Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

motosiklet yıkama sanatı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet yıkamada püf noktaları ,dikkat edilecek hususlar ,kurulama tekniği ,kullanılacak malzeme ,tavsiyeler vb. her şey hakkında fikri, bilgisi tavsiyesi olan arkadaşlardan buraya yazabilir.ki bizde bişiler kapabilelim.

özellikle nikelaj aksamı bol olan chooperlar için özel tavsiyelerde rica ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    keremu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Chopy bak ben sana süper bi ürün öneriyim bu iyiliğimi de unutma
    Shadow 750 motorun var bildiğim kadarıyla, onun o güzelim pırıl pırıl egsozları bir süre sonra sararıp,sonra kararmaya başlayacak. (Benimkinde öyle olmuştu)
    bi çok ürün denedim ama hiçbiri problemi çözmedi. Ama Bauhaus var biliyosundur belki, orda turtlewax ın ürünleri satılıyo, krom parlatmak için satılanı var onu alıp kullandığın zaman egsozlar eski ışıltısına kavuşuyor. (ben başka 6-7 çeşit ürün denedim hiç biri işe yaramadı)
    chopy bunu beğendi.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

freedom34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam Chopy!!
    normal yıka ama çok basınç gelmesin didona ve elektrik aksama.. sele altında da akü var, orayada fazla vurmasınlar.. onun dışında araba gibi yıkatıyorum ben.. gelelim en önemli kısım olan nikelaja.. cam bezi vardır ya hani, viledanın falan, güderi bez gibi, sarı.. işte çözüm o!! yıkadıktan sonra "hohlayıp" yada önce hafif nemli bezle geçip güderi bezle sil bak nooluyo.. senin motor yeni.. yani daha turtlewax istemez sanırım ama hafif kararırsa neden olmasın.. ben cam bezi kullanıyorum ayna gibi parlıyo güneşte

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Freedom34 bende zaten bir süre sonra demiştim zaten kararma olayı bu tazın baş belasıdır çünkü.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    turtlewax cila aldım bende araba için.. cidden kaliteli.. bizim bahcede bizimkinden daha parlak araba yok şu anda
    turtlewax diyosanız öneririm yani

Motosikleti
    600rr turuncu
    yaa ne sanatı motor dedıgın bır kova su bırde sunder ıyıde bır araba şampuanı vuracaksın motora suyu tozu atıp pisiği yumusatmak ıcın sonra yıkayıp kuruluyacaksın (güderi cok güzel görüyor bu işi) cila istersende sana kalmış işte bu kadarrrrrrrrr :

AMYWAY ın jilası var ben onunla yaptım benimkide parlıyo. o jilayı arkadaş java 350 de kullandı kayet güzel sonuç aldı

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    beyler önerebileceğiniz bir motor yıkama yeri varmı...İstanbul için...birde ücret nedir...

yani tazyikli suyu rastgele motora tutmasınlar sakata gelmeyelim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    ya ben selenin kenarina pasta degdirdim normal turtle wax sampuanla cikmiyor sele icin ne kullaniyorsunuz
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Bence en ideali basınçlı su yıkama aletleriyle yıkamak.

http://www.koctas.com.tr/index.aspx?ido=reyon&id=90

Motosikleti
    bir yıkamacı öneren sürekli motorunu oraya götüren varmı acaba...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Basınçlı su kesinlikle önermiyorum!!! Boyaya zarar verdiği gibi motor üzerindeki yapıştırmaları sökecektir... Ayrıca hassas aksamlara da zarar verir...
    Basınçlı su = bıçak

mete_han

Gel ben yıkayayım En güzeli kova ve fırça , tabi ince yerler için boya fırçası, sünger ve bezi de unutmayalım... Sonunda da vanilya kokulu cila
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basınçlı su kesinlikle önermiyorum!!! Boyaya zarar verdiği gibi motor üzerindeki yapıştırmaları sökecektir... Ayrıca hassas aksamlara da zarar verir...
    Basınçlı su = bıçak

mete_han

Gel ben yıkayayım En güzeli kova ve fırça , tabi ince yerler için boya fırçası, sünger ve bezi de unutmayalım... Sonunda da vanilya kokulu cila
    valla kanka benim motoru parlatana 10 ytl çalışır helalinden....
    rm125 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    yahu ıstanbulda denız yok mu ...atın denıze motoru 2 saat sonra cıkarın gıcır gıcır olur....

hayalet_124 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey racing + yamaha ybr 125 + mz 251
    ben motosikletimi gücü azaltılmış basınclı su motoruyla kendim yıkıyorum.bir sorun yaratmıyor.su hortumu ile yıkasanız bile temiz bir bezle kurutunca parlıyor.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basınçlı su = bıçak

mete_han

su taziğini ayarlayabiliyorsun.mesala blok kısmına tazikli yaparsın ama grenajlı kısımları taziksiz yaparsın.Sorun çıkmaz

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ben tazyikli su ile yıkıyorum bu güne kadar sorun çıkmadı
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

heyferhatbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 (2006)
    hiç kasmıyorum kendimi bi oto yıkamacısı var tanıdık veriyorum 3 ytl cillop gibi yıkıo başka oto yıkamacılarıda var ama bu boyaya zarar vermeden benden daha güzeL yıkıo. GANKAM BENİM O
    [CENTER][B]YoLLarda BuLurum Seni...[/B][/CENTER]

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125

ben bir senedir böyle yıkıyorum tertemiz oluyor herkeze tavsiye ederim,
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler