Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Buggy Yapacağım

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba belki motorsikletle ne alaka diyeceksiniz ama ana kalbi motorsiklet olduğu için ve sizlerden bazı teknik bilgiler almak istediğim için buraya açtım konuyu. İnşallah doğru yapmışımdır..

İşte Projenin Resimleri Tamamen benim çizimlerimdir.. Sanırım proje bu yaz a biter. İnşallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kolay gelsin,tasarımla iş bitmiyor biliyorsunuz çok maliyetli işler bunlar.
    Buggy yapmak bu kadar kolay Vw kaplumbağayı soyun alın size buggy.
    http://www.youtube.com/watch?v=MNXtojVfZ7w

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin,tasarımla iş bitmiyor biliyorsunuz çok maliyetli işler bunlar.
    Buggy yapmak bu kadar kolay Vw kaplumbağayı soyun alın size buggy.
    http://www.youtube.com/watch?v=MNXtojVfZ7w
    Maaliyeti yaklaşık 2500 tl civarı tutuyor yavaş yavaş malzemelerini topladıkmı işe başlıyacağım.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    http://forum.donanimhaber.com/m_9277...20/key_/tm.htm bu forumu 1. sayfadan itibaren incelemeni öneririm

İnşallah yaparsın demekten başka yapacak bir şey gelmiyor elimden..

Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://forum.donanimhaber.com/m_9277...20/key_/tm.htm bu forumu 1. sayfadan itibaren incelemeni öneririm
    Sağolun hatmettim diyebilirim :D

Motosikleti
    TÉNÉRÉ
    Merhaba, öncelikle kolay gelsin.
    Benim merak ettiğim şey şu; amortisörlerin yerleşimini test ettiniz mi ya da daha önce tam olarak aynı şekilde kullanıldığını gördünüz mü acaba?

Motosikleti
    05 zx6r (636)
    ankarada 1303s motorlu hazır yapılmışını 2500tl ye satıyor birisi.sahibinden.com sitesinde mevcut.pazarlıkla daha ucuzada alınabilir.

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Bende bi ara niyetlendim kendi motorumu dağıtıp yapcaktım.
    Türkiyede istediğinizi bulamıyorsunuz. Mecbur vazgeçmek zorunda kaldım.
    Bi atv yada utv şasesi bulursanız sizin için daha kolay olur.
    Maliyet yaklaşık 2.500 demişsiniz.Forum donanım haber sitesindeki başlığa bakıldığında bu böyle.
    En basitten size uzun süre gitcek lastik takımı jantla 500 tl ye geliyor.
    Motor da en ucuzundan 700 -800 desek.
    Şase,boya,aks,difransiyel,fren gaz vs sistemi,koltuk vs vs vs.
    Projeye başladığınız ilk gün hesapta olmayan çok şey cıkcaktır emin olun
    İyi çalışmalar.

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Valla hocam araştırıp bir tane şöylee uygunmu uygun bulup alsann kendi kendine süper toplarsın gibime geliyor bu arada facedeki sayfamada göz at istersen hem bilgi vermen hemde bilgi alman açısından yardımcı olur sana... www.facebook.com/VWGARAJ ;)
    Bir garip yolcu...

Alıntı -eren- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bi ara niyetlendim kendi motorumu dağıtıp yapcaktım.
    Türkiyede istediğinizi bulamıyorsunuz. Mecbur vazgeçmek zorunda kaldım.
    Bi atv yada utv şasesi bulursanız sizin için daha kolay olur.
    Maliyet yaklaşık 2.500 demişsiniz.Forum donanım haber sitesindeki başlığa bakıldığında bu böyle.
    En basitten size uzun süre gitcek lastik takımı jantla 500 tl ye geliyor.
    Motor da en ucuzundan 700 -800 desek.
    Şase,boya,aks,difransiyel,fren gaz vs sistemi,koltuk vs vs vs.
    Projeye başladığınız ilk gün hesapta olmayan çok şey cıkcaktır emin olun
    İyi çalışmalar.
    öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Motoru 150 cc scooter motoru kullaancağım 250 tl ye satan arkadaşlar var sadece motor. lastiklerin tanesi jant lastik 55 lira 4 tanesi 220 lira ediyor. Belki motor fazla güçlü olmayacak ama onun zevki hız değil dağlarda koşoşturmak rediksiyon uygulayarak 1/3 oranında gayet başarlı oluyor araba çeken bile var. herşeyini hesapladım yuvarlak hesap 2.500 tl civarında oluyor. 3,500 tl ye satıldı bu araç üstünde olmayanı yok elektronik göstergesinden geri ileri vitesine kadar.Herşeyi var 3,500 tl ye satıldı ne kadara maal oldugunu bilmiyorum jawa motorunu 600 tl ye aldığını söylemişti ve 450 liralık ileri geri şanzımanı ve defransiyli mevcuttu bunu baz alırsak 2500 tl çok iyi bir rakam ki ben o kadar masraf düşünmüyorum. Parça temini konusunda bu işleri yapmaya başlayan bir yer ile tanıştım ankarada ucuza maal olacak gibi bakalım tabiki fiyat yukarı aşşağıya oynayacaktır.

Merhaba, öncelikle kolay gelsin.
    Benim merak ettiğim şey şu; amortisörlerin yerleşimini test ettiniz mi ya da daha önce tam olarak aynı şekilde kullanıldığını gördünüz mü acaba?
    Amartesörlerdeki dengesizlik programı kullanmamdaki kabiliyetsizliğimden ve amartesör bulamadım oranını ayarlayamadım yani fikir vermesi açısından o şekilde yoksa mümkün değil öyle bir amartesörün olması orada. Fizik kuralalrına aykırı.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    bence yüzü astarını geçer

Motosikleti
    TÉNÉRÉ
    Alıntı omuryavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amartesörlerdeki dengesizlik programı kullanmamdaki kabiliyetsizliğimden ve amartesör bulamadım oranını ayarlayamadım yani fikir vermesi açısından o şekilde yoksa mümkün değil öyle bir amartesörün olması orada. Fizik kuralalrına aykırı.
    Bana da tuhaf görünmüşlerdi, farkında olmanıza sevindim.
    Çalışmanızda kolay gelsin umarım hayal ettiğiniz gibi bir araç yapabilirsiniz.

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Motoru 150 cc scooter motoru kullaancağım 250 tl ye satan arkadaşlar var sadece motor. lastiklerin tanesi jant lastik 55 lira 4 tanesi 220 lira ediyor. Belki motor fazla güçlü olmayacak ama onun zevki hız değil dağlarda koşoşturmak rediksiyon uygulayarak 1/3 oranında gayet başarlı oluyor araba çeken bile var. herşeyini hesapladım yuvarlak hesap 2.500 tl civarında oluyor. 3,500 tl ye satıldı bu araç üstünde olmayanı yok elektronik göstergesinden geri ileri vitesine kadar.Herşeyi var 3,500 tl ye satıldı ne kadara maal oldugunu bilmiyorum jawa motorunu 600 tl ye aldığını söylemişti ve 450 liralık ileri geri şanzımanı ve defransiyli mevcuttu bunu baz alırsak 2500 tl çok iyi bir rakam ki ben o kadar masraf düşünmüyorum. Parça temini konusunda bu işleri yapmaya başlayan bir yer ile tanıştım ankarada ucuza maal olacak gibi bakalım tabiki fiyat yukarı aşşağıya oynayacaktır.
    Kaynak,kesme,boya işlerini kendiniz yaparsanız 200 tl civarında karda olursunuz ama işçilik sorun olabilir tamamen size bağlı.
    Kullancağınız lastikler el arabası tekeri değil sanırsam bazıları onu kullanmıştı.
    Ama yinede kalınlığına dikkat edin ve bağlantıyı sağlam tutmaya gayret gösterin,bi virajda hepsi gider Allah göstermesin.
    150 cc scooter motoru otomatik şanzımandır büyük ihtimal,Kullandığınız demirin boyutu ve kalınlığı çok önemli 2 kişiyi o ağırlıkla çekip çekmiyeceği konusunda şüpheliyim.
    Bulabilirseniz vitesli yada 200 cc falan alın derim.
    Merakla gelişmeleri bekliyorum
    Dipnot:Youtube da 5 hp honda motoruyla tek kişilik baya yüksek torka sahip bi buggy vardı bi araştırmanızı öneririm.
    Biraz baktım aradığımı bulamadım ama benzeri birşey bulabildim.video : http://www.youtube.com/watch?v=Ko8nOpuq0Hw

5 hp lik motorun torku bir go karta yeteckek güçtedir yanlız buggy e yetmez. Ayrıca kavrama problemleri oluyor yani tork konvartör alısanız 250 tl zaten 85 liraya kuru kavrama alırsanız 2 günde elinizde kalıyor (Buggyde) motorun gcü 2 kişilik bir buggy e yetmemekle birlikte fazla yakmakta.

Teker olarakda aşşağıdaki 750kiloya yakın yükü taşıyabilen lastiklerden kullanacağım.

Kaynak işi i çok ciddi olduğunu bildiğimden kendim yapmayacağım. Kasacı bir tanıdığımız var kamyon kasalarını yapan ondan yardım alacağım. Güzel temennileriniz için teşekkürler. Yakında motoru almayı planlıyorum yanlız birisi bana motorun nasıl çalıştırılacağını şema üzerinde gösterebilirse sevinirim. Soket olarak değilde kablo rengine göre. Çünki sistemi değiştireceğim için soketler aynı kalmayacak elektrik tesisatı değişecek. Sadece motoru çalıştırmm için hangi kabloları kullanmama gerekiyor onları bilmiyorum..

Profil olarak 30x30x3 yada 30x30x4 düşünüyorum. Et kalınlığı 3mm veya 4 mm olacak. Yaklaşık lambası herşeyi içerisinde kendi ağırlığı 200 ila 250 kilo arasında değişir. 1/3 rediksiyonla bu orn çok rahat karşılanabilir.

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Ateşleme sistemi için size bu konu yardımcı olur :
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...e-devresi.html

150 cc motor .200 kg + sizin kilonuz ne kadar ekleme yaparsanız yapın ben hala torkunuzun düşük olacağı kanaatindeyi
    Bu siteyi görmüşsünüzdür büyük ihtimal ama yinede yardımcı olması açısından paylaşayım.
    Fren gaz vb sistem için go kart yedek parçası satan yerler işinizi görür.
    http://www.karmakarting.com/yedekparca.html

şu ana kadar sorun yaşayan yok 5 kişi durduramadaklarını söyleyenler var.. Tabiki denemek lazım.

http://www.izlesene.com/video/buggym...-testi/1016679

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Arka tekere çift taraflı disk yada tambur fren uygulasanız bi sorun olcağını sanmıyorum.

ben arakaya değilde öne 2 tane disk fren arkaya motorun kampana frenini kullanmayı düşünüyorum. Ayrıca kampana fren el freni olarakda kullanılacak.

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Durdurmada bi sıkıntınız yok ozaman

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler