Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Enduro Motor tavsiyeleri...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun diyorum...

Ama gider bi fazer alır veya f650 alır sağlam bir de eğitim alır ve yola öle çıkarsa sınırlarını bilirse heyecanlanmazsa full koruma olursa sağ salim tedirgin olmadan gider..
    Fazer konusuna katılmıyorum. Yeni başlayan birinin ne kadar eğitimli olursa olsun 4 silindirli bir makineye binmesine karşıyım ben. Çok silindir, çok güç, çok masraf...

Ancak F650GS gerçekten de kullanıcı dostu, güzel bir enduro. Az yakar, düşünce grenaj çizilme derdi olmaz vs.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Vstrom '07
    Zaten bugünkü olaydan sonra hemen eğitim almalıyım diye düşünüyorum...Bunu aldığımdan bu yana toplam 10 saat trafiğe kapalı alanda kullandım,fakat böyle bişey olmamıştı...Bugün ciddi olarak çok korktum..İnşallah korkum devamlı olmaz...Belki benim beceriksizliğim ama Israr ediyorum 250 cc'nin üzerine çıkmamak lazım...Çünkü arkadaşımın 125 cclik makinasını kısa bisüre kullanmıştım o sırada daha acemiydim ama böyle bi sorun yaşamamıştım...Daha kolay zaptedebilmiştim
    [COLOR="Blue"]Gemiler limanlarda güvendedir ama limanlar için yapılmamışlardır...[/COLOR]:cat:

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı DrCarpeDiem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bugünkü olaydan sonra hemen eğitim almalıyım diye düşünüyorum...Bunu aldığımdan bu yana toplam 10 saat trafiğe kapalı alanda kullandım,fakat böyle bişey olmamıştı...Bugün ciddi olarak çok korktum..İnşallah korkum devamlı olmaz...Belki benim beceriksizliğim ama Israr ediyorum 250 cc'nin üzerine çıkmamak lazım...Çünkü arkadaşımın 125 cclik makinasını kısa bisüre kullanmıştım o sırada daha acemiydim ama böyle bi sorun yaşamamıştım...Daha kolay zaptedebilmiştim
    Sadece şansın vardır o yüzden zaptedebilmişsindir. Tekrarlıyorum F650GS'in sadece boyutları ve ağırlık merkezinin yüksekliği sorun olur. Bunun dışında yeni başlayanlar için ABS'sinin olması da teker kilitlemelerine karşı büyük bir avantajdır.
    Korkma bence, korkunun üzerine git. Al motoru kapalı alanda dur kalk çalış sürekli. Ankara'da olsan yardımcı olurdum eğitim konusunda..

Edit: Yazdıktan sonra gördüm Ankara'daymışsın
    Onur Yollarda

Motosikleti
    Vstrom '07
    Zaten bugünkü olaydan sonra eğitim almadan asla yola çıkmam diye düşünüyorum...Arkadaşımda 125 cc bi cross makina vardı.Kısa bi süre onu kullanmıştım Onda böyle bi sorun yaşamamıştım...Sonra bu bmw 650 gs i aldım onu da toplam 10 saat kadar kullandım tabi trafiğe kapalı alanda...Ama inanın bugünkü olay canımı çok sıktı..İnşallah bu korku devamlı olmaz...Israr ediyorum bugünkü olaydan sonra başlarken 250 cc nin üzerine çıkmamak lazım diye düşünüyorum...Hiç şakası yok

Ankarada neredesin tel ?
    [COLOR="Blue"]Gemiler limanlarda güvendedir ama limanlar için yapılmamışlardır...[/COLOR]:cat:

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Zaten bugünkü olaydan sonra eğitim almadan asla yola çıkmam diye düşünüyorum...Arkadaşımda 125 cc bi cross makina vardı.Kısa bi süre onu kullanmıştım Onda böyle bi sorun yaşamamıştım...Sonra bu bmw 650 gs i aldım onu da toplam 10 saat kadar kullandım tabi trafiğe kapalı alanda...Ama inanın bugünkü olay canımı çok sıktı..İnşallah bu korku devamlı olmaz...Israr ediyorum bugünkü olaydan sonra başlarken 250 cc nin üzerine çıkmamak lazım diye düşünüyorum...Hiç şakası yok

Ankarada neredesin tel ?
    Soner Tanrıkulu var, İncek'te. Önceden hocamdı, şimdi çok sevdiğim bir abim diyebilirim. Atom Karınca'dır lakabı. 05334743891 no'lu numaradan kendisine ulaş ve CBR 125'i olan eski öğrenciniz Onur'un tanıdığıyım de. Yardımcı olmasını iste o sana bilgi verecektir.
    Onur Yollarda

Motosikleti
    Vstrom '07
    Onur bey şu an ankarada 8683211 deyim Eğer ankaradaysanız ararsanız sevinirim...Teşekkürler...

Motosikleti
    BMW F650 GS
    istanbulda fiyat/performans oranı en iyi olan eğitim merkezinin ya da eğitim veren kişinin bilgilerini benimle paylaşmak isteyen var mı ?
    İstanbul / Osmanbey deyim ben

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konu hep konuşuluyo ama .bakın transalp veya f650 gs le başlamak müğmkündür.. eğitim alınarak tabiki her 2 motorda başlangıç için uygundur.. 650 diyince aklınıza hemen süper sportlar gelmesin bu iki alette50 hp civarı yerden 75-80 cm yükseklikte aletlerdir.gayet dengeli dik oturarak kullanıldığı için hakimiyeti nispeten kolay dayanıklı . rüştünü ispat etmiş aletlerdir ..maddi durumum 9000 e el verir diyosan bence git bi 125 al demek sana eziyettir ..honda bmw emok gibi kuruluşlar ve gelişim , süleyman memnun gibi şahıs şirketleri bu tür eğitimi verirler fiyatlarıda 100-500 ytl arasıdır ..inan bana bu tipeğitim başına gelecek bir çok olaydan seni koruyacağı için bu paraları fazlası ile hak ederler .. bu tip eğitim aldıktan sonra 2001-2002 model tertemiz endurolar var fiyatları 8000-10000 arası iyi pazarlık yaparsan iyi fiyata temizbişi alırsın ..önce eğitim ..motor ciddi iştir ..eğitimsiz birinin elinde 50 cc today bile ölümcül olabilir.
    Kesinlikle katılıyorum ve bence endurodan daha iyi başlangıç motoru bulmak mümkün değildir.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Anlatayım. Tamamen tecrübesizlikten kabül. Kalkış yaparken gazı biraz fazla verip debriyajı biraz hızlı bıraktım veee debriyajı tekrar sıkmaya fırsat bile bulamadan şahlandı...Ucuz atlatdım...Bi hasar yok...Allahtan trafiğe kapalı bi alandı...
    geçmiş olsun
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord

Nx4

Enduro motora başlamak için alınabilecek en iyi motordan nedense bahsetmemişsiniz. Honda NX4 Falcon tabiki. Ben 2 ay önce aldım. 30 beygir. Tek silindir ve hava soğutmalı. Bakımı kolay ve sürüşü çok keyifli. Ben şu ana kadar 3000 km yol yaptım. Özellikle arazi kullanımı mükemmel. Yeterli torkuyla yolda ve arazide banamısın demiyor. Arkadaşlarımın motorları genelde BMW F650 ve uzun yolda beraber rahatça gidebiliyorum.
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

ooo7000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    villalevent
    yolun hakkını ver!

divingcenter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F
    Arkadaşımızın z,sorunu motorsiklet seçimi ama biz kurstan bahsediyoruz devamlı. düşen arkadaşa geçmiş olsun diyorum ama hiçmi site üyelerinden yardım istememiş walla ben diğer arkadaşları göreve davet ediyorum yeni alacak arkadaşlara yardımcı olmak birinci görevimizdir bana kalırsa arkadaşımız ne tür motor alırsa alsın ben destekliyorum eğitim konusunda da Sırrı hocanın oğlu olarak ben gönüllü olarak yanındayım, barış abi ve diğer abilerim bu konuda bir departman oluşturabilirler. illerin gönüllü üyeleri olabilir bence sitemize üye olan ve motorsikleti bilmeyen herkeze destek amacımızdır...

Saygılar Sevgiler
    Kayhan YALÇIN
    Kaskım Takılı, Farım Açık

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı divingcenter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımızın z,sorunu motorsiklet seçimi ama biz kurstan bahsediyoruz devamlı. düşen arkadaşa geçmiş olsun diyorum ama hiçmi site üyelerinden yardım istememiş walla ben diğer arkadaşları göreve davet ediyorum yeni alacak arkadaşlara yardımcı olmak birinci görevimizdir bana kalırsa arkadaşımız ne tür motor alırsa alsın ben destekliyorum eğitim konusunda da Sırrı hocanın oğlu olarak ben gönüllü olarak yanındayım, barış abi ve diğer abilerim bu konuda bir departman oluşturabilirler. illerin gönüllü üyeleri olabilir bence sitemize üye olan ve motorsikleti bilmeyen herkeze destek amacımızdır...

Saygılar Sevgiler
    Kayhan YALÇIN
    Tebrik ediyorum doğrusu motosiklet kardeşiliği işte budur...
    AKIN FİDAN

MNY46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada1200 , xt 660x
    yaa ben hala xt veya kle 500 yada nx 400 derım 3 u de yenı baslıcak bırı ıcın ıdeal makına...
    ι ωαѕ вσяη ωιтн ωяσηgℓу ωαу вυт ι мυѕт ℓινє

Arkadaşlar bir enduro sordum ; neler neler yazıldı
    Hayatın kısa bir yolculuk olduğunu unutma ; hem de çok kısa..kimseyi üzme ,kırma, yoluna devam et....

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Düşünürsen 2003 model Honda NX4 Falcon'um var. Sahibinden com İlan Numarası:3240718. Girip özelliklerine bakabilirsin. Çok temizdir garanti ediyorum. İstanbul'daysan eğer orda baktığım bir kaç motor var. Ankara'da istediğim gibi bir motor bulamıyorum. Haftasonu İstanbul'a gelmeyi düşünüyorum.
    Telefonum : 0.539.3187378
    email : kahramaninaloz@yahoo.com

Yeni başlayacaksan ve enduro motor kullanmak istiyorsan başka hiçbir motora bakma. Benim motorum diye söylemiyorum İstanbul'dada bikaç Falcon var satılık. Git sahipleriyle görüş ve Falcon al. Keyif garanti.
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler