Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 150 yi bizzat kendim denedim.. [test]

Motovento
    REKLAM ALANI
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bende uzaktan gördüm iki kişi gerçekten hoş gözüküyordu Fakat malzeme kalitesi biraz düşük işde
    uzaktan görüp malzeme kalitesi hakkında nasıl karar verdin anlamadım
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    memnun kalmayanlar var mı ???
    ybr125 im gitti ya bundan alıcam yaza doğru yada YBR 250 alıcam (bu yaz geliyor)
    yrb 125 kullanıyorsan 25cc büyük honda cbf150 senin için pekde bişey değiştirmicektir.Alıcaksan yrb 250 al gözler senin üstünde olsun

Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzaktan görüp malzeme kalitesi hakkında nasıl karar verdin anlamadım
    aleti uzaktanda gördüm aynı zamandada bayiye gidipde inceledim Öylelikle bu düşünce oluşdu.Bayide manzeme kalitesi biraz düşük geldi fakat dışarda çalışır durumda uzaktan görünce havalı gözüktü gözüme olu söylemek istedim
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı clint adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . Bana bayiiden (hatta birkaç bayiiden birden) söylenen, devir saati 2007'de gelecek diye bir durum yok. Ama ileride gelirse ve çokça ihtiyaç hissedersem - ki şimdilik motor sesinden kendini belli ediyor zaten - taktırırm bir devir saati olur. Bu bir eksiklik gibi görünüyor ama sanırım o kadar da büyük problem değil. Tabii olsa daha iyi olurdu ama bence sırf bunun için beklemeye değmez.

Honda nın gösterge tablolarının yedek parça fiyatları meşhurdur. Twister göstergelerine 935 ytl + işçilik fiyat çektiklerini bilirim. eğer ki sende devir saati olan göstergeleri takmak istersen ucuza alabileceğini sanmam.....
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HAYALBUYSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda nın gösterge tablolarının yedek parça fiyatları meşhurdur. Twister göstergelerine 935 ytl + işçilik fiyat çektiklerini bilirim. eğer ki sende devir saati olan göstergeleri takmak istersen ucuza alabileceğini sanmam.....

Valla ben bu modelin öyle olmadığını bildiğim için aldım, konuyu baştan bu yana okursan zaten Eralpt'de bundan bahsediyor, yedek parça ve aksesuarlarının ucuzluğundan. Motor dışı parçaların büyük kısmı Honda'nın Çin'deki fabrikasında ucuz iş gücü ile üretiliyor diye biliyorum, tıpkı Suzuki GN125 ve Ybr125'de olduğu gibi.
    Bu aletin geliş amaçlarından biri de bildiğim kadarıyla cbf250 (ya da twister)'nin her açıdan pahalı oluşudur. O yüzden bir ara sınıf yaratılmış. (Savunma yapmak amaçlı söylemiyorum, alacaklara bilgi olsun )

"cbf250 brezilya üretimi. ön farı 900ytl. cbf150 çin üretimi ön farı 85 ytl. sizce neden çinde üretiliyor motorlar." (ylmzz nickli cbf150 topiğini ilk açan arkadaştan alıntıdır.)
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorun fiyatı 3.800-, kullananlarla konuştum ve kısa da olsa kullandım
    şunu diyebilirim al bin masrafsız ve yormuyor.

Alıntı kuvva adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun fiyatı 3.800-, kullananlarla konuştum ve kısa da olsa kullandım
    şunu diyebilirim al bin masrafsız ve yormuyor.

3.800 mü? Ben bugün Sirkeci Özen de gördüm 3.450 diye üzerine fiyat yazmışlardı.
    Bu arada yormuyor kısmına bugün yaptığım 40 km'den sonra aynen katılıyorum, kullanımı da acayip rahat, acemiliğimi hissettirmedi bana maaşallah , vitesler konusunda sorun yaşayan arkadaşlar, ben de şu ana kadar hiç sorun yok.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    300 km sorunsuz

dj_umit151rs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBF 150 hiç hoşuma gitmedi motorun göstergeleri ve göğsü harika ama o göğüse göre gidon çok yüksek.Eksoz ve tekerler iğrenç.

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi sen mondin 151 rs ne binmeye devam et Mutlaka cbf 150 cc mondi151rs kadar kaliteli değil yanlız dikiz aynan da bir cbf 150 cc görürsen kenara çekilde eksoz gazı yutma....

NoFrost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S3
    Ben de bugün manisadaki drag yarışlarında gördüm bi tane dediği gibi göstergeler ve ön panel harika ,evet lastikler biraz kaba duruyo ve arka teker de disk değil ama o fiyatta bi ürünü bence ybr125 lerle fiyat açısından rekabet edebilmek için yapmışlar ve motor honda sonuçta alınır .Bir çok büyük şirketin fabrikası çinde önemli olan kalite kontrolü sağlamak olduğunu düşünüyorum ve hondanın kaliteyle ilgili bi sıkıntısı yok ki görünen ortada.

eralp hocam, test çok ayrıntılı olmuş(en azından benim gibi yeni başlıcak sürücüler için). çok teşekkür ederim....
    avcılar/istanbul [COLOR="RoyalBlue"]0 rh (-)[/COLOR]

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunun vadeli fiyatı ne kadarmış peki. mesela 24 ay vadeli..

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    arkasaşlar bu motor titreme sorunu yok demisiniz tamam ok amaa bu titreme 100km üstünde illaki bir artma yaşanıyordur degilmi misal uzun yol yapmak için uygunmudur 600km kadar bu yol nede olsa honda hani...
    sizi uzun yol yaptınız mı full depo ile kaç km yapıyor?(280 km yi aşarmı 1depo ile)
    son sürat heralde 120km/h'dir.

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 depo 480 km yazıyordu bır forumda arkadasım..

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    nee 480km helal valla hondaya ama dogrumu degildir ki?

rup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mor VespaET4
    İstanbuldaki kurye arkadaşlarda hergeçen gün cbf150nin sayısını artarak görüyorum. Eğer buraya giren kurye arkadaşlar varsa bizden yorumlarını ve bilgilerini esirgemesinler!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı ginger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150
    Alıntı enis89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkasaşlar bu motor titreme sorunu yok demisiniz tamam ok amaa bu titreme 100km üstünde illaki bir artma yaşanıyordur degilmi misal uzun yol yapmak için uygunmudur 600km kadar bu yol nede olsa honda hani...
    sizi uzun yol yaptınız mı full depo ile kaç km yapıyor?(280 km yi aşarmı 1depo ile)
    son sürat heralde 120km/h'dir.
    100 km nin üstünde hepsinde titreme olur,hiç olmasa bile sen rüzgardan yelkenli gibi bir sağa bir sola dalgalanırsın.Uzun yola ben ybr ile gittim 280 km gittim 1 saat dinlendim 300 km gittim.Bir sorun olmadı zaten 200-250 km motor üstüne gidemiyorsun illa wc için filan duruyorsun o vakitte motorda dinleniyor bir sorun olmaz.Ben ybr ile 3 ayda 7000 km yapmışım (kurye değilim çoğunlukla hafta sonları kullandım) gezip dolaştım paso.Bunla kralını yaparsın bence.

Alıntı rup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbuldaki kurye arkadaşlarda hergeçen gün cbf150nin sayısını artarak görüyorum. Eğer buraya giren kurye arkadaşlar varsa bizden yorumlarını ve bilgilerini esirgemesinler!!!
    ben gördüklerime soruyorum çok güzel bir sorun yaşamadım diyor herkez.kimse malına tarafsız yorum yapmıyor hepsi güzel diyor.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben gördüklerime soruyorum çok güzel bir sorun yaşamadım diyor herkez.kimse malına tarafsız yorum yapmıyor hepsi güzel diyor.
    evet kimse "benim malım kötü demez"motorun hızlanması nasıl peki 100km ye kaç sn de çıkıyor peki? 10sn ye civarımı?
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Taraflı mı tarafsız mı bilemem ama ben bir yorum yapayım motoruma, dün e-5 üzerinden Kartal'dan Kadıköy'e döndüm, 70 km süratle rüzgardan fena halde sallandım, bunda havanın fazla rüzgarlı oluşu da etkiliydi şüphesiz ama, yanımdan hızla geçen minibüs tarzı araçların rüzgarı da fena sarstı. Aklıma DonaldDuck'ın teknikler geldi ve kazasız belasız eve vardım, ama tırsmadım dersem yalan olur. Tabii acemilik de var serde, ama anladım ki küçük ve hafif motorla rüzgarlı havada sürat yapmaya çalışmamak lazım, o havada 100'le gittiğimi düşünmek bile istemiyorum. Ama yanımdan bir kaç tane 750 Shadow ve 1000'lik CBF tarzı alet vıınnn diye geçti gayet rahat şekilde, ne de olsa motorları büyük ve ağırdı, bana göre çok daha kolaydı onlar için rüzgarda sürmek. Ben 70 - 80 arası olduğuma göre onlar en az 100 - 120 civarı gidiyolardı demek ki... Bu arada hava açıktı ama lastikler de rüzgarda az da olsa kayma yaptı. Bu havalarda sürecek arkadaşlar dikkatli olsunlar. Bayiiden lastikler yeni olduğu için kayma yapar demişlerdi, ne derece doğrudur bilmiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı ginger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150
    ybr250 nereye alıyorsun be mart nisan gibi gelicekmiş 10 milyar düşünülüyormuş rakkamı.
    hadisinler o rakkama xt 660 x alırım 2006 model ikinci el.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler