Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

minigun egzoz

Motovento
    REKLAM ALANI
    umutermis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    dostum oo japon yaww...:D bak sımdı sadece su kısmı aklıma takıldı ....motor ıçın olan xenon kitlerinin sadece stratorlarımı küçük yoksa bi kerameti varmı boyutundan başka....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    Alıntı umutermis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benım akü çin çin 12v 9 ah ama bu xenon dedin gibi başlangıçta çok akım çekiyo...ancak çin malı sargı ve konjektör onu tartmaz...yanılıyormuyum...arkadaşlar....peki engin hocam zata ne takmalıyım önumu görebilmek için...halojenler işe yaramıyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:13 ----------

engin hocam sen ne diosun linkteki xenona .....bide aklıma geldı uzun kısa xenon yerıne tek lı alım zaten mercekler bi xenon olucak .....selektorde xenon ısınana kadar aküyü kucaklar :D
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...an-mali/detay?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:30 ----------

engın hocam kusura bakma faz la soruorum ama tecrubeden faydalanmak lazım....bu xenonlarda bobin balastlı-entegre balastlı olarak ayrılıyor....motor için olan xenon kit sadece ince balastlımı yoksa başka bi kerametı varmı...
    xenonların motor için olanı yok trde öle bi özellik yok xenonlarda adamlar sadece yapısını ufaltıyorlar motora rahat montaj yapılsın diye yoksa baska bişey yok bi-xenon mercekte h7 kullanacaksın zaten diğerleri ışık yaptırmaz odaklama mevzusu yüzünden

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:54 ----------

Alıntı M.SercaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şeye geliyoruz dikkat ederseniz ustadlar...

Bu arada CBR125e takan war. 4silindir deil.
    iyi güzel diyonda bide cevrene baksana bi çinlide sorunsuz xenon kullana bilen varmı öle ben bizim arkadasın suzuki an 125 ine taktık hemde eski xenonlardan kocaman beyni vardı hala kullanıyor yanı konu şu motor çinli olunca xenonda sorun cıkıyor motorun şarjı çok iyi olması lazımkı sorun cıkmasın ben benim zatla giderken normal orjınal ampulleri varken bile sarj ibresi yarıda duruyo farı kapatınca tavana cıkıyor motorun şarjı iyi değil o yüzden kaldıramıyor bu çinliler 1 takım xenonu kaldıramıyor ama sadece tek farı vardır tak o zaman sorun cıkmıyor aysa 125 lik scooterda kullandım sorun olmadı

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    egzoz resimleri ne oldu bu arada merakla beklemekteyiz.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    150 zat
    tamam arkadaşlar ozaman zenon almıyorum zaten yakında muayneye gırıcem oyuzden 2 tane dandık h4 alıp takım su muayneyı atlatım.....
    egzoza gelınce dostum kusura bakma bu aralar agırlık veremedım ama soz en kısa zamanda resımler gelıcek....

Motosikleti
    loading...
    umut kardes egsozu bitirde daha hafif olanından bitanede benim zata yaparız :D

Motosikleti
    150 zat
    yaparız hocam sorun dııl hoşş buda hafif kalvenız borular
    flanslar 5 kılo gelıo toplam 7 kaynalkarıda katsan taş çatlasın 8 kılo tutar...orjınal egzozda okadar cıvarlarda değilmi..:D

Motosikleti
    Honda VTX 1300S
    ben bu konuyu takip etmiyordum ama ellerine emeğine sağlık uğraşıyorsun... resimlerden şimdi gördüğüm kadarıyla borular biraz kalın... bu egsozun dönmesini planlıyorsun değilmi eğer planlıyorsan o sorunu nasıl sözdün rulmanmı kullandın yatakmı yada iki boruyu sadece iç içerimi geçirdin...

Motosikleti
    150 zat
    e şıkkı hiçbiri....turbolarda kullanılan salyangoz fanı biçimlendirip uygulucaz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:06 ----------

resimleri eklediğimde anlıcaksın....aslında anlamakla kalmıcaksın yapmaya bıle kalkarsın okadar kolay bı tasarım....teoride çalışıyor ama pratikteki katsayılar önemli yapıp görücez...

Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xenonların motor için olanı yok trde öle bi özellik yok xenonlarda adamlar sadece yapısını ufaltıyorlar motora rahat montaj yapılsın diye yoksa baska bişey yok bi-xenon mercekte h7 kullanacaksın zaten diğerleri ışık yaptırmaz odaklama mevzusu yüzünden

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:54 ----------

iyi güzel diyonda bide cevrene baksana bi çinlide sorunsuz xenon kullana bilen varmı öle ben bizim arkadasın suzuki an 125 ine taktık hemde eski xenonlardan kocaman beyni vardı hala kullanıyor yanı konu şu motor çinli olunca xenonda sorun cıkıyor motorun şarjı çok iyi olması lazımkı sorun cıkmasın ben benim zatla giderken normal orjınal ampulleri varken bile sarj ibresi yarıda duruyo farı kapatınca tavana cıkıyor motorun şarjı iyi değil o yüzden kaldıramıyor bu çinliler 1 takım xenonu kaldıramıyor ama sadece tek farı vardır tak o zaman sorun cıkmıyor aysa 125 lik scooterda kullandım sorun olmadı
    Yaw sen, konuyu aynı yere getirip duruyorsun.

BEn dedim ki başta, Xenon motora olmaz gibi bi yargı wardı. İşte şarj yiyo ben hiçbir mtrda düzgün çalıştıını görmedim.... gibi. Ben de dedim ki, mtrlara uygun olanları war. Sorunsuzca kullananlar war. İşte konu uzadı felan. Ben de dedim ki şarj sistemin, akün ws ws kaliteliyse OLMAZ diye bişi YOKKK.

Senin dediğin de aynı yere çıkıyor. Boşuna uzatıyorsunuzzz. LAstik gibi çekip uzatmanın alemi yok. HEPİMİZ aynı şeyi söylüyoruz. BEn burda çin motorlarına olur olmaz japona olur olmaz demedim. Kaliteliyse zaten sorunsuzca kullanılır, kullananlar war dedim.....
    _BEN BU ALEMDE KRALDA KURALDA TANIMAM_

Motosikleti
    loading...
    Yaw sen, konuyu aynı yere getirip duruyorsun.

BEn dedim ki başta, Xenon motora olmaz gibi bi yargı wardı. İşte şarj yiyo ben hiçbir mtrda düzgün çalıştıını görmedim.... gibi. Ben de dedim ki, mtrlara uygun olanları war. Sorunsuzca kullananlar war. İşte konu uzadı felan. Ben de dedim ki şarj sistemin, akün ws ws kaliteliyse OLMAZ diye bişi YOKKK.

Senin dediğin de aynı yere çıkıyor. Boşuna uzatıyorsunuzzz. LAstik gibi çekip uzatmanın alemi yok. HEPİMİZ aynı şeyi söylüyoruz. BEn burda çin motorlarına olur olmaz japona olur olmaz demedim. Kaliteliyse zaten sorunsuzca kullanılır, kullananlar war dedim.....
    tmm sorun yok kardeş kusura bakma aynı şeleri sölüyoruz dorusun

Çok özür dilerim yanlışım olduysa affola.....

Motosikleti
    loading...
    Çok özür dilerim yanlışım olduysa affola.....
    ne özürü kardeş ya konsuyoruz bilgi alış verişi yapıyoruz sorun sıkıntı yok

Yok mesaj birazCIK :D agresif olmuştur diye felan :D

Motosikleti
    loading...
    yok kardeş sorun değil olur öle şeler neyse şimdi ledden far yapıomuyuz ben aslında bu konuya bi deyinem elimde normal var h1 kullanıyor bi bakam ledlerle bişeler yapmaya calısam eger düşündüğümüz gibi olursa herkese tavsiye ederiz

Olur. Bir de bir önerim war.

Normal yüksekışıklı led deil de, 1wattlık 2,6watt gibi baya yüksekışıklı ledler war. 3,5V-350mAh enerji kullanıyor.

Yani demek istediğim sıradan yüksekışıklı led weya 1watt, 2watt- 6watt gibi yüksekışıklı ledler de war piyasada. Onları da kullanabilirsiniz.....

Motosikleti
    150 zat
    dsotum ben onlaradn buldum 1 w lık olanı bana 3 ytl ye gelıo en uygunu ve kalıtelısı ama deli ısınıolar.....:D merceğin içinde baya ısınır.....
    bırde su geldı aklıma engın hocam....bu serit ledler varya onlardan alıp...uçuk H4 ampulun duyuna bu çubuk bulup uzerıne sarsam parmaga sarar gıbı ışık yana bakıcak....bolece hem merceğe uyar hemde açıyı tutturmuş oluruz....ama ışık gucu yetermı.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:33 ----------

Evet arkadaşlar sonunda haftasonumu ayırabildim.....Gecikmeden ve çevreye verdiğim rahatsızlıktan dolayı kartal ahalisinden özür dileriz....

İlk flans kaynatıldı ve burulara geçirildi...Ölçü önemli çünki balans yapmaması için özellikle lazer de kesildi flanslar....

Flans ayarlanıp kaynağa başlandı....kaynakların eşit ve düzenli olması gerekiyor...Ağırlık farkı momentumu değiştirebilir...mili kırmasını istemeız...

Kaynak yapılıyor...

Flans takıldı kaynatıldı temizlendi ve boyandı neden hemen boyadın dersenız....Beyler flanslar sac değil demır ...hemen oksıde oluyorlar telledık temızledık boyadık hemen...

Namlunun kıçını sonra tekrar düzelticem.....delikleri konıkleştiricem böylece yanan alev deliklerden daha rahat geçiçektir...

Beyler kaynagı yaptıktan sonra su emdirmede fayda var..

Cürüflar kırıldı...Çapaklar ve fazlalıklar temizleniyor...

Namlunun kıç tarafı önemli sonra tekara kaynak atıp temizledim...sızdırma olmaması için en son delik ağızlarını konikleştiricem ki yanan alev yolunu daha rahat bulabılsın....

Evet flans takıldı kaynatıldı boyandı....neden hemen boyadın dersenız flanslar sac degıl som demır ve hemen oksıde oluyor montajı bıtınce telleyıp temızleyıp hemen ısıya dayanıklı mat sıyak ıle boyadık...

Hızlı bi geçiş vee flanslar takıldı...son flansı taktıktan sonra çekmeyı unutmusuz...aksam komle boyayıp namlunun son ahlıne koyucam....

Toplamda 6 flansh ve 6 boru var... ortaya takacağım rot 2 lıralık galvenız oldugu ıçın bukulebılır yakın zamanda bızım uzay muhendıslerı kasım abı ve ekıbının yanına ipek prese gidip çelık borudan dişli rot yaptırıcam....

Çok büyük emekleri geçti bu işe flansın yapılmasında kesilmesinde...

Motosikleti
    loading...

arkadaşlar ledlerle denemeler yaptım yanlız şerit ledlerin ışık şiddedi azdı led işi ile ugrasan arkadasıma sordum en ii ışık yapıcak led nedir gibisinden
    power led dedi oda ısınıo dedi ısınma sorununa şöle bi çözüm düşündüm ledleri aleminyum bi parcaya monte edip o şekilde farın içine uygulıyacaz o zaman sorun olcagını sanmıyorum

Motosikleti
    150 zat
    engın hocam 1 w lıgı sogutmak için uygun olabılır ama 5 6 tane 1 w lık takarsanız olmaz en uygunu 5-10 w lık power ledler var..

Bu arada resımler nası ....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:45 ----------

Bu ledlın 1 tanesının çıkarabılecegı ışık gucu yeterse süper....
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...0-lumen/detay?

Motosikleti
    loading...
    umut kardes o ledler cok ısındıgı için diosun 1 taneside işimizi görmez mercagın tasının içini bi noktadan aydınlatmak olmaz aynı hızada cok aydınlanması lazım

egsoz işide maşallah hadi bitimini merakla bekliyorum

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    power ledlerin hepsinin arkasında soğutucu alüminyum parça var..Br şekilde o parçayı büyütür veya ayrıca başka bir şey montajlarsanız bilemem ama ısınmalarını engellemenin tek yolu hava akışına sahip olmaları..

Şuara sinyallere ve stoba power led işiyle uğraştığım için biliyorum..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)