Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

minigun egzoz

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    Alıntı M.SercaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ışık açısı, merceğe girişi felan. Doğrudur her ampul olmayabilir ama bu çok ince bi ayar değildir. Ledlerle sağlam bişi olabilir. Çok çok ışığı çok dağıtır ama ynie aydınlatması iyi olur. Ledlerin merceğe yakın-uzak oluşu we merceğin odak noktasına doğru bükülmesi ile ayar çekilir bence....

o şekilde ledleri merceğin odak noktasına ayarlayabilirseniz hiç bir sorun olmaz ama cok fazla iyi ışık vereceğini sanmıyorum şahsen özellikle xenon kadar hiç olmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Xenon kadar olmaz ama beyaz parlak ampülden we normalden daha iyi olucaktır eminim...
    _BEN BU ALEMDE KRALDA KURALDA TANIMAM_

Motosikleti
    loading...
    bana verimli olmayacakmıs gibi geliyor tabi denemeden anlaşılmaz

300 dereceye kadar aleve dayanan boya var.
    20000 renk ve 4000 metalik renkte...
    Sanırım 300 derece egzost için yeterli...

[IMG][/IMG]
    [I][COLOR="Red"]BOYA KONUSUNDA SIKINTINIZI PAYLAŞIN.
    ALÜMİNYUM, ÇELİK, PASLANMAZ, ALAŞIM, DERİ GİBİ HER TÜR MATERYAL BOYAYABİLİRİZ.
    [/COLOR][/I]

umutermis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    engın hocam 100 tane led sıralı olarak yanacagı için bu ledlerin açısıda 30 derece falandı yanı dar açılı aydınlatma....sanırım bu ampul mevzusu mercegın ıcındekı yansıtıcı tasın verımını arttırmak için kullanılıo...bu arada sahıbınden de en ucuz bı xenon mercek 20 lıra bosh marka....ama bosh lar motorlu ben hella gibi selenoıdlı dusunuorum....sonucta led takımına akım sureklı gıdıcek uzun ların kablosu selenoıdı tetıklıcek....bırde led tablasını monte etmeden unce odak ayarını elle yapamazmıyız....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:08 ----------

normal h4 bı ampulde mum gıbı yanıo....xenon akü öldürüo....nabıcaz ledler en son çözüm dıılmı...

Motosikleti
    loading...
    Alıntı umutermis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engın hocam 100 tane led sıralı olarak yanacagı için bu ledlerin açısıda 30 derece falandı yanı dar açılı aydınlatma....sanırım bu ampul mevzusu mercegın ıcındekı yansıtıcı tasın verımını arttırmak için kullanılıo...bu arada sahıbınden de en ucuz bı xenon mercek 20 lıra bosh marka....ama bosh lar motorlu ben hella gibi selenoıdlı dusunuorum....sonucta led takımına akım sureklı gıdıcek uzun ların kablosu selenoıdı tetıklıcek....bırde led tablasını monte etmeden unce odak ayarını elle yapamazmıyız....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:08 ----------

normal h4 bı ampulde mum gıbı yanıo....xenon akü öldürüo....nabıcaz ledler en son çözüm dıılmı...
    100 tane ledi merceğin içine sıgdırman cok zor olur hatta imkansız diyebilirim ve koydugun ledleri merceğin tasına o kadar iyi ayarlaman lazımkı yansıtması o kadar güzel olsun ve ışık bi o kadar güzel cıksın onun haricinde motorlu bi xenon mercek sorun cıkarmaz ben onlardan kullandım cektigi akım o kadar kuvvetli değil belkide 1-2 led kadar akım cekiyordur

Motosikleti
    150 zat
    anladım hocam sen diyosunki ışık kaynagının cama uzaklıgı önemli bu iş ledle olmaz....ozamn ben bi xenon mercek alım H4 35w da ampul alım takım ama onceki H4 ampullerim kaç vattı hatırlamıorum mum gibi yanıolardı resmen...ne önerirsin 150 zata takıcam önümü göremiorum ustamm...

Şöyle söyleyeyim, Xenon kadar TABİİKİ aydınlatmaz. Yanlız şöyle bir çözüm yolu önerebilirim.

Fenerlerin içindeki parlak yansıtıcı war ya. Onun gibi bir yansıtıcıyı ledleri sıraladığın perterans, yani dewre plaketi weya her neye monte ediliyorsa, onun üzerine, ledlerin arkasına monte edersek ışık toplanır we 2katına çıkar. Yani ledlerin arkasına UYGUN bir yansıtıcı we mercek ile çok performanslı olabiliceğine inanıyorum açıkçası. Ama emin değilim. Mantıken normal ampülden daha fazla aydınlatma sağlayacaktır ustadlar......

Motosikleti
    loading...

ledleri resimde cizmeye calıstıgım gibi diziceksinizki bişeye benzesin yanı normal ampul gibi uzun olucak ve her yerinde led olucak o zaman sonuç alınabilir yoksa diğer türlü ledleri mercek tasına o linkteki arkadasın yaptıgı gibi koyarsanız hiç bir sonuc alamazsınız benim eski zatımda yaptıgım sistemde ben cakma beyaz ampul kullanmıstım en ucuzlarındandı onlar olmasına ragmen orjınalınden cok daha fazla ışık alıyordum ve bi-xenon mercek aldıgınızda h7 ampulle kullanabilirsiniz ben o zaman h7 ampul takmıstım xenon takamadan motoru sattım o ayrı yeni zatımada böle bi sistem dusunmuyor değilim bi-xenon mercekte xenon çok güzel oluyor uzun yaptıgınızda şimşek çakmış gibi oluyor

Motosikleti
    150 zat
    hocam anladım galıba...şimdi şöle anladıma göre mercege dik gelen ışıgın ayarı doru duzlgun olmayacagı için verim alamayız...ancak adamlar ampul için tasa yansıtıcı koymuşlar ampul gibi bi ışık kaynagı bulursak yan tasa çarpan ışık merceğin istenilen kısmına yansıcaktır.

Ewett. Bir de yansıtıcı ile ışığı tplayacak, etrafa ışık kaybı olmadn direkt merceğe tüm ışık yollanacak. Bu da werimi oldukça arttırır. Led+yansıtıcı bence normal ampülden daha werimli olacaktır ustad.... BEnim fikrim. Ama tabiiki Xenon kadar asla olmaz onu da söyleyeyim. Tabii dizilişi de önemli ama kesin we belli bir kural yok maleseff :S

Motosikleti
    150 zat
    dostum xenon xenon diosunda....sanki xenon verimli bi sistem de ben almıorum :D:D
    yaw takan bir pişman takmayan 2 pisman....akünün anasını alatıomus xenon yoksa 60-150 arası uygun xenon kitler var alırım...

Kim diyor onu be. Akün kaliteli olsun, sağlam we amperi yüksek olsun bizim arkadaşlar kullanıyor 10numara sorunsuz. Bir sorun çıkmadı..... Mondialde bilmiom ama CBRde kullananlar çokkk we sorun yokkk

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:08 ----------

Eyer gücün warsa iyice araştır derim. Bi yanlışlık war çünkü. Öle olsa Xenonlar çıkmazdı.

Bu arada araba için deil de mtra uygun olanları war onlardan al. arabanın 12V, mtrun 6V (genelde mtr 6Volt olur) aküsü war ondan dolayı 6V weya düşük güçle çalışan, mtra uygun olan Xenon araştır

Motosikleti
    150 zat
    dostum haklısın ama eksiksin....bak simdi sole
    benım sargı aküyü ve sistemi desteklio...akü yeni aldım jel akü çin çin marka ama 12 v 9ah yeterlı udurmda
    sımdı teorıde bu sistem destekler xenonu ama çok sayıda kullanıcnın derdını okudum yardım etttım...hatta xenon takan bı hyo bile vardı raceing adamların aküsünü öldürmüş nedenmi....
    xenon aküyü bitirine kadar aküden çekiyo sonrada sargıdan çekmeye devam edio ee motor aküsünü şarj edemedıgı için stop ettıgınde akü bitik...ayaktan ver çalıştır bu durum tekrar etsın akü 1 haftaya perttoo...:D

