Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni Motorum Dragstar 650 ve Buruk Tecrübeler..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Selamlar Mt ahalisi! Size yeni aldığım motordan ve içimin burukluğundan bahsedeceğim.

Bu motoru almamdaki neden yaklaşık 4 ay önce yaşadığım bir olaydan ötürü olmaktan mütevellit olay da şudur efenim: http://www.motosiklet.net/forum/moto...lik-ettim.html

Zaten içimde hep bi cruiser sevgisi varken ve bir gün illa alacağım derken bu olay da tuzu biberi oldu ve dedim ki 'neden o gün bu gün değil?'
    Tabi ergenliğimizde hep o çılgın motosiklet kulüplerinde takılan, her fırsatta bira içen ve v motorun ritmini kalp atışlarıyla özdeşleştiren sakallı hacıdayıları izlerdik ve beyinde bir köşede yer etti. Çıkma zamanının geldiğini düşündüm. Zaten üstteki olayın etkisi de halen üzerimdeydi.

R25 zar zor satıldı, arayışlar başladı. Regal Raptor mu alsam, kymco venox mu alsam diye gidip gelirken bu işin böyle olmayacağına karar verip dragstar 650, vn800, shadow 600 gibi modellere yöneldiğim sıralarda karşıma şu anki motosikletim çıkıverdi. Çok temizdi ve istediğim gibi spor kasası olmasa da görünce hoşuma gitti, fiyatı elimdekini aşsa da biraz daha pazarlık yaptım, bütçeyi zorladım ve bebeğin satışını aldım.

Tabii her şey efsane ilerliyor, takıyorum kulaklığı black stone cherry'ler, chris rea'lar, metallica'lar bangır bangır çalıyor, 'özgür motorcuyuz biz yeaa' diye naralar atarak ilerliyorum. E motorda el yapımı egzoz da var, sanki fat bob'a biniyoruz havalar o biçim. Ama kısa bir süre sonra bir eksiklik hissetmeye başladım ama neydi? Hemen başladım kriz yönetimine.
    -Olumlu yönler nelerdi? Görüntü, ses, prestij.
    -Olumsuz yönler nelerdi? 6-7 litre yakıt, dönüşler ve frenler kötü, bozuk yola girmeye gelmiyor, sürüş keyfi(bence) düşük. En azından fiyatını ve yakıtını kapatacak kadar değil. E çok yakınca insanın gezesi de gelmiyor, sadece evime 1 km yakınlıkta olan küçükparka gidip motoru seyrediyorum. Açık konuşacağım ben apaçi adamım, tek teker stoppie viraj yaparım,canım isteyince gecenin 3 ünde bile çıkar gezerim e hani nerede bunlar? R25'te kaldı.

Bana göre değilmiş. Şimdi bunu satıp enduroya geçmek istiyorum(çoğumuzun cross olarak bildiği, Gs, vstrom ve hallicelerinden olmayan). Hatta çoğunuz 'ondan ona geçilir mi' deseniz de klx 250 ya da wr250 istiyorum. Az yakacak, çok keyif verecek. Spor bir motosiklette olduğu gibi viraja yüksek hızlarla dalmaktansa arazide ya da motokros parkurunda daha düşük hızlarla atacağım apaçiliğimi, çok daha az tehlike alacağım. Daha ne olsun, tam bana göre.

Not: Şimdi 'len on numera motor almışın bi de beğenmiyon değerini bil' diyen vicdan kasıcı abi ve ablalarım gözünüzü yiyeyim, tarzım değilmiş anladım ve değiştiricem olay değerini bilmemek değil yani. Düşünün bi hiç sevmediğiniz bir motor tarzını alsanız, en pahalısı en kallavisi olsa bile keyif vermez hacı, o evlilik yürümez

İşte bahsi geçen koca oğlan:

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    Adem Balkan ve SuleymanE bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşım öncelikle gemiş olsun
    keşke almadan önce bi deneme sürüşü yapsaydın da alsaydın
    herkez çok beğenebilir fakat bende bu motoru pek beğenmem bi kere oturuş pozisyonu ofsayt yere çok yakın hantal
    bu motorun alıcısı da az bulunur bakalım ne zaman satabileeksin
    umarım en kısa zaman da satıp istediğin motoru alırsın

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Haydaa, tamda xvs650 lere bakarken, kisa zamanda almayi dusunurken, bu konu hos olmadi be mudur.

Hayilrisi olsun. Pegasolara baktin mi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sahibinden'e ilan koydun mu

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Son dönemlerde açılan en "keyifli" ve samimi konulardan biri olmuş, gelecekte hayırlısı olsun ...

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    SS ve enduro sürenler için chopper felakettir zaten.siz akılda kalan xdiavel tipi ,vmax gibi sport touring modellere yöneleceksinizki tadını alasınız.Bİr kere chopper kullanmak ,basitçe bir motosiklet kullanmak değildir.Hani diyorsunuz ya gençliğimizde klüplere takılan amcaları görür heyecanlanırdık diye.Alt tarafı amca ama o amcaların ruhu farklı...Ben açık konuşayım ruhum chopper sevgisi ile yollarda sürüş keyfi yapıyorum.Kullanmak için kullanmıyorum,apayrı şeyler bunlar.Yok şu kadar yakıyor,yok hantaldır yok yere yakındır ayağın değer vs bizim gibiler için "traşimento"dur...Biz yollarda gazlamak yada hava atmak için değil,bu kültürü yaşamak ve bu motorların keyfinide o şekilde tadmak için sürüyoruz.

Herkesin bir tarzı var saygı duyuyorum amma velakin " o motorun alıcısı her zaman" olur..

Lütfen burada tarz kıyaslaması yada "orası iyi burası kötü" diyerek bu tarza gönül verecek olan arkadaşların hevesini kırmayın,motosiklet kullanan saygı duymalı,öyle yorum yazmalı.

Senin için farklı bir tecrübe olmuş arkadaşım,umarım gönlündeki motoru bulursun ama benim gördüğüm kendi iç dünyada hala bir tarza kendini yakıştıramamış olman,bazı insanlar böyledir,her şeyin tadını almak,tecrübe etmek isterler,bunlar doğal olabilcek şeyler ama SS motorlar bana göre hantal ve oturuşu ofsayt olan motorlara göre daha tehlikeli bir alet..Ha tehlikeli derken,hiçbir motor tehlikeli değildir,tehlike onu sürendedir ama altındaki motorda buna sizi zorlar.Tehlike dememden kasıtta budur.
    ogzcngdk ve mgdk bunu beğendiler.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Valla hocam sana hak veriyorum. İnsanız,neredeyse hepimizin içinde dolmayan bir boşluk, bir maymun iştahlılığı var. Bende mesela aynı senin gibi bazen ah bir cruiser motorum olsa gemi gibi diyorum. Satıp motorumu alsam mı bir çapır dediğim oluyor.

Daha sonra diyorum ki, "yok ya en iyisi enduro almak". Fikrim yine değişiyor bazen buseferde diyorum ki "sport touring benim için biçilmiş kaftan" Sonra bir mekanın önünde duran yepyeni cbr1000rr fireblade i görünce aklım gidiyor, diyorum ki gazlamaya da bundan lazım mutlaka

Şahsi fikrime gelirsek doğru yoldasın. Toprak yolda enduroyla yanlamanın tadı da gerçekten çok başka olur. Hem nispeten asfaltta gazlamaya kıyasla daha az risk alacaksın. Bence mantıklı bir karar vermişsin, hakkında hayırlısı olsun.

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım öncelikle gemiş olsun
    keşke almadan önce bi deneme sürüşü yapsaydın da alsaydın
    herkez çok beğenebilir fakat bende bu motoru pek beğenmem bi kere oturuş pozisyonu ofsayt yere çok yakın hantal
    bu motorun alıcısı da az bulunur bakalım ne zaman satabileeksin
    umarım en kısa zaman da satıp istediğin motoru alırsın
    Motorun sürüşü ile ilgili bi sorun yok, önceden de cruiser sürmüştüm ama kendi tarzım olmadığını anlamam için sahibi olmam gerekiyormuş. Teşekkürler

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydaa, tamda xvs650 lere bakarken, kisa zamanda almayi dusunurken, bu konu hos olmadi be mudur.

Hayilrisi olsun. Pegasolara baktin mi.
    Hacı sen tarzının cruiser olduğunu düşünüyorsan çok keyif alırsın. Bu motorların delisi olan, spor motor almayı bırak binmek bile istemeyen bir sürü insan mevcut. Lakin ben onlardan değilmişim be.

Daha çok vn800, dragstar ve shadow üzerine yoğunlaştım bunlar dışında pek model bakmadım

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden'e ilan koydun mu
    koymammı

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son dönemlerde açılan en "keyifli" ve samimi konulardan biri olmuş, gelecekte hayırlısı olsun ...
    Teşekkür ederim

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SS ve enduro sürenler için chopper felakettir zaten.siz akılda kalan xdiavel tipi ,vmax gibi sport touring modellere yöneleceksinizki tadını alasınız.Bİr kere chopper kullanmak ,basitçe bir motosiklet kullanmak değildir.Hani diyorsunuz ya gençliğimizde klüplere takılan amcaları görür heyecanlanırdık diye.Alt tarafı amca ama o amcaların ruhu farklı...Ben açık konuşayım ruhum chopper sevgisi ile yollarda sürüş keyfi yapıyorum.Kullanmak için kullanmıyorum,apayrı şeyler bunlar.Yok şu kadar yakıyor,yok hantaldır yok yere yakındır ayağın değer vs bizim gibiler için "traşimento"dur...Biz yollarda gazlamak yada hava atmak için değil,bu kültürü yaşamak ve bu motorların keyfinide o şekilde tadmak için sürüyoruz.

Herkesin bir tarzı var saygı duyuyorum amma velakin " o motorun alıcısı her zaman" olur..

Lütfen burada tarz kıyaslaması yada "orası iyi burası kötü" diyerek bu tarza gönül verecek olan arkadaşların hevesini kırmayın,motosiklet kullanan saygı duymalı,öyle yorum yazmalı.

Senin için farklı bir tecrübe olmuş arkadaşım,umarım gönlündeki motoru bulursun ama benim gördüğüm kendi iç dünyada hala bir tarza kendini yakıştıramamış olman,bazı insanlar böyledir,her şeyin tadını almak,tecrübe etmek isterler,bunlar doğal olabilcek şeyler ama SS motorlar bana göre hantal ve oturuşu ofsayt olan motorlara göre daha tehlikeli bir alet..Ha tehlikeli derken,hiçbir motor tehlikeli değildir,tehlike onu sürendedir ama altındaki motorda buna sizi zorlar.Tehlike dememden kasıtta budur.
    Evet hocam haklısınız, ruhum böyle değilmiş demekki, napayım.. Benim için motosiklet tamamen zevk almak, uzun uzun sürmek, eğlenmek olduğu için ve dragstardan bunları alamadığım için saydığım şeyler benim için 'traşimento' değil. Ve zaten çok yakması olayın özü değil ki, muhtemelen şu an 7-8 litre yakan bi crf 450r sahibi olsam bu konuyu açmazdım.. Mevzu o yakıtını hakettiği kadar zevk verebiliyor mu. Bana veremiyormuş..

Ayrıyetten hiçbir tarzın 'manyağı' veya 'fanatiği' olmadım. Vmax'den inip spacy'ye binip eğlendiğimi fark edince mutlu olduğumu ve inesimin gelmediğini hatırlarım. İnsanların hevesini kırmayın demişsiniz de, ben yazdıklarımda 'bana göre değilmiş' dedim. Ve birinin hevesini kıracağım kaygısıyla motosiklet konulu bir 'forum' da yorumumu yazmaya çekinecek birisi de değilim
    Saygılar.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam sana hak veriyorum. İnsanız,neredeyse hepimizin içinde dolmayan bir boşluk, bir maymun iştahlılığı var. Bende mesela aynı senin gibi bazen ah bir cruiser motorum olsa gemi gibi diyorum. Satıp motorumu alsam mı bir çapır dediğim oluyor.

Daha sonra diyorum ki, "yok ya en iyisi enduro almak". Fikrim yine değişiyor bazen buseferde diyorum ki "sport touring benim için biçilmiş kaftan" Sonra bir mekanın önünde duran yepyeni cbr1000rr fireblade i görünce aklım gidiyor, diyorum ki gazlamaya da bundan lazım mutlaka

Şahsi fikrime gelirsek doğru yoldasın. Toprak yolda enduroyla yanlamanın tadı da gerçekten çok başka olur. Hem nispeten asfaltta gazlamaya kıyasla daha az risk alacaksın. Bence mantıklı bir karar vermişsin, hakkında hayırlısı olsun.
    Sağol hacı, doğru diyosun hepimizin içinde içimizi pırpır ettiren belli bir tarz var fakat diğerleri de heves olarak bekliyor. Spor motosiklet ile asfatta ekşınlar beni artık korkutuyor, sanırım enduro en iyisi. İşin diğer yanı da şu ki enduro içimi pırpır ediyor

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Benim yorumum zaten sana değildi kardeşim,sen samimi olarak belirtmişsin görüşlerini.Polemik olmasın benim düşüncelerimde.
    Espaniole bunu beğendi.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Kardeşim bende 6.000-10.000 arasında V motor arıyorum izmirde, belki çevrende vardır tanıdık, şayet olursa haber verırsene sevınırım.

konuya gelirsek, dragstara biraz daha zaman tanı bence.

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bende 6.000-10.000 arasında V motor arıyorum izmirde, belki çevrende vardır tanıdık, şayet olursa haber verırsene sevınırım.

konuya gelirsek, dragstara biraz daha zaman tanı bence.
    Tamam hacı tanıdıklardan satan yok ama bulursam ulaşıyorum sana.
    Satana kadar şans tanıdım

Bu arada ev arkadaşlarımın motorları da satılık, hyosung gt250 ve mz baghira. İlgilenen olursa ulaşabilir

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    satarsan 10 sene sonra pişman olursun böyle makinayı vitrine koyarım ben kullanmaya kıyamam
    Espaniole bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    klx wr gibi makınalar kross motordur enduro değil, keşke birinden cruiser alıp sürseydiniz satın almadan önce kötü olmus sızın ıcın

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önceki kazanın için geçmiş olsun.Ama bu olay için geçmiş olsunluk bir durum yok.Sadece yanlış tercih.Aslında ne sizde ne motosiklette herhangi bir sorun yok.Sadece pek uyumlu bir ikili olmamışsınız.Hayattan beklentileriniz farklı.Zaten zorlasanız da bu evlilik yürümezdi. Benden daha iyilere layiksin de sat başkasına çokta kalbini kırma zavallının.

Şaka bir yana cruiser-chopper tarzı motosikletler çok ayrı bir dünya.Teknik açıdan bakıldıklarında aslında rezil aletler ama seven için teknik veri,teknoloji ve yakıt tüketiminden çok bir aşk,bir hayat tarzı.Normal motosikletleri sürüşünden zevk aldığın için seversin,bunları sevdiğin için sürüşünden zevk alırsın.

Bende de cruiser hastalığı yıllardır var ama tarz değiştirmeye karar verdim.Türkiye kesinlikle cruiser kullanılacak yer değil özellikle yüksek cc cruiser.Ülkemizdeki yakıt fiyatları,hem 2.el hem de 0 km cruiserlardaki abuk subuk fiyatlar,fazla seçenek olmaması,yedek parçanın sıkıntı olması,2.el alış satışının zor olması ve en önemlisi biricik aşkım XVS 950 Midnight Star'ın artık Türkiye'de 0 km satılmıyor olması nedeniyle sanırım nakeda geçiç yapacağım ama ne zaman yapacağımı bilmiyorum.Ama kalbim hep cruiserlarda olacak çünkü onlarda bulduğum ruhu,rahatlığı sıcaklığı hiç bir motosiklette bulamadım.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi ne gider, ne durur. Route 66da dumduz yolda conilerle surmek icin yapilmis bu makineler bana gore. Sehir icinde zor,kolay kontra gelmez al bir ciplak yilan gibi oynat hocam.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ne gider, ne durur. Route 66da dumduz yolda conilerle surmek icin yapilmis bu makineler bana gore. Sehir icinde zor,kolay kontra gelmez al bir ciplak yilan gibi oynat hocam.
    Çok merak ettim, kullandında mı yazıyorsun

************************************************** ************************************************** *************************************************
    Konu için Dip not:

Herkesin tarzı, zevki, beklentisi farklıdır, kimi sürekli motor alır satar sürekli başka motorlara gider, hepsini dener.. Kimi de benim gibi 8 senedir aynı motora biner. Hayattan ne beklediğinize ve görüş açınıza bağlı daha çok..
    capozzz ve Espaniole bunu beğendiler.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Bana kalırsa nefis bir cruiser almışsınız, rengi, duruşu çok güzel. Oldukça diri görünüyor.

