Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

motosiklet yıkama sanatı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100+hp
    Motosikleti yıkamadan önce zincir temzileme ile zincirini temizliyoruz, altına karton vs şeyler koyunki çıkan pis yağ ve kimyasalı çevreye atmayalım.
    artık yıkamaya hazır gidonlarını sonra göstergeleri sırasıyla su gelebilecek elektronik yerleri, koltuğu kaldırıp akü ve elektrik sigorta kutusu gibi yerleri battal boy çöp poşetiyle kapatıp bağlıyoruz
    sonra motora uzaktan min 2m gibi her yerine su tutup 5 dk bekliyoruz kirler biraz yumuşasın diye
    ardından motosiklet deterjanı veya araç yıkama şampuanı gibi temzileyiciler ile hertarafını köpürtüyoruz, köpük makinası varsa en güzeli köpüğü dayıyoruz motosiklet kaybolurcasına sıkıyoruz. ve tekrar bekliyoruz tahminen 5 dk yeterli köpüğü asla üstünde kurutmayın bu çok önemli köpük üstünde kurursa köpük leke bırakıyor.
    asla ama asla fırça kullanmıyoruz. sadece yumuşak bie bezle kendi vüzudunu ovaladığın gibi hassas ve nazik bir şekilde yukarı aşağı sağa sola değil yuvarlak daieresel hareketlerle hertarafını ovalıyoruz
    bu ovalamada önce en temiz yerden üstten alta doğru yani
    alttan başlarsak altta bez kirlenerek üst kısımlarda motoru çizebilir. abdest alır gibi üstten aşağıya
    köpük kurumadan bu ovalama işlemi bitmiş olması gerekiyor.
    bu işlemi tekrar tekrar köpükleyerek devam edebilirsiniz zamanınıza ve zevkinize bağlı olarak ben bazen 3 defa köpüklüyorum mesela (köpükle ovala durula, köpükle ovala durula, köpükle ovala durula)
    sonra tazyikli suyla max 150bar 1-1.5 metre uzaktan tutuyoruz.köpük hiç kalmasın sonra leke yapar tekrar tekrar yazıyorum.
    yıkama işi bitince çöp torbalarını bağladığınız yerleri çıkartıp yıkanmayan yerleri nemli bezle silip kurutuyoruz, ve motorun her yerini siliyoruz kurumaya bırakmıyoruz asla siliyoruz kurumaya bırakılırsa yine leke oluşacaktır gözle görülmese bile yansımada o leke farkedilir.
    her yeri kurulayıp gas teli ve diğer oynak parçaları wd 40 vs yağla yağlıyoruz
    zincirin tamamen kurumasını bekliyoruz hava da tutabilirsiniz kurumayı hızlandırmak için.
    kuruduğundan emin olduktan sonra motorumuzu çalıştırıyoruz ve 1. vitese atıp tekeri boşta çeviriyoruz zincir bu sayede hem kuruyor hem ısınıyor
    yağlama iin optimum şartları oluşturmuş oluyoruz, böylece zincir yağı ile tekere yağ sıçratmadan zinciri yağlayıp yağın çekmesini bekliyoruz 20 dk gibi
    artık kullanmaya hazır
    İyi sürüşler
    ramizan83 ve depicci bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hilmim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA STR 250 :))
    donmuş kurumuş eski yağlı motor kısmını eski motorumda 2 kez üst üste yıkamacıya özel ilaçla yıkattım istediğim sonucu alamadım,
    Daha denemedim ama bi daha ki sefer bulaşık makinası tabletini kaynar suda eritip onunla yıkayacam, bakalım ne olacak )

bal döküp yalanacak duruma gelmesini bekliyorum

Motosikleti
    Asya Elegant150
    Şu bahsettiğiniz cila malzemeleri nelerdir? Yazarsanız sevinirim.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    konu hortlaması olmus gene
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Önce zinciri temizleyip yağlıyo muyuz yoksa yıkıyo muyuz ? Şimdi önce yağlasak yıkarken yağ gidice gibi geliyo, önce yıkasak yağlarken batıcak gibi geliyo sonuçta spreyle sıkıyoruz yağı.Bi türlü kavrayamadım bu işi bilen birisi yardımcı olursa sevinirim

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler