Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Enduro Motor tavsiyeleri...

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ben bir enduro motor almayı düşünüyorum . Yeni başlayacağım yani bu ilk motorum olacak... Bana sportif bir enduro motor önerebilri misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşım büccen nedir belirt.

8 milyara kadar yolu var... zaten ikinci el birşey istiyorum; değiştiririm 1 yıl sonra diye düşünüyorum

Arkadaşlardan cevap bekliyorum

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    klr 650, kle 500 dusuneblirsin
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    2. el bi F650GS al. Pişman olmazsın
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    ben sana satıyım 2.400 ytl ye. 2 sene doya doya binersin sonra adam akıllı bi şey alırsın
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    Vstrom '07
    Ben bu hafta f650 gs aldım henüz öğrenmeye çalışıyorum...1 haftalık tecrübem ne kadar inandırıcı olur bilmiyorum ama bana şimdi karar ver deselerdi 250 cc nin üzerine çıkmazdım çünkü hiç şakası yokmuş .İnsan bazı şeyleri yaşayınca anlıyor...

baco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight2
    yani şimdi ne desek yalan olur ama istersen önce çin malı bi cross la motor kullanmayı öğren sonrada 3-4 ay içinde bi f650 tavsiye edebilirim tabi parana göre ikinci el veya sıfır olabilir haa çok paran varsa f650 gs transalp veya aprilla pegaso trail de önerebilirim
    Bacoman

MNY46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada1200 , xt 660x
    yamaha xt 600 e yı bu konuda tek gecerım ıkıncısı kawasaki kle 500 dur bence ıkısıde super bı makına.... tavsıye edılcek bı makına

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    1yıl sora deiştirmeyi düşünüyorsan ve bütçen iimiş zaten...Kendini geliştirme ve motoru kavraman açısından xt125r öneririm.İkinci el bulabilirsin uygun fiyata üstüne de giyim kuşamını alırsın geriye paran da kalır...Artık seneye deiştirmeyi düşünürsen satarsın üstüne kalan paranı da ekler abisi xt660r'yi alırsın...Tabi biraz daha para eklemen gerekebilir ama ilk baştan sen ilkini al da...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Boy kilo sorunu yoksa f650gs ile başlayabilir sanırım. İlk motorsa ayaklar yere mutlaka sağlam basmalı
    Onur Yollarda

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Ben de ehliyeti yeni aldım. 1 haftalık tecrübem var
    DrCarpeDiem' in "250cc nin üstüne çıkmazdım" lafına takıldım. 125 lik Scooter' a ilk bindiğim de " şakası yokmuş " yahu demiştim. Ancak F650GS şiddetle almayı istediğim bir motor çünkü tarzı bana tam olarak uyuyor. Boyum 1.83 kilom da 105 kg, ayaklarım F650GS de yere ne kadar sağlam basar gibi görünse de şakaya alınmaz bir güç olduğunu düşünüyorum.

İlk etapta bilmeyen biri olarak motor yaşamına F650GS devam etmeyi arzulayan bir beginner için alınması gereken motor nedir? Ne öneriyorsunuz?

DipNot:Bütçe sorunum yoktur.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar konu hep konuşuluyo ama .bakın transalp veya f650 gs le başlamak müğmkündür.. eğitim alınarak tabiki her 2 motorda başlangıç için uygundur.. 650 diyince aklınıza hemen süper sportlar gelmesin bu iki alette50 hp civarı yerden 75-80 cm yükseklikte aletlerdir.gayet dengeli dik oturarak kullanıldığı için hakimiyeti nispeten kolay dayanıklı . rüştünü ispat etmiş aletlerdir ..maddi durumum 9000 e el verir diyosan bence git bi 125 al demek sana eziyettir ..honda bmw emok gibi kuruluşlar ve gelişim , süleyman memnun gibi şahıs şirketleri bu tür eğitimi verirler fiyatlarıda 100-500 ytl arasıdır ..inan bana bu tipeğitim başına gelecek bir çok olaydan seni koruyacağı için bu paraları fazlası ile hak ederler .. bu tip eğitim aldıktan sonra 2001-2002 model tertemiz endurolar var fiyatları 8000-10000 arası iyi pazarlık yaparsan iyi fiyata temizbişi alırsın ..önce eğitim ..motor ciddi iştir ..eğitimsiz birinin elinde 50 cc today bile ölümcül olabilir.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı jayhoonova adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DrCarpeDiem' in "250cc nin üstüne çıkmazdım" lafına takıldım. 125 lik Scooter' a ilk bindiğim de " şakası yokmuş " yahu demiştim. Ancak F650GS şiddetle almayı istediğim bir motor çünkü tarzı bana tam olarak uyuyor. Boyum 1.83 kilom da 105 kg, ayaklarım F650GS de yere ne kadar sağlam basar gibi görünse de şakaya alınmaz bir güç olduğunu düşünüyorum.