Pek tabii ki görüşlerinize de saygı duyuyorum.

Beklediklerinizi bulamadı iseniz , tarzınız olmadığını anladıysanız elbette değiştireceksiniz.

En kısa sürede gönlünüzdeki motora sahip olmanız dileği ile.

Saygılarımla.
    Espaniole bunu beğendi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genel cruiser/chopper mentalitesi budur zaten hocam yani genis sokaklar, dumduz ovalar icin degil mi zaten? Suburbanda bir garajli ev, orda da kesip bicip custom muhabbeti donuyor iste. Sonrasi da itlik serserilik
    Espaniole bunu beğendi.

Motosikleti
    Moto Guzzi Griso (2007) HD Sportster XL (1997)
    Evet dostum sanırım seninde benim gibi motosiklet çevren olmadığı için böyle yanlış bir seçim yapmışsın. Bende ilk regal raptor almıştım. Bir süre sonra Harley Davidson Sportster akabinde askerliğe gidip gelince Fazer 6 aldım daha önce hiç üzerine binmemiştim ve ne tekim süratli oluşu Harleydeki oturaklılığın olmayışı motoru bana geri sattırdı. Aldığım kişilere geri sattım daha doğrusu onlarda pişman olmuşlar sattıklarına Baya bir süredir motorsuzdum ve yine tak ettim tamam motor alacam tekrar ama ne? Tekrar chopper bakmaya başladım çünkü asıl ondan zevk alıyordum galiba. Yokki motorcu kankalarım biraz enduro deneyeyim biraz ss. Neyse açtığım konulardanda görüleceği üzere önce Dragstar la ilgili bi başlık açtım. Sanki motoru almışımda ön lastiğini genişletmeye çalışıyorumArtından m800 rüyalarımı süsledi. Almak üzere gittiğim galeride motorun satılmış olduğunu gördüm hop bi baktım orda 1600kmde fz8 çıplak. Fiyatsa 22,500 tamam dedim alıyorum bunu. Alamadım tabiki satışında problemler çıktı galeri çok ilgisiz alakasızdı falan derken Moto Guzzi Grisoyu gördüm. Onunla ilgili de bir konu açtım. Rüyalarıma giriyor falan derken o ilanda yayından kalktı artık kredi çekmiş parasını cebine koymuş ve taksitlerini ödemeye başlamış yayan dolaşan bir adamdım. Ne alacaktım ben? Derken yine Griso yayınlanmaya başladı ve nerdeyse pazarlık bile yapmadan aldım. 70 kilometre kadar binebildim ve İstanbul'a geldim motorum hala İzmir'de. İlk izlenimlerim, çok yakışıklı, karizma, çok ender ulunan çok özel bir model ama çok yakıyor. 100kmde 10,5 litre Eğer o tüketimi düşüremezsem belki bende senin gibi bir başlık açıcam Tabiki bazı zevklerin ücreti yoktur. Onuda zaman gösterecek. Umarım üzerinde kendini güçlü hissedeceğin motoru bulursun. Kazasız belasız dostum.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    klx wr gibi makınalar kross motordur enduro değil, keşke birinden cruiser alıp sürseydiniz satın almadan önce kötü olmus sızın ıcın
    Onlar enduro motor değildir derken sanırım siz V-Strom, Versys, Tenere gibi motorları enduro sanıyorsunuz. KLX ve WR hiçbir şekilde cross değildir. Hatta onların enduro bile olması zordur. Enduro dediğin daha sert olur. Bakınız Redbull Sea to the Sky. O motorlar gayet Dual Purpose ya da Dual Sport dediğimiz motorlar. Sonrasında ise adventure modeller gelir ki bunlar NC, V-Strom, Versys, GS, Tenere tarzı motorlardır.

Ha sınıflar arasında kesin bir ayrım yoktur. XT660 Tenere sınıfındaki diğer motorlara kıyasla adventuredan daha çok Dual Purpose bir makinadır.
    Espaniole bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)