Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

beklediğim kaza gerçekleşti.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    05' CBR 125R
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok bir de tekrarla!

Kask takmadan binersin, hatadır. Gaza gelir makas atarsın, hatadır. Aynaya domates asarsın, hatadır. Yorgun motora binersin, hatadır.

Ama ilaç etkisinde, ehliyetsiz motora binip aşırı hız ve tehlikeli sürüş yapmak hata değildir. Cinayete teşebbüstür.

"Geçen gün haplıyken 7 yaşında çocuğa tecavüz ettim, hatalıyım ama söz bir daha yapmam" demek gibi bir şey senin yaptığın.
    Bakın;
    Söz edilen hap bana doktor kontrolünde verilen yeşil reçeteli bi ilaç. Ve uzun zamandır kullandığım için alışma dönemini çoktan geride bıraktım. Ancak bağımlısı olduğum için tekrar doktor kontrolünde bu ilacı azaltmaya başladım. Ne yazık ki ilacı bırakırken de alışma dönemi gibi bi dönem geçiriliyomuş. Ben bundan haberdar olmdığım için böyle bir olay oldu. Yani bilinçsiz olarak kullanılan bi hap değildi. Zorunlu olmasam kesinlikle kullanmam.
    Bu arada tartışırken sarfettiğiniz sözlere biraz daha dikkat etseniz keşke. Haplıyken tabiri hiç hoş değil.
    Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    çoçuğun üzerine bu kadar gitmeye gerek yok.dersini almış.bir daha yapmaz.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    buggin hep bizi sabrımızı zorluyorsun...adeta kalbini kırdırmak için çaba sarfediyorsun...ne gerek var bunlara...kendine çoluk çocuk bebe yakıştırması mı layık görüyorsun...bu duruma düşmek senin için rahatsız edici değil mi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

izm35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    Başlık bile kışkırtıcı.
    beyler kaç kişi bu aralar kaza yapıcam diye bekliyor.
    Hayır bekleyen varsa trafiğe çıkmasın. başkasına zarar vermesin.
    trafikte zaten bir sürü psikopat VAR
    İSTİSNAYIM KAİDEYİ FENA BOZARIM

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsan 7'sinde neyse 70'inde de öyledir. Umarım bir dahakine seni mobesa kameralarına yansımış görüntülerinle görmeyiz, çok üzücü olur.

Birde ehliyetin neden küçük yaşlarda verilmediğinin bir kanıtı da bu. Çünkü yaş belirli bir eşiği geçmeyince kişi çok yönlü düşünemiyor. Bende ara sıra nefsime hakim olamayıp gereksiz riskler alıyorum. Yaş biraz daha ilerleyince bu huylarımdan da kurtulurum diye umuyorum.

Motora binmeden önce dua etmeyi ihmal etme.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    hayır ne yapalım...eyvallah mı çekelim...makara kakara mı yapalım...kendin ettin kendin bulmuşsun daha ötesi yok...bir hata yapılıp bu kadar da göze sokulmaz...böyle lafları işitirsin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun demiyorum çünkü geçmiş olsun'un anlamı, geçmişlerde dursun bir daha olmasındır. Bu yüzden sana demiyorum bunu, ailene ve seni seven çevrendekilere diyorum. Onlara geçmiş olsun, geçmiş olsunki malesef çevrenizde bu zihniyette bir sevdiğiniz var. Asıl onlara geçmiş olsun, bilmeden gelecekte onlara en ağır üzüntüyü yaşatacak birini seviyorlar çünkü. Anne babaya, aileye geçmiş olsun, evlat acısını tadacaklar belkide, asıl onlara geçmiş olsun. Geçmiş olsun senin motoru kullandığın yolda giden insanlara, çocuklara, yaşlılara. Geçmiş olsun onlara da çünkü çevresinde kendi canına önem vermediği gibi başkalarının da canlarını düşünemeyecek biri araç kullanıyor. Ölmeyi bu kadar çok istiyorsan sessiz sakin bir köşede git öl. Ama yeterki çevrendekilere zarar verme. Olan yine ana babaya olacak ama başa gelen çekilir, yapacak birşey yok. Aşkınızın meyvesi ekşiymiş, küflü çıkmış, sizin suçunuz değil.
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    kardeş rica etsem motorun, ceza makbuzunun ve dizlikleri fotoğrafını buraya yükler misin?en kısa zamanda ama

necathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora 200 Tiger
    Hocam geçmiş olsun Allah korumuş yine . Yine ehliyet alana kadar motor yok diyorsun. Eskiden dediğin gibi olmasın.
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme ...

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    makas attım,3-4 arabayı geçtim kalkışta,ilaç aldım,kaza yaptım,ehliyetinde yok

iyi olmuş? bunu mu dememizi istiyorsun?Bak arkadaşım bu forumu ben üye olmadan önce de takip ediyordum şimdi de burdayım.Buradaki insanların bir kısmı hız tutkunu,bir

kısmı motosiklet delisi,bir kısmı iş icabı,bir kısmı hobi ve benzeri nedenlerle motosiklet kelimesi üzerinde birleşmişler.Ne kadar hız tutkunu da olsalar eminim bu forumun

kullanıcıların %85'ini bilinçli kullanıcılar oluşturmakta..Senin bu anlattıklarınla bir hayranlık oluşturma çabası içinde olduğunu düşünüyorum.Ama rica ediyorum böyle şeyler

yapma,bu forumdaki insanlar senin bu yaptığını alkışlayacak kadar aptal insanlar değiller.Yok bana uymaz diyorsan Facebook da "şaka makinaları" gurubuna katıl

gerçekten senin kafandan insanlar iyi anlaşırsınız.Geçmiş olsun demiyorum kendin etmişsin kendin bulmuşsun Allahtan başka insanlara zarar vermemişsin.İyi Akşamlar...

Motosikleti
    millet iyiniyetle bi geçmiş olsun yazmak için konuya giriyor ama böyle saçma sapan bi nedenle kaza olduğu için geçmiş olsun diyesi bile gelmiyor...yani iyiniyeti suistimal...forum üyelerinin hoşgörüsünün ırzına geçiyon aga...

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    ben hala fotoğraf bekliyorum arkadaştan...ceza makbuzu ve kazadan sonra dizliğin hali???

2-yeterli tecrübem yokken yüksek sürate çıkıp makas atmaya çalışmam
    umarım yeterli tecrübeye ulaştuktan sonra yüksek hız yada makas olaylarına girmezsin.

ayrıca yeterli tecrübeye ulaştığında yüksek hız yada makasın senin ve çevrendekiler için tehlikesini anlarsın

son olarakta, yeterli tecrübe diye bir şey olduğuna inanmıyorum, tecrübenin yeterlisi olmaz bence, her daim tecrübemizi geliştirmemiz, yenisini katmamız gerek....

Motosikleti
    DayDream
    geçmiş olsun :/ bu arada admine selamlar

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı garberbuena adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam garberbuena,
    Bir problem mi var? Yardımcı olayım

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı buggin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük küçük sorun çıkartıp sinirimi alt üst eden motoru adam etmiştim ki... Kaza yaptım.
    Kaza mı anlatmak istiyorum sizlere;
    10 ocak pazartesi saat 17.30 da trafiğin en kalabalık olduğu bi caddede 110 km hızla makas ata ata geçiyodum. Işıklardan kalktım 1. Arabayı geçtim, 2. Arabayı geçtim, tam o anda öndeki 4 teker sert bi fren yaptı. Bende kazadan 1 gün önce xanax içmiştim. Arabanın sert fren yaptığını sanırım 2 sn. Sonra algıladım ve bi anda tüm kuvvetimle 2 frenede basmamla sola düşüp asfaltla merabalaşmam bir oldu. Ama bu bana çok iyi bi ders. Allahtan dizliğimi sadece kazadan 1 kaç saat önce aldım ki şuan da yürüyebiliyorum. İlk ve en sert darbe dizime oldu. Ama şuan da hiç birşeyi yok Allah'a şükür.
    Kaza tamanen kendi sorumsuzluğum;
    1-ehliyet yokken trafiğe çıkmam.
    2-yeterli tecrübem yokken yüksek sürate çıkıp makas atmaya çalışmam
    3-bu havalar da motora binmem.
    4-araç kulanımını etkilyen ilaç içmem.
    Neyse bunada çok şükür diyorum.
    Bende olan tek hasar ise motorun üstüme düşmesinden dolayı iç kanama başlamış ve durmuş. Duruma göre biriken kanın alınması için ameliyat olcam.
    Kazadan 1 gün önce de başlık açmıştım, 3 ay motoru bırakcam diye yok yok bırakılamıyo. Ama cezadan sonra aklım başıma geldi. Ehliyet alana kadar motor yok.
    Tekeriniz düz bassın.
    açtığın başlıklar "arkası yarın" kuşağındaki pembe diziler gibi olmaya başladı.

önce ailemle kavga ettim alternatif motor diye bir başlık açmıştın ve burdaki herkesin verdiği tavsiyelerle aileni ikna edip motor aldırtmayı başardın.

sonrasında motoru vurdururken nasıl devrildiğini ve tank tokatlaması denilen olayı nasıl yaşadığını anlatan iki ayrı konu başlığı açmıştın.

iyiki gt250r almamışsın çünkü bana kalırsa gt250r'ın olsaydı çok daha yüksek süratlerde hız denemesi yapiyor olacaktın.

şimdiye kadar başına gelen olayların hiç birinden ders almamış gibi bir halin var.

burdaki kimse senin iyi niyetinden şüphe etmiyor ama böyle giderse -Allah yazdıysa bozsun- kendini ya sakat bırakacaksın yada öldürteceksin.

yol yakınken bu sevdadan vazgeç, motorunu sat ya da adam gibi kullan şu mereti.

verilen cevaplarada hiç gocunma, dost acı söyler.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Geçmiş olsun ama kendin kaşınmışsın.. Yaptığın yapılcak bir iş değil.. Motorcuların adını kötüye çıkaranlardan biri olmuşsun sen de.. Serseri motorculardan...
    Alıntı garberbuena adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam garberbuena,
    Bir problem mi var? Yardımcı olayım
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    acaba bu konu ihbar kabul edilerek konu sahibi hakkında soruşturma açılması sağlanabilir mi ?

zira bu elemanın kendi can güvenliği için bu konunun linkini istanbul trafik şube müdürlüğüne göndermek gibi bir duyguya kapıldım.

@skull size bir sıkıntı yaratır mı ?
    can't be worried about that shit. life goes on man.

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba bu konu ihbar kabul edilerek konu sahibi hakkında soruşturma açılması sağlanabilir mi ?

zira bu elemanın kendi can güvenliği için bu konunun linkini istanbul trafik şube müdürlüğüne göndermek gibi bir duyguya kapıldım.

@skull size bir sıkıntı yaratır mı ?
    yapan arkadaş konyadan birisi
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)