İlk etapta bilmeyen biri olarak motor yaşamına F650GS devam etmeyi arzulayan bir beginner için alınması gereken motor nedir? Ne öneriyorsunuz?

F650GS tek silindirli ve nedenle ivmelenmesi çok aşırı süratli değil. Sadece ağırlık merkezi ve boutundan ötürü bir dezavantaj olabilir. Bu da bireysel özelliklere kalmış. 160 boyla f650gs'e başlarsan elbette kazaya davetiye çıkartmış olursun. CBR 125 ile 3000 km civarı yapmıştım ilk F650GS kullandığımda, çok da zor bir makine değil.
    Onur Yollarda

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Süleyman Memnun’un kursları başlangıç seviyesinde hafta sonu 450 YTL ye veriyorlar. Sanıyorum biraz markalaşmış olmasının verdiği bir fiyat şişmesi var. Daha ucuz aynı kaliteye sahip bir kurs yok mu?

Motosikleti
    Vstrom '07
    Alıntı jayhoonova adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşım gözünü seveyim 250 cc'nin üzerine çıkmaaaaaaaaaa!!!!!!!
    Bugün f650'den düştüm...Motoru zaptedemedim...
    Full korumam olmasa idi şu an bacağım kırık olacaktı
    [COLOR="Blue"]Gemiler limanlarda güvendedir ama limanlar için yapılmamışlardır...[/COLOR]:cat:

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı DrCarpeDiem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım gözünü seveyim 250 cc'nin üzerine çıkmaaaaaaaaaa!!!!!!!
    Bugün f650'den düştüm...Motoru zaptedemedim...
    Full korumam olmasa idi şu an bacağım kırık olacaktı
    nasıl düştüğünü anlatırmısın? ne yaptın da zaptedemedin mesela? benim arkadaşım da CBR 125'ten düştü mesela, ona da Honda Today mi önerelim?
    Onur Yollarda

Motosikleti
    Vstrom '07
    Anlatayım. Tamamen tecrübesizlikten kabül. Kalkış yaparken gazı biraz fazla verip debriyajı biraz hızlı bıraktım veee debriyajı tekrar sıkmaya fırsat bile bulamadan şahlandı...Ucuz atlatdım...Bi hasar yok...Allahtan trafiğe kapalı bi alandı...
    [COLOR="Blue"]Gemiler limanlarda güvendedir ama limanlar için yapılmamışlardır...[/COLOR]:cat:

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Anlatayım. Tamamen tecrübesizlikten kabül. Kalkış yaparken gazı biraz fazla verip debriyajı biraz hızlı bıraktım veee debriyajı tekrar sıkmaya fırsat bile bulamadan şahlandı...Ucuz atlatdım...Bi hasar yok...Allahtan trafiğe kapalı bi alandı...
    125 cc'lik bir motorda da aynısını yapsan önü kalkar. Benim CBR kaldırıyor mesela kafayı Sakin olmak lazım, heyecan yapmamak lazım. Eğitim almak lazım ayrıca ufak bir motorla. Mesela eğitim veren ve bu işi ciddi yapan birine gittiğinizde ufak motorla 10 saat kadar bir sürüş sonrası kullanabilirsiniz diye düşünüyorum F650GS'i. Gerçekten de kullanıcı dostu ve kolay bir makine.
    Onur Yollarda

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Geçmiş olsun diyorum...

Büyük cc demek daha fazla ağırlık demek ve daha fazla güç demek bi yerde..Ama iri insanlar için uygun kullanıldığı takdirde büyük cc'nin de hiç bir sakıncası yoktur.Yeter ki gerekli eğitimi almış olsun.Motoru kendi kendine öğrenmek gibi bir şey olmasın.Mesela boyu 185in üstünde 90-100kg bir adamın gidipte küçük cc die ybr alması demek motoru kullandığı süre içirisinde ısdırap çekmesi demek.Sığamaz küçük gelir bacakları sığmaz.vs. vs. vs.Ama gider bi fazer alır veya f650 alır sağlam bir de eğitim alır ve yola öle çıkarsa sınırlarını bilirse heyecanlanmazsa full koruma olursa sağ salim tedirgin olmadan gider...ilk aylar sıkıntı yaşar çünkü vücut hareketlerini motora yansıtması ilk zamanlarda zordur.Ağırdır çünkü zaptetmek bir süre sora alışılır.Ama küçük cc lide de kaza yapan motoru deviren bir dünya insan var..Bir arkadasın dediği gibi onlarda today mi alsınlar. ki oda 60km sürate rahat çıkıyor sanırım.ARkadasımda da var öle demişti.Ordan düşünce de allah göstermesin pek ii olmaz...

Önce eğitim...Vücuda göre uygun bir motor ve oturun bir süre kullanın size uygun olduğunu düşündüğünüzde alın..
    AKIN FİDAN

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler