Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Usta Motorcular,tavsiyenizi bekliyorum!

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Uzun süredir bir motor sahibi olmak istiyorum,fakat ailem "düşersin,kaza yaparsın vs.." gibi sebeplerle karşı çıkıyor.Ne zaman yanımdan bir racing motor geçse imreniyorum,hatta kıskançlıktan çatlıyorum ;) Anlayacağınız bu tutku bende dayanılmaz bir hal aldı :(

Kendi harçlıklarımdan biriktirdiğim bir miktar param var (malum öğrenciyiz hala) ve üstüne de bilgisayarımı satmayı planlıyorum.Yaklaşık bir aydır fiyatı 2-3 milyar arasında değişen race motor'ları takip ediyorum çeşitli sitelerden.

Bu işin ustalarına sormak istediğim birkaç sorum var.Para sıkıntım nedeniyle çok fazla seçeneğim olmadığını anladım; ya Aprilia RS 125 alıcam ya da Gilera GFR 125.Bunların fiyatı benim aradığım gibi oluyor bazen,diğerleri benim için çok pahalı;en az 4-5 milyardan başlıyorlar çünkü.Şimdi ben bu iki motordan birini bulsam,başlangıç için iyi mi? (Motorda fazla bir tecrübem yok,7-8 kez bir arkadaşımın jawa'sını kullandım o kadar) Bu iki motordan hangisini tavsiye edersiniz? Bir de bildiğim kadarıyla bu motorlar 125cc oluyor,bunların maximum hızları nedir (Yani içimdeki şu hız tutkusunu bunlarla yaşayabilir miyim?) ve şu meşhur Yamaha'lar Kawasaki'lerin çıkardığı motor sesini bunlar da verebilir mi,yoksa bu motorların sesi jawa'ya ya da mz'e mi benziyor?(Onların çıkardığı sesi hiç sevmiyorum çünkü) Son bir soru,Ankara'da bu motorlardan bulabileceğim bir yer var mı?Temiz ve bana öyle hemen sorun çıkarmıyacak bir motoru nereden alabilirim?

Vakit ayırıp da cevaplarsanız çok sevinirim ve şimdiden çok teşekkür ediyorum!..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Anladığım kadar Ankaradasın.Bahsettiğin motorlar 125 cc.RS 125 31 hp .Ben kullandım.Bayağı deparlı bir makine.150 km/h sürata kadar çıkıyor ve sınıfının en iyisi...Ama o aradığın sesleri bu gibi motorlarda bulamazsın.Bunlar 2 zamanlı ve düşük hp li makineler. Bunlar 13000, 14000 rpm devirlere çıkan makineler ve kısa zamanda sorun çıkarabiliyorlar.Bence scooter la başla kendini geliştir.Daha sonra 4 silindirli büyük makinelere geç...

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Baslangic icin Rs 125 i hic dusunme bence scooter yada hondanın twistiri ile baslayabilirsin?

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    bence direk scooterla başla anladığım kadarıyla sen aldığın, ilk vitesi değiştirdiğin anda topuklayıp yüksek hız yapıcan, twister bile sana ilk başta tehlikeli, yavaş bişiyle başla sen.
    imza, safrane

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    abicim racing ci olucam diyosan scootere başlama bence. çünkü bir yerde okumştum vitesli kulllanmak isteyenler scooteri es geçebilr diye direk al bi titan 1-5 2 milyar civarı. başla
    racing racing ve racing.............

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler