıraktım Bu da benim deneyimim. Eğer bu sürat parmak kopartabiliyorsa o dandik kaskıda her şekilde açabilir. Bu arada o arkadaşlara hiçbir zaman güvenmem çünkü boş boş konuşurlar. Konyaya yat limanı ha cık cık cık
    ONUR SUAL... SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ KARDEŞİM!!!

"ONUR"umuzu KAYBETMEYELİM..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)