Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sil baştan GT 650

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yıl olmuş 2012 hala somut bişeyler yok
    Bu sene bitirde daha national geographic'e çıkacan
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıl olmuş 2012 hala somut bişeyler yok
    Bu sene bitirde daha national geographic'e çıkacan
    he ya, çiziyoz çiziyoz bi cacık yok daha :D
    !?

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    he ya, çiziyoz çiziyoz bi cacık yok daha :D
    Bu kadar çalışma,beklenti,abartı boşamı gidecek...
    Valla ben tuzu hazırladım bekliyorum cacığı

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    @sessizsakin valla ben de başından beri sessiz sakin takip ediyorum konuyu. bugün ilk kalıplar çıkıyo deyince beni de heyecan sardı hadi hayırlısı olsun

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı cihangir151 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @sessizsakin valla ben de başından beri sessiz sakin takip ediyorum konuyu. bugün ilk kalıplar çıkıyo deyince beni de heyecan sardı hadi hayırlısı olsun
    gündüz toz ve gürültü yapmak istemediğim için gece yapacağım işlemeyi. fotolar çekerim artıkın.
    !?

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    heyecanla takipteyiz,kolay gelsin
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    benelli tnt25
    çamurluğun kalıbı üç parçadan oluşuyor.

ilk parçayı cnc ye yaklaşık yarım saat önce yatırdım. aşağıdaki resimde zavallı kütüğü ve işlemin ilk aşamalarını görüyoruz.

Evet. kalıbın ana malzemesi bildiğiniz odun. Ham mdf plakaların üst üste poliüretan tutkal ile yapıştırılmasından oluşuyor.

mdf'nin güzelliği, ucuz ve dayanıklı olması, her türlü zımpara ve kalıplama işkencelerine uygun, üzeri gerekli materyallerle kaplanınca da, fiber kalıbı olmaya pek yatkın oluşu.

!?

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    tören yok, kurdela yok, şaka bi yana kolay gelsin odundan harikalar yaratılıyor olmalı şuan

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    çalışmalar başlamış..hadi hayırlı olsun

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    (KÜTÜK) kısmını çok beğendim...
    Bakalım yontucumuz kütükten neler çıkartacak

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    çalışma başladı emek abi hadi kolay gelsin heyecanla bekliyoruz sonucu
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    malazmee nerde :D bir heves geldim :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    benelli tnt25
    üç kalıp parçasından ikincisi. sonuncu da şu saatlerde cnc de yontulmakta...

kalıp etrafındaki talaş, bu ve diğer tarafından toplamda çıkan talaşın onda biri ...

sadece boş zamanlarda ilgilendiğimden pek hızlı ilerlemiyor kalıp işi de tabiki...

cnc de ufak tefek boşluklar var, işlediğimiz malzeme ahşap ve işleme süreleri göz önüne alındığında oldukça çizgili bir yüzey elde ediyoruz. ama sorun değil. mdf zımparayı seven bir malzeme ....

bu akşam da son kalıp parçasını işleyip ardından zımparalama ve fiber kalıplamaya hazır hale getirmeye çalışacağım.

fiber ürünü almak için, bir çok insanın tercih ettiği basit elle yatırma tekniği yerine, daha profesyonel olan ve daha kaliteli ürün veren infüzyon yöntemini kullanacağım.

bu işlerde bana yardımcı olan serkan ustanın daha önce infüzyon deneyimi olmadığından kalıp bittikten sonra ana ürünü almak biraz zamanımızı alacak daha öncesinde ustayla iş yerindeki malzemeleri kullanıp infüzyon tekniğini paylaşmam gerek.
    !?

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    imkan var bence bu işin üstesinden gelirsin kardeş çok da iyi gidiyo maşallah hadi hayırlısı inşallah herşey dilediğin gibi gider. Merakla bekliyorum...
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vay işte budur devam devam devam
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üç kalıp parçasından ikincisi. sonuncu da şu saatlerde cnc de yontulmakta...

http://www.kadirilkimen.com/gt650/timeline/d23/k2.jpg

kalıp etrafındaki talaş, bu ve diğer tarafından toplamda çıkan talaşın onda biri ...

sadece boş zamanlarda ilgilendiğimden pek hızlı ilerlemiyor kalıp işi de tabiki...

cnc de ufak tefek boşluklar var, işlediğimiz malzeme ahşap ve işleme süreleri göz önüne alındığında oldukça çizgili bir yüzey elde ediyoruz. ama sorun değil. mdf zımparayı seven bir malzeme ....

bu akşam da son kalıp parçasını işleyip ardından zımparalama ve fiber kalıplamaya hazır hale getirmeye çalışacağım.

fiber ürünü almak için, bir çok insanın tercih ettiği basit elle yatırma tekniği yerine, daha profesyonel olan ve daha kaliteli ürün veren infüzyon yöntemini kullanacağım.

bu işlerde bana yardımcı olan serkan ustanın daha önce infüzyon deneyimi olmadığından kalıp bittikten sonra ana ürünü almak biraz zamanımızı alacak daha öncesinde ustayla iş yerindeki malzemeleri kullanıp infüzyon tekniğini paylaşmam gerek.
    Nutkum tutuldu resmen, o kütük nasıl o hale geldi

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nutkum tutuldu resmen, o kütük nasıl o hale geldi
    her türlü kütük şekle sokulur :D yeterki yontmaya müsait olsun :D
    !?

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    otomasyon ve otomotiv bölümlerini okuyup meraklı bir Plastik Enjeksiyon Kalıpcısı olarak ben; neredeyse yaptığınız herşeyi en derinden inceliyorum. o kadar takdire layık bir iş yapıyorsunuz ki bunu herkesin anlaması gerçekten çok zor.
    konuyu ilk gördüğümden beri her mesaj yazasım geldiğinde kendi içimden sivri dilinizi ve mütevazi olmayışınızı bahane ederek yazmasamda olur demiştim. lakin açıklamalarınızı okuyup birde senin açından bakınca biraz hak vermeye başladım.

bilgi birikiminize hayranım. imkanlarınız kıskanılacak düzeyde. bu işlere uzak olan birisi işin yavaş olduğunu düşünebilir fakat bu iş için oldukça hızlısınız takdir etmek lazım. fakat burdan okuyup heyecanlanıp beklemek zor geliyor infüzyon yönteminide bir an önce paylaşsanız da onu da öğrensek

birde ne zaman uyuduğunuzu merak ettim
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otomasyon ve otomotiv bölümlerini okuyup meraklı bir Plastik Enjeksiyon Kalıpcısı olarak ben; neredeyse yaptığınız herşeyi en derinden inceliyorum. o kadar takdire layık bir iş yapıyorsunuz ki bunu herkesin anlaması gerçekten çok zor.
    konuyu ilk gördüğümden beri her mesaj yazasım geldiğinde kendi içimden sivri dilinizi ve mütevazi olmayışınızı bahane ederek yazmasamda olur demiştim. lakin açıklamalarınızı okuyup birde senin açından bakınca biraz hak vermeye başladım.

bilgi birikiminize hayranım. imkanlarınız kıskanılacak düzeyde. bu işlere uzak olan birisi işin yavaş olduğunu düşünebilir fakat bu iş için oldukça hızlısınız takdir etmek lazım. fakat burdan okuyup heyecanlanıp beklemek zor geliyor infüzyon yönteminide bir an önce paylaşsanız da onu da öğrensek

birde ne zaman uyuduğunuzu merak ettim
    ehehe enjeksiyon işleri şu yaptığımdan daha dertli. allah kurtarsın :D... aslında çoktan komple bitmiş de olabilirdi. ama bizim iş dünyası pek dengesiz olur. bir çok insan gibi bir mesai saatine bağlı işim yok... yoğun çalışıyorum ve ancak kalan zamanların bir kısmını bu tasarımla ilgilenerek geçiriyorum. yoksa çoktan biterdi.

uykuya gelince, ben küçükken uykum mikrop kapmış aldırmış bizimkiler uykusuzum ben :D... günde 2 - 3 saat uyku yetiyor benim bünyeye. biraz garip ama, böyleyim ben de işte ...

dilim sivridir ama, haksız yere de sivrilttiğimi düşünmüyorum. mütevaziliğe gelince, yani sessiz ve sakin bir insanımdır gerçekte de... ama bildiğim birşeyin arkasında dururum ... aynı şekilde, karşımdaki insanlar da birşey iddia ediyorsa, bunun arkasında durabilmeli. bu beni mütevazilikten alıkoyuyorsa ve bu kötü birşeyse yapcak bişey yok...

Sonuçta eşek gibi çalışıyorum ayrıca :D biraz da başkaları mütevazi olsun canım :D
    !?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)