Hop dostum, Xenonu enerji canawarı yaptınızyaww :D Şimdi arkadaşlar CBR de olsun başka motorlarda olsun sorunsuz kullanıyorlar. Peki onlara ne demeli. Sana şöle söliim. Xenon sandığın gibi bir far değildir. Ya da hepsi aynı değildir. Motorun uygun biçimde we de KALİTELİ marka akü we şarj sistemin warsa, hiçbirşey olmuyor. Kullanan çok war bir sorun olmadan. Öyle olsa motorlara kimse takmazdı, mtrlar için bu akü üretilmezdi.....

Yani aküyü yanlış biliyorsunuz. Mtra uygun Xenon, kaliteli akü we sorunsuız şarj sistemi olursa hiçbirşey olmadan sorunsuz olarak kullanırsın....

Motosikleti
    150 zat
    dostum ben de aynısını soluorum...hatta 35 w lık xenon 35 wlık h4 den 10 kat daha verımlıdır ama adamlar çin çin xenonla bunları yaşamışlar eee bende gıdıp de alman malı alamam yaa dostum biliorum bende elektronikle urasıorum ileri seviede....:D

Alman malı güzel we uygun fiyat mewcut. Mesela bu iyiymiş, yada iyiydi galiba yanlış hatırlamıosam...:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...garanti/detay?

Kullanan wardı mtrda, iyi demişti GALİBA. Yanlış hatırlamıosam....

Motosikleti
    loading...
    ben aksarayda oto aksesuar işi yapıyorum xenon çok satılıyor piyasada motora uygun (6v) xenon bulamazsınız bulursanızda bi zat parası isterler nerde ise abartmayayımda 400-500 fıyat cekerler onun haricinde piyasadakı butun xenonlar çin malı üstlerinde germany japan yazmasına bakmayın sadece patent mevzusu o yazılar herkes çinden getirtiyor ben gecenlerde taktım xenon ama olmadı neden olmadı ya motorumun konjektörü yeteri kadar voltaj üretimine izin vermiyor yada başka bişey var çözemedim sıfır sette taktım 400 liralık xenonda taktım olmadı 1 yandı bi söndü bi söndü bi yandı bi ara hiç yanmamaya basladı söktüm sarı ışıklarını taktım xenon takıcaksanız akü olarak sulu ve 9 amperden fazla olmasına özen gösterin xenonlar 3.5 ila 7.5 amper güç cekiyor ve ilk yakmanızda inanılmaz bi enerji sarfiyatı yapıyor motor calısmazken calıstırın xenonu 5 dk sürmez akü dibe vurur kısacası motorun sarjı iyi ise aküde iyi ise sorun cıkmaz gibi geliyor bana

ayrıca iş yerinde vfr 800 cbr tarzı motorlara xenon taktım sorun cıkmadı niye makinalar 4 silindir sarj kabılıyeti bizim çinlilerin bilmem kaç yüz katı 250 cc çinli chooper a da taktım tek ampullu oldugu için oda sorun cıkarmadı

Motosikleti
    150 zat
    hocam benım akü çin çin 12v 9 ah ama bu xenon dedin gibi başlangıçta çok akım çekiyo...ancak çin malı sargı ve konjektör onu tartmaz...yanılıyormuyum...arkadaşlar....peki engin hocam zata ne takmalıyım önumu görebilmek için...halojenler işe yaramıyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:13 ----------

engin hocam sen ne diosun linkteki xenona .....bide aklıma geldı uzun kısa xenon yerıne tek lı alım zaten mercekler bi xenon olucak .....selektorde xenon ısınana kadar aküyü kucaklar :D
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...an-mali/detay?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:30 ----------

engın hocam kusura bakma faz la soruorum ama tecrubeden faydalanmak lazım....bu xenonlarda bobin balastlı-entegre balastlı olarak ayrılıyor....motor için olan xenon kit sadece ince balastlımı yoksa başka bi kerametı varmı...

Aynı şeye geliyoruz dikkat ederseniz ustadlar...

Bu arada CBR125e takan war. 4silindir deil.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)