Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

beklediğim kaza gerçekleşti.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    05' CBR 125R
    küçük küçük sorun çıkartıp sinirimi alt üst eden motoru adam etmiştim ki... Kaza yaptım.
    Kaza mı anlatmak istiyorum sizlere;
    10 ocak pazartesi saat 17.30 da trafiğin en kalabalık olduğu bi caddede 110 km hızla makas ata ata geçiyodum. Işıklardan kalktım 1. Arabayı geçtim, 2. Arabayı geçtim, tam o anda öndeki 4 teker sert bi fren yaptı. Bende kazadan 1 gün önce xanax içmiştim. Arabanın sert fren yaptığını sanırım 2 sn. Sonra algıladım ve bi anda tüm kuvvetimle 2 frenede basmamla sola düşüp asfaltla merabalaşmam bir oldu. Ama bu bana çok iyi bi ders. Allahtan dizliğimi sadece kazadan 1 kaç saat önce aldım ki şuan da yürüyebiliyorum. İlk ve en sert darbe dizime oldu. Ama şuan da hiç birşeyi yok Allah'a şükür.
    Kaza tamanen kendi sorumsuzluğum;
    1-ehliyet yokken trafiğe çıkmam.
    2-yeterli tecrübem yokken yüksek sürate çıkıp makas atmaya çalışmam
    3-bu havalar da motora binmem.
    4-araç kulanımını etkilyen ilaç içmem.
    Neyse bunada çok şükür diyorum.
    Bende olan tek hasar ise motorun üstüme düşmesinden dolayı iç kanama başlamış ve durmuş. Duruma göre biriken kanın alınması için ameliyat olcam.
    Kazadan 1 gün önce de başlık açmıştım, 3 ay motoru bırakcam diye yok yok bırakılamıyo. Ama cezadan sonra aklım başıma geldi. Ehliyet alana kadar motor yok.
    Tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Bi önceki tecrüben (headshake) sana yetmemiş anlaşılan ertesi gün makas falan.. Umarım bu sana ders olabilmiştir.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun dostum.

Umarım en kısa sürede tamamen iyileşirsin.

Motosikleti
    05' CBR 125R
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Bi önceki tecrüben (headshake) sana yetmemiş anlaşılan ertesi gün makas falan.. Umarım bu sana ders olabilmiştir.
    Yaşadığım korku sadece 6 saat etki ediyor. başıma iş açmaktan bıktım.

Motosikleti
    mondial 150 mc
    kardeşim ilk olarak g olsun . xanax ı yenı bıraktım ben de su an xeator kullanıorum o kaza senın onu içmenden deıl 2 gun ara vermenden kaynaklanıo o ılacı 1 gun bıle kacırsan 2sn dedıgın gıbı gec algılama kaynaklanır.tecrübe acıdır ama ılerdekı buyuk kazalardan korur dıkkatlı olman dılegıyle tekrardan g olsun

Motosikleti
    05' CBR 125R
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun dostum.

Umarım en kısa sürede tamamen iyileşirsin.
    Teşekkür ederim. İnşallah

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:25 ----------

Alıntı Rednem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim ilk olarak g olsun . xanax ı yenı bıraktım ben de su an xeator kullanıorum o kaza senın onu içmenden deıl 2 gun ara vermenden kaynaklanıo o ılacı 1 gun bıle kacırsan 2sn dedıgın gıbı gec algılama kaynaklanır.tecrübe acıdır ama ılerdekı buyuk kazalardan korur dıkkatlı olman dılegıyle tekrardan g olsun
    Evet. Haklısınız. Ama bırakmak şart bağımlı yapıyor yoksa. Bırakana kadar da motor üstünde olamıyacağım zaten.
    Teşekkür ederim.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Nezaman senin konunu görsem "Allahım yine ne oldu bu çocuğa " diye düşünüyorum.

Çok geçmiş olsun. Dersini almanı umud ediyorum. Birşeyler öğrendiğini düşündüğün an en tehlikeli andır.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    sen motoru aldığı ilk gün vurdurarak çalıştırıp kaçıran arkadaşmısın?geçmiş olsun

Motosikleti
    05' CBR 125R
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nezaman senin konunu görsem "Allahım yine oldu bu çocuğa " diye düşünüyorum.

Çok geçmiş olsun. Dersini almanı umud ediyorum. Birşeyler öğrendiğini düşündüğün an en tehlikeli andır.
    Kazadan önce beni bi görseydin abi. Motoru benden iyi kimse süremez havası vardı. Ama asfalta fakir sümüğü gibi yapışınca anladım aslında ne kadar bildiğimi.

Motosikleti
    bu arada o tarz ilaç içip motor değil araba bile kullanma bir daha.çok tehlikeli.

Motosikleti
    05' CBR 125R
    Alıntı karaislam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen motoru aldığı ilk gün vurdurarak çalıştırıp kaçıran arkadaşmısın?geçmiş olsun
    Maalesef hocam. Tatlı bi anımdı o da. Umarım bu da böyle olur.

Motosikleti
    ne cezası?polis gelip ehliyetsizlikten mi yazdı?yoksa bu kaderi ceza olarak mı algıladın?

Motosikleti
    05' CBR 125R
    bu arada o tarz ilaç içip motor değil araba bile kullanma bir daha.çok tehlikeli.
    Maalesef o ilaçlar bağımlılık yapıyo ve bırakması kolay olmayan ilaçlar. Ama bırakana kadar binmem. Zaten ehliyet almama 3 ay var. O zamana kadar bırakırım umarım.

Motosikleti
    Alıntı buggin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef hocam. Tatlı bi anımdı o da. Umarım bu da böyle olur.
    aman bir daha kendine yokuş bul yada ayak marşı sağlam motor kullan.ybr 125 mesela aküsüz bile ayak marşı ile çalışır

Motosikleti
    05' CBR 125R
    ne cezası?polis gelip ehliyetsizlikten mi yazdı?yoksa bu kaderi ceza olarak mı algıladın?
    Polis ceza yazdı.
    Artı ehliyetsiz olduğum için emekli sandığı hastane masraflarını karşılamadı. Kısaca bi cbr parası daha çıktı cepten.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    1- Ehliyetin yok.
    2- Motorlu araç kullanacak fiziksel yeterliliğe sahip değilsin.
    3- 110 km/sa hızla makas atıyorsun.
    4- Tecrüben yok.

O yolda ben de olabilirdim, bana çarpıp beni de öldürebilirdin!

Keşke sen ve senin gibilere yeterince ağır cezalar olsa!

Yeter ya "canım cicim pii uf olmuş!" muhabbetinden!

Böyle serseriler oldukça motorcuların hepsine aynı gözle bakılır.

Geberseydin!

houlacaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Kt
    geçmiş olsun kardeşm Allah kaza bela vermesin
    Dünya Denen Şu Hanede Elbet Seni Biri Anlar...

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polis ceza yazdı.
    Artı ehliyetsiz olduğum için emekli sandığı hastane masraflarını karşılamadı. Kısaca bi cbr parası daha çıktı cepten.
    Trafik kazası sonrası tedavi masraflarını devlet ödüyor. Adli muayene yapılıyor, trafikle ilgili bir şube var, masraflar oraya fatura ediliyor. Hakkını ara!
    112ciyiz

Motosikleti
    05' CBR 125R
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Ehliyetin yok.
    2- Motorlu araç kullanacak fiziksel yeterliliğe sahip değilsin.
    3- 110 km/sa hızla makas atıyorsun.
    4- Tecrüben yok.

O yolda ben de olabilirdim, bana çarpıp beni de öldürebilirdin!

Keşke sen ve senin gibilere yeterince ağır cezalar olsa!

Yeter ya "canım cicim pii uf olmuş!" muhabbetinden!

Böyle serseriler oldukça motorcuların hepsine aynı gözle bakılır.

Geberseydin!
    Sakin ol şampiyon. Ne bu öfke.
    Ben kendi kusurlarımı yazacak kadar medeni cesaret göstermişim ve bu hataları tekrarlamıycağımı belirtmişim. Bunun üzerine de gelip burada milleti küçük düşürmeye çalışmak yerine kibarca uyarabilirsin. Forumu takip ettiğim kadarıyla yaşının benden büyük olduğunu biliyorum ama kusura bakma, bu hitap şekli bile size fazla!

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Sakin ol şampiyon. Ne bu öfke.
    Ben kendi kusurlarımı yazacak kadar medeni cesaret göstermişim ve bu hataları tekrarlamıycağımı belirtmişim. Bunun üzerine de gelip burada milleti küçük düşürmeye çalışmak yerine kibarca uyarabilirsin. Forumu takip ettiğim kadarıyla yaşının benden büyük olduğunu biliyorum ama kusura bakma, bu hitap şekli bile size fazla!
    Yok bir de tekrarla!

Kask takmadan binersin, hatadır. Gaza gelir makas atarsın, hatadır. Aynaya domates asarsın, hatadır. Yorgun motora binersin, hatadır.

Ama ilaç etkisinde, ehliyetsiz motora binip aşırı hız ve tehlikeli sürüş yapmak hata değildir. Cinayete teşebbüstür.

"Geçen gün haplıyken 7 yaşında çocuğa tecavüz ettim, hatalıyım ama söz bir daha yapmam" demek gibi bir şey senin yaptığın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)