Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Windy 125 (Commuter) [test]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kanuni windy 125cc
    abi bende bu bahsetiğiniz motordan var windy
    devrini göstere bildigim yere kasar gösterdim herşeyi yaptım ama yine dağıtmamdım ama şimdi sorsalar ybr mi yoksa windy mi diye ybr derim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    samet_1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck 125_.........
    ya bı sorun var cok yavas kalıyo makıne yanı devır 8000 zaten gelmesı cok uzun zaman alıyo dayanıklılıgı falan nedır bılmıyorum arkadasımdakı wndy cok yakıyo bı yere gıdıceksek o benden 3 lıralık fazla atıyo benzını bılmıyorum yakıt ayarlarındanmıdır ama bunun ıcın bı bılgı yazarsanız sevınırım
    Aslında Söylediklerimden Çok, Sakladıklarımda Gizliyim.Siz En İyisi Beni Anlamak İçin Konuştuklarımdan Çok Sustuklarımı Dinleyin...([url]www.motorcular39.azbuz.com[/url])([url]www.delikentli39.skyblog.com[/url])

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    benim takıldığım mevzu başka, bu motor commutermi oluyor.benım bıldığım commuterler scooter gibi oluyor.tekerlekleri birazdaha buyuk scooter.yarı otomatik vitesli.naked desek daha doğru olmazmı

Güzel bir çalışma olmuş tebrikler

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Test ve Bilgi paylaşımı için teşekkürler...

Motosikleti
    Kanuni windy 125

:))

Arkadaşlar bugün windy aldım.
    ilk defa vitesli motorsiklet kullanıyorum. Daha önce çok az Honda Kinetix kullandım. Bugün toplam 3 km falan sürdüm. ilk izlenimlerimi yazacağım şuan bişi düşünemiyorum...
    Ayrıca şunu söyleyeyim Km ve devir göstergesini ışıklandırmışlar,, çok hoş görünüyor. HAyırlısı olurr inş..

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    Alıntı musartar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün windy aldım.
    ilk defa vitesli motorsiklet kullanıyorum. Daha önce çok az Honda Kinetix kullandım. Bugün toplam 3 km falan sürdüm. ilk izlenimlerimi yazacağım şuan bişi düşünemiyorum...
    Ayrıca şunu söyleyeyim Km ve devir göstergesini ışıklandırmışlar,, çok hoş görünüyor. HAyırlısı olurr inş..
    hayırlı olsun arkadaşım kazasız sürüşler resimde eklemeyi unutma
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    ELLERİNİZE SAĞLIK çok güzel bi çalışma bu testleri diğer markalarda yapma şansınız olursa çok makbule geçer teşekkürler...

Motosikleti
    HONDA cbf250 + kanuni WINDY
    Arkadaşlar ben VINDY 125 kullanıcısıyım 1seneyi geçti aldığım vede bütün kış bindim 1 senedir en fazla 3 gün binmeden geçirmişimdir devamlı üstündeyim işe gidip geliyorum vede size yardımcı olmak istedim bu motosiklet tabiki handa veya yamaha 125cc lerle kıyaslanamaz ama alacak kişinin bücçesi dar ise VINDY ideal dir çünki aldıktan sonrada bunun masrafları oluyor vede parçaların uczlugu çok önemli bence bende ilk başlarda aman parça ile işim olmaz felan diyodum ama gel gelelim kaçak mazot taşıyan tanker polis yakalamasın diye mazot u yola boşaltınca gece bende o yoldan geçerken birden asena moduna geçiverdim ne yapsam fayda yok sağa çekiyo sağa kayıyo sola çekiyom sola kayıyo vede tabiki olan oldu yeri öptük motosikletle beraber bana pek bişey olmadı Allahtan motorda ise ufak tefek hasarlar oluştu bana 250 ytl civarı bi masrafı oldu vede aynı olayı yamaha veya honda ile yaşasam belkide motor hala garajda tamir için bekliyor olacaktıbence 250 ytl nin 3 katına çıkardı masraf bu sebepten dolayı bence VINDY ideal bi motorvede performans olarak honda veya yamaha dan geride değil bizim motosiklet gurubumuz var ufakta olsa honda ve ybr var herkeste bi ben arada prasa gibi duruyom ama onlarla uzun yolada gidiyoz vede hiç bi eksiğim olmuyo onlardan sadece VINDY biraz daha ağır o yüzden 50 km ye kadar çok seri ama daha sonra yavaş hızlanıyo mesela yarıştırıyoz bazen ilk startta VINDY direk öne fırlıyo ama daha sonra 50 60 kmden sonra yakalanıyomama gitgide açılan bi motora sahip yavaşta olsa yakalayıp geçiyo size bunları anlattım bilemiyom ne kadar sizi bilgilendirir ama soru sormak isteyen olursa sorsun bu arada azami sürat 120 ve 130 arası değişiyo dedim ya ne zaman ne yapacağı belli olmuyo

Motosikleti
    mondial 151 rs
    fiyatıda uygun bir motor alabilec durumdayım ama almalımıyım bilmiyorum ama bu test daha olumlu bakmama neden oldu
    [B][I]MONDİAL FOREVER[/I][/B]:queen:

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Alıntı VIDOOC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VINDY biraz daha ağır o yüzden 50 km ye kadar çok seri ama daha sonra yavaş hızlanıyo mesela yarıştırıyoz bazen ilk startta VINDY direk öne fırlıyo ama daha sonra 50 60 kmden sonra yakalanıyomama gitgide açılan bi motora sahip yavaşta olsa yakalayıp geçiyo
    Aynen katılıyorum arkadaşa, motor başta seri bir kalkış yapıyor, sonra ivmelenme biraz düşer gibi oluyor, 4 viteste motor kendini buluyor, 5. viteste yaklaşık 8000 devirde 120 ile güzel bir performans sergiliyor.
    Ben şu anda 7,500 kmdeyim, henüz motorda herhangibir parça değişmedi, servislik bir işim olmadı.
    YBR 125'in 3,500 ytl olduğunu düşünürsek 2,500 ytl ye bu motoru almak bana daha mantıklı geliyor.
    Motorun tek beğenmediğim tarafı granajı. Bence o granaj motorun tüm karizmasını söndürüyor. Bakıma servise gittiğim zaman o granajı sökmelerini isticem.

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    hocam ayrıntılar çok iyi ama 7000 devirde 100km/h?rx 115i geçer bu makina o zaman
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    Kanuni windy 125

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güncel.

Şu motorlarda vites göstergesi var da 4 katı fiyata satılan motorlarda yok
    ARKADAŞIM ZATEN 4 KATI MOTORA BİNEN BİRİ ZATEN AŞMIŞ DEMEKTİR VİTES GÖSTERGESİNE NE GEREK VAR DİMİ?

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Alıntı ROBIN_HOOD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞIM ZATEN 4 KATI MOTORA BİNEN BİRİ ZATEN AŞMIŞ DEMEKTİR VİTES GÖSTERGESİNE NE GEREK VAR DİMİ?
    4 katı motora binenleri bilmem ama kendimden biliyorum, ilk defa vitesli motosiklet kullanıcaklar için vites göstergesi olması çok iyi oluyor alışmak için. ben o kadar alıştım ki, ilerde büyük bir motosiklet aldığım zaman motorun vites göstergesi yoksa ne yapcam diye düşünmüyor değilim.

vıtes gostergesı acemıler ıcın bırebır ama 1 hafta ıcınde vıteslere alıstıgınız ıcın daha sonra bakmıyosunuz bıle meselaben motor kullanmaya jınlun la basladım onda gosterge vardı ama asıl kullanmayı ybr de ogrendım.mesela cbf 150 de devır saatı yok,vıtes gostergesı olmamasından daha buyuk bır eksıklık bence motoru motor yapan ogelerden bırı devır saatıdır. zaten vıtes gostergesı olmasa bıle gazı actıgınızda motor yemıyosa bır alt vıtesı secmen gerektıgını sana hızlanmayarak belı edıyo.

Bilgiler için teşekkürler çok faydalı oldu. Emeğinize sağlık
    Güzel bir başlangıç motoru vites göstergesini iyi düşünmüşler
    kt den vazgeçip bunu alabilirim..

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Eyong abi Mükemmel test olmuş gerçekten güzel ve şüpheleri giderici bilgiler
    Abi Bi model anketı yapsak ve secılen hangı model se onu test edebılırmısınız ya da neye göre bu test sürüşleri oluyor kısaca bılgı alırsam sevınıırım tşk ediyorum.
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

Ben de bir Windy kullanıcısı olarak izlenimlerimi paylaşayım. İki buçuk ayda 2100 km. yaptım. Daha önce motosiklet deneyimim yoktu. İlk başlarda 90 km saat süratte takılıyor üstüne çıkamıyordu , rodajda hata yaptığımı sanıyrdum ama 2000e yaklaştıkça 100 km yi rahatça gördü. Zannediyorum 500-600 km sonra maksimum sürati olan 110-120 yi görecek. Motosiklet ilk günlerde akü sorunu çıkardı ama yerden yere vurduğumuz kanuni 3-4 gün içerisinde yolladı yeni akü. Bir de yağ sızdırma olayı meydana geldi. Servis dolgu malzemesi gibi bişeyle kaplamış bi yerini 5 ytl lik masraf. Kısaca sorun çıkartmadı diyebilirim. İki kişi ile dahi pek çok arabanın takılabildiği stop edebildiği derecede dik bayırları birinci viteste de olsa sorunsuz çıktım. Motosikletimden gayet memnunum , verdiğim parayı sonuna kadar hakediyor.

Ayrıca şunu da belirteyim ki Kanuni firma olarak adam olma yolunda. Şikayetlerimizi fütursuzca iletmeden önce ortaya çıkabilecek sorunun kullanıcı hatası mı , servis hatası mı yoksa gerçekten kanuniden kaynaklanan bir problem mi olduğunu sağduyulu bir biçimde düşünmeliyiz bence.

Saygılar

Kiş

Arkadaşlar ben bu motoru alalı 1 yıl oldu ve gayet memnunum demek isterdim ama çok büyük bir hayal kırıklığına uğradım.Bu motor hayatımda yediğim en büyük kaz.. oldu şikayetlerim bitmiyor ve bitmez.Bir ikisini söyleyeyim motor yerinden kalkmıyor kalmak için kendini parçalıyor hele bi de iki kişi binince hiç sormayın.Ön maşada tıkırtı var motoru aldığımdan beri var servise götürdüm yapamadı ben bu motoru servise şikayetlenmiştim ve bana cevabı bu senin mz e benzemez o performansı bu motorda bulamazsın dedi benim cevabım perforformans değil maşadaki tıkırtı dedim.Fabrikaya şikayet maili attım bana gelen cevap mz deki performansı bu motorda bulamazsınız dedi benim tek derdim maşadaki tıkırtı idi ve bu tıkırtıyı yaptıramadık servistende fabrikadanda darbe aldık motordan şu an nefret ediyorum ve acele satlıktır ve bu markadan nefret ettim hiç bir ürününü almamaya kendi kendime söz verdim ve hiç kimseyede tavsiye etmiyorum alacaksan git ybr al arkadaş diyorum hiç yoktan başı ağrımaz.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler