Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 150 yi bizzat kendim denedim.. [test]

Motovento
    REKLAM ALANI
    cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru daha hiç kullanmadım. Kullanmayı bırakın sesini bile duymadım.Sadece vitrinden inceledim ve bir arkadaş sayesinde motorun üstüne oturdum. Ağırlığını , tutuşunu ölçtüm değerlendirme yaptım...

Ama motor hakkında olumlu ve olumsuz yorum yapan arkadaşlara sadece birşey söyleyecem.

Bu motorun arkasında HONDA var. Honda eğer birşey yaptıysa,piyasaya sürdüyse mutlaka takip eder.Kendi ismini ve Güvenirliğini sarsmak istemez...
    Ona göre 2 defa düşünüp yorum yapalım!

Çünkü bir durum daha sözkonusu ; sizlerin tavsiyesiyle belki de kaç kişi HONDA sahibi , motor sahibi ve en önemlisi CBF sahibi olacak...

Ben de CBF 150 düşünüyorum.*Tabi 250 alamazsam!
    Saygılar
    Evet bende katılıyorum. Honda klasını sarsacak bi işe kalkışır mı hiç?
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı EROLL88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tvs apache baskası yalan kardes

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Yalnız şöle bişey de varki honda çıkardığı bir modelin arkasında durmamışlığı da var sanırım...honda kinetix scooter tarzı olan bir model...İlgililerin yorumlarını bekliyorum...
    AKIN FİDAN

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Öncelikle çin işi diyebiliriz son hiz 97km ama test te öyle degil km saati arizali olmasin!!
    motorun son hizi 97.0km/s miş
    1.5litre diyor 100km de
    http://www.honda-sundiro.com/product...46&p_sort_id=3
    外形尺寸(长×宽×高)

2082mm*754mm*1133mm
    轴距Wheel Base:

1337mm
    最高车速Maximum Speed:

≥97.0km/h
    最大载荷Maximum Payload Mass:

153kg(额定)
    制动方式Brake Type:

前盘后毂(F.)Disk(R.)Drum
    制动器操纵型式Brake Operating Type:

手制动/脚制动
    经济车速油耗Economical Consumption Of Fuel:

≤1.5L/100km
    发动机名称Engine Name:

SDH157FMJ
    发动机型式Engine Type:

单缸、四冲程、自然风冷
    工作容积Displacement:

149.2ml
    起动方式Starting System:

电动
    变速方式Transmission System:

五档常啮合非循环变档
    最大功率Maximum Power:

8.8/(7000±350)kW/(r/min

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    motosikletin motoru bu SDH157FMJ

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız şöle bişey de varki honda çıkardığı bir modelin arkasında durmamışlığı da var sanırım...honda kinetix scooter tarzı olan bir model...İlgililerin yorumlarını bekliyorum...
    Kinetix'ler çok sağlam ve dayanıklı motor. Bizim burdaki bakkalda var.
    Motorun kaç model olduğunu bilmiyorum.Biraz yaşlı ama ilk günkü gibi sağlam ve atik duruyor!

Honda ismini taşımaya layık bir motor!

Motosikleti
    CBF 150
    Daha çok yeni bir motor kullanıcısıyım yani ilk motorum diyebilirim (Daha önce 50 cc scooter'im vardı eğer onu saymazsak) 2 gün önce CBF 150 aldım
    Daha ben bu motoru bilmezken bile yazılmış yorumlarınızı okudum
    olumlu veya olumsuz düşüncelere sahip olan herkese Bu motora sahip bir kişi olarak söylemek istediğim bir şeyler olacak:
    Birincisi bence motor tutkunu herkesin beklentileri ayrı ayrı şeyler
    Kimisi hız kimisi mükememel görünüme sahip kimiside ekonomik olsun diye motor kullanmak isteyebilir.
    Benim için ilk olarak ekonomik olmalı,keyif vermeli 100-120 km hızı geçemiyo olması bence çok önemli değil 2 litre ile 100 km gidiyor
    İkincisi Kesinlikle Kullanmadan kötülemeyin ilk önce kullanmanızı öneririm

fiyatını ucuz bulupta kalitesizdir yorumu yapan arkadaşlara duyurulur cbf 150 artık 3.990 ytl hadi hayırlı olsun artık rahat rahat alırsınız:((

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    sevgili arkadaşlar, herkese kazasız belasız sürüşler dilerim öncelikle.
    CBF 150 hakkında ben de birşeyler yazayım dedim. Paramı denklettirdiğimde Beat imi satıp ben de alacağım. arkadaşım Gökhan, benim beati almamla beraber merak saldı motosiklete. Bana sordu ve özelliklerini araştırıp yeni model olan CBF 150 yi tavsiye ettim. Benim gibi para sıkıntısı olmadığından gitti aldı. Honda da sürüş eğitimi ve ileri sürüş eğitimlerini aldı ve iyi bir motorcu oldu. Ben çok kullandım motorunu beğenerek, Konuşmalarımız sonucu o da çok memnun olduğunu söyledi. sürüşü çok yumuşak-sessiz, çok atak olmamasına karşın tatminkar tork değeri yeterli keyfi veriyor. Kontrolü çok iyi özellikle yol tutuşu, büyük bir motor gibi durmasına rağmen trafikte aralardan rahat geçiyor hep karşılaştırıldığı ybr 125 den asla farklı değil. Evet 2 litreden azıcık fazla yakıyor ama biz hep son gaz kullandığımızdan olabilirmi ) Motor şu anda 8000 km de, sürat olarak 130 u düz yolda tek başıma gördüm, iki kişi ile 120 rahat gidiyor. Malzeme kalitesi iyi, sonuçta firmalar mümkün oldukça ucuza kaçıyorlar ama fena değil yani. Jigle sol elciğe alınmış çok işe yarıyor ama çok çabuk boşluk yapıyor teli, değiştirmek zorunda kaldık. Aynı benim Beat gibi rolentide far lambalarının az yanması sorunu var, illa deviri yükseltmek gerekiyor, ancak bunun bir sebebi var, motor akü sorunu yaşamıyor hiç. Şu zamana kadar bizde oluşturduğu izlenim asla arıza yapmayacak gibi görünüyor. Ben aynı zamanda Makine Mühendisi olduğumdan, elimiz deydikçe orasını burasını söküp kontrol ediyoruz hafta sonları özellikle. Hele servis bakımını ihmal etmeyen birinin bu motoru eskitebilmesi zor gibi )
    Sonuç olarak:
    1)Fiyatı çok uygun-duuu o zaman, karşılığını fazlasıyla veriyor.
    2)Yakıt tüketimi çok çok iyi, ekonomik
    3)sessiz, titreşimsiz, yüksek devirlerde dahi çıkın uyuşmuyor.
    4)Rodajı çabuk oluyor, 1000 km den sonra ciddi performans artışı oluyor.
    5)sağlam, güçlü yapısı ile senelerce kullanılabilecek bir motor.
    6)Özellikle motor zevkini yeterince veriyor, bu yüzden gökhan zati satacak ve 500 lük bir hondaya geçecek, yani hiç motor bilmeyen birini bile bu işe aşık edecek kadar etkili bir makine. Heveslenmeyin, ben alacağım )
    7)Frenlemesi iyi, özellikle ayak freni pedalı rahat pozisyonda. yormuyor trafikte bilekleri.
    8)Çanta takılması halinde çirkin durmuyor, yan koruma demirleri takılabiliyor, gerçi bizim düşme niyetimiz olmadığından takmadık ))
    9)Kontak anahtarı arıza yaptı, değiştirildi, biz hırsız işi sandık değilmiş. Ancak servisin başvurumuza tepkisi ilginçti ''Yok abi siz takamamışsınızdır, anahtar arıza yapmaz Honda da'' dediler. Sonuçta yapmıştı ve servis, Hırsızlık teşebbüsü hariç, bunun tarihlerinde ilk olduğunu söyledi)
    10) İyi bir motor, ne istediğini bilenler için gözü kapalı alınabilir.

Saygı ve sevgilerimle
    Poturdak

Motosikleti
    2 teker tek çeker
    herşey güzelde aldıktan sonra biraz modifiye etmen gerekebilir önce lastiklerden başlamalısın yolu tutmuyor orjinal lastikleri bide cbf de granaj sorunu var agır granajlar var koruması zor granajlar .Tasarım güzel ama dreksiyon opsiyonel deil motoru bozan en büyük olay o direksiyonun gövdeye bağlı olmaması ve büyük granajların olması işi bozuyor biraz.Torku yüksek çünü 150 cc iyi açarsan 140 da görürsün emin ol

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 hakkında ben de birşeyler yazayım dedim. Paramı denklettirdiğimde Beat imi satıp ben de alacağım. arkadaşım Gökhan, benim beati almamla beraber merak saldı motosiklete. Bana sordu ve özelliklerini araştırıp yeni model olan CBF 150 yi tavsiye ettim. Benim gibi para sıkıntısı olmadığından gitti aldı. Honda da sürüş eğitimi ve ileri sürüş eğitimlerini aldı ve iyi bir motorcu oldu. Ben çok kullandım motorunu beğenerek, Konuşmalarımız sonucu o da çok memnun olduğunu söyledi. sürüşü çok yumuşak-sessiz, çok atak olmamasına karşın tatminkar tork değeri yeterli keyfi veriyor. Kontrolü çok iyi özellikle yol tutuşu, büyük bir motor gibi durmasına rağmen trafikte aralardan rahat geçiyor hep karşılaştırıldığı ybr 125 den asla farklı değil. Evet 2 litreden azıcık fazla yakıyor ama biz hep son gaz kullandığımızdan olabilirmi ) Motor şu anda 8000 km de, sürat olarak 130 u düz yolda tek başıma gördüm, iki kişi ile 120 rahat gidiyor. Malzeme kalitesi iyi, sonuçta firmalar mümkün oldukça ucuza kaçıyorlar ama fena değil yani. Jigle sol elciğe alınmış çok işe yarıyor ama çok çabuk boşluk yapıyor teli, değiştirmek zorunda kaldık. Aynı benim Beat gibi rolentide far lambalarının az yanması sorunu var, illa deviri yükseltmek gerekiyor, ancak bunun bir sebebi var, motor akü sorunu yaşamıyor hiç, olsa dahi aküye ihtiyaç duymadan ayak marşı ile çalışabiliyor. Şu zamana kadar bizde oluşturduğu izlenim asla arıza yapmayacak gibi görünüyor. Ben aynı zamanda Makine Mühendisi olduğumdan, elimiz deydikçe orasını burasını söküp kontrol ediyoruz hafta sonları özellikle. Hele servis bakımını ihmal etmeyen birinin bu motoru eskitebilmesi zor gibi )
    Sonuç olarak:
    6)Özellikle motor zevkini yeterince veriyor, bu yüzden gökhan zati satacak ve 500 lük bir hondaya geçecek, yani hiç motor bilmeyen birini bile bu işe aşık edecek kadar etkili bir makine. Heveslenmeyin, ben alacağım )
    7)Frenlemesi iyi, özellikle ayak freni pedalı rahat pozisyonda. yormuyor trafikte bilekleri.
    8)Çanta takılması halinde çirkin durmuyor, yan koruma demirleri takılabiliyor, gerçi bizim düşme niyetimiz olmadığından takmadık ))
    9)Kontak anahtarı arıza yaptı, değiştirildi, biz hırsız işi sandık değilmiş. Ancak servisin başvurumuza tepkisi ilginçti ''Yok abi siz takamamışsınızdır, anahtar arıza yapmaz Honda da'' dediler. Sonuçta yapmıştı ve servis, Hırsızlık teşebbüsü hariç, bunun tarihlerinde ilk olduğunu söyledi)

Saygı ve sevgilerimle
    Çok güzel bir yorum eline sağlık.Benim motorumu benden iyi anlatmışsın helal olsun Ben bunun üstüne başka birşey söyleme gereği duymuyorum
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Tasarım güzel ama dreksiyon opsiyonel deil motoru bozan en büyük olay o direksiyonun gövdeye bağlı olmaması
    bu ne demek açar mısın biraz? direksiyon (yani gidon ) gövdeye baglı nasıl oluyor???
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    cbf motoru iki gün önce bursa honda bayii inden alıp bende test ettim sonuçları açıklıyorum motor gerçekten çok kaliteli parasının hakkını sonuna kadar verebilecek kalitede kalıbı 150 cc nin üzerinde bir alet motoru ise 150 cc olduğunu bağırarak yansıtıyor ama gerçekten malzeme çook kaliteli oturuş pozisyonu fren debriyaj vites hepsi harika yeni başlayanlar ve şehir içinde kulanacaklar için tek geçerim motoru sadece son sürat olarak bir mucize beklemiştim ama o mucizenin gerçekleşmesi imkansız motorun sürati kim ne derse desin 100 km dir he yolda eğim ve benzeri durumlarda çok sıkıştırılarak belki 130 km yi görebilir ama motorun kullanılacağı sürat maksimum 100 km dir bence elinde vitesli motosikleti olanlar cbf 150 ye asla özenmesin çünkü kalite ve rahatlık haricinde alabileceği yükselebileceği bir motor değil ama yeni vitesli motosiklet alanlar için hiç düşünülmeden alınacak tek motor budur bence

HONDA CBR125 VE CBF150-YBR125YAMAHA arasında kaldım

honda ve yamaha arasında kaldım.
    daha once arkadaşların scoter larını kullandıydım.
    ilk defa motor alacağım.
    yaşım 40 boy 1.80 kilo 75
    amatör atletim.
    (yani yaşıma göre çevik biriyim )
    trafikten çok bunaldığım için
    motor alacağım.
    şehir içinde, sürekli bakım gerektirmeyen,
    sağlam ve ekonomik motor tavsiyesi istiyorum.
    saygılarımla

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı infilexible adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda ve yamaha arasında kaldım.
    daha once arkadaşların scoter larını kullandıydım.
    ilk defa motor alacağım.
    yaşım 40 boy 1.80 kilo 75
    amatör atletim.
    (yani yaşıma göre çevik biriyim )
    trafikten çok bunaldığım için
    motor alacağım.
    şehir içinde, sürekli bakım gerektirmeyen,
    sağlam ve ekonomik motor tavsiyesi istiyorum.
    saygılarımla
    Forumda daha önce yüzlerce kez tartışıldı, yukardaki menüden arama seçeneğini kullanırsan aradığından çok daha fazlasına kavuşacaksın.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    hele bıraz kullanılsın bu motor birkaçyıl geçsın kendını ıspatladıktan sonra alırım ama benım için erken

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    CBF 150 hakkında ben de birşeyler yazayım dedim. Paramı denklettirdiğimde Beat imi satıp ben de alacağım. arkadaşım Gökhan, benim beati almamla beraber merak saldı motosiklete. Bana sordu ve özelliklerini araştırıp yeni model olan CBF 150 yi tavsiye ettim. Benim gibi para sıkıntısı olmadığından gitti aldı. Honda da sürüş eğitimi ve ileri sürüş eğitimlerini aldı ve iyi bir motorcu oldu. Ben çok kullandım motorunu beğenerek, Konuşmalarımız sonucu o da çok memnun olduğunu söyledi. sürüşü çok yumuşak-sessiz, çok atak olmamasına karşın tatminkar tork değeri yeterli keyfi veriyor. Kontrolü çok iyi özellikle yol tutuşu, büyük bir motor gibi durmasına rağmen trafikte aralardan rahat geçiyor hep karşılaştırıldığı ybr 125 den asla farklı değil. Evet 2 litreden azıcık fazla yakıyor ama biz hep son gaz kullandığımızdan olabilirmi ) Motor şu anda 8000 km de, sürat olarak 130 u düz yolda tek başıma gördüm, iki kişi ile 120 rahat gidiyor. Malzeme kalitesi iyi, sonuçta firmalar mümkün oldukça ucuza kaçıyorlar ama fena değil yani. Jigle sol elciğe alınmış çok işe yarıyor ama çok çabuk boşluk yapıyor teli, değiştirmek zorunda kaldık. Aynı benim Beat gibi rolentide far lambalarının az yanması sorunu var, illa deviri yükseltmek gerekiyor, ancak bunun bir sebebi var, motor akü sorunu yaşamıyor hiç, olsa dahi aküye ihtiyaç duymadan ayak marşı ile çalışabiliyor. Şu zamana kadar bizde oluşturduğu izlenim asla arıza yapmayacak gibi görünüyor. Ben aynı zamanda Makine Mühendisi olduğumdan, elimiz deydikçe orasını burasını söküp kontrol ediyoruz hafta sonları özellikle. Hele servis bakımını ihmal etmeyen birinin bu motoru eskitebilmesi zor gibi )
    Sonuç olarak:

Saygı ve sevgilerimle
    burada ufak bir düzeltme yapmak istiyorum.
    CBF150 de ayak marşı yok...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    motor akü sorunu yaşamıyor hiç, olsa dahi aküye ihtiyaç duymadan ayak marşı ile çalışabiliyor.
    Ayak marşı olmayan bir motoru ayak marşı ile nasıl çalıştırıyorsunuz çok merak ettim
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150

motor akü sorunu yaşamıyor hiç, olsa dahi aküye ihtiyaç duymadan ayak marşı ile çalışabiliyor.

Ben aynı zamanda Makine Mühendisi olduğumdan,

Mehendisss beggggg cıbıfta ayak marşıı yokk...nerden uyduruyoonnn...

ben sana makine mühendisi olamazsın dememiştim...motordan pek çakamazsın demiştim...mehendis olmuşun emme sallıyon...

hadi canım sen geminle takıl bakem...motor işini bir bilene sor...mesela bana...alırım altındaki moturu valla...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler